با ما همراه باشید

اجتماعی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

منتشر شده

در

photo 2022 01 11 22 25 21 1 - مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال اجرایی کردن توسعه کاربردهای 80 المان هوشمند موجود شهری هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی بدیع درباره المان های هوشمند شهری اظهار کرد: هدف از نصب المان های هوشمند شهری، فراهم آوردن زمینه آشنایی و تعامل بیشتر شهروندان با فناوری‌های شهر هوشمند است.

وی افزود: المان های هوشمند شهر مشهد در سه دسته وب کیوسک ها، المان های تعاملی هوشمند شهری و شبکه هوشمند اطلاع رسانی تقسیم می شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: کیوسک های هوشمند فعلی شامل کیوسک های صدور مجوز حمل و نقل بار در توقفگاههای ناوگان باری و کیوسک های درخواست تاکسی در مبادی ورودی شهر است.

بدیع درخصوص المان های تعاملی هوشمند شهری بیان کرد: المان دریچه دانش با امکان پرسش و پاسخ تعاملی، المان لبخند ماندگار با امکان پخش تصاویر واقعیت افزوده در هنگام لبخند زدن شهروندان و المان پایگاه تندرستی با هدف تشویق شهروندان به ورزش و دریافت بلیت رایگان قطار شهری از جمله این المان ها می باشند.

وی اضافه کرد: نوع سوم المان های شهری شامل شبکه هوشمند اطلاع رسانی است. از جمله ویژگی های سامانه جامع مدیریت نمایشگر های شهری می توان به امکان مدیریت آنلاین محتوا، امکان زمانبندی پخش محتوا و امکان مانیتورینگ لحظه ای اشاره کرد که در حال اجرایی کردن بهره برداری بهینه از ظرفیت موجود، گسترش اطلاع رسانی ها و ارائه دیتای لحظه ای فعالیت های شهرداری به شهروندان می باشیم.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر 80 المان هوشمند در سطح شهر وجود دارد.

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اجتماعی

تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 15 18 48 16 - تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

 

مدیر امور منابع آب مشهد با اشاره به آمار 9 ماهه نخست سال جاری، گفت: در این مدت تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد (شهرستان های مشهد، چناران، گلبهار، طرقبه، شاندیز و فریمان) پر شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد برزویی با اشاره به اینکه این اقدامات توسط همكاران پرتلاش امور، گروه هاي گشت و بازرسي، اجرائيات و با همكاري نيروي انتظامي و اخذ دستور قضايي انجام گرفت، اظهار کرد: از تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز مذكور، تعداد 157 حلقه چاه غيرمجاز عميق (تا عمق های 150 متر و دبي هايي تا 10 ليتر بر ثانيه) و تعداد 332 حلقه چاه غيرمجاز نيز نيمه عميق با (دبي هايي تا 15 ليتر بر ثانيه) بوده اند.

وی افزود: اين اقدامات در مدت مزبور موجب جلوگيري از برداشت غيرمجاز آب سالانه بیش از 17 میلیون مترمكعب شده است.

مدیر امور منابع آب مشهد اظهار کرد: همچنين در 9 ماهه اول سال 1400 اين امور با همكاري نيروي انتظامي تعداد 14 دستگاه و ادوات حفاري غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد شناسايي و توقيف کرده است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

منتشر شده

در

photo 2022 01 12 21 47 09 - رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: شهرداری مشهد موظف شده است که تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نکند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،هاشم دائمی  با اعلام اینکه طی ماه‌های اخیر تجمع‌هایی از جانب پیمانکاران شهرداری مشهد صورت پذیرفته است، اظهار کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت‌های خود را در حالی آغاز کرد که با حجم بسیاری از بدهی‌ها و مطالبات پیمانکاران که از دوره گذشته برای ما به ارث رسیده بود، مواجه شد.

وی افزود: نبود نگاه کارشناسی در آغاز پروژه‌ها و عملیات‌ها و در نظر نگرفتن میزان بودجه و پرداخت بدهی به پیمانکاران، ما را با شرایط ویژه‌ای مواجه کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خبرداد: با هدف خدمت به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) پا در میدان نهاده و نسبت به احقاق حقوق پیمانکاران و فعالان حوزه شهری پایبند هستیم.

دائمی با بیان اینکه خود را متعهد به پرداخت مطالبه پیمانکاران می‌دانیم، گفت: پیشنهاد می‌شود تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نشود.

وی پرداخت مطالبه را حق قانونی پیمانکاران دانست و تاکید کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد در حالی کار خود را بدون پشتوانه و بدهی بسیار آغاز کرد، که هیچ‌گاه نسبت به شرایط فراهم آمده، کار تبلیغاتی نکرده و افراد و گروه‌ها را به خاطر بدهی‌ها، مورد نکوهش قرار نداده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های نیمه تمام شهر در دستور کار شورای ششم بوده و باید آن‌ها را به سرانجام برسانیم، گفت: پیمانکاران بازوی اجرایی مدیریت شهری هستند و با همت آن‌ها می‌توانیم شهر را آماده استقبال از بهار کرده و پروژه‌های آتی را طرح ریزی کرده و پیش ببریم.

دائمی در پایان بیان کرد: عملیات پرداخت مطالبات پیمانکاران در حال انجام بوده و نسبت به تسریع در انجام آن حساس هستیم؛ معتقدیم آغاز پروژه‌های جدید در شهر بایستی با پیش‌بینی منابع مالی توسط شورای شهر و شهرداری انجام گیرد.

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

پروژه‌های مرکز تحقیقاتی را در راستای حل مشکلات کشور

منتشر شده

در

245393 - پروژه‌های مرکز تحقیقاتی را در راستای حل مشکلات کشور

آغاز بودجه ریزی پژوهشی از استان خراسان رضوی مرهون خدمات و زحمات پارک علم و فناوری این استان است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، انوشیروان فرشیدیان‌فر، به عنوان فناور برگزیده کشوری در بیست و دومین جشنواره تجلیل از فناوران و پژوهشگران برگزیده کشوری، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت‌های شرکت طاها قالب توس در زمینه محصولات مرتبط با حوزه آب و انرژی و تعمیر تجهیزات پیچیده است و حدود هشتاد درصد از نیاز کشور به مبدل‌های انرژی را تامین می‌کنیم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه ما در پارکی مستقر هستیم که در سال جاری توانسته از بین 49 پارک کشور، به عنوان به عنوان پارک شایسته کشوری انتخاب شود. وی افزود: انجام دادن کار اجرایی خصوصا در بخش دولتی بسیار دشوار است. معرفی توانمندی‌های پارک خراسان و شناساندن آن برای گروه‌های مختلف صنعت از جمله برنامه‌های خوب پارک علم و فناوری خراسان است. پارک علم و فناوری خراسان از فعالیت‌های درجه یکی برخوردار است که منجر به کسب رتبه برتر در کشور شده است. سال گذشته بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی لیزر در کشور را در پارک علم و فناوری خراسان سال گذشته با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح کردیم.

 

پروژه‌های مرکز تحقیقاتی را در راستای حل مشکلات کشور تعریف کرده‌ایم

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان طاها قالب توس تشریح کرد: مجموعه طاها قالب توس نزدیک به 21 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است. در ابتدا خارج از پارک علم و فناوری قرار داشتیم و نزدیک به 5 سال است که در پارک مستقر شده و تجهیزات لیزر و ماشین کاری‌های پیشرفته را داخل پارک انجام می‌دهیم. همچنین در زمینه مباحث مرتبط با صرفه‌جویی انرژی و آب را در مرکز تحقیقاتی خود هدف قرار دادیم تا پروژه‌هایمان در راستای رفع چالش‌های کشور باشد. پروژه‌های مرتبط با تصفیه آب و دستگاه‌های آب شیرین کن صنعتی بود. این پروژه از سال گذشته عملیاتی شده و در برخی از استان‌ها نصب شد.

 

فرشیدیان‌فر ادامه داد: پروژه‌های خوبی در کشور در زمینه‌های مختلف مانند مبدل‌های صفحه‌ای و حرارتی، تامین تجهیزات نیروگاه‌های حرارتی، تعمیر و تامین پره‌های هواپیما و… را انجام دادیم. تعمیر پره‌ها و توربین‌های هواپیما و کار کردن با صنعت هوایی بحث بسیار پیچیده‌ای است. تا به امروز در داخل کشور شرکتی توانایی تعمیر پره‌های توربین‌های هواپیماها را نداشته است. این پروژه نیز از سال گذشته عملیاتی شد. در زمینه تامین تجهیزات نیروگاه‌های غیرفسیلی و هسته‌ای نیز همکاری‌هایی داشتیم. برای نیروگاه‌های کشور روسیه، سوریه و عراق نیز تجهیزات نیروگاهی را تامین کردیم. تلاش کردیم تا تعاملاتی با خارج از کشور نیز داشته باشیم تا ایران در این زمینه‌ها حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

اگر بخواهیم می‌توانیم خودمان مشکلات کشور را رفع کنیم

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی گفت: رسالت دانشگاه‌های کشور بر این اساس است که علم را به ثروت تبدیل کرده و براساس نیازهای کشور قدم بردارند. بنابراین ما تلاش کردیم تا این مسئولیت را به دانشجویان به عینه بیاموزیم. من هرسال به دانشجویان خود کمک می‌کنم تا با عشق و علاقه به درس و کارشان توجه کنند تا برای کشور خود مفید واقع شوند. همواره سعی کردیم حل کننده مسائل صنعتی باشیم و این طرز تفکر را حداقل در دانشگاهی که خود مشغول کار در آن هستم را گسترش داده و حس خودباوری را به دانشجویان بدهم تا بدانند اگر بخواهیم می‌توانیم خودمان مشکلات کشور را رفع کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: درست است که حل کردن برخی مشکلات نیازمند تکنولوژی بالا هستند اما این تکنولوژی دست یافتنی است.  اکثر افرادی که در شرکت طاها قالب مشغول به کار هستند دانشجویان ما هستند. از این شرکت حدود 12 کتاب برخواسته است که نشان از مسیر علمی طی شده برای فعالیت‌های شرکت است. صنعت و دانشگاه خیلی به یکدیگر نیازدارند. فعالیت‌های دارای تکنولوژی بالا بسیار مهم بوده، ارزش افزوده بالایی دارد و دیگران به راحتی اجازه ورود آن به ایران را نخواهند داد. اگر بتوانیم به جوانان انگیزه دهیم ایران پیشرفت خواهد کرد. متاسفانه نتوانستیم تا به امروز این رسالت را به درستی انجام دهیم.

 

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان طاها قالب توس اظهار کرد: در عسلویه 24 فاز گازی داریم. از فاز 10 تا فاز 24 مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای را برای کشور تشامین کردیم. از آن زمان خوشبختانه در کشور گاز قطع نشد. طیف وسیع محصولات ما شامل انواع مبدل‌ها و صفحات تبدیل انرژی است. تجهیزات دیگری که درحال تهیه آن هستیم مرتبط با تصفیه آب هست.

 

فرشیدیان‌فر گفت: یکی از پروژه‌های بزرگ ایران انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس به داخل کشور است. دستگاهی برای این پروژه ساختیم که می‌تواند با دریافت صد واحد آب، 90 درصد آن را شیرین کرده و تحویل دهد. ویژگی دیگر این دستگاه از بین بردن میکروب‌های موجود در آب است که برای استفاده شرکت‌های داروسازی دارای اهمیت بسیار بالاست. اکثر دستگاه‌هایی که می‌سازیم در زمینه صرفه‌جویی انرژی عمل می‌کنند. به وسیله تجهیزات لیزر موجود در شرکت می‌توانیم تجهیزات پیچیده را تعمیر کنیم.

 

وارد کردن ظرفیت‌های ایجاد شده داخلی به کشور معنایی ندارد

وی افزود: فعالیت‌های شرکت در زمینه محصولات مرتبط با حوزه آب و انرژی و تعمیر تجهیزات پیچیده انجام می‌شود. نزدیک هشتاد درصد از نیاز کشور به مبدل‌های انرژی را تامین می‌کنیم. زمانی که این ظرفیت‌ها در داخل کشور وجود دارد دیگر وارد کردن این تجهیزات از خارج کشور معنایی ندارد. هزینه تولید محصولات ما عموما 30 تا 50 درصد با شرکت‌های اروپایی اختلاف دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی پارک عم و فناوری خراسان

 

 

 

ادامه مطلب

برترین ها