با ما همراه باشید

اقتصادی

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده: مقدمات اجرای پروژه پدیده کیش انجام شده است

منتشر شده

در

photo 2021 10 30 17 12 07 - مدیرعامل گروه شرکت های پدیده: مقدمات اجرای پروژه پدیده کیش انجام شده است

 

بانک صادرات ایران طی تفاهم نامه ای در خصوص تامین مالی پروژه اجرای پدیده کیش متعهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سعید ورودی ، مدیرعامل شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز مطرح کرد: پیرو مذاکرات انجام شده با بانک صادرات، بازدید مدیرعامل و مدیران اعتباری این بانک از پروژه پدیده کیش و همچنین برگزاری جلساتی با ریاست هیئت مدیره گروه شرکت های پدیده، تفاهم تامین مالی اجرای پروژه بزرگ پدیده کیش از سوی این بانک انجام شد.

ورودی افزود: علاوه بر تفاهم صورت گرفته با بانک صادرات و همراهی پروژه پدیده کیش به لحاظ تامین مالی، سرمایه گذار پروژه آپارتمان های میان مرتبه اقامتی(لورایز) نیز اعلام آمادگی سرمایه گذاری این پروژه را داشته و تا کنون مذاکرات قابل قبولی صورت گرفته است.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده با تاکید بر آمادگی و تامین زیرساخت های لازم برای اجرای پروژه پدیده کیش گفت: خرید انشعاب برق، تامین آب شیرین پروژه و تجهیز کارگاه ها و کمپ کارگری پروژه نیز به دلیل آمادگی هر چه بیشتر اجرای پروژه صورت گرفته است.

ورودی با اشاره به این که در حوزه انتخاب مشاور جهت طراحی مجدد پروژه نیز اقدامات لازم صورت گرفته است، گفت: در سال ۹۳ برج های پروژه پدیده کیش با ارتفاع ۲۵۰ متر در نظر گرفته شده است اما با توجه به مجوز ساخت برج ها تا ارتفاع ۱۲۰ متر، مشاور مربوط می بایست در جهت تبدیل این طرح اقدام کند و این مهم نیز در دست اقدام است.

وی ادامه داد: در بخش تجاری تغییری در طراحی انجام شده سال ۹۳ وجود ندارد و برای اجرا نیز مشکلی نخواهیم داشت.

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده در بخش دیگری از این گفت وگو به موضوع صدور مجوزهای اجرای پروژه از سوی سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون جلسات متعددی در سطوح مدیریتی و کارشناسی جهت دریافت مجوزهای لازم با سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شده است، از جمله آن ها می توان به برگزاری جلسه ای در تیرماه امسال با مومنی دبیر وقت سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد.

ورودی تصریح کرد:با توجه به محدودیت های کرونا و تغییرات مدیریتی در سطح کلان کشور تاکنون مجوزهای مربوط از سوی سازمان منطقه آزاد کیش صادر نشده است.

وی تاکید کرد: با توجه به ضوابط و قوانین سازمان منطقه آزاد کیش شروع عملیات اجرایی کیش مستلزم اخذ مجوزهای نهایی ازسوی این سازمان است، ضمن این که تا زمان صدور مجوزهای لازم تمامی تمهیدات جهت اجرای پروژه کیش از سوی شرکت پدیده اندیشیده و تاکنون انجام شده است.

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

اقتصادی

افتتاح پنجره واحد فیزیکی تجارت فرامرزی درگمرک منطقه ویژه اقتصادی سرخس

منتشر شده

در

photo 2023 01 26 09 27 49 - افتتاح پنجره واحد فیزیکی تجارت فرامرزی درگمرک منطقه ویژه اقتصادی سرخس

 

پنجره واحد فیزیکی تجارت فرامرزی(استقرار نمایندگان سازمانهای دخیل در امر صادرات،واردات و ترانزیت) در محل گمرک منطقه ویژه اقتصادی سرخس افتتاح شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، پنجره واحد فیزیکی تجارت فرامرزی(استقرار نمایندگان سازمانهای دخیل در امر صادرات،واردات و ترانزیت) در محل گمرک منطقه ویژه اقتصادی سرخس با حضور ر طباطبایی معاون سیاسی، امنیتی استاندار، شورای تامین و شورای اداری شهرستان سرخس در مورخ 1401/10/5 با هدف تسریع و تسهیل فرآیند مبادلات و تبادلات بین المللی کالاها افتتاح شد.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل استاندارد خراسان رضوی

ادامه مطلب

اقتصادی

توجه به سند توسعه بخش کشاورزی باعث بهبود کیفیت زندگی و ارتقاء سرمایه اجتماعی می شود

منتشر شده

در

photo 2023 01 25 13 45 09 - توجه به سند توسعه بخش کشاورزی باعث بهبود کیفیت زندگی و ارتقاء سرمایه اجتماعی می شود

 

جلسه سند توسعه شهرستان کاشمر درمحل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر درجلسه سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان گفت:توسعه کشاورزی با عوامل محدود کننده‌ای همچون خاک، آب، هوا و ذخایر ژنتیکی روبه‌رو است که استفاده روزافزون از این منابع، توسعه کشاورزی را برای تأمین غذای بیشتر دچار چالش کرده است.

 

شجعی افزود:به منظور توسعه شهرستان کاشمر می بایستی به کمک چهره های علمی و فرهیختگان دانشگاهی برنامه هایی تدوین شود تا در کمترین زمان ممکن و با کمترین منابع به اهداف تعیین شده دست پیدا کنیم.

 

وی ادامه داد:این سند می تواند گامی موثر به منظور حل مسائلی همچون کمبود ذخایر آب، نبود زیر ساخت های کافی در ایجاد ارزش افزوده محصولات کشاورزی،عوامل زیست محیطی و غیره باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی کاشمریکی از مهمترین مزیت های سند توسعه را بهبود کیفیت زندگی و ارتقاء سرمایه اجتماعی عنوان کرد و حفظ میراث بومی و تاریخی، تولید پایدار محصولات مزیت دار کشاورزی و،حفظ، احیاء، توسعه و بهره برداری پایدار از منابع طبیعی و محیط زیست،تنوع بخشی به فعالیتهای اقتصادی با تاکید بر توسعه مزیتهای شهرستان، کاهش هدررفت آب و انرژی و دستیابی به امنیت غذایی پایدار را از اهداف تدوین سند توسعه شهرستان برشمرد.

 

شجعی اظهار کرد:در تهیه و تدوین این سند از نتایج مطالعات و اسناد بالادست بویژه آمایش سرزمینی،اطلاعات بخش های مهم شهرستان وهمچنین سایر مطالعات بویژه در خصوص ارزیابی سطوح توسعه یافتگی شهرستان استفاده شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

ثبت تردد 145 هزار ناوگان برای حمل حدود 2میلیون تن کالا از پایانه های مرزی با کشور ترکمنستان

منتشر شده

در

photo 2023 01 25 17 55 58 - ثبت تردد 145 هزار ناوگان برای حمل حدود 2میلیون تن کالا از پایانه های مرزی با کشور ترکمنستان

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی از تردد در پایانه های مرزی سرخس و لطف آباد در 10 ماهه سال جاری افزایش 39 درصدی را با ثبت 145هزار دستگاه ناوگان خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جعفر شهامت،مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی  افزود: این دو پایانه مرزی از حیث تناژ جابجا شده در مجموع رویه های صادرات، واردات ، ترانزیت خروجی ورودی نسبت به 10 ماهه سال قبل دارای رشد عملکردی 47 درصدی و با تناژ حدود 2میلیون تن می باشد.

شهامت دباره  عملکرد تفکیکی این دو پایانه مرزی افزود کل تردد در پایانه مرزی سرخس در 10 ماهه سال 1401 برابر 70944 دستگاه با جابجایی 907 هزار تن و رشد 38 درصدی و کل تردد پایانه مرزی لطف اباد در مدت یاد شده 74309 دستگاه با جابجایی بیش از 1 میلیون تن و رشد 40 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای  خراسان رضوی با اشاره به بالا بون سهم تردد ترانزیتی ورودی و خروجی در پایانه مرزی سرخس نسبت به دیگر پایانه های مرزی استان تأکید نمود که در این پایانه مرزی برخی رویه ها و مشکلات موجود این مرز زمینی که موجب کندی حرکت و کاهش تردد روزانه ناوگان خروجی می گردد را می توان با برنامه ریزی های ویژه و تعاملات بین دستگاهی از طریق اقدامات هماهنگ اصلاح کرد.

وی از دست دادن بخشی از ساعت کاری کشور مقابل به دلیل اختلاف ساعت بین دو کشور ، اعمال سقف پذیرش روزانه از سوی طرف ترکمن در پی انباشت حجم زیاد یدک های ایرانی در خاک کشور ترکمنستان و نامناسب بودن وضعیت هندسی معبر ورود و خروج پایانه مرزی به سمت کشور ترکمنستان، ، را از جمله مشکلات موجود در این مرز برشمرد که به گفته وی می تواند باعث افزایش زمان توقف ناوگان شود.

شهامت درباره پایانه مرزی لطف آباد اضافه کرد: این پایانه نیز که همواره دارای بیشترین سهم تردد ناوگان ترانزیتی خارجی در جمع پایانه های مرزی استان است از مسائل و مشکلاتی مشابه با پایانه مرزی سرخس برخوردار است.

 

وی تأکید کرد: اجرای برخی اقدامات اصلاحی در حوزه ساختار فیزیکی محوطه مرزی در قالب اجرای طرح جامع پایانه مرزي، استانداردسازی برخی فرآیندها و تشریفات مرزی، تقویت نیروی انسانی و رفع کمبودهای برخی دستگاهها در این حوزه می تواند در افزایش ظرفیت این پایانه موثر واقع شود.

 

 

منبع:زوابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای

ادامه مطلب

برترین ها