با ما همراه باشید

زیارت

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی : 175 برنامه آستان قدس رضوی ویژه نوروز 1401

منتشر شده

در

photo 2022 03 14 19 36 45 - قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی : 175 برنامه آستان قدس رضوی ویژه نوروز 1401

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی برای میزبانی از زائران نوروزی حضرت رضا(ع) گفت: با 175 برنامه آستان قدس رضوی، ویژه نوروز 1401 به استقبال از زایرین مشهد الرضا می رویم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مالک رحمتی ، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در نشست خبری گزارش عملکرد 1400 و برنامه‌های نوروزی آستان قدس رضوی افزود: تربیت شایسته‌ترین خادمان برای ارائه بهترین خدمت به بیشترین زائر، از برنامه‌های اصلی آستان مقدس رضوی در راستای خدمت‌رسانی با کیفیت به زائران امام رضا ( ع )است.

 

وی گفت:میزبانی از بیشترین زائر داخلی و خارجی بر اساس افق سه‌ساله تعیین شده، باید آمار زائران مسلمان داخلی و خارجی و همچنین پیروان سایر فرق و ادیان به مشهدالرضا(ع) افزایش پیدا کند .

 

رحمتی درباره استقبال از زائران نوروزی 1401 اشاره و اظهار کرد: با توجه به واکسیناسیون گسترده انجام شده در سراسر کشور و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، امسال شرایط سفر به مشهد مقدس و تشرف به بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) هم فراهم شده و طبق بر آوردهای انجام شده، نوروز 1401 میزبان بیش از 8 میلیون عاشق و دلداده به امام رضا(ع) هستیم.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی بیش از 175 برنامه ویژه ایام نوروز تدارک دیدند که با رویکرد زیارت با معرفت و ترویج سبک زندگی عالم آل محمد(ص) اجرا می شود.

 

رحمتی افزود: مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی نیز با همکاری سازمان صداوسیما، 55 ویژه برنامه رسانه‌ای ایام نوروز را آماده پخش کرده که علاوه بر ترویج فرهنگ میزبانی، حال و هوای نوروزی حرم مطهر حضرت رضا(ع) را به خانه‌های همه مردم ایران باشد.

 

وی درباره اسکان مناسب زایرین خاطر نشان کرد: اسکان مناسب زائران نوروزی نیز یکی از ضروریات است که برای 350 هزار نفر زائر نوروزی، ظرفیت اسکان پیش‌بینی شده است.

همچنین مصطفی فیضی ، مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: با افزایش فضاهای مسقف در حرم مطهر رضوی زمینه زیارت آسان برای زائران نوروزی فراهم آمده است.

 

فیضی در ادامه با اشاره به تجهیز و نوسازی بخش‌های مختلف حرم مطهر رضوی برای میزبانی شایسته از زائران نوروزی گفت: با تأکید تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام در حرم مطهر رضوی تا قبل از تعطیلات نوروز برای ایجاد آرامش و رفاه زائران و مجاوران، 4 وضوخانه‌ جدید در رواق‌‌های شیخ حرعاملی، شیخ طوسی، دارالمرحمه و ورودی رواق امام خمینی(ره) احداث شد، تا زمینه خدمت‌رسانی بیشتر به زائران و مجاوران فراهم شود.

 

فیضی تصریح کرد: افزایش خدمات صندلی چرخدار و خودروهای زائربر در نقاط مختلف ورودی‌های حرم مطهررضوی نیز در ایام نوروز در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر عالی حرم مطهر رضوی، با اشاره به رفع مشکلات نور و روشنایی در صحن‌های حرم مطهر رضوی در این ایام گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در آستانه سال نو در حرم مطهر رضوی انجام شده است، افزایش میزان نور اعم از چراغانی و نورهای ثابت در صحن و سرای حرم مطهر رضوی است.

 

همچنین محمدحسین استادآقا، مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی افزود: 116 هزار خادمیار فعال در قالب ۳۱ دفتر در مراکز استان‌ها در کنار ۴۰۰ رابط در شهرستان‌ها مجموعه‌ای از خدمات را در کشور ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه ۱۹ کانون تخصصی ذیل ‌دبیرخانه‌های کانون خدمت رضوی شکل‌گرفته، افزود: در قالب شبکه خادمیاری رضوی اقشار مختلف ذیل کانون تخصصی خود مشغول خدمت‌رسانی هستند.

 

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی محورهای کلیدی خدمت‌رسانی در معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی را درمان، اشتغال، مسکن، معیشت و تحصیل برشمرد و گفت: امسال هشتصد و 88 هزار و 888 بسته معیشتی با کمک خیرین و مشارکت خادمیاران آماده و به دست خانواده‌های کم‌بضاعت سراسر کشور رسید.

وی درباره پروژه های عمرانی زیارت افزود: 21 مجتمع بین‌راهی در 7 استان منتهی به خراسان رضوی و دو مجموعه زائرسرای رضوی و زائر شهر رضوی ایجاد شده است.

 

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: طی سال جاری این مجتمع میان راهی میرجاوه جهت تسهیل زیارت زائران پاکستانی جهت تشرف به مشهدالرضا(ع) و عتبات عالیات بااعتباری به میزان 500 میلیارد ریال افتتاح شد که خدمات متنوعی ازجمله اسکان و خدمات رفاهی باکیفیت به زائران ارائه می‌شود.

 

وی افزود: در هفته گذشته 4 بلوک جدید با ظرفیت 500 تخت در زائرسرای رضوی به بهره‌برداری رسید و سامانه ملی 1460 جهت پذیرش سریع و آسان زائران از جای‌جای کشور آغاز به کارکرد.

 

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت : فاز سوم مجموعه زائرسرای رضوی در سال 1401 آغاز می‌شود و به‌زودی مجتمع درمانی دارالشفای امام رضا(ع) در همین مجموعه افتتاح می شود که ضمن خدمت‌رسانی به زائران، در خدمت مجاوران کم‌بضاعت حاشیه شهر مشهد است.

وی افزود : دارالشفای مجموعه زائر شهر رضوی نیز به‌منظور ارائه خدمات درمانی به ساکنان منطقه طرق در سال جدید افتتاح می شود.

 

شبنم مقدم

 

زیارت

رویداد ملی فهما، مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 30 37 - رویداد ملی فهما، مشهد  را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور:
مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد

 

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: در رویداد ملی فهما، مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،مرتضی طاهریان، دبیر سومین رویداد ملی فهما،در نشست خبری آئین پایانی رویداد ملی فهما

 

افزود: .  از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ اقدامات اولیه صورت گرفت تا اینکه ظرفیت‌ها را بهتر بشناسیم و بهتر عرضه کنیم. در حال حاضر سامانه بچه‌های مسجد محلی برای بارگزاری توانمندی‌های نوجوانان و جوانان مسجدی شده است.

 

معاون سامان‌دهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور خاطرنشان کرد: ۲۶ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد سراسر کشور فعالیت دارند و ما تلاش کردیم که با طراحی رویداد ملی فهما به فعالیت‌های این کانون‌ها انسجام بخشیم‌ که ۱۹ هزار و ۸۶۵ کانون در این طرح همراهی می کنند.

 

طاهریان با اشاره به دو سیاست این ستاد افزود: در این میان دو سیاست جدی از جمله انتظام‌بخشی و کیفی‌سازی را دنبال می‌کنیم که تاکنون در مرحله انتظام‌بخشی قرار داشته‌ایم و پس از آن به مرحله کیفی‌سازی می رسیم.

وی گفت: با انتظام‌بخشی می‌توان گفت که فعالیت‌های بچه‌های مسجدی در قالب سه شبستان فرهنگ، هنر و نوآوری و ۱۲ رواق طراحی شده است.

 

وی ادامه داد: رویداد ملی فهما موجب شد تا فعالیت‌های کانون‌ها به صورت کاملا مدون و ثبت‌شده در سامانه بچه‌های مسجد بارگزاری شود. ضمن اینکه در رویداد ملی فهما از ۱۳ کانون در قالب ۱۲ رواق و در کنار آن نیز از ۲۴ کانون دیگر تقدیر می شوند.

 

طاهریان با بیان اینکه کانون‌های برتر در رویداد ملی فهما علاوه بر دریافت هدایای نقدی مورد حمایت نیز قرار می گیرند، گفت: به عنوان نمونه کانون‌های برتر برای دریافت کارت اعتباری فهماکارت در اولویت قرار دارند و کانون‌های برتر در حوزه کارآفرینی برای دریافت تسهیلات لازم به وزارت کار معرفی می شوند.

 

دبیر سومین رویداد ملی فهما با اشاره به کانون‌های فعال مساجد در روستاها عنوان کرد: با توجه به امتیازات در طرح ملی فهما حدود ۴۸ درصد و تقریبا نیمی از فعالیت‌ها مربوط به کانون‌های فعال در روستاها است و پنج استان شامل قم، خراسان رضوی، گلستان، چهار محال بختیاری و اردبیل به مرحله پایانی داوری پایتخت فهما راه پیدا کردند.

 

وی گفت: پس ازجمع بندی نظر داوران در رویداد ملی فهما، استان خراسان رضوی به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد و روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه این عنوان به شکل رسمی اعلام می شود.

وی افزود: خراسان رضوی همیشه مبداء اقدامات خوب فرهنگی بوده و در سال ۱۴۰۱ با تلاش بیشتر در حوزه فرهنگی و سایر حوزه‌های مرتبط با مساجد ورود می کند.

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب

اجتماعی

آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

منتشر شده

در

shutterstock 457517419 - آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

 

با توجه به شعار سال 1401 که با تدبیر مقام معظم رهبری، به عنوان سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده است، شرکت ملی پست نیز در راستای ارتقاء خدمات خود و با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، توسعه کسب و کارهای پستی مبتنی بر دیجیتال مارکتینگ را در اولویت قرار داده است .

در دنیای امروز بازاریابی اینترنتی و تبلیغات هدفمند و هوشمند سازی فرایندها جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده و موفقیت هر سازمان نیز ارتباط تنگاتنگی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دارد.

خدمات الکترونیکی شرکت ملی پست علاوه بر رضایتمندی مشتریان موجب تحول اساسی در توسعه اقتصاد شده است و مدل کسب و کار امروز چنان طراحی شده که هیچ نهادی از ارائه خدمات در چهار چوب فناوری دیجیتال مثتثنی نبوده و همواره توسعه کسب و کارها منوط به این مهم است .

جهان امروز به کمک توسعه در همه زمینه های فناوری، پیشرفت چشمگیری داشته و این رشد منجر به تغییر شیوه های کسب و کار شده است و رقابت در تولید و ارائه محصولات متنوع را افزایش داده است.

گرچه آموزش و ایجاد زمینه نوآوری در رونق مشاغل دانش بنیان نقش مهمی دارد اما فراهم نمودن فضای کار برای کسب و کار های این شرکت ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در شرایط کنونی، توسعه صادرات محصولات مبتنی بر دانش و فناوری های نوین، کشور را در برابر تحریم ها بیمه نموده و در همین راستا، تقویت پارک های علم و فناوری می تواند منجر به رشد شرکت های استارتاپی و ایجاد یک درآمد و اشتغال پایدار باشد.

در این میان، شرکت ملی پست نیز به در راستای ایفای نقش خود در توسعه اقتصادی و تحقق دولت الکترونیک ضمن تمرکز بر افزایش دانش کارکنان و شناخت دیجیتال مارکتینگ در واگذاری پروژه ها شرکت های دانش بنیان را در اولویت قرار دهد .

 

 

 

نویسنده:صدیقه صادقی/کارشناس روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

منتشر شده

در

photo 2022 04 20 18 35 30 - 39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت:39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند/کسانی که در سال جاری مشمول تشرف به حج نیستند، انصراف ندهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اکبر رضایی ،معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت در خصوص موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ تصریح کرد: تعداد یاد شده شده شامل حجاج و عوامل اجرایی هستند که همه ساله به میزان سهمیه اولیه تعدادی افزایش می یافت که در سال جاری نیز این درخواست نیز انجام خواهد شد و علیرغم ضیق وقت برنامه ریزی برای اعزام میزان تخصیص یافته باسرعت انجام می شود .

وی همچنین به شرایط اعلامی وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش زائران در حج تمتع امسال گفت: شرط پذیرش زائران زیر 65سال، تزریق کامل واکسیناسیون کردن و داشتن تست منفی کرونا 72 ساعت قبل از اعزام از جمله موارد مهم بوده که بر همین اساس برنامه ریزی خواهیم کرد و از میان متقاضیانی که در سال ۹۹ ثبت نام خود را انجام داده اند بنابر اولویت آنان تا سقف سهمیه اقدام می کنیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت توصیه کرد کسانی که علیرغم ثبت نام اولیه در سال 99 با توجه به شرایط سنی تعیین شده سال جاری اجازه حضور در حج تمتع امسال را ندارند، به هیچ عنوان انصراف ندهند.

به گفته وی، این انصراف و عودت دادن هزینه های واریزی و پایداری سند ، به منزله انصراف از استفاده از امتیاز تثبیت نرخ ارز تعیین شده برای حجاج ثبت نامی سال 99 است . بنابراین توصیه می شود که به چنین اقدامی مبادرت نکنند.

رضایی تصریح کرد: متقاضیانی که امسال مشرف نمی شوند امتیاز خود را حفظ کنند تا انشاالله سال آینده در اولویت تشرف به سرزمین وحی باشند. در صورت انصراف وعودت مبالغ، این دسته از متقاضیان در روند عادی و اولویت اولیه اعزام ها قرار می گیرند.

وی همچنین تاکید کرد: متقاضیانی که تاکنون واکسن کرونای خود را به طور کامل تزریق نکرده اند در اسرع وقت مبادرت به این مهم کنند تا در روند اعزام آنان مشکلی بوجود نیاید .

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان حج و زیارت

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها