با ما همراه باشید

اجتماعی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: 7 هزار و 537 تعاونی در استان فعال هستند

منتشر شده

در

photo 2022 08 28 18 45 52 - مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: 7 هزار و 537 تعاونی در استان فعال هستند

 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی با 7هزار و  537 تعاونی در استان رتبه دوم را پس از تهران دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد امین بابائی،مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی در نشست خبری هفته تعاون گفت: در استان خراسان رضوی نیز7 هزار و 537 تعاونی فعال با ۹۱ هزار نفر شاغل و سرمایه ۲ هزار میلیارد تومان داریم که بعد از استان تهران رتبه دوم قرار می گیرد.

 

بابایی خاطر نشان کرد : ۱۶۶ تعاونی در حوزه بانوان، ۸ تعاونی دانش بنیان و ۳۲۰ روستا تعاون، سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

 

وی افزود: در کشور ۹۹ هزار تعاونی با ۵۷ میلیون نفر عضو وجود دارد که ۴۷ میلیون نفر اعضاء سهام عدالت هستند. همچنین یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر در این حوزه مشغول کارند. بیشترین تعاونی ها در بخش‌های خدمات، کشاورزی و خدمات هستند.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی گفت: در یک ساله گذشته ۱۵۶ تعاونی با ۴ هزار و ۳۵۸ نفر عضو با سرمایه ۳۲ میلیارد ریال و ۲ هزار و ۸۸۳ فرصت شغلی تاسیس شده است.

 

وی با بیان اینکه مدل اقتصادی بخش تعاون، اجتماعی- اقتصادی است،افزود: ۱۱۶ میلیارد دلار صادرات از استان انجام گرفته که بیشترین در سوخت، زعفران و صنایع غذایی به مقصدهای افغانستان، پاکستان و عراق بوده است.

 

بابائی با ذکر اینکه، از چالش‌های پیش رو، عدم اطلاع مردم از مزایای تعاون است،گفت: آموزش همگانی را در دستور کار داریم و برای این موضوع دبیرخانه دائمی هفته تعاون در اتاق تعاون استان تشکیل شده است.

 

وی درباره نقش تعاون در اقتصاد استان خراسان رضوی گفت: تولید ۱۰ درصد فرآورده‌های دامی، ۸ درصد محصولات زارعی، ۵ درصد گوشت، مرغ و تخم مرغ استان توسط بخش تعاون است. همچنین ۳درصد بهره‌برداری معادن، ۲ درصد صنایع نساجی، چرم و پوشاک، ۲ درصد محصولات شیمایی و سلولوزی سهم تعاون از اقتصاد استان بوده است.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی افزود : ۶۵۱ هزار و ۸۴۶ نفر از مرزنشینان استان در قالب ۲۲ تعاونی ساماندهی شده اند و بیمارستان مهرگان مشهد در قالب تعاونی اداره می شود.

 

همچنین رضا رمضانی، رییس اتاق تعاون استان خراسان رضوی گفت: اتاق تعاون به عنوان پارلمان بخش تعاون بازوی اداره کل است و اتاق تعاون در موازات اتاق اصناف و اتاق بازرگانی از تشکل‌های افتصادی قوی کشور است.

رمضانی با اشاره به اینکه برای هفته تعاون برنامه های متنوعی تدارک دیده شده است، گفت: در اتاق کمیسیون های دانش بنیان، حمل و نقل، مصرف، مسکن و عمران، انرژی های تجدید پذیر، بانوان، کشاورزی و صنایع تبدیلی، صنایع دستی، مرزنشینان، فراگیر ملی و کمیسیون توسعه و تجارت وجود دارد که کمیسیون شهرستان‌های مرزی نیز با هدف رفع موانع در این دوره تشکیل شده است.

رییس اتاق تعاون استان خراسان رضوی با اشاره به مشکلات تعاونی ها افزود: خاستگاه و پشتوانه تعاونی ها خود مردم هستند و با ۴ میلیون عضو، آگاهی لازم برای تشکیل، مدیریت، ثبت و تغییرات کم است و برای مطالبه‌گری حقوقی خود و همچنین سرمایه در گردش برای تامین سرمایه تعاونی ها با بانک مشکل داریم.

رمضانی خاطرنشان کرد: قانون گذار برای تعاونی ها امتیازاتی در نطر گرفته است که می توان به تخفیف حق بیمه سهم کارفرما به میزان ۲۰ درصد، ۲۵ درصد تخفیف از نرخ موضوع در

درآمد مشمول مالیات، معاف بودن مالیات ۱۰ درصد درآمد تعاونی های روستایی، عشایری و کشاورزی، معاف مالیات سهام، ۲۰ درصد مشوق های بیشتر به بخش غیر دولتی که دولت انجام

می دهد، اشاره کرد.

شبنم مقدم

اجتماعی

برگزاری نشست تخصصی مدیران مرکز وکلا استانها به میزبانی مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 30 12 15 04 - برگزاری نشست تخصصی مدیران مرکز وکلا استانها به میزبانی مشهد

 نشست تخصصی رییس و مدیران مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اعضای هیات مدیره های استانی مرکز در مشهد برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،دکترحسن عبدلیان پور، رییس مرکزوکلا افزود: به منظور تداوم ارتباط فی ما بین مدیران مرکز با هیات مدیره های استانی همایش هم اندیشی نشست سالانه رییس ، مدیران مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اعضای هیات مدیره وبازرسین استانی مرکز در مشهد برگزار می شود.

وی گفت: این همایش در نیمه بهمن ماه همزمان با ایام دهه مبارک فجر با حضورهمه مدیران کشوری و استانی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در مشهد برگزار و به مدت سه روز ادامه دارد

عبدلیان پور اظهارکرد: مرکز وکلا برگزاری دو رویداد بزرگ کشوری را در دستورکار خود قرارداده است که در تاریخ 6 بهمن ماه اولین المپیاد ورزشی آغاز شده است در این رویداد بی نظیر صنفی  بیش از 600  ورزشکار وکیل و کارشناس عضو مرکز از سراسر کشور شرکت  کرده و در پنج رشته ورزشی فوتسال، والیبال،دارت، پینگ پنگ ،شطرنج با هم در حال رقابت هستند.

رییس مرکزوکلا گفت: این بازی ها تا 12 بهمن ماه ادامه  دارد و بلافاصله بعد از اختتامیه این المپیاد ورزشی ، نشست تخصصی مدیران کشوری مرکز وکلا با هیات مدیره های استان به مدت سه روز درمشهد شروع به کار خواهد کرد.

وی  به اهمیت و ارتقاء جایگاه ارزشمند وکالت، کارشناسی ومشاوره در جامعه تاکید واضافه کرد برای ارائه خدمات رسانی مطلوب و قابل قبول به اعضاء نیازمند ساماندهی وشفافیت سیستم اداری ومدیریتی  در استانها هستیم، به همین منظور در نشست پیش رو ایجاد وحدت و ثبات رویه مدیریتی در مرکز استانها برنامه ریزی شده است.

عبدلیان پور خاطرنشان کرد: برنامه ریزی مستلزم آگاهی از فرصتها و تهدیدها ،  پیش بینی شیوه و طرح های مواجهه با آنها، و آگاهی بخشی و برنامه ریزی جهت ارتقاء سطح مدیریتی مرکز استانها و بهبود شرایط فعلی از رویکردهای این نشست تخصصی است.

وی گفت:باعنایت به اینکه همه اعضای هیات مدیره های استانی با رای اعضای مرکز انتخاب می شوند ومدیران استانی دارای استقلال مدیریتی و اداری در حوزه خود هستند، اما لازمه و حفظ این فرآیند، ایجاد بستری مناسب جهت هم اندیشی وتدوین سیاستی واحد برای رفاه حال اعضا، بیش از پیش دارای اهمیت است که دراین همایش به آن سیاستها می پردازیم.

رییس مرکزوکلا تصریح کرد:در این نشست بازرسان هیات مدیره ها نیزحضور دارند که با ارائه نظرات و  گزارش های تخصصی خود،هیات مدیره ها را در راستای مدیریتی اصولی و در چارچوب قانون و دستورالعمل های مرکز یاری خواهند کرد

وی ادامه داد : به معاونت بازرسی و امور استانهای مرکز، ماموریت داده شد تا برگزاری این نشست تخصصی و هم اندیشی بین رئیس و مدیران مراکز استانی را درشهر مشهد برنامه ریزی کند.

عبدلیان پور خاطرنشان کرد: مقررشد روسای هیات مدیره های استانی گزارش عملکرد سالانه وبرنامه های آتی خود را به شکل مکتوب به دبیرخانه معاونت بازرسی و امور استان ها تقدیم  و در باره آن ارائه گزارشی داشته باشند.

گفتنی است این مراسم از تاریخ  13 تا15 بهمن ماه سال جاری با حضوررییس و مدیران مرکز ، اعضای هیات مدیره وبازرسان مراکز استانها درشهر مشهد برگزار و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 30 12 04 07 2 - اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد

اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد درحال برگزاریست.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علیرضا شریعتی، مدیر روابط عمومی و ارتباطات مردمی مرکز گفت:نخستین المپیاد ورزشی مرکز وکلا همزمان با دهه مبارک فجر و ایام ماه مبارک رجب به میزبانی خراسان رضوی و مشهد درحال برگزاریست.

وی افزود:فراگیر بودن این المپیاد از سراسرکشور در رشته های مختلف ورزشی برای بانوان و آقایان برگزار می شود.

شریعتی خاطرنشان کرد:پس از سالها اولین المپیاد ورزشی مرکز به همت  حسن عبدلیان ،رییس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده برگزار شده که حرکت نو و بدیعی است.

وی بیان داشت : نگاه مدیریتی به حفظ و یکپارچگی با محوریت تندرستی جامعه وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده است.

وی اظهارداشت :ازاهداف برگزاری این المپیاد ورزشی مرکز اعتلای فرهنگی و ورزشی وکلا،کارشناسان و مشاوران خانواده است.

شریعتی افزود :تقارن برگزاری المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده با ایام الله دهه مبارک فجر و ایام مبارک ماه رجب است.

وی گفت: یکی از ویژگیهای این المپیاد حضور پرشور بانوان ورزشکار در رشته های مختلف ورزشی با حجاب اسلامی از نقاط مورد توجه المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان رسمی است.

همچنین،عباس هادی زاده، رییس کمیسیون ورزشی مرکز گفت: نخستین المپیاد ورزشی این مرکز به صورت رسمی از 6 بهمن ماه با میزبانی مشهد آغاز به کار کرده است.

رییس کمیسیون ورزشی مرکز وکلا خاطرنشان کرد:المپیاد ورزشی در رشته های دارت،فوتسال،والیبال،شطرنج و پینگ پنگ برگزارمی شود.

وی افزود: این المپیاد ازششم تا دوازدهم بهمن ماه طی 6 روز با حضور600 ورزشکار از سراسر کشور به میزبانی خراسان رضوی در شهر مشهد برگزارمی شود.

وی گفت:افتتاحیه این المپیاد با حضورورزشکاران شرکت کننده، ریاست مرکز ، مدیران مرکز و مدیران ورزش و جوانان خراسان رضوی درسالن شهید بهشتی مشهد با حضور آقایان و بانوان ورزشکار برگزارشد.

هادی زاده افزود: از نکات حایز اهمیت نخستین المپیاد ورزشی با حضور 180 ورزشکار زن است که جوان ترین ورزشکار 25 سال و مسن ترین ورزشکار 70 سال دارد.

وی خاطر نشان کرد:تاکنون نتایج مسابقه شطرنج بانوان استانهای اصفهان،تهران و مازندران و نتایج مسابقه شطرنج آقایان استانهای گیلان،هرمزگان و فارس منتخب شده اند.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

اکران 509 اثر هنری در بهار 1402 شهر مشهد

منتشر شده

در

02 5 - اکران 509 اثر هنری در بهار 1402 شهر مشهد

 

509 اثرهنری را در فضای شهری بهار 1402  مشهد اکران می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی مسافری، دبیر جشنواره هنرهای شهری شهرداری مشهد،در نشست خبری افزود: با توجه به تقارن آغاز بهار با ماه مبارک رمضان، مضامین مرتبط درنظر گرفته شده و یکی از محورهای فراخوان منتشر شده به «ماه مبارک رمضان» اختصاص داشته است.

 

وی گفت: امسال در استقبال از بهار 1402 سعی شده آثار از جنبه صرف زیباشناسی خارج شود و نگاه عمومی‌تری به آنها داشته باشیم.

 

مسافری خاطرنشان کرد: جشنواره استقبال از بهار 1402 در 8 بخش گلستان، هنرهای تعاملی شهری، آذین‌بندی شهری، آثار و آذین‌های نوری، دیوارنگاری، سرود، هنرهای نمایشی و هنرهای مردمی ویژه دهه مهدویت تعریف شده است.

 

وی گفت : استقبال از بهار سال آینده، 526 هنرمند در تمامی بخش‌ها شرکت کرده‌اند و 2 هزار و 59 اثر هنری دریافت شده که از این تعداد، 509 اثر را در فضای شهری و در بخش‌های مختلف کار خواهیم کرد.

 

وی از اعمال رویکرد عدالتی برای توزیع آثار در بخش‌ آذین‌بندی خبرداد و افزود: برهمین اساس، تمام مناطق شهری، به ویژه مناطق کم‌برخوردار مورد توجه جدی ماست و آثار را به فراخور این نیازمندی تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

 

 

دبیر جشنواره هنرهای شهری شهرداری مشهد با اشاره به  طراحی چند اثر ویژه با رویکرد تعاملی در نقاط مختلف شهر مشهد خاطرنشان کرد: این المان‌ها، در 3 بسته مفهومی به ویژه کودکان تعریف شده است.

 

همچنین، حسین باغگلی ، معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: در باشگاه‌های ده گانه ویژه برنامه  و مجموعه‌ای از برنامه‌ها در گروه های سنی مختلف تهیه شده است.

 

 

رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اظهار کرد: بیش از ۳۰ برنامه با مشارکت ستاد سازمان فرهنگی و معاونت های فرهنگی مناطق داریم؛ در ایام دهه فجر به جز شب شهادت حضرت زینب(س) نورافشانی داریم و تلاش کرده‌ایم  دهه فجر را به عنوان ایام شادی و فضاسازی برای شهر درنظر بگیریم.

 

وی گفت: مجموعه ای از برنامه فرهنگی ورزشی در مدارس هم با تعامل آموزش و پرورش داریم و رویداد نهایی به صورت شهری در بوستان ملت با حضور منتخبان مدارس برگزار می‌شود.

 

رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد افزود: ۱۳سالن ورزشی در سیزده منطقه برای فعالیت ورزشی تفریحی فرهنگی از ۱۰ صبح تا ۲۲ شب فعال می‌شوند.

 

شبنم مقدم

 

 

 

 

ادامه مطلب

برترین ها