با ما همراه باشید

اقتصادی

مدیرعامل شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز: حاکمیت شرکتی بزودی در پدیده اعمال می شود

منتشر شده

در

photo 2022 02 15 18 41 48 - مدیرعامل شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز: حاکمیت شرکتی بزودی در پدیده اعمال می شود

 

مدیرعامل شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز گفت:با توجه به پیشرفت کار کمیته مربوط به استقرار نظام حاکمیت شرکتی در شرکت توسعه، بزودی این مهم به عنوان یکی از الزامات بورس محقق می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سعید ورودی در جلسه شورای مدیران پدیده، با اعلام این خبر گفت: بر اساس ضوابط و دستورالعمل های ابلاغی و مطالعه صورت گرفته توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه فردوسی مشهد، مطالعات مربوط به استقرار الزامات حاکمیت شرکتی به صورت منسجم تر اعمال خواهد شد و بزودی کمیته مربوطه در بخش های ذیربط کار خود را شروع می کنند.

 

وی با ابراز امیدواری از اینکه بزودی جزء شرکتهای محدودی خواهیم بود که بر اساس نظام حاکمیت شرکتی فعالیت می کنند، افزود:پیش بینی می شود با این اقدام روند فعالیت های شرکت بر اساس شفافیت و رعایت حقوق سهامداری، شرایط بهتری را در بازار سرمایه برای خود فراهم کند.

 

به گفته این مقام مسئول در پدیده نیز، فرآیند ثبت نماد شرکت ابنیه در حال انجام است که در این راستا نیز بر اساس آخرین درخواست سازمان بورس، بحث کارشناسی شرکت ابنیه در حال انجام و امیدواریم بزودی گزارش آماده و ارایه شود.

 

ورودی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به تورمی که در کشور اتفاق افتاده است،خطاب به سهامداران توصیه کرد:سهامدارانی که سهام خود را فروختند و مبالغ فروش سهامشان را دریافت نکردند، انصراف از فروش داشته باشند،زیراکه پیش بینی می شود، قیمت کارشناسی که در آینده نزدیک اعلام می شود، از قیمت معامله آن ها بالاتر باشد.

 

وی با اشاره به فروشندگانی که مبالغ فروش سهام خود را دریافت نکردند؛ اذعان داشت: شرعا سهم متعلق به سهامدارانی است که مبالغ فروش سهام خود را دریافت نکرده اند و اگر خود سهامداران موافق باشند می توانند از فروش خود انصراف دهند تا از زیان بیشتر جلوگیری به عمل آید.

 

مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده یادآور شد: مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت توسعه به صورت مجازی و بر پایه سامانه “دیدار” فرابورس، ۵ اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

 

ورودی افزود: همه ی سهامدارانی که در سجام ثبت نام کردند نام کاربری شامل (شماره ملی) و کلمه عبور (شماره موبایلی که در سجام ثبت شده است) برای آنها صادر شده و می توانند وارد سامانه شده و اعلام رأی کنند.

 

در نتیجه از سهامداران مجددا تقاضا داریم در ایام کرونایی مراجعه نداشته باشند و به صورت مجازی از طریق گوشی همراه حضور و مشارکت داشته باشند.

 

مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده خاطرنشان کرد: همانطور که مستحضرید، در مدت اخیر، سهام توسط برخی سهامداران جدید جمع شده است و پیش بینی می شود، امسال در ترکیب هیات مدیره تغییراتی داشته و سهامداران جدیدی به ترکیب اعضای هیات مدیره اضافه شوند.

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

اقتصادی

اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 53 15 - اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

 

مدیرجهادکشاورزی درگز به نقش مهم اعتبارات در برنامه های عملیاتی جهادکشاورزی تاکیدکرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، اکبر یونسی ، مدیرجهادکشاورزی شهرستان درگز گفت: نقش مهم اعتبارات در پیشبرد برنامه های عملیاتی و جذب به موقع آن، هماهنگی بیشتر بین واحدهای اجرایی و مالی ، واحدهای تخصصی با واحدهای ستادی را می طلبد.

وی به تهیه مستندات و ارائه به موقع گزارشها اشاره کرد و بر دقت در انتخاب پیمانکاران و زیر پروژه ها ، زمان مناسب اجرای پروژه ها ، مکان اجرای پروژه ها تاکیدکرد.

یونسی افزود: جلسات پیگیری اعتبارات و اجرای دقیق موافقتنامه ها به طور منظم برگزار گردد، همچنین واحدهای اجرایی نسبت به مستند سازی پروژه هاو ارائه گزارشات به موقع اهتمام ویژه ورزند و اجرای پروژه ها و هزینه کرد آن توسط واحد های اجرایی مطابق با دستورالعمل ها و عملیات مندرج در زیر پروژه ها صورت گیردو در بازدید پروژ ه ها واحد طرح و برنامه حضور داشته باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 07 31 39 - عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از برداشت گل محمدی از سطح 13هکتار گلستانهای این شهرستان خبرداد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد علی فرهمند راد،معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی نیشابور گفت: برداشت گل محمدی شهرستان در وضعیت مناسبی است و با همت کشاورزان تولید کننده برداشت این محصول آغاز شده است . اقدامات ترویجی و کلاس های آموزشی جهادکشاورزی از جمله اقدامات حمایتی در این زمینه محسوب می شود.

فرهمند راد تصریح کرد: در حال حاضر13 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گل محمدی قرار گرفته است که حدود 9 هکتار آن بارور و4هکتار آن غیر بارور می باشد. انتظار می رود از سطح باغات بارور ، معادل 20 تن محصول برداشت شود که درآمد ناخالصی معادل 10میلیارد ریال را برای کشاورزان به همراه دارد.

وی ادامه داد: از این مقدار تولید گل محمدی شهرستان حدود 12 تن به خارج شهرستان ارسال می شود و 4 تن بصورت غنچه و4 تن بصورت تازه فروشی به بازار عرضه می شود وبا وجود12واحد صنعتی وخانگی مقدار10تن آن که تولید 10هزار لیتر گلاب می کند در شهرستان گلاب گیری می شود .وجود آفت و بیماری های کمتر، قیمت مناسب، هزینه جاری پایین، مقاوم نسبت به خشکی و سرمازدگی این گیاه از جمله عوامل موثر بر رشد توسعه آن محسوب می شود.

فرهمندراد افزود: توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی از جمله تهیه اسانس، گلابگیری، مرباسازی و تهیه غنچه خشک از جمله ضروریات فعالیت های جانبی در راستای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی این محصول می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به جوان بودن گلستان های موجود میانگین برداشت در شهرستان 2200 کیلوگرم در هکتار است و این در حالی است که در سال چهارم بیشترین میزان تولید را دارد که میانگین آن3000 کیلوگرم در هکتار برآورد می شود.

وی تصریح کرد: گل محمدی به صورت قلمه و پاجوش از آذرماه تا پایان اسفندماه کشت می‌شود و از فروردین تا اردیبهشت ماه به صورت گلبرگ و غنچه برداشت می شود.

فرهمندراد بیان کرد: این گیاه ١٢ سال گل می‌دهد و صرفه اقتصادی آن از سال سوم چشمگیر است، و بعد از ١٢سال شاخه این گیاه به اندازه ٢٠ سانتی متر بریده و باغستان جدید احداث می‌شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی نیشابور

ادامه مطلب

اقتصادی

توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 15 22 - توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات و رییس اداره تولیدات گیاهی این مدیریت از مزارع چای ترش در بخش مرکزی بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران هادی ساربان ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: چای ترش گیاهی با ارزش اقتصادی بالا بوده که از دیرباز در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته و امروزه به عنوان یک محصول زراعی جدید یکساله، در مناطق گرمسيری و نيمه گرمسيری کشت می شود.

ساربان افزود: مهمترین ویژگی مثبت چای ترش نیازآبی پایین بوده و خطر سرمازدگی، مهمترین مانع توسعه کشت این محصول محسوب می شود.
وی تصریح کرد: نبود زیرساختهای لازم ازجمله بازار فروش، ماشین آلات برداشت، خدمات مشاوره ای فنی ، کمبود و گران بودن نیروی کارگری، مهمترین موانع توسعه کشت چای ترش درشهرستان مه ولات می باشد.

ساربان افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی، تغییر الگوی کشت محصولات به سمت گیاهان دارویی، ازاهمیت بالایی برخوردار بوده و لازم است تا این ظرفیت نهفته را با هدف های توسعه اقتصاد ، بستر سازی برای اشتغال، افزایش بهره وری آب و خروج از تک محصولی فعال کرد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مه ولات

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها