با ما همراه باشید

اجتماعی

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛ روند پیشرفت پروژه‌های شهری تحت تاثیر کرونا

منتشر شده

در

photo 2021 10 31 11 57 51 - عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛  روند پیشرفت پروژه‌های شهری تحت تاثیر کرونا

 

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: هزینه‌های شهر از خود شهروندان تامین می‌شود و اگر امروز شاهد کاهش روند سرعت اجرای برخی کلان‌پروژه‌ها در شهر هستیم، بخشی از آن به همین موضوع برمی‌گردد چراکه ویروس کرونا چرخه معیشت و اقتصاد مردم را تحت‌الشعاع قرار داده و به تبع آن درامدهای پایدار شهری نیز کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، فاطمه سلیمی، رئیس کمیته نظارتی شماره ۴ شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در دومین نشست مردمی خود با شهروندان منطقه ثامن ضمن حضور در مسجد پل سنگی خیابان نوغان به همراهی جمعی از مدیران شهری شهرداری منطقه ثامن با ساکنان و کسبه محله نوغان گفتگو کرد.

سلیمی با بیان اینکه توجه به درخواست‌های مردمی و تلاش در جهت رفع معضلات و مشکلاتی که مردم در شهر با آنها روبرو هستند، جزو اولویت های اصلی شورای ششم است، اظهارکرد: بیشترین مواردی که در کمیته‌های نظارتی مناطق مطرح می‌شود شامل موضوعات و درخواست‌هایی مبنی بر تقسیط بدهی‌های شهروندان از جمله بدهی‌های مربوط به آراء کمیسیون ماده ۱۰۰، اعمال بخشودگی‌ها و تخفیف‌های عوارض و پروانه‌های ساختمانی بوده که در این راستا، بحث عدم اعمال جریمه اقساط در بدهی‌های شهروندان تصویب شد.

 

وی افزود: در گام بعدی نیز ارائه تخفیفات گوناگون و همچنین تسهیل در پرداخت بدهی‌های شهروندان مدنظر شورا بوده است.

 

سلیمی با بیان اینکه مصوبه اخیر شورای شهر در خصوص در نظر گرفتن اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای توانمندسازی و اجرای پروژه‌های شهری زودبازده در محلات هدف بازآفرینی که به اطلاع عموم شهروندان نیز رسیده است، گفت: هدف از اجرای این پروژه‌ها، علاوه‌بر رفع مشکلات شهر و شهروندان، ارتقاء رضایتمندی آنها نسبت به مدیریت شهری و اصلاح نگراش کلی و بهبود مشارکت عمومی است.

 

عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهدمقدس تصریح کرد: اولویت‌ در این طرح با پروژه‌هایی خواهد بود که با نظرسنجی و نظرخواهی از شوراهای اجتماعی محلات، معتمدین محلی و دفاتر تسهیلگری و غیره تهیه و به کمیته نظارتی ارجاع داده شود.

 

وی افزود: بسیاری از مواردی که در دیدارها و نشست‌های مردمی به جمع‌بندی می‌رسند، پس از بررسی و تصویب طرح‌ها در صحن شورای شهر، برای اجرا به شهرداری ابلاغ می‌شود و در فهرست پروژه‌های با اولویت اجرایی شهرداری مشهد قرار خواهند گرفت.

 

سلیمی یادآور شد: به مدیران مناطق پیشنهاد شده که حدود 200 میلیون تومان از اعتبار پروژه‌های زودبازده را به اجرای پروژه‌های فرهنگی زودبازده و موضوعاتی چون اشتغال و کارآفرینی ویژه بانوان اختصاص دهند.

 

عضو هیات رئیسه و رئیس کمیته نظارتی شورای شهر مشهد در منطقه ثامن در ادامه پس از شنیدن موضوعات و درخواست‌های شهروندان، ادامه داد: برخی مشکلات در بازه‌های زمانی طولانی شکل گرفته‌اند و لذا حل آنها هم زمان‌بر و مستلزم پرداخت هزینه‌ها و اعتبارات بیشتری است.

 

سلیمی اظهارکرد: هزینه‌های شهر از خود شهروندان تامین می‌شود و اگر امروز شاهد کاهش روند سرعت اجرای برخی کلان‌پروژه‌ها در شهر هستیم، بخشی از آن به همین موضوع برمی‌گردد چراکه ویروس کرونا چرخه معیشت و اقتصاد مردم را تحت‌الشعاع قرار داده و به تبع آن درامدهای پایدار شهری نیز کاهش یافته است.

 

وی افزود: امیدواریم با طرح‌های تشویقی که از سوی شورای شهر برای تسهیل در پرداخت‌ بدهی‌های شهروندان تصویب می‌شود و همچنین افزایش مشارکت شهروندان، شاهد رونق دوباره عمده پروژه‌های شهری در مشهد مقدس باشیم.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس

اجتماعی

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد ؛ جایگزینی من کارت با پرداخت موبایلی در آینده نزدیک

منتشر شده

در

photo 2021 11 30 12 18 02 - مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد ؛ جایگزینی من کارت با پرداخت موبایلی در آینده نزدیک

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد،گفت: در راستای توسعه سرویس های شهر هوشمند،«من کارت» جمع آوری و کیف پول الکترونیک موبایلی جایگزین آن می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدجواد رجائیان،با اشاره به اینکه شهرمشهد یکی از شهرهای پیشرو در اجرای سیستم پرداخت از طریق کارت شهروندی یا همان من کارت است افزود: حدود 10سال است که من کارت جایگزین بلیت کاغذی در استفاده از اتوبوس و مترو شده است.

وی اضافه کرد: طبق آمار از ابتدا تا کنون حدود 5میلیون و 200 عدد من کارت صادر و در اختیار شهروندان قرارگرفته است که از این تعداد یک میلیون و 500هزار من کارت فعال است.مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد،با بیان اینکه قیمت تمام شده هر من کارت برای شهرداری مشهد حدود ۲۷ هزارتومان تمام می شود اظهارکرد: اما برای کمک به مردم من کارت، به قیمت 15 هزارتومان در اختیار آنها قرارداده می شود و مابقی به صورت یارانه توسط شهرداری پرداخت می شود.

رجائیان،تصریح کرد: روش های مختلفی برای شارژمن کارت ایجاد شده است که سنتی ترین آن شارژ از طریق باجه های من کارت است ،درکنار این باجه های دستگاه شارژ هوشمند من کارت در نقاط مختلف شهر به ویژه پایانه های اتوبوس و ایستگاه های قطار شهری برای استفاده زائران و مجاوران نصب شده است.

وی ادامه داد: این درحالی است که ،بیش از 740 فروشگاه نیز درنقاط مختلف شهر مجهز به دستگاه شارژ من کارت هستند .مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد،افزود: همچنین در کنار من کارت،قابلیت شارژ من کارت ازطریق گوشی تلفن همراه برای تلفنهایی که قابلیت ان اف سی دارند نیز مهیا و در اختیار مردم قرارگرفته است که با این روش نیاز به مراجعه افراد برای شارژ من کارت نیست .

رجائیان،با اشاره به اینکه یکی ازاهداف سازمان فاوا در بحث هوشمند سازی این بوده است که در پرداخت ها، روش های نوین و هوشمند را جایگزین سایر پرداخت ها کنیم خاطرنشان کرد: در همین راستا به دنبال جایگزین کردن گوشی تلفن همراه به عنوان کیف پول الکترونیک در پرداخت کرایه اتوبوس ، مترو و همچنین تاکسی هستیم .

وی تصریح کرد: برهمین اساس اکنون امکان پرداخت کرایه مترو ،تاکسی و خطوط اتوبوس بی آر تی از طریق نصب اپلیکیشن هایی مانند شهرمن برگوشی های تلفن همراه مهیا شده است.مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد،افزود: همچنین در آینده ای نزدیک این امکان در تمامی اتوبوس ها فراهم خواهد شد تا استفاده کنندگان از ناوگان اتوبوسرانی نیز کرایه اتوبوس را از طریق موبایل پرداخت کنند.

رجائیان در ادامه گفت: در مجموع پرداخت موبایلی مزایای زیادی برای استفاده کنندگان از جمله حذف هزینه خرید من کارت و شارژ راحت خواهد داشت وی،ادامه داد: در کنار این مزایا،پرداخت از طریق تلفن همراه باعث صرفه جویی در هزینه های نگهداری سیستم پرداخت من کارت ، تولید من کارت و… که ازجیب مردم پرداخت می شود خواهد شد.

 

 

 

منیع: روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد

ادامه مطلب

اجتماعی

ثبت نام بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی

منتشر شده

در

123 - ثبت نام بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی خبرداد:

تاکنون بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان ثبت نام کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عبدالمجید نژادصفوی ،مدیرکل راه وشهرسازی خراسان رضوی با بیان این که تاکنون بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی ثبت نام کردند؛ گفت: با توجه به اهمیت و تاثیر گذاری طرح نهضت ملی مسکن در خانه دار کردن اقشار هدف؛ از تمامی دستگاه های اجرایی استان خواست ضمن در اختیار گذاشتن اراضی مازاد خود به پیشبرد هرچه سریعتر این طرح کمک کنند.

 

نژادصفوی گفت: با استقبالی که از طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی شده است؛ متقاضیانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند می توانند تا 15 آذرماه با مراجعه به سامانه https://saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده، ثبت نام افراد مجرد در این طرح برای بانوان خود سرپرست بالای 35 سال و آقایان بالای 45 سال مقدور می باشد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با تشکر از استاندار خراسان رضوی که با ابتکار خود در تغییر نام این طرح به “قرارگاه اجرایی نهضت ملی مسکن” افزود: این تغییر نام انگیزه مضاعفی جهت همکاری تمامی دستگاه های اجرایی در استان ایجاد کرده است که در همین راستا اراضی مورد نیاز در اغلب شهرهای استان شناسایی و به این طرح اختصاص داده شده است.

 

شایان ذکر است: سهمیه استان خراسان رضوی در طرح مسکن مهر 121هزار واحد بوده است که از این تعداد 105هزار و 838واحد تا به امروز تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است و با توجه به پیگیری های استان طی سه ماه اخیر مبلغ 310 میلیارد ریال توسط سازمان ملی مسکن برای تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر به استان تخصیص داده شده است و امید است تعداد 13 هزار واحد باقیمانده تا پایان امسال تعیین تکلیف شود.

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

تعطیلی مهدکودک و مقطع ابتدایی در مناطق هفتگانه مشهد، رضویه و تبادکان در شیفت های صبح و عصر9 آذرماه به دلیل آلودگی هوا

منتشر شده

در

IMG 1370 1601200 2 - تعطیلی مهدکودک و مقطع ابتدایی در مناطق هفتگانه مشهد، رضویه و تبادکان در شیفت های صبح و عصر9 آذرماه به دلیل آلودگی هوا

 

در کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان که دقایقی قبل در اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد، تعطیلی مهد کودک ها و مقاطع ابتدایی در مشهد، رضویه و تبادکان در شیفت های صبح و عصر ، سه شنبه ٩ آذر ماه به تصویب رسید.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،تورج همتی،مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت : با توجه به گزارش اداره کل هواشناسی مبنی بر پایداری جوی و تداوم پدیده وارونگی هوا و گزارش مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی مشهد مبنی بر افزایش غلظت آلاینده های هوا و پیش بینی اعضای کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان، تا عصر روز چهارشنبه شاخص کیفیت هوا در مشهد مقدس روند افزایشی خواهد داشت و همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود.

 

این مقام مسئول بیان داشت : در این جلسه مقرر شد شرکت گاز استان خراسان رضوی ، پیگیری لازم را در خصوص تأمین سوخت پاک نیروگاه ها انجام دهد .

 

گفت: تردد کامیونها نیز صرفا از کنارگذر شمالی امکان پذیر است و فردا تشدید برخورد پلیس راهور با خودروهای دودزا و دارای نقص فنی و فاقد معاينه فني را خواهیم داشت.

 

دبیر کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان ادامه داد : توصیه زیست محیطی به شهروندان برای کمک به کاهش آلاینده های هوای مشهد ، پرهیز از تردد غیر ضروری در سطح شهر و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی لازم است و افزود : فردا از هر گونه فعالیت ورزشی در فضای باز اجتناب شود.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل محیط زیست خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها