با ما همراه باشید

اجتماعی

مدیرعامل بانک شهر :آمادگی برای افزایش تعامل دوسویه با شهرداری‌ها و حل مشکلات با استفاده از ظرفیت‌های بانک شهر

منتشر شده

در

164161953244875ssqvr1ojgqghu31lo89ml2q7 - مدیرعامل بانک شهر :آمادگی برای افزایش تعامل دوسویه با شهرداری‌ها و حل مشکلات با استفاده از ظرفیت‌های بانک شهر

مدیرعامل بانک شهر گفت: آمادگی داریم با تشکیل اتاق فکر با شهرداری‌ها سطح تعاملاتمان را در دوره جدید مدیریتی بانک شهر به صورت دوسویه افزایش دهیم و در پروژه های سرمایه گذاری مشارکت داشته باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی احمدی ،در هفتاد و یکمین نشست کمیسیون مالی و اقتصاد شهری مجمع کلانشهرهای کشور که با حضور شهرداران مشهد و تهران، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و معاونان مالی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور به میزبانی شهرداری مشهدمقدس برگزار شد، افزود: سطح انتظار از دولت و شهرداری‌ها در این دوره به شدت افزایش پیدا کرده است و امیدواریم بانک شهر بتواند به خدمت‌رسانی شهرداری‌ها به مردم کمک کند.

 

وی گفت: بانک شهر اکنون با هشت چالش عمده برای خدمات رسانی به شهرداری‌ها مواجه است، که یکی از آنها تاکید بانک مرکزی بر لزوم افزایش سرمایه 200 درصدی از سوی سهامداران است.

 

مدیرعامل بانک شهر با بیان اینکه زیان انباشته‌ از سال گذشته در بانک وجود داشت، اظهارکرد: خوشبختانه بخشی از این زیان انباشته برطرف شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال کاهش بیشتری را نیز شاهد باشیم، البته این زیان انباشته ناشی از اقاله یک سری از املاک شهرداری‌ها بوده که طی سال‌های گذشته به صورت ضربدری با برخی از بانک‌ها انجام شده است و دستگاه‌های نظارتی تاکید داشتند که این موارد از صورت‌های مالی حذف شود.

 

احمدی تصریح کرد: سال گذشته با همدلی‌ که بین شهرداری‌ها و بانک شهر وجود داشت، صورت‌جلسه‌ای با حضور معاون اول وقت رئیس جمهور با بانک مرکزی امضاء شد که طی آن با مجوز انتشار اوراق مشارکت با عاملیت بانک شهر برای شهرداری‌ها موافقت شد، که اثرات آن را در شهرداری‌ها می‌بینیم.

 

وی اظهار کرد: عاملیت بانک شهر در انتشار اوراق مشارکت و همراهی آن برای آزاد کردن دارایی جهت استفاده در پروژه‌های عمرانی برای شهرداری‌ها بهتر است.

 

وی خاطرنشان کرد: باید در بلند مدت همت کنیم و سقف سرمایه پایه بانک شهر را افزایش داده و یک مجمع عادی فوق‌العاده برگزار کنیم و در کوتاه مدت نیز با رایزنی با دولت بتوانیم باز هم مجوز عاملیت انتشار اوراق مشارکت را برای شهرداری‌ها اخذ کنیم.

 

مدیرعامل بانک شهر ادامه داد: البته شهرداری‌ها نیز باید فکری برای پرداخت دیون خود در ارتباط با انتشار اوراق مشارکت با عاملیت بانک شهر بکنند تا بانک دچار مشکل نشود.

 

احمدی با بیان اینکه چالش دیگری که با آن برای کمک به شهرداری روبرو هستیم، موضوعاتی با دستگاه‌های نظارتی است، اظهارکرد: شهرداری‌ها باید پای کار بیایند و برویم این موضوعات را با دستگاه‌های نظارتی برطرف کنیم.

 

وی افزود: دستگاه‌های نظارتی خواستار توقف پرداخت تسهیلات به شهرداری‌ها به عنوان سهامداران بانک شهر، بیش از درصد تعیین شده از سوی بانک مرکزی هستند و بر این اساس بانک شهر اجازه ندارد بیش از ۳ درصد سرمایه پایه به سهامدارن بالای ۵ درصد خود که همان شهرداری‌ها هستند، تسهیلات پرداخت کند.

 

مدیرعامل بانک شهر تصریح کرد: بنابراین ما نمی‌توانیم بیش از 50 میلیارد تومان به شهرداری‌ها به عنوان سهامداران بانک تسهیلات پرداخت کنیم. در خصوص پیمانکارانی هم که از سوی شهرداری معرفی می‌شوند نیز برخی موضوعات وجود دارد که در مجموع باید با همکاری شهرداری‌ها، با دستگاه‌های نظارتی گفت‌وگو کرده تا بتوانیم راه‌حلی برای این مساله پیدا کنیم.

 

احمدی گفت: تنها بدهکاران عمده بانک شهر شهرداری‌ها هستند، اما باید این موضوع نیز اعلام شود که تسهیلات دریافتی از بانک برای اجرای پروژه و خدمت‌رسانی به مردم دریافت شده است و اگر قرار باشد بابت این تسهیلات مدیران بانک شهر دچار مشکل شوند، درست نیست.

 

وی اضافه کرد: لذا انتظار داریم از ظرفیت‌های شهرداری‌ها و ارتباطاتی که با نمایندگان مجلس دارند برای رفع مشکلات و اصلاح آیین نامه در شورای پول و اعتبار استفاده شود.

 

مدیرعامل بانک شهر افزود: شهرداری‌ها برای تسهیلات از شوراهای شهر مصوبه دریافت کرده‌اند و شورای شهر نیز یک دولت محلی تلقی می‌شود که مصوبات آن را فرماندار تایید می‌کند. ما باید شهرداری‌ها را مانند شرکت‌های دولتی ببینیم، برای شرکت‌های دولتی ضریب ذخیره گیری صفر درصد است، اما برای شهرداری‌ها ضریب را 100 درصد در نظر گرفته اند. همین امر بانک شهر را دچار مشکل کرده است.

 

احمدی تصریح کرد: این چالشی است که باید برای آن با همفکری و همکاری شهرداری‌ها چاره‌ای اساسی اندیشید.

 

وی ادامه داد: بحث بعدی تسویه دیون شهرداری‌ها ذیل تبصره بند (ز) است که برای اینکار در سال ۹۹ تنها ۱۰۸ میلیارد تومان مجوز داده‌اند در حالی که هرکدام از درخواست هایی که از سوی شهرداری‌ها ارائه شده بالاتر از این مبلغ است.

 

مدیرعامل بانک شهر، با بیان اینکه باید برای افزایش سقف تسویه دیون شهرداری ذیل تبصره بند(ز) با دولت رایزنی کرد، افزود: بدهی که شهرداری‌ها به بانک شهر دارند از میزان بدهی آنها به تمامی بانک‌ها بیشتر است لذا با اراده جمعی باید این مشکل را حل کنیم.

 

احمدی گفت: اکنون کمیسیون تلفیق مجلس شکل گرفته و وقت آن است تا با رایزنی شهرداران با نمایندگان مجلس برای تسویه دیون شهرداری‌ها در سال ۱۴۰۰ برای بانک شهر ردیف مجزا با مبلغی حدود ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شود.

 

وی ابراز کرد: در زمینه واردات تجهیزات و ماشین آلات و خدمات مورد نیاز شهرداری‌ها ظرفیت‌هایی ایجاد کرده‌ایم. در این نشست مطرح شد که در جلسه شهرداران با معاون اول رئیس جمهور این آمادگی وجود دارد تا حواله‌های صادراتی به شهرداری‌ها اختصاص داده شود‌ و بانک شهر آمادگی دارد تا اگر دولت موافقت کند حواله های صادراتی را جای تسویه دیون شهرداری‌ها به ما بدهد، ما می‌توانیم با شبکه‌ای که ایجاد کرده‌ایم ماشین‌آلات و خدمات مورد نیاز شهرداری‌ها را وارد کنیم.

 

مدیرعامل بانک شهر افزود: این آمادگی را داریم تا با استفاده از حواله های صادراتی، تسویه دیون شهرداری‌ها را انجام دهیم.

 

احمدی گفت: در مجموع آمادگی داریم با تشکیل اتاق فکر با شهرداری‌ها سطح تعاملاتمان را در دوره جدید مدیریتی بانک شهر به صورت دوسویه افزایش دهیم و در پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشارکت داشته باشیم.

 

 

 

منبع:روابط عمومی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد

 

اجتماعی

تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 15 18 48 16 - تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

 

مدیر امور منابع آب مشهد با اشاره به آمار 9 ماهه نخست سال جاری، گفت: در این مدت تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد (شهرستان های مشهد، چناران، گلبهار، طرقبه، شاندیز و فریمان) پر شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد برزویی با اشاره به اینکه این اقدامات توسط همكاران پرتلاش امور، گروه هاي گشت و بازرسي، اجرائيات و با همكاري نيروي انتظامي و اخذ دستور قضايي انجام گرفت، اظهار کرد: از تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز مذكور، تعداد 157 حلقه چاه غيرمجاز عميق (تا عمق های 150 متر و دبي هايي تا 10 ليتر بر ثانيه) و تعداد 332 حلقه چاه غيرمجاز نيز نيمه عميق با (دبي هايي تا 15 ليتر بر ثانيه) بوده اند.

وی افزود: اين اقدامات در مدت مزبور موجب جلوگيري از برداشت غيرمجاز آب سالانه بیش از 17 میلیون مترمكعب شده است.

مدیر امور منابع آب مشهد اظهار کرد: همچنين در 9 ماهه اول سال 1400 اين امور با همكاري نيروي انتظامي تعداد 14 دستگاه و ادوات حفاري غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد شناسايي و توقيف کرده است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

منتشر شده

در

photo 2022 01 12 21 47 09 - رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: شهرداری مشهد موظف شده است که تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نکند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،هاشم دائمی  با اعلام اینکه طی ماه‌های اخیر تجمع‌هایی از جانب پیمانکاران شهرداری مشهد صورت پذیرفته است، اظهار کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت‌های خود را در حالی آغاز کرد که با حجم بسیاری از بدهی‌ها و مطالبات پیمانکاران که از دوره گذشته برای ما به ارث رسیده بود، مواجه شد.

وی افزود: نبود نگاه کارشناسی در آغاز پروژه‌ها و عملیات‌ها و در نظر نگرفتن میزان بودجه و پرداخت بدهی به پیمانکاران، ما را با شرایط ویژه‌ای مواجه کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خبرداد: با هدف خدمت به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) پا در میدان نهاده و نسبت به احقاق حقوق پیمانکاران و فعالان حوزه شهری پایبند هستیم.

دائمی با بیان اینکه خود را متعهد به پرداخت مطالبه پیمانکاران می‌دانیم، گفت: پیشنهاد می‌شود تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نشود.

وی پرداخت مطالبه را حق قانونی پیمانکاران دانست و تاکید کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد در حالی کار خود را بدون پشتوانه و بدهی بسیار آغاز کرد، که هیچ‌گاه نسبت به شرایط فراهم آمده، کار تبلیغاتی نکرده و افراد و گروه‌ها را به خاطر بدهی‌ها، مورد نکوهش قرار نداده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های نیمه تمام شهر در دستور کار شورای ششم بوده و باید آن‌ها را به سرانجام برسانیم، گفت: پیمانکاران بازوی اجرایی مدیریت شهری هستند و با همت آن‌ها می‌توانیم شهر را آماده استقبال از بهار کرده و پروژه‌های آتی را طرح ریزی کرده و پیش ببریم.

دائمی در پایان بیان کرد: عملیات پرداخت مطالبات پیمانکاران در حال انجام بوده و نسبت به تسریع در انجام آن حساس هستیم؛ معتقدیم آغاز پروژه‌های جدید در شهر بایستی با پیش‌بینی منابع مالی توسط شورای شهر و شهرداری انجام گیرد.

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

منتشر شده

در

photo 2022 01 11 22 25 21 1 - مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال اجرایی کردن توسعه کاربردهای 80 المان هوشمند موجود شهری هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی بدیع درباره المان های هوشمند شهری اظهار کرد: هدف از نصب المان های هوشمند شهری، فراهم آوردن زمینه آشنایی و تعامل بیشتر شهروندان با فناوری‌های شهر هوشمند است.

وی افزود: المان های هوشمند شهر مشهد در سه دسته وب کیوسک ها، المان های تعاملی هوشمند شهری و شبکه هوشمند اطلاع رسانی تقسیم می شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: کیوسک های هوشمند فعلی شامل کیوسک های صدور مجوز حمل و نقل بار در توقفگاههای ناوگان باری و کیوسک های درخواست تاکسی در مبادی ورودی شهر است.

بدیع درخصوص المان های تعاملی هوشمند شهری بیان کرد: المان دریچه دانش با امکان پرسش و پاسخ تعاملی، المان لبخند ماندگار با امکان پخش تصاویر واقعیت افزوده در هنگام لبخند زدن شهروندان و المان پایگاه تندرستی با هدف تشویق شهروندان به ورزش و دریافت بلیت رایگان قطار شهری از جمله این المان ها می باشند.

وی اضافه کرد: نوع سوم المان های شهری شامل شبکه هوشمند اطلاع رسانی است. از جمله ویژگی های سامانه جامع مدیریت نمایشگر های شهری می توان به امکان مدیریت آنلاین محتوا، امکان زمانبندی پخش محتوا و امکان مانیتورینگ لحظه ای اشاره کرد که در حال اجرایی کردن بهره برداری بهینه از ظرفیت موجود، گسترش اطلاع رسانی ها و ارائه دیتای لحظه ای فعالیت های شهرداری به شهروندان می باشیم.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر 80 المان هوشمند در سطح شهر وجود دارد.

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ادامه مطلب

برترین ها