با ما همراه باشید

اجتماعی

مدیرعامل بانک شهر :آمادگی برای افزایش تعامل دوسویه با شهرداری‌ها و حل مشکلات با استفاده از ظرفیت‌های بانک شهر

منتشر شده

در

164161953244875ssqvr1ojgqghu31lo89ml2q7 - مدیرعامل بانک شهر :آمادگی برای افزایش تعامل دوسویه با شهرداری‌ها و حل مشکلات با استفاده از ظرفیت‌های بانک شهر

مدیرعامل بانک شهر گفت: آمادگی داریم با تشکیل اتاق فکر با شهرداری‌ها سطح تعاملاتمان را در دوره جدید مدیریتی بانک شهر به صورت دوسویه افزایش دهیم و در پروژه های سرمایه گذاری مشارکت داشته باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی احمدی ،در هفتاد و یکمین نشست کمیسیون مالی و اقتصاد شهری مجمع کلانشهرهای کشور که با حضور شهرداران مشهد و تهران، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و معاونان مالی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور به میزبانی شهرداری مشهدمقدس برگزار شد، افزود: سطح انتظار از دولت و شهرداری‌ها در این دوره به شدت افزایش پیدا کرده است و امیدواریم بانک شهر بتواند به خدمت‌رسانی شهرداری‌ها به مردم کمک کند.

 

وی گفت: بانک شهر اکنون با هشت چالش عمده برای خدمات رسانی به شهرداری‌ها مواجه است، که یکی از آنها تاکید بانک مرکزی بر لزوم افزایش سرمایه 200 درصدی از سوی سهامداران است.

 

مدیرعامل بانک شهر با بیان اینکه زیان انباشته‌ از سال گذشته در بانک وجود داشت، اظهارکرد: خوشبختانه بخشی از این زیان انباشته برطرف شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال کاهش بیشتری را نیز شاهد باشیم، البته این زیان انباشته ناشی از اقاله یک سری از املاک شهرداری‌ها بوده که طی سال‌های گذشته به صورت ضربدری با برخی از بانک‌ها انجام شده است و دستگاه‌های نظارتی تاکید داشتند که این موارد از صورت‌های مالی حذف شود.

 

احمدی تصریح کرد: سال گذشته با همدلی‌ که بین شهرداری‌ها و بانک شهر وجود داشت، صورت‌جلسه‌ای با حضور معاون اول وقت رئیس جمهور با بانک مرکزی امضاء شد که طی آن با مجوز انتشار اوراق مشارکت با عاملیت بانک شهر برای شهرداری‌ها موافقت شد، که اثرات آن را در شهرداری‌ها می‌بینیم.

 

وی اظهار کرد: عاملیت بانک شهر در انتشار اوراق مشارکت و همراهی آن برای آزاد کردن دارایی جهت استفاده در پروژه‌های عمرانی برای شهرداری‌ها بهتر است.

 

وی خاطرنشان کرد: باید در بلند مدت همت کنیم و سقف سرمایه پایه بانک شهر را افزایش داده و یک مجمع عادی فوق‌العاده برگزار کنیم و در کوتاه مدت نیز با رایزنی با دولت بتوانیم باز هم مجوز عاملیت انتشار اوراق مشارکت را برای شهرداری‌ها اخذ کنیم.

 

مدیرعامل بانک شهر ادامه داد: البته شهرداری‌ها نیز باید فکری برای پرداخت دیون خود در ارتباط با انتشار اوراق مشارکت با عاملیت بانک شهر بکنند تا بانک دچار مشکل نشود.

 

احمدی با بیان اینکه چالش دیگری که با آن برای کمک به شهرداری روبرو هستیم، موضوعاتی با دستگاه‌های نظارتی است، اظهارکرد: شهرداری‌ها باید پای کار بیایند و برویم این موضوعات را با دستگاه‌های نظارتی برطرف کنیم.

 

وی افزود: دستگاه‌های نظارتی خواستار توقف پرداخت تسهیلات به شهرداری‌ها به عنوان سهامداران بانک شهر، بیش از درصد تعیین شده از سوی بانک مرکزی هستند و بر این اساس بانک شهر اجازه ندارد بیش از ۳ درصد سرمایه پایه به سهامدارن بالای ۵ درصد خود که همان شهرداری‌ها هستند، تسهیلات پرداخت کند.

 

مدیرعامل بانک شهر تصریح کرد: بنابراین ما نمی‌توانیم بیش از 50 میلیارد تومان به شهرداری‌ها به عنوان سهامداران بانک تسهیلات پرداخت کنیم. در خصوص پیمانکارانی هم که از سوی شهرداری معرفی می‌شوند نیز برخی موضوعات وجود دارد که در مجموع باید با همکاری شهرداری‌ها، با دستگاه‌های نظارتی گفت‌وگو کرده تا بتوانیم راه‌حلی برای این مساله پیدا کنیم.

 

احمدی گفت: تنها بدهکاران عمده بانک شهر شهرداری‌ها هستند، اما باید این موضوع نیز اعلام شود که تسهیلات دریافتی از بانک برای اجرای پروژه و خدمت‌رسانی به مردم دریافت شده است و اگر قرار باشد بابت این تسهیلات مدیران بانک شهر دچار مشکل شوند، درست نیست.

 

وی اضافه کرد: لذا انتظار داریم از ظرفیت‌های شهرداری‌ها و ارتباطاتی که با نمایندگان مجلس دارند برای رفع مشکلات و اصلاح آیین نامه در شورای پول و اعتبار استفاده شود.

 

مدیرعامل بانک شهر افزود: شهرداری‌ها برای تسهیلات از شوراهای شهر مصوبه دریافت کرده‌اند و شورای شهر نیز یک دولت محلی تلقی می‌شود که مصوبات آن را فرماندار تایید می‌کند. ما باید شهرداری‌ها را مانند شرکت‌های دولتی ببینیم، برای شرکت‌های دولتی ضریب ذخیره گیری صفر درصد است، اما برای شهرداری‌ها ضریب را 100 درصد در نظر گرفته اند. همین امر بانک شهر را دچار مشکل کرده است.

 

احمدی تصریح کرد: این چالشی است که باید برای آن با همفکری و همکاری شهرداری‌ها چاره‌ای اساسی اندیشید.

 

وی ادامه داد: بحث بعدی تسویه دیون شهرداری‌ها ذیل تبصره بند (ز) است که برای اینکار در سال ۹۹ تنها ۱۰۸ میلیارد تومان مجوز داده‌اند در حالی که هرکدام از درخواست هایی که از سوی شهرداری‌ها ارائه شده بالاتر از این مبلغ است.

 

مدیرعامل بانک شهر، با بیان اینکه باید برای افزایش سقف تسویه دیون شهرداری ذیل تبصره بند(ز) با دولت رایزنی کرد، افزود: بدهی که شهرداری‌ها به بانک شهر دارند از میزان بدهی آنها به تمامی بانک‌ها بیشتر است لذا با اراده جمعی باید این مشکل را حل کنیم.

 

احمدی گفت: اکنون کمیسیون تلفیق مجلس شکل گرفته و وقت آن است تا با رایزنی شهرداران با نمایندگان مجلس برای تسویه دیون شهرداری‌ها در سال ۱۴۰۰ برای بانک شهر ردیف مجزا با مبلغی حدود ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شود.

 

وی ابراز کرد: در زمینه واردات تجهیزات و ماشین آلات و خدمات مورد نیاز شهرداری‌ها ظرفیت‌هایی ایجاد کرده‌ایم. در این نشست مطرح شد که در جلسه شهرداران با معاون اول رئیس جمهور این آمادگی وجود دارد تا حواله‌های صادراتی به شهرداری‌ها اختصاص داده شود‌ و بانک شهر آمادگی دارد تا اگر دولت موافقت کند حواله های صادراتی را جای تسویه دیون شهرداری‌ها به ما بدهد، ما می‌توانیم با شبکه‌ای که ایجاد کرده‌ایم ماشین‌آلات و خدمات مورد نیاز شهرداری‌ها را وارد کنیم.

 

مدیرعامل بانک شهر افزود: این آمادگی را داریم تا با استفاده از حواله های صادراتی، تسویه دیون شهرداری‌ها را انجام دهیم.

 

احمدی گفت: در مجموع آمادگی داریم با تشکیل اتاق فکر با شهرداری‌ها سطح تعاملاتمان را در دوره جدید مدیریتی بانک شهر به صورت دوسویه افزایش دهیم و در پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشارکت داشته باشیم.

 

 

 

منبع:روابط عمومی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد

 

اجتماعی

برگزاری نشست تخصصی مدیران مرکز وکلا استانها به میزبانی مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 30 12 15 04 - برگزاری نشست تخصصی مدیران مرکز وکلا استانها به میزبانی مشهد

 نشست تخصصی رییس و مدیران مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اعضای هیات مدیره های استانی مرکز در مشهد برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،دکترحسن عبدلیان پور، رییس مرکزوکلا افزود: به منظور تداوم ارتباط فی ما بین مدیران مرکز با هیات مدیره های استانی همایش هم اندیشی نشست سالانه رییس ، مدیران مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اعضای هیات مدیره وبازرسین استانی مرکز در مشهد برگزار می شود.

وی گفت: این همایش در نیمه بهمن ماه همزمان با ایام دهه مبارک فجر با حضورهمه مدیران کشوری و استانی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در مشهد برگزار و به مدت سه روز ادامه دارد

عبدلیان پور اظهارکرد: مرکز وکلا برگزاری دو رویداد بزرگ کشوری را در دستورکار خود قرارداده است که در تاریخ 6 بهمن ماه اولین المپیاد ورزشی آغاز شده است در این رویداد بی نظیر صنفی  بیش از 600  ورزشکار وکیل و کارشناس عضو مرکز از سراسر کشور شرکت  کرده و در پنج رشته ورزشی فوتسال، والیبال،دارت، پینگ پنگ ،شطرنج با هم در حال رقابت هستند.

رییس مرکزوکلا گفت: این بازی ها تا 12 بهمن ماه ادامه  دارد و بلافاصله بعد از اختتامیه این المپیاد ورزشی ، نشست تخصصی مدیران کشوری مرکز وکلا با هیات مدیره های استان به مدت سه روز درمشهد شروع به کار خواهد کرد.

وی  به اهمیت و ارتقاء جایگاه ارزشمند وکالت، کارشناسی ومشاوره در جامعه تاکید واضافه کرد برای ارائه خدمات رسانی مطلوب و قابل قبول به اعضاء نیازمند ساماندهی وشفافیت سیستم اداری ومدیریتی  در استانها هستیم، به همین منظور در نشست پیش رو ایجاد وحدت و ثبات رویه مدیریتی در مرکز استانها برنامه ریزی شده است.

عبدلیان پور خاطرنشان کرد: برنامه ریزی مستلزم آگاهی از فرصتها و تهدیدها ،  پیش بینی شیوه و طرح های مواجهه با آنها، و آگاهی بخشی و برنامه ریزی جهت ارتقاء سطح مدیریتی مرکز استانها و بهبود شرایط فعلی از رویکردهای این نشست تخصصی است.

وی گفت:باعنایت به اینکه همه اعضای هیات مدیره های استانی با رای اعضای مرکز انتخاب می شوند ومدیران استانی دارای استقلال مدیریتی و اداری در حوزه خود هستند، اما لازمه و حفظ این فرآیند، ایجاد بستری مناسب جهت هم اندیشی وتدوین سیاستی واحد برای رفاه حال اعضا، بیش از پیش دارای اهمیت است که دراین همایش به آن سیاستها می پردازیم.

رییس مرکزوکلا تصریح کرد:در این نشست بازرسان هیات مدیره ها نیزحضور دارند که با ارائه نظرات و  گزارش های تخصصی خود،هیات مدیره ها را در راستای مدیریتی اصولی و در چارچوب قانون و دستورالعمل های مرکز یاری خواهند کرد

وی ادامه داد : به معاونت بازرسی و امور استانهای مرکز، ماموریت داده شد تا برگزاری این نشست تخصصی و هم اندیشی بین رئیس و مدیران مراکز استانی را درشهر مشهد برنامه ریزی کند.

عبدلیان پور خاطرنشان کرد: مقررشد روسای هیات مدیره های استانی گزارش عملکرد سالانه وبرنامه های آتی خود را به شکل مکتوب به دبیرخانه معاونت بازرسی و امور استان ها تقدیم  و در باره آن ارائه گزارشی داشته باشند.

گفتنی است این مراسم از تاریخ  13 تا15 بهمن ماه سال جاری با حضوررییس و مدیران مرکز ، اعضای هیات مدیره وبازرسان مراکز استانها درشهر مشهد برگزار و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 30 12 04 07 2 - اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد

اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد درحال برگزاریست.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علیرضا شریعتی، مدیر روابط عمومی و ارتباطات مردمی مرکز گفت:نخستین المپیاد ورزشی مرکز وکلا همزمان با دهه مبارک فجر و ایام ماه مبارک رجب به میزبانی خراسان رضوی و مشهد درحال برگزاریست.

وی افزود:فراگیر بودن این المپیاد از سراسرکشور در رشته های مختلف ورزشی برای بانوان و آقایان برگزار می شود.

شریعتی خاطرنشان کرد:پس از سالها اولین المپیاد ورزشی مرکز به همت  حسن عبدلیان ،رییس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده برگزار شده که حرکت نو و بدیعی است.

وی بیان داشت : نگاه مدیریتی به حفظ و یکپارچگی با محوریت تندرستی جامعه وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده است.

وی اظهارداشت :ازاهداف برگزاری این المپیاد ورزشی مرکز اعتلای فرهنگی و ورزشی وکلا،کارشناسان و مشاوران خانواده است.

شریعتی افزود :تقارن برگزاری المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده با ایام الله دهه مبارک فجر و ایام مبارک ماه رجب است.

وی گفت: یکی از ویژگیهای این المپیاد حضور پرشور بانوان ورزشکار در رشته های مختلف ورزشی با حجاب اسلامی از نقاط مورد توجه المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان رسمی است.

همچنین،عباس هادی زاده، رییس کمیسیون ورزشی مرکز گفت: نخستین المپیاد ورزشی این مرکز به صورت رسمی از 6 بهمن ماه با میزبانی مشهد آغاز به کار کرده است.

رییس کمیسیون ورزشی مرکز وکلا خاطرنشان کرد:المپیاد ورزشی در رشته های دارت،فوتسال،والیبال،شطرنج و پینگ پنگ برگزارمی شود.

وی افزود: این المپیاد ازششم تا دوازدهم بهمن ماه طی 6 روز با حضور600 ورزشکار از سراسر کشور به میزبانی خراسان رضوی در شهر مشهد برگزارمی شود.

وی گفت:افتتاحیه این المپیاد با حضورورزشکاران شرکت کننده، ریاست مرکز ، مدیران مرکز و مدیران ورزش و جوانان خراسان رضوی درسالن شهید بهشتی مشهد با حضور آقایان و بانوان ورزشکار برگزارشد.

هادی زاده افزود: از نکات حایز اهمیت نخستین المپیاد ورزشی با حضور 180 ورزشکار زن است که جوان ترین ورزشکار 25 سال و مسن ترین ورزشکار 70 سال دارد.

وی خاطر نشان کرد:تاکنون نتایج مسابقه شطرنج بانوان استانهای اصفهان،تهران و مازندران و نتایج مسابقه شطرنج آقایان استانهای گیلان،هرمزگان و فارس منتخب شده اند.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

اکران 509 اثر هنری در بهار 1402 شهر مشهد

منتشر شده

در

02 5 - اکران 509 اثر هنری در بهار 1402 شهر مشهد

 

509 اثرهنری را در فضای شهری بهار 1402  مشهد اکران می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی مسافری، دبیر جشنواره هنرهای شهری شهرداری مشهد،در نشست خبری افزود: با توجه به تقارن آغاز بهار با ماه مبارک رمضان، مضامین مرتبط درنظر گرفته شده و یکی از محورهای فراخوان منتشر شده به «ماه مبارک رمضان» اختصاص داشته است.

 

وی گفت: امسال در استقبال از بهار 1402 سعی شده آثار از جنبه صرف زیباشناسی خارج شود و نگاه عمومی‌تری به آنها داشته باشیم.

 

مسافری خاطرنشان کرد: جشنواره استقبال از بهار 1402 در 8 بخش گلستان، هنرهای تعاملی شهری، آذین‌بندی شهری، آثار و آذین‌های نوری، دیوارنگاری، سرود، هنرهای نمایشی و هنرهای مردمی ویژه دهه مهدویت تعریف شده است.

 

وی گفت : استقبال از بهار سال آینده، 526 هنرمند در تمامی بخش‌ها شرکت کرده‌اند و 2 هزار و 59 اثر هنری دریافت شده که از این تعداد، 509 اثر را در فضای شهری و در بخش‌های مختلف کار خواهیم کرد.

 

وی از اعمال رویکرد عدالتی برای توزیع آثار در بخش‌ آذین‌بندی خبرداد و افزود: برهمین اساس، تمام مناطق شهری، به ویژه مناطق کم‌برخوردار مورد توجه جدی ماست و آثار را به فراخور این نیازمندی تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

 

 

دبیر جشنواره هنرهای شهری شهرداری مشهد با اشاره به  طراحی چند اثر ویژه با رویکرد تعاملی در نقاط مختلف شهر مشهد خاطرنشان کرد: این المان‌ها، در 3 بسته مفهومی به ویژه کودکان تعریف شده است.

 

همچنین، حسین باغگلی ، معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: در باشگاه‌های ده گانه ویژه برنامه  و مجموعه‌ای از برنامه‌ها در گروه های سنی مختلف تهیه شده است.

 

 

رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اظهار کرد: بیش از ۳۰ برنامه با مشارکت ستاد سازمان فرهنگی و معاونت های فرهنگی مناطق داریم؛ در ایام دهه فجر به جز شب شهادت حضرت زینب(س) نورافشانی داریم و تلاش کرده‌ایم  دهه فجر را به عنوان ایام شادی و فضاسازی برای شهر درنظر بگیریم.

 

وی گفت: مجموعه ای از برنامه فرهنگی ورزشی در مدارس هم با تعامل آموزش و پرورش داریم و رویداد نهایی به صورت شهری در بوستان ملت با حضور منتخبان مدارس برگزار می‌شود.

 

رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد افزود: ۱۳سالن ورزشی در سیزده منطقه برای فعالیت ورزشی تفریحی فرهنگی از ۱۰ صبح تا ۲۲ شب فعال می‌شوند.

 

شبنم مقدم

 

 

 

 

ادامه مطلب

برترین ها