با ما همراه باشید

اجتماعی

محله محوری و توجه به انتظارات و مطالبات شهروندان،از موثرترین عوامل شکل گیری و اجرای پروژه های شهری در دوره ششم شورای شهر

منتشر شده

در

photo 2021 09 19 13 55 56 - محله محوری و توجه به انتظارات و مطالبات شهروندان،از موثرترین عوامل شکل گیری و اجرای پروژه های شهری در دوره ششم شورای شهر

 

عضو هیئت رییسه و رییس کمیته نظارتی شماره ۴ شورای اسلامی شهر مشهد مقدس  گفت : محله محوری و توجه به انتظارات و مطالبات شهروندان،از موثرترین عوامل شکل گیری و اجرای پروژه های شهری در دوره ششم شورای شهر است.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، در اولین حضور رسمی یکی از مسئولین ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در منطقه ثامن، فاطمه سلیمی عضو هیئت رئیسه شورا و رئیس کمیته نظارتی شماره ۴ شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، به همراه سید فرهاد حجازی شهردار منطقه ثامن و جمعی از مدیران این منطقه شهری در مسجد صاحب الزمان (عج) محله هاتف، نشست صمیمی با شهروندان منطقه و اهالی این محله و محلات مجاور داشتند و در این نشست حدود سه ساعته، شهروندان منطقه به بیان دغدغه ها و درخواست های خود از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری پرداختند.

 

رییس کمیته نظارتی شماره ۴ شورای اسلامی شهر مشهد در ابتدای جلسه با بیان اینکه رویکرد محله محور طرح ها و پروژه های شهری و اولویت بندی این پروژه ها بر اساس مطالبات شهروندان و درخواست‌های مردم از مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر جزو اولویت‌های برنامه ریزی در این دوره مدیریت شهری است، اظهار کرد: برگزاری این جلسات در راستای آشنایی بیشتر با مسائل و مشکلات و خواسته های شهروندان بسیار اثربخش خواهد بود و از این رو نیز برنامه نشست مردمی در مساجد و هم جلسات کمیته نظارتی در محدوده مناطق ۶،۷ و منطقه ثامن در کمیته نظارتی شماره ۴ شورای اسلامی شهر مشهد مد نظر بوده است.

سلیمی تصریح کرد: در بسیاری از پروژه های عمرانی و همچنین ارائه خدمات به شهروندان توسط شهرداری، معمولاً اینگونه بوده که بر اساس نظرات کارشناسان و تصمیم مدیران شهری پروژه ها اولویت بندی و پس از ارائه طرح ها به شورا و اخذ مجوزات لازم به مرحله اجرا می رسیده اند، اما در این دوره سعی بر این داریم که این روال را اینگونه اصلاح کنیم که اولویت در اجرای پروژه ها و ارائه خدمات به شهروندان توسط مجموعه مدیریت شهری، با مسائل و موضوعاتی باشد که مورد درخواست و انتظار بیشتر شهروندان از شورا و شهرداری است.

 

عضو هیئت رییسه شورای شهر مشهد افزود: از همین رو یکی از بهترین و موثر ترین مصوبات شورای شهر در آغازین روزهای خدمتگزاری به مردم شریف مشهد، بحث تصویب بودجه ۱۰ میلیارد تومانی برای هر محله به منظور رفع نیازهای دارای اولویت زودبازده شهروندان با محوریت دفاتر تسهیل گری و شورای اجتماعی محلات برنامه ریزی شده است و گام دیگری که توسط شورای ششم و نمایندگان انقلابی شورا در این دوره در همین مدت کوتاه برداشته اند، حذف جرائم تقسیط بدهی های شهروندان به شهرداری بود، که در حال حاضر برای مناطق سه، چهار و پنج درآمدی شهرداری اعمال شده و در تلاش هستیم تا بتوانیم به طور کل این طرح را برای کلیه شهر مشهد و به صورت دائم تعمیم دهیم.

 

سلیمی پس از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات تعدادی از شهروندان حاضر در این مسجد و دغدغه مندی شهروندان نسبت به طرح مسائلی از قبیل نبود فضای فرهنگی و فرهنگسرای مناسب در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، نبود امنیت کافی در برخی از نقاطی که به صورت کارگاههای بزرگ مقیاس شهری در حال فعالیت هستند، عدم وجود بازارهای روز و مراکز خرید مایحتاج روزانه شهروندان به تعداد مناسب و به فراخور تردد شهروندان و به ویژه زوار و مسافران در این منطقه شهری، کمبود فضاهای ورزشی به ویژه فضای ورزشی ویژه بانوان و کودکان و دیگر مسائل گفت: این آمادگی را داریم که بتوانیم بودجه در نظر گرفته شده برای طرح های توسعه و پیشرفت محلات را با همفکری خود شهروندان و دفاتر تسهیلگری و شوراهای اجتماعی محلات و همچنین مجموعه مدیریت شهری در ادارات مناطق و نیز سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد مقدس از محلات برخوردار تر به سمت محلاتی که دارای درخواست های بیشتر و البته نیازهای ضروری تر در بحث زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی شهری هستند،سوق دهیم و این بودجه را به فراخور این مباحث به صورت عادلانه تر تقسیم بندی کنیم،که در تحقق این امر مطالبه گری شهروندان از شورا و مجموعه مدیریت شهری امری مهم و موثر خواهد بود.

 

در ادامه این نشست نیز سید فرهاد حجازی شهردار منطقه ثامن ضمن تشکر از توجه ویژه ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به به مسائل و موضوعات مورد درخواست شهروندان به ویژه در حاشیه شهر و همچنین محلات هدف بازآفرینی شهری، اظهار کرد:به یقین مجموعه مدیریت شهری نیز به پیروی از این دیدگاه برنامه ریزی های خود را انجام خواهند داد.

 

شهردار منطقه ثامن ضمن تاکید بر موضوع کمبود سرانه فضاهای ورزشی و فرهنگی در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی که مورد اشاره شهروندان در این نشست بود، گفت: ما هم در منطقه ثامن این آمادگی را داریم که در صورت موافقت و حمایت اعضای محترم شورا و مدیران ارشد شهرداری مشهد مقدس به منظور تامین فضاهای ورزشی در یک برنامه کوتاه مدت و میان مدت با توجه به اینکه در حال حاضر در شرایط کرونایی و در دوره تعطیلی مدارس و آموزش های مجازی به سر می بریم، در صورت موافقت آموزش و پرورش و در اختیار قرار دادن مدارس منطقه، محوطه آنها را به صورت موقت برای این امر تجهیز نموده و در اختیار شهروندان منطقه قرار دهیم و پس از آن در یک برنامه بلند مدت در اولین فرصت نسبت به شناسایی و جانمایی فضاهای متناسب با احداث مجموعه های ورزشی از قبیل سالن، زمین چمن و زمین آسفالت رو باز، استخر و سایر موارد اقدام و در صورت تخصیص اعتبارات لازم به سرعت آن ها را اجرایی و ظرف ۲ تا ۴ سال در اختیار شهروندان منطقه قرار دهیم.

 

حجازی  با اشاره به اینکه یکی ازدیگر دغدغه های مطرح شده توسط شهروندان در این جلسه کمبود فضاهای فرهنگی در منطقه ثامن بود، گفت: این موضوعی است که به درستی و به حق به آن اشاره شد و از جمله دغدغه مندی های خود ما در مجموعه مدیریت شهری منطقه ثامن نیز بوده و می باشد و به این منظور هم تا کنون تعدادی از فضاهای فرهنگی موجود از قبیل خانه های قدیمی و تاریخی در سطح منطقه همچون معبر ورودی خانه تاریخی توکلی به عنوان تخصیص به مشاغل و اصناف فرهنگی اقدام شده و دیگر موارد همچون خانه طائینیا (کانون نشر حقایق اسلامی) نیز به تازگی با موافقت و همراهی میراث در دست مرمت و بازسازی قرار دادیم و به زودی از این فضا به عنوان مراکز فعالیت صنوف فرهنگی از جمله کتاب فروشی و محل فروش اقلام فرهنگی استفاده می شود.

 

 

 

اجتماعی

افتتاح اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 10 12 15 35 57 - افتتاح  اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد

اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اولین مرکز نوآوری پست ، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته با حضور ویدئو کنفرانسی سبحانی فر معاون وزیر ارتباطات ،مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست ،محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ، سید احمد موسوی مدیر کل پست استان خراسان رضوی و حمید رضا روحبخش مدیر فناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی و جمعی از مسئولین در خراسان رضوی افتتاح شد.

رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات در آیین افتتاح مراکز نوآوری و کارآفرینی اظهار داشت : هوشمند سازی همه فرآیندها پایه اصلی برای تحول درشرکت ملی پست می باشد .
مدیر عامل شرکت ملی پست خاطر نشان کرد : شش مرکز مکانیزه در کشور راه اندازی شده است و تجهیز تجزیه و مبادلات استانها موجب کاهش آسیب دیدگی و کاهش خطا های احتمالی در ارسال مرسولات می باشد .

وی افزود : پست نقش مهمی در رفع مشکلات کسب و کارها را دارد و باعث رفع فساد اقتصادی شده است و  نوآوری علاوه بر حذف واسطه ها و رانت ها موجب شفافیت در ارائه است و مکمل فساد زدایی می باشد .

معاون وزیر ارتباطات برتوجه به محورهای پست هوشمند، تجارت الکترونیک، لجستیک یکپارچه، حمل‌ونقل پاک و سیستم‌های پرداخت توسط مدیران پست در سراسر کشور تاکید کرد و افزود: در حال حاضر زیر ساخت های پست در کشور توسعه یافته است .

محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست اظهار داشت : افتتاح پنج مرکز نوآوری در کشور همزمان با هفته پست اتفاق مهمی است و تحول دیجیتال در پست مورد توجه اتحادیه جهانی پست قرار گرفته است .

وی در ادامه تصریح کرد در حوزه توزیع ، تجارت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال نیازمند تعامل و همکاری با شرکت های دانش بنیان هستیم .

قادری ضمن اشاره به سامانه بازار الکترونیک شرکت ملی پست گفت :امروز زمان گسترش همکاری با شرکت های دانش بنیان فراهم آمده است و پست هوشمند و نو آور موتور اقتصاد دیجیتال کشور است .

سید احمد موسوی مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت : با توجه به رشد روز افزون فناوری و نیاز پست به استفاده از این فن آوری ها جهت رشد و ارتقاء دانش فنی از شرکتهای استارتاپی و شتابدهنده ها استفاده خواهیم کرد .

هماهنگی با پارکهای علمی وفناوری و فاوا وعقد تفاهم نامه ،معرفی شرکتهای مستعد توسط پارک ، معرفی شرکتهای مستعد توسط پارک ، اخذ درخواست از شرکت جهت در اختیار قراردادن فضا و انجام مراحل اداری جهت عقد قرارداد، اسکان و تجهیز مکان توسط شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد پست، تعیین خطی مشی فعالیت جهت شرکتهای طرف قرارداد، تهیه طرحهای عملیاتی و تعیین برنامه زمانبدی ، ارجاع شرکتهای پیمانکار جهت بهره برداری از تسهیلات وزارتی، بکارگیری نتیجه طرحهای اجرا شده در بدنه پست بصورت آزمایشی، اصلاحات لازم در طرحهای پیاده شده جهت انجام درست فرایندهااز اقداماتی بود که مدیر کل پست استان به آن اشاره داشت .

مدیر کل پست استان خراسان رضوی در ادامه افزود : با توجه به افتتاح پارک فاوای وزارت در طبقه چهارم پست مرکزی و استقرار خانه خلاق و نوآوری محتوی دیجیتال نیتک و شرکت سرزمین نوآوری گرین تک و همچنین هماهنگی انجام شده جهت استفاده از توان فنی و اطلاعاتی شرکتهای زیر مجموعه این پارکها توان اجرائی جهت رشد سریع مرکز نوآوری پست استان بیشتر خواهد شد.

موسوی تصریح کرد : برابر هماهنگی انجام شده تعدادی از واحدهای طبقه پنجم ساختمان اداره کل فناوری در مشهد به شرکتهای نوآور نیز اختصاص داده شده است که در حال طی مراحل اداری جهت انجام این مهم می باشند.

بر اساس این گزارش افتتاح مراکز نوآوری به طور همزمان دراستانهای تهران ، خراسان رضوی ، اصفهان ، یزد و گلستان صورت گرفت .

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

 

 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

برپایی کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار

منتشر شده

در

photo 2021 10 13 17 36 56 - برپایی کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار

کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، کارگاه آموزشی ترویجی ویژه طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار برگزار شد.

حسین عبدالله زاده ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشتخوار با بیان این خبر گفت: هدف از برپایی این کارگاهها ،آگاهی بخشی و آشنایی بهره برداران و مرتعداران با مراحل مختلف تهیه طرح مرتعداری تلفیقی در مهلت است.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی ترویجی که با حضور دامداران و مرتعداران مرتع در حاجی میر تشکیل شده بود 46 نفر فراگیر شرکت کردند.

عبدالله زاده اضافه کرد: شهرستان رشتخوار 420 هزار هکتار مساحت دارد که 320 هزار هکتار آن را مراتع تشکیل می دهند که این سطح قادر است بیش از 35000 رأس دام سبک شهرستان را تعلیف کند.

وی ادامه داد از ابتدای سال جاری تاکنون 3 دوره کارگاه آموزشی ترویجی در شهرستان رشتخوار با حضور 200 نفر فراگیر تشکیل شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشتخوار خاطر نشان کرد: برپایی کارگاه های آموزشی و ترویجی برای مرتعداران و دامداران شهرستان با هدف حفظ پوشش گیاهی و رعایت قرق مراتع مطابق پروانه های چرا امری ضروری است.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد: آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش خراسان رضوی

منتشر شده

در

IMG 3916 1601200 - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد:  آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش خراسان رضوی

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از آغاز برنامه سرشماری حیات وحش شامل پستانداران علفخوار در مناطق تحت مدیریت محیط زیست این استان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، تورج همتی در این باره افزود: سرشماری گونه های علفخوار در استان خراسان رضوی با مشارکت محیط بانان و کارشناسان حیات وحش در حال انجام است.

 

وی گفت: سرشماری پائیزه عموماً به منظور بررسی و تحلیل وضعیت جمعیت حیات وحش انجام می شود و امسال نیز سرشماری گونه های شاخص پستانداران علفخوار شامل قوچ و میش اوریال، کل و بز وحشی و آهو آغاز شده و بدلیل شیوع ویروس کرونا، بخشنامه ای به سراسر استان درباره الزام رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام مأموریت های سر شماری ابلاغ و با جدیت نظارت می شود.

 

وی ادامه داد: برنامه سرشماری در 35 منطقه تحت مدیریت در قالب 340 گروه در مدت زمان 110 روز با مشارکت بیش از 800 نفر ، از دهم مهر ماه آغاز شده است.

 

وی افزود : با توجه به وسعت و تعداد مناطق تحت مدیریت و لزوم برآورد سریع جمعیت وحوش، مناسب ترین روش برای سرشماری، روش مشاهده مستقیم از طریق پیمایش خطی است که بر این اساس مسیرهای سرشماری هر منطقه برروی نقشه های توپوگرافی با تکیه به تجارب محیط‌بانان و کارشناسان اداره نظارت بر امور حیات‌وحش حفاظت محیط زیست استان مشخص می شود.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه نتایج سرشماری بعد از مشاهدات، جمع آوری و به منظور تجزیه و تحلیل مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت: هدف از برآورد جمعیت حیات وحش، بررسی وضعیت زاد و ولد، شناسایی عوامل تهدید و شناسایی مناطق مستعد برای ارتقای سطح حفاظتی زیستگاه ها است.

 

۲۰ درصد مساحت ۱۱۷ هزار و ۷۶۹ کیلومتر مربعی خراسان رضوی زیر پوشش حفاظت محیط زیست قرار دارد و مساحت زیستگاه های این استان دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار است.

خراسان رضوی به ازای هر 15 هزار هکتار یک محیط بان در اختیار دارد.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها