با ما همراه باشید

اقتصادی

فعالیت دومین واحد فرآوری آلوئه ورای استان در شهرستان فریمان

منتشر شده

در

photo 2021 11 20 12 50 19 - فعالیت دومین واحد فرآوری آلوئه ورای استان در شهرستان فریمان

 

مدیر جهاد کشاورزی فریمان با اشاره به اینکه ۲۲ هکتار کشت آلوئه ورا در استان وجود دارد که سهم شهرستان فریمان از این مقدار ۶۰۰ متر مربع کشت گلخانه ای آلوئه ورا می باشد، افزود: تولید سالانه برگ آلوئه ورا در استان ۴۶۰۰ تن است و متوسط عملکرد آلوئه ورا در سطح استان ۲۰۰ تن در هکتار می باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی کاظمی فریمانی،مدیر جهاد کشاورزی فریمان گفت: بی شک برای فرآوری این محصول مهم، نیازمند واحد های فرآوری آلوئه ورا هستیم که خوشبختانه در این شهرستان شرکت اکسیر شرق ارمغان طبیعت از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را در زمینه فرآوری آلوئه ورا آغاز کرده است.

 

کاظمی فریمانی اظهار داشت: شرکت اکسیر شرق ارمغان طبیعت از سال ۱۳۹۸ بصورت تخصصی در زمینه ی کشت و فرآوری گیاه آلوئه ورا در استان خراسان رضوی فعالیت داشته و در حال حاضر بیش از 25 هزار متر مربع گلخانه ی آلوئه ورای ارگانیک تحت پوشش و حمایت شرکت، با ضمانت خرید برگ هستند که با توجه به فعالیت های تولیدی شرکت، در این 3 سال، قیمت خرید برگ آلوئه ورا 555 درصد رشد داشته و باعث رونق این صنعت در استان شده است.

 

وی گفت: شرکت اکسیر شرق ارمغان طبیعت، مطابق با جدیدترین استانداردهای بین المللی در حوزه فرآوری آلوئه ورا مانند رعایت زمان طلایی از زمان جداسازی برگ آلوئه ورا تا فرآوری(Golden time)، جداسازی کامل ژل و پالپ آلوئه ورا بصورت کاملا فیزیکی بدون مواد شیمیایی و طراحی ماشین آلات خط تولید بطوری که تازگی و خواص کامل ژل و پالپ تازه آلوئه ورا حفظ شود، اقدام به تولید تمامی محصولات آلوئه ورا  کرده  است.

محصولات تولیدی شرکت شامل تولید انواع نوشیدنی های خالص و ارگانیک آلوئه ورا در طعم های مختلف، شربت خالص آلوئه ورا در طعم های مختلف، انواع پودر تصفیه شده آلوئه ورا در گریدهای غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی، عصاره تغلیظ شده آلوئه ورا(برای اولین بار در کشور با صد برابر تغلیط)، ژل و پالپ تصفیه شده آلوئه ورا با برند تجاری نیوورا می باشد.

ظرفیت خط تولید نوشیدنی این کارخانه سالیانه 2000 تن، و فرآورده های دیگر آلوئه ورا 1200 تن می باشدکه برای تامین مواد اولیه این خطوط نیاز به 5000 تن برگ آلوئه ورا می باشد.

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها