با ما همراه باشید

اقتصادی

لزوم شبکه سازی و توسعه فرصت‌ها و پروژه‌های خیرخواهانه با اولویت پهنه های کم برخوردار در حاشیه شهر

منتشر شده

در

photo 2021 10 13 10 44 42 - لزوم شبکه سازی و توسعه فرصت‌ها و پروژه‌های خیرخواهانه با اولویت پهنه های کم برخوردار در حاشیه شهر

در نشست شورای شهر و شهردار با خیرین شهریار لزوم شبکه سازی و توسعه فرصت‌ها و پروژه‌های خیرخواهانه با اولویت پهنه های کم برخوردار در حاشیه شهر و درراستای خدمت‌رسانی به زائران مشهدالرضا(ع) مطرح شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی حاتمی،سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری عنوان کرد: اقدامات عام المنفعه و تامین مالی پروژه‌های شهری خیرخواهانه در مشهد الرضا (ع) سابقه طولانی دارد که عموما درگذشته به صورت خودجوش از سوی خیرین و جهت خدمت رسانی به مجاوران و زائران انجام می گردید.

وی افزود: در راستای ترویج و بهینه‌سازی این ظرفیت، در چهارمین دوره شورای اسلامی شورای شهر مشهد این موضوع درقالب «توسعه وقف» و به همراه آیین نامه اجرایی آن مصوب شد. در دوره پنجم این مصوبه باعنوان «ستاد خیرین شهریار» و در قالب تشریک مساعی میان اشخاص حقیقی و حقوقی خیّر با مدیریت شهری و با هدف سازمان‌دهی اقدامات خیرخواهانه در شهر به سمت نیازها و موضوعات اولویت‌دار پیگیری شد.

حاتمی ضمن اشاره به نشست ریاست شورای اسلامی شهر و شهردار با نمایندگان ستاد خیرین شهریار جهت بررسی اقدامات این ستاد و برنامه ریزی هدفمند و سازماندهی شده اقدامات آتی، بیان کرد: در این جلسه نیز با تایید و‌ تاکید بر رویکرد شورای ششم (مشهد، جهان شهر برکت و کرامت) مقرر شد همچنان کار با قوت و جدیت و در حداقل زمان ممکن، با رعایت نکات و ملاحظات بیان شده در جلسه پیگیری شود.

در این جلسه موحدیان ریاست شورا از خیرین در راستای مشارکت و همیاری در اقدامات خیرخواهانه شهری دعوت نمودند و از طرفی با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری، توجه به نیاز های زائران به ویژه موضوع اسکان زائرین کم درآمد شیعه و خارجی را مورد تاکید قرار دادند. همچنین ضمیری نماینده شورا در ستاد خیرین نیز بر لزوم شبکه سازی و توسعه شبکه خیرین و تعریف پروژه های متعدد و متنوع، معرفی و عرضه شفاف و گسترده فرصت های خیرخواهانه درشهر مشهد با اولویت پهنه های کم برخوردر در حاشیه شهر تاکید کردند.

 

عبدالله  ارجائی شهردار مشهد الرضا(ع) ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و همکاری خیرین، بر ادامه روند اقدامات ستاد پر قدرت تر از گذشته تاکید کردند و اذعان داشتند که مردم و خیرین در همه دنیا نقش بسزایی در تحقق اهداف دولت‌ها دارند، به ویژه در ایران که این مهم با باورها و غیرت دینی مردم نیز پیوند خورده است. همچنین، شهرداری موظف به معرفی فرصت های خیرخواهانه به صورت پروژه های مشخص با قید هزینه لازم، برنامه زمان بندی و سهم شهرداری شد، به‌گونه‌ای که خیرین بتوانند در صورت تمایل به احداث و بهره‌برداری از پروژه‌ها، با تامین مشارکتی هزینه‌ها توسط شهرداری، با ثبت پروژه به نام خیر محترم مشارکت اقدام کنند. در همین راستا، اخذ مجوزات لازم برای این پروژه ها با اولویت خدمات بهداشتی، حوزه‌های ورزش (همگانی، معلولین و زنان)، خدمات ایمنی و مسکن کم درآمد و به ویژه راه اندازی سامانه شفاف و سایت مرتبط در دستور کار شهرداری قرارگرفت.

 

 

منبع: روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد

اقتصادی

جوجه‌ریزی 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه‌ای در مرغداری‌های خوشاب از ابتدای سال جاری

منتشر شده

در

photo 2022 11 27 17 04 25 - جوجه‌ریزی 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه‌ای در مرغداری‌های خوشاب از ابتدای سال جاری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه جوجه ریزی مرغداری های شهرستان از ابتدای سال جاری خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت:از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های شهرستان خوشاب انجام شده است.

رودسرابی افزود: در شهرستان خوشاب 28 واحد مرغداری صنعتی فعال با ظرفیت جوجه ریزی سالانه 670هزار و 986 قطعه وجود دارد.

رودسرابی ضمن اشاره به اینکه متوسط دفعات جوجه ریزی در سال در خوشاب 3.03 می باشد گفت: از کل جوجه ریزی انجام شده توسط مرغداری ها در خوشاب تعداد 35 هزار و 299 قطعه مربوط به سویه آرین بوده است.

گفتنی است از ابتدای سال تا کنون با این ظرفیت مرغداری در شهرستان مقدار یک هزار و ۸۶۸ تن گوشت مرغ آماده طبخ تولید شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اقتصادی

آغاز برداشت زعفران از4 هزار و 600 هکتار سطح زیر کشت شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 11 27 17 05 31 - آغاز برداشت زعفران از4 هزار و 600 هکتار سطح زیر کشت شهرستان کاشمر

برداشت زعفران از 4 هزار و 600هکتارسطح زیر کشت این گیاه در شهرستان کاشمرآغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر با اشاره به آغاز برداشت زعفران در سال زراعی جاری گفت:زعفران یکی از ارزشمند ترین گیاهان دارویی طبیعت است که کاشت آن از زمان های گذشته تا به حال در قسمت هایی از کشورمان خصوصا استان خراسان تداوم داشته است.

شجعی افزود:اغلب کشاورزان منطقه به دلیل عدم اطلاع از تکنولوژی های نوین کشاورزی و فنون جدید زراعت سود چندانی از کشت این گیاه بدست نمی آورند.

وی ادامه داد:می طلبد ادارات دولتی و خصوصی دخیل در حوزه زعفران با هماهنگی بین بخشی در راستای یکدیگر فعالیت کرده تا با سیاست گذاری درست آینده روشنی را برای بازاریابی داخلی و خارجی زعفران ترسیم و با آشنا کردن کشاورزان شهرستان و منطقه با علوم و تکنولوژی روز دنیا به معیشت و اقتصاد خانوارهای کشاورزان که این محصول در سبد معیشتی آنان نقش بسزایی را ایفا می نماید کمک کرده باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد:شهرستان کاشمراز لحاظ سطح زیر کشت با 4 هزار و 600هکتار رتبه سوم استان را دارا می باشد که پیش بینی می گردد حدود 6 هزار کیلو از این گیاه با ارزش و کم آب طلب از سطح زیر کشت شهرستان برداشت شود هرچند با توجه به خشکسالی های سال های اخیرپیش بینی می شود امسال با کاهش 30 درصدی برداشت مواجه باشیم.

شجعی اظهارکرد:برگزاری کلاس های آموزشی ترویجی در خصوص مسائل فنی ، برگزاری روز مزرعه ها،بازدید از مزارع و توصیه های فنی ، توزیع کود های شیمیایی ،خرید توافقی ،توزیع هیتر و الک جهت فرآوری بهداشتی و برگزاری کلاس های آموزشی در خصوص فرآوری بهداشتی زعفران از جمله اقداماتی است که جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در بخش زعفران انجام داده است.

 

 

 

 

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

40 هزار میلیارد ریال گردش مالی بازارهای موقت مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 11 27 17 06 05 - 40 هزار میلیارد ریال گردش مالی بازارهای موقت مشهد

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد گفت:در حال حاضر 6200 نفر شاغل در 30 بازار موقت شهرداری مشهد در قالب بیش از 19000 هزار غرفه فعالیت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد جواد مشیری ، مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهدگفت: طی مطالعه میدانی و تحقیق از فعالان بازارهای سیار سازمان از ابتدای سال تاکنون 40 هزار میلیارد ریال گردش مالی به صورت خرد اعلام شده است.

مشیری افزود: این مبلغ شامل گردش مالی30 روز بازار موقت و موضوعی سازمان از جمله روز بازارهای هفتگی، عصر بازارها و شب بازارها است که مدیریت فرآیند برگزاری و اجرای آنها توسط سازمان انجام می شود.

وی گفت: کمترین مبلغ میانگین روزانه اعلام شده توسط فعالان این غرفه ها را که بالغ بر 19هزار غرفه می باشد4 میلیون ریال و بیشترین میانگین روزانه 98 میلیون ریال می باشد و بیشترین روزهای فعال در سال مربوط به 7 بازار موقت است که بیش از 300 روز فعالیت دارد .

مشیری افزود: تلاش داریم با گسترش منطقی و هدفمند این بازارها سهم بازار اقتصاد خرد را ارتقا داده و به سمت تقویت این مدل بپردازیم.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی افزود: در حال حاضر 6200 نفر شاغل در 30 بازار موقت شهرداری مشهد در قالب بیش از 19 هزار غرفه فعالیت می کنند و میانگین دریافتی از این غرفه ها 210 هزار ریال می باشد .

مشیری گفت: حدود 27 درصد از غرفه داران تحت پوشش دستگاه های حمایتی و زنان سرپرست خانوار می باشند و با توجه به نگاه حمایتی مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مقدس مشهد 50 درصد تخفیف ویژه این عزیزان در نظر گرفته شده و این مبلغ صرف نگهداری ، پاکیزگی ، امنیت و مدیریت فرآیند اجرایی آن  می شود .

وی افزود:  نگاه به این موضوع در سازمان با توجه به اهمیت ایجاد اشتغال و لزوم حمایت از این حوزه کاملاً حمایتی است و خواستار حمایت های دولتی در این موضوع هستیم .

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد

ادامه مطلب

برترین ها