با ما همراه باشید

اجتماعی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی: همه خادم الرضاییم نجات انسان رسم مسلمانی محور برنامه های دهه آخرصفرامسال

منتشر شده

در

photo 2021 09 22 20 18 18 - قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی: همه خادم الرضاییم نجات انسان رسم مسلمانی محور برنامه های دهه آخرصفرامسال

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: همه خادم الرضاییم. نجات انسان، رسم مسلمانی محور برنامه های امسال دهه آخر صفراست.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مالک رحمتی ،در نشست خبری تشریح برنامه‌های آستان قدس در دهه آخر صفرافزود: با توجه به این که کشور در چند ماه گذشته بیماری آثاری برجا گذاشته، بیش از صد هزار خانواده داغدار و بسیاری از مردم آسیب جدی دیده‌اند، شعار امسال را «همه خادم الرضاییم. نجات انسان، رسم مسلمانی» قرار دادیم تا همه خودمان را خادم‌الرضا(ع) بدانیم و به اسم این امام همام از کار هموطنان گره‌گشایی کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: برخی از برنامه‌های آستان قدس در سطح شهر مشهد برگزار می‌شود که کانون این برنامه‌ها حرم مطهر است و برخی نیز در ورزشگاه‌ها و محیط‌های باز اجرا می شود.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌ها در استان خراسان اجرا خواهد شد، گفت: برای سراسر کشور هم برنامه‌های مناسبتی طراحی کرده‌ایم گفت: با تمرکز بر سبک زندگی امام رضا(ع) وبینارهایی را برنامه ریزی شده تا معارف اهل بیت(ع) و امام رضا را به مردم نشان دهیم.

 

رحمتی با بیان اینکه این برنامه‌ها با بیش از هفت زبان تولید می‌شوند، خاطرنشان کرد: پخش زنده برنامه ها را در صدا و سیما از حرم مطهر امام رضا ع در دستور کارداریم.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: امسال هم با توجه به شرایط کرونایی برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده‌ایم و سعی بر این بوده با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌ها خلاءهای موجود را پر کنیم.

وی افزود: برنامه‌های امسال دهه آخر صفر شامل برنامه‌های معنوی و زیارتی و فعالیت‌های فرهنگی و علمی است.

 

رحمتی تشریح کرد: سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی برنامه‌هایی را طراحی کرده تا سیره زندگی امام رضا(ع) را در ابعاد مختلف اجتماعی سیاسی و به مردم نشان دهد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: در این ایام کرونایی ۴ هزار میلیارد ریال توسط بنیاد کرامت رضوی خدمات رسانی شده است.

 

وی از امادگی کامل آستان قدس برای پذیرایی زائرین خبر داد و گفت: آنچه در باره برنامه‌های آستان قدس برای این ایام تصمیم گرفته شده بر اساس منویات تولیت مبنی بر تبعیت از ستاد ملی کروناست .

 

همچنین، محمدمهدی برادران،مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: اصول حاکم بر برنامه‌ها و مراسمات در این دهه توجه به نقش هدایت‌گری امام رضا(ع) است .

وی افزود: از حیث قالب تلاش شده نوآوری را داشته باشیم و توجه ویژه به شعر ایینی، بانوان، دختران زائر، توجه ویژه به مخاطبان خاص همچون معلولین و جانبازان و نابینایان دردستورکار قرارگرفته است.

برادران گفت: تعاملی با هیئات مذهبی داشتیم که با نظم و انضباط بیشتری در دهه اخر صفر که بیشترین ایام حضور زائرین در حرم است، برنامه‌ها را دنبال کنیم.

 

وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی مراسم ویژه برای کادر درمان، جانبازان و پاسداران برنامه‌های ویژه‌ای پیش بینی شده است.

 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی به تشریح برنامه‌های محوری حرم مطهر در دهه آخر صفر پرداخت و گفت: برنامه محوری حرم مطهر در این ۱۰ شب در صحن پیامبر اعظم برگزار می شود.

 

برادران تصریح کرد: این برنامه با همراهی مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی و همراهی رسانه ملی از شبکه یک برای کل کشور پخش می شود.

 

وی گفت: قبل از شرایط کرونایی میزبان جمعیتی بالغ بر چهار و نیم میلیون نفر از زائرین و مجاورین بودیم و حال تلاش بر این است از طریق رسانه میزبان آنها باشیم.

 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: عزاداری به سبک چهارپایه خوانی در صحن پیامبر اعظم(ص) را خواهیم داشت .

 

وی گفت: در مدرسه خیرات خان مراسم ویژه ناشنوایان خواهیم داشت که اجرای این برنامه با ابزار ویژه ناشنوایان در نوع خودش قابل توجه است و مراسم ویژه برای نابینایان در مدرسه میرزا جعفر برگزار می کنیم.

 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی درباره برنامه‌های ویژه بانوان گفت: برنامه‌های روزانه در بحث بانوان خواهیم داشت که به صورت اختصاصی در مدرسه خیرات خان و محل زینبیه صحن امام حسن(ع) این برنامه‌ها اجرا می شود.

 

برادران با بیان اینکه به دلیل همزمانی با هفته دفاع مقدس، برنامه ویژه‌ای برای جانبازان در مسجد گوهرشاد تدارک دیده شده ، افزود: در صحن قدس هم به مدت ۱۰ روز برنامه ویژه نوجوانان را داریم.

 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی با اشاره به برگزاری برنامه ویژه دکلمه‌خانی در بیست و نهم صفرافزود:: چهار دکلمه خوان فارسی زبان، دو دکلمه خوان ترک زبان، یک دکلمه‌خوان عرب زبان و یک دکلمه خوان اهل سنت به اجرای برنامه می پردازند.

شبنم مقدم

اجتماعی

امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 19 00 08 - امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

تفاهم نامه همکاریهای مشترک چند جانبه منابع طبیعی و آبخیزداری با آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حمید ترابی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد گفت : با توجه به سیا ست های سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور در راستای همگانی نمودن فرهنگ حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و ترویج این فرهنگ بین عموم مردم از جمله دانش آموزان ، کشاورزان ، دامداران و مرتعداران به عنوان جامعه هدف ، ما نیز در شهرستان خلیل آباد و با توجه به ظرفیت های بالقوه ای که در ادارات مختلف از جمله آموزش و پرورش وجود دارد موفق به امضای تفاهم نامه ای شدیم که براساس آن اقدامات لازم برای احداث پارک آبخیز در حوزه آبخیز شهری شهر خلیل آباد واقع در اردوگاه شهید جعفری متعلق به آموزش و پرورش و در وسعتی معادل 250 هکتار انجام می شود.

وی اضافه کرد: حضور فعال معلمین و دانش آموزان در برنامه های هفته منابع طبیعی و مراسم نهالکاری ، حضور کارشناسان منابع طبیعی در مدارس وتبین فرهنگ منابع طبیعی ، اهمیت حفظ وحراست از این ثروت خدادادی از جمله مواردی بوده که در این تفاهم نامه مد نظر قرار گرفته است.

 

ترابی خاطر نشان کرد: شهرستان خلیل آباد دارای 105 مرکز آموزشی است که بیش از 11 هزار دانش آموز در آن مراکز مشغول به تحصیل می باشند .

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد ادامه داد : پیشنهاد ایجاد پارک آبخیز در بالا دست حوزه شهری خلیل آباد از دو جنبه حائز اهمیت است که میتوان به کاهش سیلاب های مخرب و حمل رسوبات و جلوگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات شهری و ترویج فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و آبخیزداری با اجرای پروژه های متعدد و متنوع در این حوزه برای جامعه مخاطب دانش آموزی شهرستان اشاره کرد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب

اجتماعی

امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

منتشر شده

در

636744955921898629 1 - امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

تفاهم نامه همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیأت کوهنوردی شهرستان سبزوار امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عباسعلی کیانی فرد ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار گفت: این تفاهم نامه در راستای توسعه همکاری های دو جانبه و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توان بالقوه و بالفعل هیأت های ورزشی از جمله هیأت کوهنوردی برای حفظ و حراست از اراضی ملی به امضاء رسید . براساس بخشی از مفاد این تفاهم نامه ، ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار مختلف مردم بویژه ورزشکاران بعنوان گروههای فعال و پر تلاش انجام می شود.

 

وی افزود: امضاء این تفاهم نامه زمینه بیشتر و بهتر مشارکت هیأت کوهنوردی را در ارتقاء فرهنگ منابع طبیعی فراهم می آورد.

 

کیانی فرد  گفت : از 720 هزار هکتار مساحت شهرستان ، 610 هزار هکتار آن اراضی ملی است که حفاظت و حراست از این عرصه نیازمند مشارکت آحاد مردم است.

 

وی ضمن اعلام آمادگی برای آموزش ورزشکاران در خصوص آشنایی بیشتر آنان با شیوه های مختلف حفظ و حراست و پیشگیری از وقوع هر گونه جرم در اراضی ملی گفت: کوهنوردان جزو بهترین گروههای محافظ طبیعت هستند و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهت عضو یت آنان بعنوان همیار طبیعت اعلام آمادگی می کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار خاطر نشان کرد مشارکت و همیاری مردم در حفظ و نگهداری از اراضی ملی موجب استفاده بهینه از پتانسیل های عرصه های منابع طبیعی شده و زمینه گردشگری، تولید و بهره برداری قانونی گیاهان دارویی و نهایتا اشتغال مولد که منجر به بهبود معیشت ساکنین محلی می گردد را فراهم خواهد آورد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها