با ما همراه باشید

اجتماعی

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد اعلام کرد؛ امکان کاشت درخت در باغ خاطره و زندگی از طریق درگاه های اینترنتی

منتشر شده

در

photo 2021 12 05 12 34 15 - مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد اعلام کرد؛ امکان کاشت درخت در باغ خاطره و زندگی از طریق درگاه های اینترنتی

 

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از امکان ثبت و پیگیری کاشت درخت در باغ های زندگی و خاطره توسط شهروندان و به صورت غیر حضوری خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد جواد رجائیان با اشاره به خدمات الکترونیک فاوا در حوزه فضای سبز، گفت: خدمات الکترونیک شهرداری عمدتا در مواردی خاص و محدود شناخته می شود و تعداد زیادی از این خدمات برای عموم شهروندان شناخته شده نیست.

 

وی افزود: یکی از این موارد ارائه خدمات الکترونیک در حوزه کاشت درخت در باغ زندگی و باغ خاطره است که با همکاری همکارانمان در سازمان پارکها و فضای سبز انجام می شود که طی آن پس از ثبت درخواست به صورت تمام الکترونیک نهال به نام اشخاص کاشته می شود.

 

وی با بیان اینکه پیگیری و ثبت درخواست کاشت نهال و نامگذاری درخت ازجمله مواردی است که از ابتدا به صورت کاملا الکترونیکی و از طریق ثبت درخواست اینترنتی اجرایی شده و به صورت حضوری امکان پذیر نیست، اظهارکرد: اما به دلیل بی اطلاعی شهروندان از این امکان ثبت درخواست زیادی نداشته ایم.

 

مدیرعامل سازمان فاوا اضافه کرد: آدرس این دوباغ که در منطقه کوه پارک واقع شده است در سایت sm.mashhad.ir مشخص شده و زمانی که ثبت درخواست انجام شود این آدرس ها به شهروند نمایش داده می شود .

 

رجائیان تصریح کرد: برای کاشت نهال به نام افراد، دو گروه از شهروندان امکان ثبت درخواست دارند، ابتدا عزیزانی که به تازگی ازدواج کرده یا صاحب فرزند شده اند که برای آنها امکان ثبت درخواست الکترونیک کاشت درخت در باغ زندگی فراهم شده است که می توانند در محل هایی که مشخص شده برای درختان موجود و یا کاشت درخت جدید ثبت درخواست کنند.

 

وی با اشاره به اینکه پس از ثبت درخواست درخت بنام آنها ثبت شود و پلاکی بنام خودشان روی درخت نصب خواهد شد، خاطرنشان کرد: همچنین برای درگذشتگان و افرادی که اهدا عضو داشته اند نیز باغ خاطره درنظر گرفته شده که افراد با مراجعه به سایت مذکور درخواست خود را به صورت الکترونیک ثبت و بیاد درگذشتگانشان نهالی در این باغ به نام آنها کاشته می شود و یا از درختان موجود درختی بنامشان ثبت می شود.

 

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد گفت: انجام تمام مراحل این درخواست با مراجعه به درگاه خدمات هوشمند شهرداری به آدرس sm.mashhad.ir از سوی فاوا فراهم شده است.

 

رجائیان اضافه کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به این سایت و تکمیل یک فرم ساده اینترنتی شماره رهگیری دریافت کرده و بقیه مراحل را با هماهنگی از طریق ارسال پیامک و یا تماس تلفنی انجام دهند.

 

وی تصریح کرد: شهروندان عزیزی که از این خدمت استفاده می کنند اگر تمایل داشته باشند می توانند در مراسم کاشت نهال هم شرکت کنند که هماهنگی آن نیز از طریق پیامک و یا برقراری تماس تلفنی انجام می شود.

 

وی افزود: برای ثبت و کاشت درخت هزینه ای از شهروندان دریافت نمی شود و این درخت هم مادامی که مجموعه وجود داشته باشد توسط همکارمان در خدمات شهری و فضای سبز شهداری مشهد نگهداری می شود.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد

اجتماعی

امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 19 00 08 - امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

تفاهم نامه همکاریهای مشترک چند جانبه منابع طبیعی و آبخیزداری با آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حمید ترابی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد گفت : با توجه به سیا ست های سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور در راستای همگانی نمودن فرهنگ حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و ترویج این فرهنگ بین عموم مردم از جمله دانش آموزان ، کشاورزان ، دامداران و مرتعداران به عنوان جامعه هدف ، ما نیز در شهرستان خلیل آباد و با توجه به ظرفیت های بالقوه ای که در ادارات مختلف از جمله آموزش و پرورش وجود دارد موفق به امضای تفاهم نامه ای شدیم که براساس آن اقدامات لازم برای احداث پارک آبخیز در حوزه آبخیز شهری شهر خلیل آباد واقع در اردوگاه شهید جعفری متعلق به آموزش و پرورش و در وسعتی معادل 250 هکتار انجام می شود.

وی اضافه کرد: حضور فعال معلمین و دانش آموزان در برنامه های هفته منابع طبیعی و مراسم نهالکاری ، حضور کارشناسان منابع طبیعی در مدارس وتبین فرهنگ منابع طبیعی ، اهمیت حفظ وحراست از این ثروت خدادادی از جمله مواردی بوده که در این تفاهم نامه مد نظر قرار گرفته است.

 

ترابی خاطر نشان کرد: شهرستان خلیل آباد دارای 105 مرکز آموزشی است که بیش از 11 هزار دانش آموز در آن مراکز مشغول به تحصیل می باشند .

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد ادامه داد : پیشنهاد ایجاد پارک آبخیز در بالا دست حوزه شهری خلیل آباد از دو جنبه حائز اهمیت است که میتوان به کاهش سیلاب های مخرب و حمل رسوبات و جلوگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات شهری و ترویج فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و آبخیزداری با اجرای پروژه های متعدد و متنوع در این حوزه برای جامعه مخاطب دانش آموزی شهرستان اشاره کرد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب

اجتماعی

امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

منتشر شده

در

636744955921898629 1 - امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

تفاهم نامه همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیأت کوهنوردی شهرستان سبزوار امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عباسعلی کیانی فرد ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار گفت: این تفاهم نامه در راستای توسعه همکاری های دو جانبه و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توان بالقوه و بالفعل هیأت های ورزشی از جمله هیأت کوهنوردی برای حفظ و حراست از اراضی ملی به امضاء رسید . براساس بخشی از مفاد این تفاهم نامه ، ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار مختلف مردم بویژه ورزشکاران بعنوان گروههای فعال و پر تلاش انجام می شود.

 

وی افزود: امضاء این تفاهم نامه زمینه بیشتر و بهتر مشارکت هیأت کوهنوردی را در ارتقاء فرهنگ منابع طبیعی فراهم می آورد.

 

کیانی فرد  گفت : از 720 هزار هکتار مساحت شهرستان ، 610 هزار هکتار آن اراضی ملی است که حفاظت و حراست از این عرصه نیازمند مشارکت آحاد مردم است.

 

وی ضمن اعلام آمادگی برای آموزش ورزشکاران در خصوص آشنایی بیشتر آنان با شیوه های مختلف حفظ و حراست و پیشگیری از وقوع هر گونه جرم در اراضی ملی گفت: کوهنوردان جزو بهترین گروههای محافظ طبیعت هستند و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهت عضو یت آنان بعنوان همیار طبیعت اعلام آمادگی می کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار خاطر نشان کرد مشارکت و همیاری مردم در حفظ و نگهداری از اراضی ملی موجب استفاده بهینه از پتانسیل های عرصه های منابع طبیعی شده و زمینه گردشگری، تولید و بهره برداری قانونی گیاهان دارویی و نهایتا اشتغال مولد که منجر به بهبود معیشت ساکنین محلی می گردد را فراهم خواهد آورد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها