با ما همراه باشید

اقتصادی

مانور بزرگ مقابله با عرضه آفت كش هاي غير مجاز و تقلبي در نیشابوروزبرخان

منتشر شده

در

photo 2021 11 02 13 30 17 - مانور بزرگ مقابله با عرضه آفت كش هاي غير مجاز و تقلبي در نیشابوروزبرخان

معاون رئیس سازمان ومدیر جهاد كشاورزي شهرستان نیشابور از برگزاري مانور بزرگ مقابله با عرضه آفت كش هاي غير مجاز و تقلبي در دو شهرستان نیشابور وزبرخان با حضور مديريت جهاد كشاورزي شهرستان وسازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي و دستگاه هاي نظارتي و انتظامي خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد علی فرهمند راد ،معاون رئیس سازمان ومدیر جهاد كشاورزي شهرستان نیشابوردر این رابطه گفت: به مناسبت هفته پدافند غیر عامل، مانور ملی مقابله با واحد‌های عرضه آفت کش‌های تقلبی و غیر مجاز از تاریخ نهم لغایت یازدهم آبان ماه همزمان با سراسر کشور در سطح اجرای مقابله با واحد‌های عرضه آفت کش‌های تقلبی در دو شهرستان نیشابور وزبرخان با نظارت 3 اکیپ بازرسی برگزارشد.

فرهمند راد افزود:در همين راستا در خصوص برنامه ريزي جهت تشكيل اكيپ هاي گشت زني ، پشتیبانی و اجراي مانور، جلسه هماهنگي با حضور مسئول حفظ نباتات ورابط نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي و دستگاه هاي نظارتي و انتظامي در اين مديريت برگزارگرديدو هدف از تشكيل اكيپ هاي گشت زني ، بازرسي از واحدهاي فروش سموم كشاورزي خواهد بود.

مسئول حفظ نباتات جهادکشاورزی نیشابورنیز گفت: به منظور كنترل سطح عرضه، شناسايي و توقيف آفت كش هاي قاچاق و تقلبي و برخورد قانوني با افرادي كه اقدام به گرانفروشي و احتكار آفت كش هاي كشاورزي به قصد سود جويي از كشاورزان را دارند، نخستين مانور بزرگ ملي مقابله با واحدهاي عرضه كننده آفت كش هاي غير مجاز كشاورزي در سطح ملي انجام شد.

حسینعلی صفائیان افزود: بازديدها با حضور اعضاء اكيپ هاي نظارتي شبكه توزيع آفت كش هاي كشاورزي، كارشناسان حفظ نباتات، توليدات گياهي، حراست و بازرسي مديريت جهاد كشاورزي، رابطين نظام مهندسي كشاورزي، نمايندگان صنعت، معدن و تجارت، تعزيرات، اتحادیه ،اصناف و اماكن نيروي انتظامي به مدت سه روز صورت گرفت.

وی ادامه داد :بنرهاي تبليغاتي لازم در شهرستان توسط رابطين سازمان نظام مهندسي كشاورزي چاپ و برروي خودروهاي اكيپ هاي گشت زني در روز مانور نصب گرديدوهمچنين هماهنگي با فرماندار شهرستان جهت استفاده از امكانات ساير دستگاه ها براي برگزاري مانور انجام شد.وی افزود: كليه بازديدها باید در فرم هاي بازديد اكيپ هاي نظارتي بايستي ثبت گرددو در صورت مشاهده هرگونه تخلف ازقبيل سموم غير مجاز، قاچاق، سموم تاريخ گذشته، احتكار و گران فروشي با متخلف به شدت برخورد خواهد شد.

لازم به ذکر است طی بازدیدهای این مانوراز فروشگاههای مجاز مقادیر قابل توجهی سموم کشاورزی تقلبی وتاریخ گذشته ضبط شد ویک باب فروشگاه بدون مجوز نیزطی تشریفات قانونی با حکم قضایی پلمپ گردید.

 

 

منبع:روابط عمومي مديريت جهاد كشاورزي شهرستان نیشابور

اقتصادی

عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2022 08 05 12 45 56 - عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

 

با توجه به معرفی بهره برداران کشاورزی به بانک کشاورزی شهرستان جهت دریافت تسهیلات مکانیزاسیون، پرداخت تسهیلات با مشکل رو به رو شده است.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران، هادی ساربان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: بدون شک بهره برداران کشاورزی برای افزایش ضریب مکانیزاسیون و خرید ادوات کشاورزی مورد نیاز خود، نگاه ویژه‌ای به تسهیلات و وام دارند و در حال حاضر مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی بانک‌ کشاورزی شهرستان و سختگیری بیش از حد، دسترسی این قشر زحمتکش به وام را کاهش داده است.

ساربان افزود: براساس پیگیری های انجام شده از طرف کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات، افت منابع مالی بانک کشاورزی شهرستان، پرداخت تسهیلات خط اعتباری شماره 10 مکانیزاسیون شهرستان مه ولات را با مشکل جدی رو به رو کرده است.

وی اعتقاد دارد که تسهیلات باید هر چه روان تر، راحت‌تر و ارزان‌تر به بهره برداران بخش کشاورزی ارائه شود، اما اینکه تا این مطلوب چقدر فاصله داریم و آیا وضع ما مطلوب است یا نه، باید گفت که مطلوب نیست.

او گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون، در راستای توسعه فناوری‌های نوین در بخش مکانیزاسیون، تا کنون نزدیک به 80 هزار میلیون ریال از اعتبارات تخصیصی به شهرستان جهت دریافت تسهیلات برای خرید 50 دستگاه انواع ادوات کشاورزی به بانک معرفی شده اند و روند معرفی اعتبارات مذکور ادامه دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 17 39 28 - هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان کاشمر با حضور مدیرکل عشایر استان خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در جلسه تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان گفت:خوشبختانه اداره امور عشایر با مدیریت قابل قبولی که توسط مسئولین خود داشته کم حاشیه ترین دوران خود از ابتدای تاسیس را سپری کرده است.

شجعی افزود: اکنون که بخش اقتصادی مورد توجه و عنایت دولت است، به سازمان امور عشایر و مدیران و کارکنان این سازمان توجه و عنایت بیشتری شده تا مجموعه سازمان بتواند تلاشهای موثرتری را در خدمات رسانی به جامعه عشایری کشور که از تولید کنندگان کم توقع هستند، داشته باشد.

 

مدیرکل امور عشایر استان خراسان رضوی  گفت: جامعه عشایری کشور از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی بالایی برخوردار است و هر چادر عشایری به عنوان یک کارگاه تولیدی است.

محمد رضا نبوی اداره عشایر شهرستان را يكی از اداره های فعال در ارائه خدمات مطلوب به عشاير شهرستان عنوان کرد و افزود:عشایر بدون هیچ چشم‌ داشتی و با کمترین امکانات اما با تلاش خستگی‌ ناپذیر بسیاری از نیازهای جامعه را مرتفع می‌کنند و لازم است توجه و حمایت‌های بیشتری از این قشر انجام شود.

ادامه مطلب

اقتصادی

تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 57 - تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

واحدهای نیمه فعال و راکد درشهرستان درگز با شدت بیشتری پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدفرهنگی،سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت : با عنایت به نامگذاری سال جدید به سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین توسط مقام معظم رهبری و تاکید ریاست سازمان برای احصاء مشکلات و تلاش حداکثری در رفع موانع پیش رو و راه اندازی واحد های راکد و نیمه فعال جهاد کشاورزی شهرستان درگز تلاش می کند با برگزاری جلسات و پیگیری مستمر در حد توان تلاش خود را جهت رفع موانع واحد های تولیدی بکار گیرد.

وی افزود : ادارات با در نظر گرفتن اولویت ضمن رصد و شناسایی کارشناسی ودقیق مشکلات و موانع ، طرح های نیمه فعال و راکد را در اسرع وقت به واحد طرح و برنامه اعلام نمایند تا نسبت به برگزاری جلسه و طرح موضوع اقدام  کند.

فرهنگی بیان کرد: درهمین راستاهمکاران تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری طرح وبرنامه و با هدف  برطرف کردن مشکلات حوزه تولید و پشتیبانی همه جانبه از تولیدکننده برآن شدند واحدهای دامی که قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند شناسایی کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها