با ما همراه باشید

اقتصادی

مانور بزرگ مقابله با عرضه آفت كش هاي غير مجاز و تقلبي در نیشابوروزبرخان

منتشر شده

در

photo 2021 11 02 13 30 17 - مانور بزرگ مقابله با عرضه آفت كش هاي غير مجاز و تقلبي در نیشابوروزبرخان

معاون رئیس سازمان ومدیر جهاد كشاورزي شهرستان نیشابور از برگزاري مانور بزرگ مقابله با عرضه آفت كش هاي غير مجاز و تقلبي در دو شهرستان نیشابور وزبرخان با حضور مديريت جهاد كشاورزي شهرستان وسازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي و دستگاه هاي نظارتي و انتظامي خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد علی فرهمند راد ،معاون رئیس سازمان ومدیر جهاد كشاورزي شهرستان نیشابوردر این رابطه گفت: به مناسبت هفته پدافند غیر عامل، مانور ملی مقابله با واحد‌های عرضه آفت کش‌های تقلبی و غیر مجاز از تاریخ نهم لغایت یازدهم آبان ماه همزمان با سراسر کشور در سطح اجرای مقابله با واحد‌های عرضه آفت کش‌های تقلبی در دو شهرستان نیشابور وزبرخان با نظارت 3 اکیپ بازرسی برگزارشد.

فرهمند راد افزود:در همين راستا در خصوص برنامه ريزي جهت تشكيل اكيپ هاي گشت زني ، پشتیبانی و اجراي مانور، جلسه هماهنگي با حضور مسئول حفظ نباتات ورابط نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي و دستگاه هاي نظارتي و انتظامي در اين مديريت برگزارگرديدو هدف از تشكيل اكيپ هاي گشت زني ، بازرسي از واحدهاي فروش سموم كشاورزي خواهد بود.

مسئول حفظ نباتات جهادکشاورزی نیشابورنیز گفت: به منظور كنترل سطح عرضه، شناسايي و توقيف آفت كش هاي قاچاق و تقلبي و برخورد قانوني با افرادي كه اقدام به گرانفروشي و احتكار آفت كش هاي كشاورزي به قصد سود جويي از كشاورزان را دارند، نخستين مانور بزرگ ملي مقابله با واحدهاي عرضه كننده آفت كش هاي غير مجاز كشاورزي در سطح ملي انجام شد.

حسینعلی صفائیان افزود: بازديدها با حضور اعضاء اكيپ هاي نظارتي شبكه توزيع آفت كش هاي كشاورزي، كارشناسان حفظ نباتات، توليدات گياهي، حراست و بازرسي مديريت جهاد كشاورزي، رابطين نظام مهندسي كشاورزي، نمايندگان صنعت، معدن و تجارت، تعزيرات، اتحادیه ،اصناف و اماكن نيروي انتظامي به مدت سه روز صورت گرفت.

وی ادامه داد :بنرهاي تبليغاتي لازم در شهرستان توسط رابطين سازمان نظام مهندسي كشاورزي چاپ و برروي خودروهاي اكيپ هاي گشت زني در روز مانور نصب گرديدوهمچنين هماهنگي با فرماندار شهرستان جهت استفاده از امكانات ساير دستگاه ها براي برگزاري مانور انجام شد.وی افزود: كليه بازديدها باید در فرم هاي بازديد اكيپ هاي نظارتي بايستي ثبت گرددو در صورت مشاهده هرگونه تخلف ازقبيل سموم غير مجاز، قاچاق، سموم تاريخ گذشته، احتكار و گران فروشي با متخلف به شدت برخورد خواهد شد.

لازم به ذکر است طی بازدیدهای این مانوراز فروشگاههای مجاز مقادیر قابل توجهی سموم کشاورزی تقلبی وتاریخ گذشته ضبط شد ویک باب فروشگاه بدون مجوز نیزطی تشریفات قانونی با حکم قضایی پلمپ گردید.

 

 

منبع:روابط عمومي مديريت جهاد كشاورزي شهرستان نیشابور

اقتصادی

جوجه‌ریزی 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه‌ای در مرغداری‌های خوشاب از ابتدای سال جاری

منتشر شده

در

photo 2022 11 27 17 04 25 - جوجه‌ریزی 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه‌ای در مرغداری‌های خوشاب از ابتدای سال جاری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه جوجه ریزی مرغداری های شهرستان از ابتدای سال جاری خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت:از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های شهرستان خوشاب انجام شده است.

رودسرابی افزود: در شهرستان خوشاب 28 واحد مرغداری صنعتی فعال با ظرفیت جوجه ریزی سالانه 670هزار و 986 قطعه وجود دارد.

رودسرابی ضمن اشاره به اینکه متوسط دفعات جوجه ریزی در سال در خوشاب 3.03 می باشد گفت: از کل جوجه ریزی انجام شده توسط مرغداری ها در خوشاب تعداد 35 هزار و 299 قطعه مربوط به سویه آرین بوده است.

گفتنی است از ابتدای سال تا کنون با این ظرفیت مرغداری در شهرستان مقدار یک هزار و ۸۶۸ تن گوشت مرغ آماده طبخ تولید شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اقتصادی

آغاز برداشت زعفران از4 هزار و 600 هکتار سطح زیر کشت شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 11 27 17 05 31 - آغاز برداشت زعفران از4 هزار و 600 هکتار سطح زیر کشت شهرستان کاشمر

برداشت زعفران از 4 هزار و 600هکتارسطح زیر کشت این گیاه در شهرستان کاشمرآغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر با اشاره به آغاز برداشت زعفران در سال زراعی جاری گفت:زعفران یکی از ارزشمند ترین گیاهان دارویی طبیعت است که کاشت آن از زمان های گذشته تا به حال در قسمت هایی از کشورمان خصوصا استان خراسان تداوم داشته است.

شجعی افزود:اغلب کشاورزان منطقه به دلیل عدم اطلاع از تکنولوژی های نوین کشاورزی و فنون جدید زراعت سود چندانی از کشت این گیاه بدست نمی آورند.

وی ادامه داد:می طلبد ادارات دولتی و خصوصی دخیل در حوزه زعفران با هماهنگی بین بخشی در راستای یکدیگر فعالیت کرده تا با سیاست گذاری درست آینده روشنی را برای بازاریابی داخلی و خارجی زعفران ترسیم و با آشنا کردن کشاورزان شهرستان و منطقه با علوم و تکنولوژی روز دنیا به معیشت و اقتصاد خانوارهای کشاورزان که این محصول در سبد معیشتی آنان نقش بسزایی را ایفا می نماید کمک کرده باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد:شهرستان کاشمراز لحاظ سطح زیر کشت با 4 هزار و 600هکتار رتبه سوم استان را دارا می باشد که پیش بینی می گردد حدود 6 هزار کیلو از این گیاه با ارزش و کم آب طلب از سطح زیر کشت شهرستان برداشت شود هرچند با توجه به خشکسالی های سال های اخیرپیش بینی می شود امسال با کاهش 30 درصدی برداشت مواجه باشیم.

شجعی اظهارکرد:برگزاری کلاس های آموزشی ترویجی در خصوص مسائل فنی ، برگزاری روز مزرعه ها،بازدید از مزارع و توصیه های فنی ، توزیع کود های شیمیایی ،خرید توافقی ،توزیع هیتر و الک جهت فرآوری بهداشتی و برگزاری کلاس های آموزشی در خصوص فرآوری بهداشتی زعفران از جمله اقداماتی است که جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در بخش زعفران انجام داده است.

 

 

 

 

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

40 هزار میلیارد ریال گردش مالی بازارهای موقت مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 11 27 17 06 05 - 40 هزار میلیارد ریال گردش مالی بازارهای موقت مشهد

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد گفت:در حال حاضر 6200 نفر شاغل در 30 بازار موقت شهرداری مشهد در قالب بیش از 19000 هزار غرفه فعالیت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد جواد مشیری ، مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهدگفت: طی مطالعه میدانی و تحقیق از فعالان بازارهای سیار سازمان از ابتدای سال تاکنون 40 هزار میلیارد ریال گردش مالی به صورت خرد اعلام شده است.

مشیری افزود: این مبلغ شامل گردش مالی30 روز بازار موقت و موضوعی سازمان از جمله روز بازارهای هفتگی، عصر بازارها و شب بازارها است که مدیریت فرآیند برگزاری و اجرای آنها توسط سازمان انجام می شود.

وی گفت: کمترین مبلغ میانگین روزانه اعلام شده توسط فعالان این غرفه ها را که بالغ بر 19هزار غرفه می باشد4 میلیون ریال و بیشترین میانگین روزانه 98 میلیون ریال می باشد و بیشترین روزهای فعال در سال مربوط به 7 بازار موقت است که بیش از 300 روز فعالیت دارد .

مشیری افزود: تلاش داریم با گسترش منطقی و هدفمند این بازارها سهم بازار اقتصاد خرد را ارتقا داده و به سمت تقویت این مدل بپردازیم.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی افزود: در حال حاضر 6200 نفر شاغل در 30 بازار موقت شهرداری مشهد در قالب بیش از 19 هزار غرفه فعالیت می کنند و میانگین دریافتی از این غرفه ها 210 هزار ریال می باشد .

مشیری گفت: حدود 27 درصد از غرفه داران تحت پوشش دستگاه های حمایتی و زنان سرپرست خانوار می باشند و با توجه به نگاه حمایتی مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مقدس مشهد 50 درصد تخفیف ویژه این عزیزان در نظر گرفته شده و این مبلغ صرف نگهداری ، پاکیزگی ، امنیت و مدیریت فرآیند اجرایی آن  می شود .

وی افزود:  نگاه به این موضوع در سازمان با توجه به اهمیت ایجاد اشتغال و لزوم حمایت از این حوزه کاملاً حمایتی است و خواستار حمایت های دولتی در این موضوع هستیم .

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد

ادامه مطلب

برترین ها