با ما همراه باشید

اقتصادی

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه آغاز شد

منتشر شده

در

photo 2021 11 23 22 26 08 - عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه آغاز شد

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی از آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه با حضور “محسن زنگنه” نماینده مردم شهرستانهای تربت حیدریه، زاوه و مه ولات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی بهرامی زاده ، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضویگفت: پس از سالها انتظار مردم شریف شهرستان زاوه عملیات خاکی ناحیه صنعتی در زمینی به وسعت 25 هکتار در این منطقه آغاز شده است.

وی بیان کرد: امسال زمینه ایجاد چهار ناحیه صنعتی جدید در شهرستانهای مختلف فراهم شد که در نخستین گام از اجرای این طرحها، عملیات ساخت ناحیه صنعتی زاوه آغاز شد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: پیش از این مطالعات و مکان یابی لازم از نظر فنی، اقتصادی و زیست محیطی در کارگروه های مختلف برای ایجاد ناحیه صنعتی زاوه انجام گرفته بود که امروز کلنگ عملیات خاکی آن به زمین زده شد.

بهرامی زاده اظهار داشت: برآورده های اولیه حاکی از آن است که حدود 300 واحد تولیدی می توانند در ناحیه صنعتی زاوه مستقر شوند، پس از انجام عملیات خاکی و مشخص شدن میزان زمین های صنعتی، اقدامات لازم برای ایجاد زیرساختهای آن نظیر برق و آب و گاز انجام می گیرد.

وی پیش بینی کرد که تا دهه فجر امسال زمینه واگذاری اراضی ناحیه صنعتی زاوه به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی فراهم شود.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی درباره مزیتهای صنعتی شهرستانهای زاوه، مه ولات و تربت حیدریه گفت: تاکنون دو شهرک صنعتی تربت حیدریه شماره 1 و 2، ناحیه صنعتی رباط سنگ “شهید رضوی” و ناحیه صنعتی مه ولات در این منطقه ایجاد شده است.

بهرامی زاده افزود: شهرک صنعتی تربت حیدریه شماره 2 ، ناحیه صنعتی “شهید رضوی” رباط سنگ و ناحیه صنعتی مه ولات در مجموع 286 هکتار زمین در اختیار دارند و 14 واحد صنعتی با اشتغال 270 نفر در این شهرک و نواحی صنعتی فعال هستند که زمینه فعالیت عمده آنها صنایع غذایی است.

گفتنی است،”محسن زنگنه” نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات نیز در مراسم آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه به مزیتهای اقتصادی شهرستانهای مزبور در حوزه فرآوری پسته و زعفران اشاره کرده و خواستار ایجاد منطقه پایلوت صنایع غیرفلزی در شرق کشور با محوریت خراسان رضوی شده بود که مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان در این زمینه قول مساعدت داد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها