با ما همراه باشید

اجتماعی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی: همه خادم الرضاییم نجات انسان رسم مسلمانی محور برنامه های دهه آخرصفرامسال

منتشر شده

در

photo 2021 09 22 20 18 18 - قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی: همه خادم الرضاییم نجات انسان رسم مسلمانی محور برنامه های دهه آخرصفرامسال

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: همه خادم الرضاییم. نجات انسان، رسم مسلمانی محور برنامه های امسال دهه آخر صفراست.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مالک رحمتی ،در نشست خبری تشریح برنامه‌های آستان قدس در دهه آخر صفرافزود: با توجه به این که کشور در چند ماه گذشته بیماری آثاری برجا گذاشته، بیش از صد هزار خانواده داغدار و بسیاری از مردم آسیب جدی دیده‌اند، شعار امسال را «همه خادم الرضاییم. نجات انسان، رسم مسلمانی» قرار دادیم تا همه خودمان را خادم‌الرضا(ع) بدانیم و به اسم این امام همام از کار هموطنان گره‌گشایی کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: برخی از برنامه‌های آستان قدس در سطح شهر مشهد برگزار می‌شود که کانون این برنامه‌ها حرم مطهر است و برخی نیز در ورزشگاه‌ها و محیط‌های باز اجرا می شود.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌ها در استان خراسان اجرا خواهد شد، گفت: برای سراسر کشور هم برنامه‌های مناسبتی طراحی کرده‌ایم گفت: با تمرکز بر سبک زندگی امام رضا(ع) وبینارهایی را برنامه ریزی شده تا معارف اهل بیت(ع) و امام رضا را به مردم نشان دهیم.

 

رحمتی با بیان اینکه این برنامه‌ها با بیش از هفت زبان تولید می‌شوند، خاطرنشان کرد: پخش زنده برنامه ها را در صدا و سیما از حرم مطهر امام رضا ع در دستور کارداریم.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: امسال هم با توجه به شرایط کرونایی برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده‌ایم و سعی بر این بوده با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌ها خلاءهای موجود را پر کنیم.

وی افزود: برنامه‌های امسال دهه آخر صفر شامل برنامه‌های معنوی و زیارتی و فعالیت‌های فرهنگی و علمی است.

 

رحمتی تشریح کرد: سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی برنامه‌هایی را طراحی کرده تا سیره زندگی امام رضا(ع) را در ابعاد مختلف اجتماعی سیاسی و به مردم نشان دهد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: در این ایام کرونایی ۴ هزار میلیارد ریال توسط بنیاد کرامت رضوی خدمات رسانی شده است.

 

وی از امادگی کامل آستان قدس برای پذیرایی زائرین خبر داد و گفت: آنچه در باره برنامه‌های آستان قدس برای این ایام تصمیم گرفته شده بر اساس منویات تولیت مبنی بر تبعیت از ستاد ملی کروناست .

 

همچنین، محمدمهدی برادران،مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: اصول حاکم بر برنامه‌ها و مراسمات در این دهه توجه به نقش هدایت‌گری امام رضا(ع) است .

وی افزود: از حیث قالب تلاش شده نوآوری را داشته باشیم و توجه ویژه به شعر ایینی، بانوان، دختران زائر، توجه ویژه به مخاطبان خاص همچون معلولین و جانبازان و نابینایان دردستورکار قرارگرفته است.

برادران گفت: تعاملی با هیئات مذهبی داشتیم که با نظم و انضباط بیشتری در دهه اخر صفر که بیشترین ایام حضور زائرین در حرم است، برنامه‌ها را دنبال کنیم.

 

وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی مراسم ویژه برای کادر درمان، جانبازان و پاسداران برنامه‌های ویژه‌ای پیش بینی شده است.

 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی به تشریح برنامه‌های محوری حرم مطهر در دهه آخر صفر پرداخت و گفت: برنامه محوری حرم مطهر در این ۱۰ شب در صحن پیامبر اعظم برگزار می شود.

 

برادران تصریح کرد: این برنامه با همراهی مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی و همراهی رسانه ملی از شبکه یک برای کل کشور پخش می شود.

 

وی گفت: قبل از شرایط کرونایی میزبان جمعیتی بالغ بر چهار و نیم میلیون نفر از زائرین و مجاورین بودیم و حال تلاش بر این است از طریق رسانه میزبان آنها باشیم.

 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: عزاداری به سبک چهارپایه خوانی در صحن پیامبر اعظم(ص) را خواهیم داشت .

 

وی گفت: در مدرسه خیرات خان مراسم ویژه ناشنوایان خواهیم داشت که اجرای این برنامه با ابزار ویژه ناشنوایان در نوع خودش قابل توجه است و مراسم ویژه برای نابینایان در مدرسه میرزا جعفر برگزار می کنیم.

 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی درباره برنامه‌های ویژه بانوان گفت: برنامه‌های روزانه در بحث بانوان خواهیم داشت که به صورت اختصاصی در مدرسه خیرات خان و محل زینبیه صحن امام حسن(ع) این برنامه‌ها اجرا می شود.

 

برادران با بیان اینکه به دلیل همزمانی با هفته دفاع مقدس، برنامه ویژه‌ای برای جانبازان در مسجد گوهرشاد تدارک دیده شده ، افزود: در صحن قدس هم به مدت ۱۰ روز برنامه ویژه نوجوانان را داریم.

 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی با اشاره به برگزاری برنامه ویژه دکلمه‌خانی در بیست و نهم صفرافزود:: چهار دکلمه خوان فارسی زبان، دو دکلمه خوان ترک زبان، یک دکلمه‌خوان عرب زبان و یک دکلمه خوان اهل سنت به اجرای برنامه می پردازند.

شبنم مقدم

اجتماعی

افتتاح اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 10 12 15 35 57 - افتتاح  اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد

اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اولین مرکز نوآوری پست ، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته با حضور ویدئو کنفرانسی سبحانی فر معاون وزیر ارتباطات ،مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست ،محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ، سید احمد موسوی مدیر کل پست استان خراسان رضوی و حمید رضا روحبخش مدیر فناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی و جمعی از مسئولین در خراسان رضوی افتتاح شد.

رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات در آیین افتتاح مراکز نوآوری و کارآفرینی اظهار داشت : هوشمند سازی همه فرآیندها پایه اصلی برای تحول درشرکت ملی پست می باشد .
مدیر عامل شرکت ملی پست خاطر نشان کرد : شش مرکز مکانیزه در کشور راه اندازی شده است و تجهیز تجزیه و مبادلات استانها موجب کاهش آسیب دیدگی و کاهش خطا های احتمالی در ارسال مرسولات می باشد .

وی افزود : پست نقش مهمی در رفع مشکلات کسب و کارها را دارد و باعث رفع فساد اقتصادی شده است و  نوآوری علاوه بر حذف واسطه ها و رانت ها موجب شفافیت در ارائه است و مکمل فساد زدایی می باشد .

معاون وزیر ارتباطات برتوجه به محورهای پست هوشمند، تجارت الکترونیک، لجستیک یکپارچه، حمل‌ونقل پاک و سیستم‌های پرداخت توسط مدیران پست در سراسر کشور تاکید کرد و افزود: در حال حاضر زیر ساخت های پست در کشور توسعه یافته است .

محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست اظهار داشت : افتتاح پنج مرکز نوآوری در کشور همزمان با هفته پست اتفاق مهمی است و تحول دیجیتال در پست مورد توجه اتحادیه جهانی پست قرار گرفته است .

وی در ادامه تصریح کرد در حوزه توزیع ، تجارت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال نیازمند تعامل و همکاری با شرکت های دانش بنیان هستیم .

قادری ضمن اشاره به سامانه بازار الکترونیک شرکت ملی پست گفت :امروز زمان گسترش همکاری با شرکت های دانش بنیان فراهم آمده است و پست هوشمند و نو آور موتور اقتصاد دیجیتال کشور است .

سید احمد موسوی مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت : با توجه به رشد روز افزون فناوری و نیاز پست به استفاده از این فن آوری ها جهت رشد و ارتقاء دانش فنی از شرکتهای استارتاپی و شتابدهنده ها استفاده خواهیم کرد .

هماهنگی با پارکهای علمی وفناوری و فاوا وعقد تفاهم نامه ،معرفی شرکتهای مستعد توسط پارک ، معرفی شرکتهای مستعد توسط پارک ، اخذ درخواست از شرکت جهت در اختیار قراردادن فضا و انجام مراحل اداری جهت عقد قرارداد، اسکان و تجهیز مکان توسط شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد پست، تعیین خطی مشی فعالیت جهت شرکتهای طرف قرارداد، تهیه طرحهای عملیاتی و تعیین برنامه زمانبدی ، ارجاع شرکتهای پیمانکار جهت بهره برداری از تسهیلات وزارتی، بکارگیری نتیجه طرحهای اجرا شده در بدنه پست بصورت آزمایشی، اصلاحات لازم در طرحهای پیاده شده جهت انجام درست فرایندهااز اقداماتی بود که مدیر کل پست استان به آن اشاره داشت .

مدیر کل پست استان خراسان رضوی در ادامه افزود : با توجه به افتتاح پارک فاوای وزارت در طبقه چهارم پست مرکزی و استقرار خانه خلاق و نوآوری محتوی دیجیتال نیتک و شرکت سرزمین نوآوری گرین تک و همچنین هماهنگی انجام شده جهت استفاده از توان فنی و اطلاعاتی شرکتهای زیر مجموعه این پارکها توان اجرائی جهت رشد سریع مرکز نوآوری پست استان بیشتر خواهد شد.

موسوی تصریح کرد : برابر هماهنگی انجام شده تعدادی از واحدهای طبقه پنجم ساختمان اداره کل فناوری در مشهد به شرکتهای نوآور نیز اختصاص داده شده است که در حال طی مراحل اداری جهت انجام این مهم می باشند.

بر اساس این گزارش افتتاح مراکز نوآوری به طور همزمان دراستانهای تهران ، خراسان رضوی ، اصفهان ، یزد و گلستان صورت گرفت .

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

 

 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

برپایی کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار

منتشر شده

در

photo 2021 10 13 17 36 56 - برپایی کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار

کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، کارگاه آموزشی ترویجی ویژه طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار برگزار شد.

حسین عبدالله زاده ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشتخوار با بیان این خبر گفت: هدف از برپایی این کارگاهها ،آگاهی بخشی و آشنایی بهره برداران و مرتعداران با مراحل مختلف تهیه طرح مرتعداری تلفیقی در مهلت است.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی ترویجی که با حضور دامداران و مرتعداران مرتع در حاجی میر تشکیل شده بود 46 نفر فراگیر شرکت کردند.

عبدالله زاده اضافه کرد: شهرستان رشتخوار 420 هزار هکتار مساحت دارد که 320 هزار هکتار آن را مراتع تشکیل می دهند که این سطح قادر است بیش از 35000 رأس دام سبک شهرستان را تعلیف کند.

وی ادامه داد از ابتدای سال جاری تاکنون 3 دوره کارگاه آموزشی ترویجی در شهرستان رشتخوار با حضور 200 نفر فراگیر تشکیل شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشتخوار خاطر نشان کرد: برپایی کارگاه های آموزشی و ترویجی برای مرتعداران و دامداران شهرستان با هدف حفظ پوشش گیاهی و رعایت قرق مراتع مطابق پروانه های چرا امری ضروری است.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد: آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش خراسان رضوی

منتشر شده

در

IMG 3916 1601200 - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد:  آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش خراسان رضوی

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از آغاز برنامه سرشماری حیات وحش شامل پستانداران علفخوار در مناطق تحت مدیریت محیط زیست این استان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، تورج همتی در این باره افزود: سرشماری گونه های علفخوار در استان خراسان رضوی با مشارکت محیط بانان و کارشناسان حیات وحش در حال انجام است.

 

وی گفت: سرشماری پائیزه عموماً به منظور بررسی و تحلیل وضعیت جمعیت حیات وحش انجام می شود و امسال نیز سرشماری گونه های شاخص پستانداران علفخوار شامل قوچ و میش اوریال، کل و بز وحشی و آهو آغاز شده و بدلیل شیوع ویروس کرونا، بخشنامه ای به سراسر استان درباره الزام رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام مأموریت های سر شماری ابلاغ و با جدیت نظارت می شود.

 

وی ادامه داد: برنامه سرشماری در 35 منطقه تحت مدیریت در قالب 340 گروه در مدت زمان 110 روز با مشارکت بیش از 800 نفر ، از دهم مهر ماه آغاز شده است.

 

وی افزود : با توجه به وسعت و تعداد مناطق تحت مدیریت و لزوم برآورد سریع جمعیت وحوش، مناسب ترین روش برای سرشماری، روش مشاهده مستقیم از طریق پیمایش خطی است که بر این اساس مسیرهای سرشماری هر منطقه برروی نقشه های توپوگرافی با تکیه به تجارب محیط‌بانان و کارشناسان اداره نظارت بر امور حیات‌وحش حفاظت محیط زیست استان مشخص می شود.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه نتایج سرشماری بعد از مشاهدات، جمع آوری و به منظور تجزیه و تحلیل مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت: هدف از برآورد جمعیت حیات وحش، بررسی وضعیت زاد و ولد، شناسایی عوامل تهدید و شناسایی مناطق مستعد برای ارتقای سطح حفاظتی زیستگاه ها است.

 

۲۰ درصد مساحت ۱۱۷ هزار و ۷۶۹ کیلومتر مربعی خراسان رضوی زیر پوشش حفاظت محیط زیست قرار دارد و مساحت زیستگاه های این استان دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار است.

خراسان رضوی به ازای هر 15 هزار هکتار یک محیط بان در اختیار دارد.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها