با ما همراه باشید

اقتصادی

مانور بزرگ مقابله با عرضه آفت کش های غیر مجاز و تقلبی در شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 10 31 22 15 29 - مانور بزرگ مقابله با عرضه آفت کش های غیر مجاز و تقلبی در شهرستان مشهد

مانور بزرگ مقابله با عرضه آفت کش های غیر مجاز و تقلبی با حضور اعضاء اكيپ هاي نظارتي شبكه توزيع آفت كش هاي كشاورزي ، سازمان حفظ نباتات کشور ، مدیر حفظ نباتات سازمان ، رئیس روابط عمومی سازمان ، معاون رئیس سازمان و مدیر ، رئیس تولیدات گیاهی و مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان مشهد ، نماینده سازمان صمت ، نمایند تعزیرات ، و جمعی از مسئولین، انجام گرفت .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سعید خوش قامت،معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت : در بازدید های مستمر از فروشگاه ها و مراکز عرضه ی محصولات کشاورزی از جمله کود و انواع سموم شیمیایی، نحوه تهیه و توزیع این اقلام در سطح شهرستان مشهد مورد کنترل و بازرسی قرار گرفت .

خوش قامت افزود: اگر چه به صورت مستمر و با نظارت دقیق کارشناسان و کمیته ای که به همین منظور در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مشهد تشکیل شده تمام فروشگاه ها و مراکز عرضه تحت کنترل می باشند اما با این مانور فرصتی فراهم شد تا با حضور سایر مسئولان نیز این کار انجام گرفته و نقاط ضعف وقوت رصد و پایش گردد و نقاط ضعف تا حد ممکن کاهش و نقاط قوت تقویت گردد و در این مانور بتوان تهدیدات را تبدیل به فرصت نموده تا بتوان حداکثر بهره برداری را از این مانور عملیاتی بدست آوریم .

وی گفت: با توجه به نقش نظارتی مدیریت جهاد کشاورزی در نحوه ی توزیع و مصرف بهینه سموم کشاورزی که در سلامتی آحاد جامعه تاثیر گذار بسزایی دارند، ما با اولویت و حساسیت و همچنین با بازدیدهای مستمر و دوره ای و با برنامه ریزی و هماهنگی و سازماندهی تمامی واحدهای زیرمجموعه وهمچنین هماهنگی با سایر دستگاه های ذیربط با خاطیان احتمالی ، وفق ضوابط قانونی برخورد ورفتار خواهد شد .

وی گفت : مانور بزرگ مقابله با واحدهاي عرضه كننده آفت كش هاي غير مجاز كشاورزي در شهرستان مشهد با هدف كنترل سطح عرضه، شناسايي و توقيف آفت كش هاي قاچاق و تقلبي و جلوگیری از ورود این مواد شیمیایی به چرخه تولید برای صیانت از بخش کشاورزی و حفظ سلامت و امنیت غذایی و برخورد قانوني با افرادي كه اقدام به گرانفروشي و احتكار آفت كش هاي كشاورزي به قصد سود جويي از كشاورزان را دارند انجام گرفته و درقالب کنترل سرزده از واحدهاي فروش سموم كشاورزي در سطح شهرستان مشهد انجام گرفت و پس ازبررسي ، گزارش در فرم هاي بازديد اكيپ هاي نظارتي ثبت شد تا برخورد قانوني با متخلفان صورت پذيرد .

وی بررسی اصالت سموم، بازدید از فروشگاه‌های عرضه سموم را از برنامه های این مانور برشمرد و یکی از سیاست های جهاد کشاورزی مشهد در این مانور استفاده از ظرفیتهای جهاد در رصد و پایش بهنگام از فروشگاهها ومراکز عرضه توزیع سموم است .

طی این  بازدیدها مسئولان فنی نکات لازم را در جهت آگاهی مطلوب و اثربخشی بیشتر به بهره برداران واحدهای صنفی ابلاغ کردند.

 

 

منبع: روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد

اقتصادی

برگزاری دوره ی مهارتی کارآفرینی در کشاورزی در روستای عبدل آباد شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2022 12 04 17 49 17 - برگزاری دوره ی مهارتی کارآفرینی در کشاورزی در روستای عبدل آباد شهرستان مه ولات

دوره مهارتی كار آفريني در كشاورزي در روستای عبدل آباد روستاي طرح الگويي با حضور کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات ، مدیر گروه باغبانی جهاد دانشگاهی کاشمر و زنان روستا برگزار شد .

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران، در اين دوره آموزشي، مفاهيم اساسي و كاربردي در راه اندازي يك كسب و كار تشريح شد. همچنین در ارتباط با آنچه يك كار آفرين موفق بايد بداند و علت اصلي شكست كسب و كارها در 5 سال اوليه توضیحاتی ارائه شد.

در این جلسه، كشت گياهان دارويي مزيت دار و سازگار با شرايط منطقه به عنوان یکی از روش های کسب درآمد اقتصادي عنوان شده و در ارتباط با اصول اوليه كاشت گياهان دارويي و ضرورت كشت این گیاهان با توجه به نیاز آبی پایین و مشکل کم آبی و خشکسالی در منطقه توضیحات لازم ارائه و گیاهان دارویی مناسب کشت در منطقه معرفی شد.

شایان ذکر است روستای عبدل آباد شهرستان مه ولات با 6 هزار نفر جمعیت، بزرگترین روستا در استان خراسان رضوی بوده که در فاصله ی دویست کیلومتری جنوب مشهد در شهرستان مه ولات واقع شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

افزایش 50درصدی تولید گیاهان دارویی در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 12 04 17 47 52 - افزایش 50درصدی تولید گیاهان دارویی در شهرستان جوین

 

سطح زیرکشت گیاهان دارویی به ۱۸۲ هکتار رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از افزایش حدود 50درصدی تولید گیاهان دارویی در مقایسه با سال گذشته در شهرستان خبر داد.

 

وی با اشاره به شرایط خوب خاک و کیفیت بالای آب به عنوان دو عنصر اصلی کشاورزی و با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی علاوه بر اشتغالزایی نیز موجب درآمدزایی خوبی برای روستاییان میشود از تولید 182 تن از انواع گیاهان دارویی از قبیل آویشن، مریم گلی، زرماری، استخدوس و آلویه ورا و … در شهرستان می شود.

 

قارزی با اشاره به اینکه امسال به لطف خدا و تلاش کشاورزان میزان تولید گیاهان دارویی در مقایسه با سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است و از 132 تن به 182 تن ارتقا یافته افزود: بدون شک قیمت خوب این محصولات،برگزاری کارگاه های توجیهی و عملی برای کشاورزان برای افزایش سطح زیرکشت توسط همکاران این مدیریت نقش بسزایی در این امر داشته است.

همچنین،فاطمه صابری نسب،مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به اینکه باید کشت گیاهان دارویی با توجه به اقتصادی بودن ان در شهرستان ترویج شود افزود: متقاضیان کشت این گیاهان می توانند برای دریافت تسهیلات با نرخ سود پایین نیز اقدام کنند.

 

وی خاطر نشان کرد : گیاهان دارویی یکی از منابع خدادادی است که در شهرستان جوین به دلیل آب و هوای مناسب به صورت خود رو رشد می کنندو با توجه به اینکه این گیاهان برای رشد نیاز چندانی به منابع آبی ندارند سبب شده تا در بسیاری از عرصه ها رشد یابند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی جوین

ادامه مطلب

اقتصادی

مدرسه عالی مهارتی گردشگری پدیده آغاز به کار کرد

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 13 32 50 - مدرسه عالی مهارتی گردشگری پدیده آغاز به کار کرد

 

اولین مدرسه عالی مهارتی گردشگری توسط گروه شرکت های پدیده شاندیز با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تاسیس شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،با توجه به نقش آموزش به عنوان ابزار اصلی تغییر و عامل شکل دهنده رفتار و اقدامات انسان به سمت توسعه پایداراولین مدرسه عالی مهارتی گردشگری توسط گروه شرکت های پدیده شاندیز با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تاسیس شد.

 

بر اساس این گزارش، این مدرسه فعالیت خود را در مرکز آموزش پدیده به مساحت 1250 متر مربع و در سه حوزه گردشگری، هتلداری و صنایع غذایی آغاز نموده و شرایط را برای حضور علاقمندان به کسب دانش و تجربه در کنار فضای اداری و بخش های مختلف همچون کارگاه های مجهز، کلاس های تئوری، لابراتور زبان، کتابخانه و … فراهم می کند .

 

گفتنی است: برخی از دوره های مدرسه عالی مهارتی گردشگری را مکالمه زبان انگلیسی در سه سطح، انجام تشریفات عادی و دیپلمات ، انواع پخت غذا و تزئینات کیک، فست فود های ملل، مدیریت هتل و آموزش اخلاق حرفه ای و … تشکیل می دهد.

 

شایان ذکر است؛ هنرجویان گرامی پس از پایان دوره های آموزشی، گواهینامه معتبر بین المللی با تائید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد دریافت می کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکت های پدیده

 

ادامه مطلب

برترین ها