با ما همراه باشید

اجتماعی

قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد اعلام کرد؛تدارک مفصل مدیریت شهری، برای استقبال از بهار و پذیرایی زائران در نوروز

منتشر شده

در

1640882569132ce48je8trrtqdq9nivssps3iq3 - قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد اعلام کرد؛تدارک مفصل مدیریت شهری، برای استقبال از بهار و پذیرایی زائران در نوروز

 

قائم مقام ستاد مناسبتهای شهرداری مشهد از برنامه های مفصل مدیریت شهری از جمله کاشت 18 میلیون بوته گل در نقاط مختلف شهر برای استقبال از بهار، جشن های ایام شعبانیه و پذیرایی از زائران امام رضا(ع) خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی یعقوبی در جلسه کمیته خدمات شهری ستاد خدمات سفراستان که با حضور سید عبدالله ارجائی شهردارمشهد، حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی و جمعی از اعضای این ستاد برگزار شد، گفت: از تیرماه تا کنون بیش از 30 جلسه در سطوح کارشناسی و مدیریتی در مجموعه شهرداری مشهد، برای هماهنگی و برنامه ریزی در راستای ارائه خدمات مطلوب به زائران و مجاوران حریم مطهررضوی در نوروز 1401برگزار شده است.

 

وی به برنامه های شاخص مدیریت شهری در حوزه رفت و روب در ایام پایانی سال اشاره و اظهار کرد: امسال در کنار پاکسازی و نظافت شهر، حاشیه مبادی ورودی تا فاصله 10 کیلومتر در 5 محور قوچان ، نیشابور ، سرخس ، کلات و فریمان نظافت می شود.

 

 

قائم مقام مناسبت های شهرداری مشهد به آماده باش بیش از 11 هزار نفر از نیروهای خدمات شهری، فضای سبز و اجرائی در راستای زیباسازی و نظافت شهربرای استقبال از بهار اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه زیباسازی و فضاآرائی شهری 18 میلیون بوته گل فصلی در نقاط مختلف شهر توزیع و کاشته خواهد شد.

 

یعقوبی تصریح کرد: همچنین طرح های ویژه گل کاری درکلیه میادین و فضای سبزسطح شهر اجرا و بیش از 108 هزار عدد از مبلمان شهری نصب شده در بوستان ها رنگ آمیزی و رفع نقص می شوند.

 

وی به خرید و توزیع 280 تن رنگ جهت رنگ آمیزی جداول، نرده های ترافیکی به میزان 2میلون و 500 هزارمتر طول اشار کرد و افزود: در کنار این اقدامات 231 هزار متر طول از آذین بندی های سطح شهر بهسازی و آماده سازی و تبریک فصل بهار و سال نو از طریق 150 المان نوری خورشیدی و 100 عدد چراغ گوبو اکران می شود.

 

 

 

قائم مقام مناسبت های شهرداری مشهد ادامه داد: رفع نازیبایی و محصور نمودن پروژه های عمرانی و ممنوعیت صدور مجوز حفاری از اول اسفندماه از دیگر اقدامات تدارک دیده شده برای استقبال از بهار 1401 است.

 

یعقوبی با بیان اینکه با توجه به تقارن برنامه های استقبال از بهار با میلاد منجی عالم بشیریت حضرت مهدی (عج)ساخت، جانمایی و نصب 1200 المان فضای سبز، اکران المان های مناسبتی و تعاملی در نقاط مختلف شهر تدارک دیده شده است، اظهارکرد: در کنار آذین بندی و زیباسازی شهرجشنواره های شهری، فضاسازی محیطی شهری ) اکران بیلبورد، استرابورد، قاب،نورافشانی ، آذین بندی، نقاشی دیواری، تزیینات نوروزی (برپایی جشنواره بهارانه در بوستان ها و میادین شهری در راستای نشاط افزایی درایام شعبانیه اجرا می شود.

 

وی گفت: در مجموع مدیریت شهری برای استقبال از بهار، جشن های شعبانیه و خدمات رسانی هرچه بهتر به زائران برنامه های مفصلی در سایر حوزه ها در حال آماده سازی و اجرا دارد که به تدریج اعلام  می شود.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اجتماعی

تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 15 18 48 16 - تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

 

مدیر امور منابع آب مشهد با اشاره به آمار 9 ماهه نخست سال جاری، گفت: در این مدت تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد (شهرستان های مشهد، چناران، گلبهار، طرقبه، شاندیز و فریمان) پر شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد برزویی با اشاره به اینکه این اقدامات توسط همكاران پرتلاش امور، گروه هاي گشت و بازرسي، اجرائيات و با همكاري نيروي انتظامي و اخذ دستور قضايي انجام گرفت، اظهار کرد: از تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز مذكور، تعداد 157 حلقه چاه غيرمجاز عميق (تا عمق های 150 متر و دبي هايي تا 10 ليتر بر ثانيه) و تعداد 332 حلقه چاه غيرمجاز نيز نيمه عميق با (دبي هايي تا 15 ليتر بر ثانيه) بوده اند.

وی افزود: اين اقدامات در مدت مزبور موجب جلوگيري از برداشت غيرمجاز آب سالانه بیش از 17 میلیون مترمكعب شده است.

مدیر امور منابع آب مشهد اظهار کرد: همچنين در 9 ماهه اول سال 1400 اين امور با همكاري نيروي انتظامي تعداد 14 دستگاه و ادوات حفاري غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد شناسايي و توقيف کرده است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

منتشر شده

در

photo 2022 01 12 21 47 09 - رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: شهرداری مشهد موظف شده است که تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نکند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،هاشم دائمی  با اعلام اینکه طی ماه‌های اخیر تجمع‌هایی از جانب پیمانکاران شهرداری مشهد صورت پذیرفته است، اظهار کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت‌های خود را در حالی آغاز کرد که با حجم بسیاری از بدهی‌ها و مطالبات پیمانکاران که از دوره گذشته برای ما به ارث رسیده بود، مواجه شد.

وی افزود: نبود نگاه کارشناسی در آغاز پروژه‌ها و عملیات‌ها و در نظر نگرفتن میزان بودجه و پرداخت بدهی به پیمانکاران، ما را با شرایط ویژه‌ای مواجه کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خبرداد: با هدف خدمت به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) پا در میدان نهاده و نسبت به احقاق حقوق پیمانکاران و فعالان حوزه شهری پایبند هستیم.

دائمی با بیان اینکه خود را متعهد به پرداخت مطالبه پیمانکاران می‌دانیم، گفت: پیشنهاد می‌شود تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نشود.

وی پرداخت مطالبه را حق قانونی پیمانکاران دانست و تاکید کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد در حالی کار خود را بدون پشتوانه و بدهی بسیار آغاز کرد، که هیچ‌گاه نسبت به شرایط فراهم آمده، کار تبلیغاتی نکرده و افراد و گروه‌ها را به خاطر بدهی‌ها، مورد نکوهش قرار نداده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های نیمه تمام شهر در دستور کار شورای ششم بوده و باید آن‌ها را به سرانجام برسانیم، گفت: پیمانکاران بازوی اجرایی مدیریت شهری هستند و با همت آن‌ها می‌توانیم شهر را آماده استقبال از بهار کرده و پروژه‌های آتی را طرح ریزی کرده و پیش ببریم.

دائمی در پایان بیان کرد: عملیات پرداخت مطالبات پیمانکاران در حال انجام بوده و نسبت به تسریع در انجام آن حساس هستیم؛ معتقدیم آغاز پروژه‌های جدید در شهر بایستی با پیش‌بینی منابع مالی توسط شورای شهر و شهرداری انجام گیرد.

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

منتشر شده

در

photo 2022 01 11 22 25 21 1 - مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال اجرایی کردن توسعه کاربردهای 80 المان هوشمند موجود شهری هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی بدیع درباره المان های هوشمند شهری اظهار کرد: هدف از نصب المان های هوشمند شهری، فراهم آوردن زمینه آشنایی و تعامل بیشتر شهروندان با فناوری‌های شهر هوشمند است.

وی افزود: المان های هوشمند شهر مشهد در سه دسته وب کیوسک ها، المان های تعاملی هوشمند شهری و شبکه هوشمند اطلاع رسانی تقسیم می شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: کیوسک های هوشمند فعلی شامل کیوسک های صدور مجوز حمل و نقل بار در توقفگاههای ناوگان باری و کیوسک های درخواست تاکسی در مبادی ورودی شهر است.

بدیع درخصوص المان های تعاملی هوشمند شهری بیان کرد: المان دریچه دانش با امکان پرسش و پاسخ تعاملی، المان لبخند ماندگار با امکان پخش تصاویر واقعیت افزوده در هنگام لبخند زدن شهروندان و المان پایگاه تندرستی با هدف تشویق شهروندان به ورزش و دریافت بلیت رایگان قطار شهری از جمله این المان ها می باشند.

وی اضافه کرد: نوع سوم المان های شهری شامل شبکه هوشمند اطلاع رسانی است. از جمله ویژگی های سامانه جامع مدیریت نمایشگر های شهری می توان به امکان مدیریت آنلاین محتوا، امکان زمانبندی پخش محتوا و امکان مانیتورینگ لحظه ای اشاره کرد که در حال اجرایی کردن بهره برداری بهینه از ظرفیت موجود، گسترش اطلاع رسانی ها و ارائه دیتای لحظه ای فعالیت های شهرداری به شهروندان می باشیم.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر 80 المان هوشمند در سطح شهر وجود دارد.

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ادامه مطلب

برترین ها