با ما همراه باشید

عمرانی

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی خبر داد : تمدید تفاهم نامه فعالیت دفتر منطقه‌ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی‎‎

منتشر شده

در

photo 2021 11 28 20 43 50 - مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی خبر داد : تمدید تفاهم نامه فعالیت دفتر منطقه‌ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی‎‎

 

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی ازتمدید تفاهم نامه فعالیت دفتر منطقه‌ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، درجلسه هم اندیشی ارتقاء سطح عمران و آبادانی استان خراسان رضوی که با حضور رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، رییس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و جمعی ازاعضای هیأت‌مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، عضو شورای مرکزی و مهندس طاهری اصل رییس کمیسیون انرژی، استاندارد مصالح و محیط زیست شورای مرکزی وجمعی از روسای دانشکده های مهندسی دانشگاه های مشهد به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی برگزار شد؛ تفاهم نامه فعالیت دفتر منطقه‌ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تمدید وامضا شد.

 

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در این جلسه گفت: ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال با روش‌های سنتی غیرممکن است.

 

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در ابتدای سخنان خود با اشاره به وجود دفتر منطقه‌ای شمال شرق کشور در مشهد به عنوان یکی از فعال ترین دفاتر، آن را امتیاز بزرگی برای استان برشمرد و خواهان انعکاس ظرفیت‌های علمی و فنی جامعه دانشگاهی و مهندسی استان از طریق این دفتر به مرکز تحقیقات جهت همکاری‌های آتی شد.

 

وی با بیان خلاصه‌ای از عملکرد مرکز تحقیقات در سال‌های اخیر، از بازنگری در تمامی مباحث در شورای تدوین این مرکز خبر داد و افزود: متاسفانه برخی از این ویرایش‌ها به مرحله ابلاغ رسمی نرسیده و در فرایندهای اجرایی معطل مانده است.

 

رئیس مرکز تحقیقات با اشاره به طرح جهش مسکن، ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال با روش‌های سنتی را غیرممکن دانست و گفت: این مرکز در راستای وظایف محول شده شرکت‌هایی که توان صنعتی‌سازی دارند، را شناسایی کرده که طی بررسی‌های به عمل آمده ظرفیت بسیار خوبی در مجموع برای ورود به صنعتی‌سازی مسکن در این رابطه شناسایی شده است.

 

وی در پایان خواهان همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور با مرکز تحقیقات در راستای پیشبرد روش‌های نوین در ساخت مسکن و همچنین بررسی راه‌های مقابله با پدیده فرونشست زمین در مناطق مختلف کشور شد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان این که فضای شهرسازی و معماری مشهد باید نشان‌دهنده هویت مذهبی این شهر باشد گفت: با وجود بارگاه منور رضوی در مشهد، باید توجه بیشتری به معماری و شهرسازی متناسب با الگوهای ایرانی و اسلامی داشته باشیم.

 

عبدالمجید نژادصفوی با ارائه آماری از ساختمان های نیمه بادوام و کم‌دوام مشهد، تقاضای مسکن در این شهر را بسیار زیاد توصیف کرد و با بیان استقبال هم استانی‌ها از طرح نهضت ملی مسکن، گفت: برای به سرانجام رسیدن این طرح بزرگ تمامی دستگاه‌های اجرایی باید تمام ظرفیت خود را بکار گرفته و در راستای کمک به قشر آسیب‌پذیر که هدف این طرح هستند تمام سعی خود را بکار ببندند.

 

رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی: اتلاف سرمایه در پروسه ساخت و ساز از عوامل اصلی افزایش قیمت تمام شده مسکن است.

 

خرم در ابتدای سخنان خود در این دیدار با اشاره به بحران آب در کشور توجه بیش از پیش به میزان مصرف آب در صنایع ساختمانی و ورود به بحث تولید آب شد. وی با ارائه آماری از مصرف آب در صنایع و کشاورزی از عدم توجه به مخاطرات زیست محیطی و طرح‌های آمایش سرزمینی در توسعه صنایع و کشاورزی انتقاد کرد و آن را تهدیدی برای امنیت و سلامت جامعه دانست.

 

وی در ادامه با اشاره به طرح جهش تولید مسکن گفت: توان و ظرفیت بالایی در شرکت‌ها و پیمانکاران داخلی وجود دارد که باید شناسایی شده و منابع لازم در اختیار آنان قرار بگیرد. وی با بیان اینکه اتلاف سرمایه در اثر طولانی شدن پروسه ساخت و ساز از دلایل اصلی ایجاد تورم در بازار مسکن و افزایش قیمت تمام شده آن است خواهان سرعت دادن به ساخت و ساز چه در روش‌های سنتی و چه در صنعتی‌سازی مسکن شد.

 

خرم استفاده از ابزارها و روش‌های استاندارد در ساخت سنتی را یکی از الزامات حال حاضر دانست و خواهان تعریف استانداردها در این خصوص و نظارت سختگیرانه بر اجرای آن شد.

 

وزیر اسبق راه و ترابری در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه بخش خصوصی موتور محرک اقتصاد هر جامعه‌ای است خواهان کاهش تصدی‌گری دولت و واگذاری هر چه بیشتر امور به بخش خصوصی شد و هماهنگی و همکاری دولت و بخش خصوصی را اصل اساسی در پیشبرد اهداف عالیه دولت‌ها دانست.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی: تمدید تفاهم نامه مرکز تحقیقات نشان دهنده عملکرد مجموعه دفتر منطقه ای در خراسان رضوی است.

 

بشیر رئیس هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی نیز در این مراسم ضمن استقبال از تمدید این تفاهم‌نامه ابراز امیدواری کرد تا در دوره جدید این همکاری که با محوریت سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی انجام خواهد شد و با استفاده از تجربیات دفتر طی سال های گذشته شاهد اقدامات موثر و ماندگاری در دفتر منطقه ای شمال شرق کشور باشیم.

 

وی در ادامه با اشاره به دغدغه سازمان نظام مهندسی استان در خصوص عدم شفافیت آیین‌نامه تعارض منافع و همچنین نحوه مشارکت در طرح جهش مسکن، خواهان بازنگری در این دو مورد با هماهنگی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‎‌ها شد.

 

در پایان این نشست تفاهم نامه مشترک فی مابین مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی، اداره کل راه و شهرسازی استان و نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در خصوص تمدید فعالیت دفتر منطقه ای شمال شرق مرکز تحقیقات به امضای شکرچی زاده، نژادصفوی و بشیر رسید.

 

 

 

منبع: اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

عمرانی

تعریض پل دهرود، پروژه‌ای برپایه خواست مردم

منتشر شده

در

photo 2022 11 28 23 04 24 - تعریض پل دهرود، پروژه‌ای برپایه خواست مردم

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: علیرغم اینکه پل دهرود در محدوده شهری واقع نبوده، مدیریت شهری مشهد با نگاهی فراتر و براساس خواست و مطالبه مردمی، به این موضوع ورود کرد و خود را مکلف دانستیم فراتر از اختیارات، به یاری ساکنان این محدوده بیاییم و کمک‌حال آنها باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در مراسم آغاز عملیات اجرایی تعریض پل دهرود، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که یکی از وعده‌های شورای شهر و مدیریت شهری در این محدوده، امروز محقق شده و شاهد شروع عملیات عمرانی تعریض پل دهرود هستیم.

وی با اشاره بازدیدهای میدانی که در اوایل فعالیت شورای ششم از محدوده پل دهرود داشته، گفت: در این منطقه با مشکلات و مسائل فراوانی روبرو هستیم که درحال حاضر حل و فصل یکی از آنها در دستورکار قرار گرفته و امیدواریم یک به یک، تمام این مشکلات را بتوانیم برطرف کنیم و اتفاقات خوبی رقم بزنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه عرض کم پل دهرود مشکلات ترافیکی بسیاری را برای مردم ایجاد کرده، افزود: علیرغم اینکه این پل در محدوده شهری واقع نبود، مدیریت شهری مشهد با نگاهی فراتر به این موضوع ورود کرد و خود را مکلف دانستیم فراتر از اختیارات، به یاری ساکنان این محدوده بیاییم و کمک‌حال آنها باشیم.

حاجی‌بگلو خاطرنشان کرد: نگاه شورای ششم شهر مشهد مقدس و مدیریت شهری در این دوره، مردم‌محوری است و برای تمامی فعالیت‌ها و اقدامات، نظر مردم حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه تعریض پل دهرود در جلسات کمیته نظارتی منطقه 3 مورد بررسی قرار گرفت و با پیگیری‌های صورت گرفته، براساس مطالعات، اعتبار مورد نیاز پروژه تخصیص پیدا کرد، گفت: در این محدوده مشکلات اساسی دیگری چون جمع‌آوری آب‌های سطحی و طرح تفصیلی نیز وجود دارد که امیدواریم آنها نیز برطرف شود؛ به عهدی که با مردم برای خدمتگزاری به آنها بسته‌ایم، هستیم.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

ادامه مطلب

عمرانی

27 طرح عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره‌برداری می‌رسد

منتشر شده

در

photo 2022 11 28 16 49 43 - 27 طرح عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره‌برداری می‌رسد

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی از بهره برداری طرح های عمرانی مختلف توسط این دانشگاه خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهدعمران ، شاپور بدیعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی  مشهد ، درجمع خبرنگاران بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس قطب شرق کشور در زمینه پیوند اعضا است افزود: بیش از 10 هزار پرستار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند،این درحالی است که پرستار نقش مهمی در سیستم مراقبتی و درمان کشور را دارد، زیرا که در دوران کرونا جان برکف به ارائه خدمات پرداختند و درتاریخ کشورمان عنوان ایثار را به خوبی ثبت کردند.

 

وی ازافتتاح مرکز ناباروری سطح 2 در شهرستان کاشمر خبرداد و افزود: قرار است که ما خدمات را به نزدیکترین محل مردم ببریم و نوید بخش این باشیم که نکات مثبت را برای سلامتی هرچه بیشتر به مردم برسانیم .

همچنین امیر رضا صالح مقدم ،مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهارداشت: 30بیمارستان مصوب برای خدمات درمانی در خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند و از 150 هزارنفر کادر درمان درکشور ،بیش از 10 هزارنفر زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی می‌باشند که بیش از یک سوم کارکنان و اعضای حوزه درمان کادر پرستاری را در حوزه پرستار، اتاق عمل ،هوشبری، کمک پرستار و فوریت های پزشکی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری در قالب اعضای هیئت علمی بالینی در سطح بیمارستان‌ها به شکل مستقیم برای بیماران خدمت می‌کنند.

 

صالح مقدم درخصوص تلاش های مقدر شده در دوران کرونا تاکید کرد: مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل 100 مرکز را مجوز گرفتیم و بیش از 60 مرکز در مشهد فعالیت می‌کنند و از جمله خدمات دیگر ما که مشهد نمونه کشوری را از آن خود کرده است پیگیری بیماران پس از ترخیص می‌باشد.

 

صالح مقدم گفت: با توجه به اینکه ما با کمبود پرستار مواجه هستیم باز هم از 10هزار کادر درمان 6 هزار و250هزار نفر در مشهد مشغول ارائه خدمات هستند و استاندارد میانگین جمعیت پرستاران یک و هشت دهم باید باشد و ماهنوز 9 هستیم و50 درصد تا جمعیت استاندارد کم داریم وباید درجهت جذب بیشتر تلاش کنیم.

 

وی درباره تلاش های مقدر شده در دوران کرونا تاکید کرد: مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل 100 مرکز را مجوز گرفتیم و بیش از 60 مرکز در مشهد فعالیت می‌کنند و از جمله خدمات دیگر ما که مشهد نمونه کشوری را از آن خود کرده است پیگیری بیماران پس از ترخیص می‌باشد.

 

خبرنگار:سیده بهجت موسوی

 

ادامه مطلب

برترین ها