با ما همراه باشید

اجتماعی

مانور طرح نظارتی ویژه ڪالا‌های اساسی، در شهرستان مشهد اجرا شد

منتشر شده

در

photo 2021 12 31 20 45 19 - مانور طرح نظارتی ویژه ڪالا‌های اساسی، در شهرستان مشهد اجرا شد

 

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی مشهد گفت: مانور طرح نظارتی ویژه ڪالا‌های اساسی، در شهرستان مشهد اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید علی اڪبر نصری، رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی مشهد گفت: در راستای طرح انتزاع وظایف ابلاغی محصولات ڪشاورزی از وزارت صمت به وزارت جهاد ڪشاورزی با توجه به دستور وزیر وزارت جهاد ڪشاورزی، طرح نظارتی ڪالاهای اساسی در دستور ڪار قرار گرفت .

تیمهای نظارت بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد در قالب تیم های دو نفره با همڪاری بسیج اصناف در سطح شهرستان اعزام شدند .

وی اشاره ڪرد : بازرسی و نظارت بر تمامی محصولات ڪشاورزی، ڪالا‌های اساسی از جمله مواد غذایی ،پروتئین، لبنیات ، خوراڪ دام، ڪود شیمیایی و… بر اساس قانون انتزاع ڪه همه زنجیره از تولید تا مصرف به جهاد ڪشاوری واگذار شده است .

نصری افزود: ڪارشناسان نظارت وبازرسی جهاد ڪشاورزی مشهد ، و بسیج اصناف در قالب گروههای نظارتی در سراسر شهرستان مشهد مشغول نظارت و بازرسی بر محصولات ڪشاورزی از تولید ڪننده، تا عمده و خورده فروش هستند تا ڪالاها با قیمت مطلوب وبر اساس درصد سود مجاز، در اختیار مصرف ڪنندگان قرار گیرد.

پیگیری و نظارت و بازرسی بر عملڪرد مطلوب فروشندگان و تامین ڪنندگان مواد غذایی و… از سطح ڪلان تا خرد ازجمله رسالت خطیری است ڪه بر عهده این سازمان قرار گرفته است .

تا در چارچوب نظارت بر زنجیره به هم پیوسته امنیت غذایی شامل نظارت بر تولید، توزیع و مصرف می‌باشد وڪنترل و پایش مستمر زنجیره محصولات بخش ڪشاورزی از مزرعه تا سفره مردم تماما توسط بخش ڪشاورزی وبا بسیج همگانی مدیریت می شود و در این راستا تفاهم‌نامه‌ای در سطح وزارت فی مابین جهاد ڪشاورزی و بسیج اصناف منعقد گردیده تا از ظرفیت نیروهای بسیج در راستای نظارت بر بازار بهره گرفته شود.

نصری بیان ڪرد : امیدواریم بتوانیم با توجه به موضوع و دستور ڪار انجام شده و نظارت وبازرسی در هر بخش و حوزه‌ای موجب ڪاهش تخلفات احتمالی نظیر احتڪار، تقلب، ڪم فروشی وگرانفروشی شویم و سفره مردم را با تامین ضروریات و اقلام اقتصادی فراهم  کنیم.

 

وی افزود:هدف اصلی ما ایجاد آرامش بازار در تامین ڪالاهای اساسی و امنیت و تامین ڪالاهای مورد نیاز مردم می باشد .

وی از همشهریان خواست اگر شاهد تخلفی بودند مانند گذشته با تماس با تلفن ۱۲۴ اطلاع‌رسانی لازم را به واحدهای نظارتی داشته باشند و در اسرع وقت ڪارڪنان نظارت و بازرسی جهاد حضور یافته و به شڪایات رسیدگی ونتیجه اقدامات متعاقبا اعلام واطلاع رسانی  می شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد

اجتماعی

امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 19 00 08 - امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

تفاهم نامه همکاریهای مشترک چند جانبه منابع طبیعی و آبخیزداری با آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حمید ترابی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد گفت : با توجه به سیا ست های سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور در راستای همگانی نمودن فرهنگ حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و ترویج این فرهنگ بین عموم مردم از جمله دانش آموزان ، کشاورزان ، دامداران و مرتعداران به عنوان جامعه هدف ، ما نیز در شهرستان خلیل آباد و با توجه به ظرفیت های بالقوه ای که در ادارات مختلف از جمله آموزش و پرورش وجود دارد موفق به امضای تفاهم نامه ای شدیم که براساس آن اقدامات لازم برای احداث پارک آبخیز در حوزه آبخیز شهری شهر خلیل آباد واقع در اردوگاه شهید جعفری متعلق به آموزش و پرورش و در وسعتی معادل 250 هکتار انجام می شود.

وی اضافه کرد: حضور فعال معلمین و دانش آموزان در برنامه های هفته منابع طبیعی و مراسم نهالکاری ، حضور کارشناسان منابع طبیعی در مدارس وتبین فرهنگ منابع طبیعی ، اهمیت حفظ وحراست از این ثروت خدادادی از جمله مواردی بوده که در این تفاهم نامه مد نظر قرار گرفته است.

 

ترابی خاطر نشان کرد: شهرستان خلیل آباد دارای 105 مرکز آموزشی است که بیش از 11 هزار دانش آموز در آن مراکز مشغول به تحصیل می باشند .

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد ادامه داد : پیشنهاد ایجاد پارک آبخیز در بالا دست حوزه شهری خلیل آباد از دو جنبه حائز اهمیت است که میتوان به کاهش سیلاب های مخرب و حمل رسوبات و جلوگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات شهری و ترویج فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و آبخیزداری با اجرای پروژه های متعدد و متنوع در این حوزه برای جامعه مخاطب دانش آموزی شهرستان اشاره کرد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب

اجتماعی

امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

منتشر شده

در

636744955921898629 1 - امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

تفاهم نامه همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیأت کوهنوردی شهرستان سبزوار امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عباسعلی کیانی فرد ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار گفت: این تفاهم نامه در راستای توسعه همکاری های دو جانبه و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توان بالقوه و بالفعل هیأت های ورزشی از جمله هیأت کوهنوردی برای حفظ و حراست از اراضی ملی به امضاء رسید . براساس بخشی از مفاد این تفاهم نامه ، ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار مختلف مردم بویژه ورزشکاران بعنوان گروههای فعال و پر تلاش انجام می شود.

 

وی افزود: امضاء این تفاهم نامه زمینه بیشتر و بهتر مشارکت هیأت کوهنوردی را در ارتقاء فرهنگ منابع طبیعی فراهم می آورد.

 

کیانی فرد  گفت : از 720 هزار هکتار مساحت شهرستان ، 610 هزار هکتار آن اراضی ملی است که حفاظت و حراست از این عرصه نیازمند مشارکت آحاد مردم است.

 

وی ضمن اعلام آمادگی برای آموزش ورزشکاران در خصوص آشنایی بیشتر آنان با شیوه های مختلف حفظ و حراست و پیشگیری از وقوع هر گونه جرم در اراضی ملی گفت: کوهنوردان جزو بهترین گروههای محافظ طبیعت هستند و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهت عضو یت آنان بعنوان همیار طبیعت اعلام آمادگی می کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار خاطر نشان کرد مشارکت و همیاری مردم در حفظ و نگهداری از اراضی ملی موجب استفاده بهینه از پتانسیل های عرصه های منابع طبیعی شده و زمینه گردشگری، تولید و بهره برداری قانونی گیاهان دارویی و نهایتا اشتغال مولد که منجر به بهبود معیشت ساکنین محلی می گردد را فراهم خواهد آورد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها