با ما همراه باشید

عمرانی

لزوم تسهيل و زمینه سازی جهت ورود خودمالکین به عرصه نهضت ملی مسکن

منتشر شده

در

جلسه هماهنگي با روساي شهرستان ها 2 1401  - لزوم تسهيل و زمینه سازی جهت ورود خودمالکین به عرصه نهضت ملی مسکن

با هدف بررسی آخرین وضعیت طرح نهضت ملی جهش توليد مسکن در استان و تسريع در اجراي اين طرح جلسه ای با حضور مدیرکل، معاونین و روسای ادارات شهرستانی اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی در سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، عباس یوسف زاده، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به لزوم سرعت بخشی دو چندان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان گفت: با توجه به زمان بندی و فوریت طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن، باید تلاش خود را در اجرای این طرح چند برابر کنیم.

 

وی با اشاره به تسهیلات و شرایط خوبی که دولت جهت تسهیل اجرای این طرح ملی در نظرگرفته است، تصریح کرد: در راستای تأمین زمین این طرح در استان گام های مطلوبی برداشته شده، اما کافی نیست و لازم است موضوع تامین زمین و آماده سازي واحدهاي طرح نهضت ملي مسكن در سطح استان متناسب با نیاز مردم با جدیت بیشتری دنبال شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی همچنین به مدیران ستادی و شهرستانی راه و شهرسازی استان به منظور توجه بیشتر به زمینه سازی جهت ورود خودمالکین به عرصه نهضت ملی مسکن، تاكيد كرد.

 

یوسف زاده با اشاره به اینکه زمین مورد نیاز در اکثر شهرها تامین شده، اظهار کرد: در تعدادی دیگر از شهرهای استان با استفاده از ظرفیت کمیسیون ماده ۵ شورای عالی شهرسازی و معماری جهت تغییر کاربری اراضی و همچنین الحاق اراضی دولتی به محدوده و همچنین تحویل و تحول اراضی ملی از سوی اداره کل منابع طبیعی و سایر راهکارهای ارایه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی بزودی اراضی مورد نیاز تامین می شود.

 

در ادامه جلسه مسائل و مشکلات موجود توسط روسای ادارات شهرستانهای استان مطرح گردید که مورد بررسی قرارگرفت و پیشنهادات لازم در خصوص رفع مشکلات در سطح استان ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

 

منبع: اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

اقتصادی

همزمان با ایام دهه فجر بهره برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغازشد

منتشر شده

در

2 - همزمان با ایام دهه فجر بهره برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغازشد

 

همزمان با گرامیداشت دهه فجر و با حضور استاندار خراسان رضوی طی مراسمی ، بهره‌برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین محمودی، مديرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان ضمن تشریح جایگاه صنعت برق در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی گفت: برای بهره برداری از این پست بالغ بر سیصد و ده میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ضمن قدردانی از تلاش های شرکت برق منطقه ای که در راه اندازی این پست و خدمت به مردم منطقه کلات زحمت کشیده‌اند افزود: این پست با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر و با هدف تامین برق پایدار شهرستان زاوین و ناحیه صنعتی آن و همچنین جبران افت ولتاژ منطقه و تامین برق صنایع و کشاورزی راه اندازی شده است .

استاندار خراسان رضوی طی افتتاح پست زاوین گفت: پست زاوین با سرمایه‌گذاری انجام و در محدوده کلات بهره برداری شده و امیدواریم در تامین برق مطمئن و پایدار منطقه موثر واقع شود.

وی درباره تامین برق پایدار در استان خراسان رضوی گفت: صنعت برق و بویژه برق منطقه ای خراسان در مدیریت مصرف ، موفق عمل کرده ، مخصوصا در هفته اخیر که با توجه به برودت هوا شرکت برق منطقه‌ای خراسان خوشبختانه این موضوع را به خوبی مدیریت کرد.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

عمرانی

اخذ سند تک برگي و تثبیت مالکیت دولت بر روی 81 فقره از اراضی شهرستان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2023 01 22 17 22 48 - اخذ سند تک برگي و تثبیت مالکیت دولت بر روی 81 فقره از اراضی شهرستان خراسان رضوي

 

 

رئیس اداره املاك راه و شهرسازی خراسان رضوي از 81 فقره سند تک برگي و تثبیت مالکیت به مساحت 64/5934182 مترمربع به نام سازمان ملي زمين و مسكن از اراضی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ حسين ناطق، رئیس اداره املاك راه و شهرسازی خراسان رضوي اظهار داشت: این اداره همسو با سیاست‌گذاری‌های معاونت املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوي و با هدف پیشگیری از زمین خواری و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی، اخذ سند تک برگ اراضی دولتی و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگي را در اولویت‌های کاری قرار داده است.

 

وی افزود: در این راستا و بمنظور حراست از اراضی ملی و دولتی، 81 فقره سند تک برگ اراضی دولتی این شهرستان اخذ و تثبیت مالکیت شد.

 

ابراهیمی رئیس اداره راه و شهرسازی طرقبه، شاندیز و چناران نیز گفت: از ابتداي سال جاري 1401 اخذ اسناد تك برگي و كاداستر نمودن نقشه هاي اراضي ملي در شهرستان طرقبه شانديز به مساحت64/5934182 مترمربع و تعداد 81 سند مالكيت که سند آن به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن صادر شد.

 

وی با اشاره به اهمیت اجرای حدنگاری اراضی ملی برای مبارزه با زمین خواری، خاطرنشان کرد: با اجرای قانون کاداستر و اخذ اسناد تک برگ به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند به حداقل ممکن می‌رسد.

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه و شهرسازي خراسان رضوي

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2023 02 06 13 10 16 - بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در استان هم‌زمان با دهه فجر با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها شامل واحد‌های اقامتی مختلف، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی و تفریحی است.

موسوی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها 5 هزار میلیارد ریال است و برای 161 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: 50 درصد این پروژه‌ها در مشهد و بقیه در سایر شهرستان‌ها خراسان رضوی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر 210 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در حال ساخت، تبدیل و توسعه با حجم سرمایه گذاری 950 هزار میلیارد ریال داریم که این طرح‌ها برای حدود 9500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

هم چنین در مراسم افتتاح معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی، رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی حضور داشتند.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها