با ما همراه باشید

محیط زیست

مجتمع گاز پارس جنوبی همواره درکنار سازندگان و تولیدکنندگان داخلی است

منتشر شده

در

photo 2022 11 06 09 56 31 - مجتمع گاز پارس جنوبی همواره درکنار سازندگان و تولیدکنندگان داخلی است

کسب افتخاری دیگر در سال دانش بنیان برای پارک علم و فناوری خراسان رضوی؛مجتمع گاز پارس جنوبی همواره درکنار سازندگان و تولیدکنندگان داخلی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، چهاردهم آبان ماه، پارک علم و فناوری خراسان رضوی به همت پردیس انرژی، میزبان جمعی از مدیران مجتمع گاز پارس جنوبی ، پالایشگاه شهید هاشمی نژاد و شرکت ملی گاز ایران با هدف توسعه همکاری های چند جانبه بود.

با هدف تحقق شعار سال ۱۴۰۱ به نام «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» که حکایت از اهمیت این موضوع از منظر مقام اول کشور دارد، نشست صمیمی با حضور  باهوش ، مدیر عامل مجتمع گازی پارس جنوبی، فیضی ، مدیر عامل پالایشگاه شهید هاشمی نژاد،  سهیلی ، مدیر بازرگانی مجتمع گازی پارس جنوبی،  صیادی ، مدیر پژوهش مجتمع گازی پارس جنوبی و خراط ، مدیر طبقه بندی کالای شرکت ملی گاز ایران در پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.

در این نشست که با هدف رفع نیازهای عملیاتی پالایشگاه های مجتمع عظیم گاز پارس جنوبی توسط شرکت ها و سازندگان دانش بنیان داخلی پردیس فناوری انرژی پارک خراسان و کمک به توسعه و پیشرفت صنعت کشور و با نگاه مسئولیت های اجتماعی با حضور بیش از چهل شرکت دانش بنیان و فناور داخلی برگزار شد،

مسعود میرزائی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: به برکت وجود بارگاه ملکوتی امام هشتم و همت جوانان استان، خراسان رضوی پیشرفت های چشمگیری در تمامی حوزه های علمی داشته است.

 

میرزائی افزود: با توجه به شعار سال و با پیگیری استاندار خراسان رضوی، قرارگاه اقتصاد دانش بنیان شکل گرفت و در نهایت ۶ پردیس دانش بنیان تخصصی نیاز محور ذیل این قرارگاه تشکیل شد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان با بیان اینکه بهترین مسیر در راه رسیدن به موفقیت‌ها اعتماد به مجموعه‌های داخلی و عدم وابستگی به مجموعه‌های خارجی است، گفت: امیدواریم که شاهد افزایش امید و اعتماد جامعه و مسولین به شرکت های دانش بنیان و ترویج فرهنگ دانش بنیان، فرهنگ فناوری در بین جوانان و اقشار گوناگون جامعه باشیم تا از این طریق به اهداف ترسیم شده‌مان دست پیدا کنیم.

در ادامه ، مهندس باهوش ، مدیر عامل مجتمع گازی پارس جنوبی با اشاره بر نقش پارک های علم و فناوری در حوزه اقتصاد دانش بنیان گفت: پارک های علم و فناوری به عنوان یک بازوی عملی و تجاری در کشور نقش کلیدی در حوزه اقتصاد دانش بنیان در صنعت نفت و گاز دارند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط کسب و کار کشور، عملکرد پارک های علم و فناوری جهت کاهش اثر تحریم در صنعت نفت و گاز بسیار موثر است.
همچنین جواد سهیلی، مدیر بازرگانی مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: تولیدکنندگان داخلی ما باید با استفاده از هنر و خلاقیت های نو، در یک فضای رقابتی سالم بتوانند به قله های پیشرفت دست یابند و نیازهای مهم و حیاتی بزرگترین مجتمع گازی کشور را تامین نمایند و خوش بدرخشند.

وی تاکید کرد: مجتمع گاز پارس جنوبی همواره در کنار سازندگان و تولید کنندگان داخلی بوده و خواهد بود و در مسیر توانمندی و پیشرفت سازندگان داخلی از تمام ظرفیت های ممکن استفاده خواهد کرد.

در این رویداد مقرر شد در حوزه های افزایش فشار گازهای فلر از طریق کمپرسورهای رفت و برگشتی، توسعه سیستم دیسپاچینگ نیروگاه مرکزی، تصفیه پساب مطابق با روش های نوین، راه اندازی کمپرسورهای سانتریفیوژ، جایگزینی مبدلها و یکپار چگی خرید توربوکمپرسورهای مجتمع از طریق روش قراردادهای نگه داشت طولانی مدت و پیشنهاد توسعه سیستم نگه داشت هوشمند طرح و تصویب شد.

لازم بذکر است در این بازدید مقررشد در خصوص پروژه های اجرای طرح صنعتی حذف مرکاپتان از طریق روش سولفورزدایی و رله های حفاظتی هوشمند از طریق قرارداد مستقیم با پارک علم و فناوری پیگیری و منعقد شود.

در این بازدید از چند شرکت حوزه صنعت نفت و گاز همچون بهپویان امین منتظر، کاوش صنعت توس، طاها قالب توس، پرتو صنعت پاژ، خدمات نیروگاهی آهار شرق بازدید به عمل آمد.

 

 

 

منبع: اداره روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان رضوی

محیط زیست

کاشت نهال در جلوگیری از فرسایش خاک بسیار موثر است

منتشر شده

در

photo 2023 01 28 18 45 01 - کاشت نهال در جلوگیری از فرسایش خاک بسیار موثر است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد در جمع دهیاران و شورای اسلامی شهرستان با بیان اینکه یکی از راههای جلوگیری فرسایش خاک ، کاشت نهال است گفت: یک میلیارد نهال طی ۴ سال در سطح کشور تولید وکاشته می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حمید ترابی در جمع دهیاران و شورای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت کاشت نهال می تواند در حوزه احیای منابع طبیعی حفظ و جلوگیری از فرسایش خاک نقش موثر ایفا کند.

وی با بیان اینکه برای حفاظت هر چه بهتر از عرصه های منابع طبیعی ضمن آگاهی بخشی در جامعه می بایست طرح هایی به منظور افزایش پوشش گیاهی در کشور اجرایی شوند ، افزود: هدف گذاری تولید وکاشت این تعداد نهال نمونه ای از اقدام مردمی سازمان منابع طبیعی است که با مشارکت بخش خصوصی و مردم با کمک دهیاران جهت حفظ منابع آب و خاک به انجام می رسد.

وی با تاکید بر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در حوزه خاک و آب ، بیابان و جنگل به کمک و مشارکت مردم با همیاری دهیاران میسر می شود افزود: برای کمک به بهبود منابع آبی می بایست امکانات ، ظرفیت های موجود به کار گرفته شود .
کاشت مناسب هر اقلیم که بتواند با شرایط خاص کم آبی ، خشکی و شوری مقاومت کند یکی از این اقدامات تلقی می شود.

ادامه مطلب

محیط زیست

تجلیل از جنگلبانان برگزیده در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2023 01 26 13 22 02 - تجلیل از جنگلبانان برگزیده در خراسان رضوی

ششمین جشنواره روز جنگلبان و جانثاران منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور برگزیدگان استانی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محسن فنودی،مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: با تلاش شبانه روزی جنگلبانان ، قرقبانان در یگان حفاظت از عرصه های منابع طبیعی امروز بیشتر از گذشته در امر حفاظت و صیانت از انفال موفق عمل می کنند.

فنودی ضمن تاکید بر ارتقاء سطح حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی گفت این موفقیت ها را به بهاء بسیار زیادی که جان جنگلبانان ما میباشد به دست آوردیم .

وی ضمن تجلیل از مقام شهید مهندس غلامی که در سال جاری و در راه اجرای احکام و جلوگیری از تخریب اراضی ملی جان به جان آفرین تسلیم کرد گفت باید با تدبیر و همکاری مستمر با دستگاه های متولی در حفظ و حراست از انفال بکوشیم.

در حاشیه مراسم اعظم ملائی ، رئیس اداره آموزش ، ترویج و مشارکتهای مردمی اداره کل به عنوان متولی جشنواره به خبرنگار ما گفت : ششمین جشنواره روز جنگلبان و جانثاران منابع طبیعی در چهار بخش انتخاب جنگلبان نمونه ویژه نیروهای حفاظتی اداره ، تجلیل از ایثارگران و خانواده جانثاران حوزه منابع طبیعی مخصوص نیروهای حفاظتی و داوطلب و همیار طبیعت که در حین ماموریت دچار حادثه و آسیب می شوند ، جنگلبان افتخاری و نیروهایی که در حوزه منابع طبیعی فعالیت شاخص و یا ابتکار عمل ویژه و نواوری داشتند و بخش عشق و افتخار مربوط به خانواده جنگلبان که فعالیت شاخص فرهنگی ، هنری، اقتصادی اجتماعی شغل جنگلبان را ترویج  کردند.

وی اظهار داشت: با توجه به اعلام نظر کمیته استانی داوران مسلم شاکری از شهرستان قوچان ، احمد غلامی از شهرستان رشتخوار، ارسلان مخموری از شهرستان مشهد به عنوان جنگلبان نمونه ، مجید فانی بردسکن و خانم فهیمه رئیس زاده سرمزده کاشمر به عنوان جنگلبان افتخاری و در بخش عشق و افتخار حمیدرضا کریمی شهرستان ششتمد و شایان عوض وردی مقدم از شهرستان سبزوار و در بخش ایثارگران جواد غلامی طبسی و علی اکبر نجم آبادی انتخاب شدند که با لوح تقدیر از انان تجلیل شد.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

امضاءتفاهم نامه همکاریهای مشترک ترویج فرهنگ منابع طبیعی در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2023 01 24 17 39 59 - امضاءتفاهم نامه همکاریهای مشترک ترویج فرهنگ منابع طبیعی در شهرستان درگز

به منظور ایجاد مشارکت و ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین کودکان و نوجوانان، تفاهم نامه همکاریهای مشترک بین اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درگز امضا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد پهلوان زاده،رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان درگز با بیان این خبر گفت: با توجه به اهمیت فرهنگ سازی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی که لزوما می بایست ازسنین خردسالی آغاز شود این تفاهمنامه که یک اقدام مشترک بین دودستگاه اجرایی میباشد امضاء شد.

پهلوان زاده افزود: براساس این تفاهم نامه منابع طبیعی و آبخیزداری در زمینه برگزاری اردوهای آموزشی ، ترویجی و بازدید از پروژه های اجرا شده ، کارگاههای حضوری ومجازی جهت نونهالان ، کودکان مشارکت آنان در مراسمات کاشت نهال را فراهم می آورد و کانون پرورش فکری و نوجوانان هم در ایجاد زمینه ثبت نام در طرح همیار طبیعت ، حضور کارشناسان منابع طبیعی در کارگاههای آموزشی ترویجی کودکان ونوجوانان برای تحقق این هدف همکاری می  کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به همکاری و تعامل مثبت و سازنده با دستگاههای آموزشی و اجرایی شهرستان بسترها برای توسعه همکاری در راستای ترویج فرهنگ منابع طبیعی فراهم می باشد.

ادامه مطلب

برترین ها