با ما همراه باشید

اقتصادی

مرکز رمز ارزهای دیجیتال پدیده افتتاح شد

منتشر شده

در

photo 2021 09 20 18 59 40 - مرکز رمز ارزهای دیجیتال پدیده افتتاح شد

 

مرکز رمز ارزهای دیجیتال پدیده  کاری از شرکت بین المللی تجارت الکترونیک پدیده کیش افتتاح شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران در راستای چشم انداز ترسیم شده برای توسعه شرکت بین المللی تجارت الکترونیک پدیده، مرکز رمز ارزهای دیجیتال در ساختمان بهار پدیده دایر کرده است.

 

بر اساس این خبر، با توجه به فراگیری جایگاه و نقش رمز ارزها در آینده نزدیک و اینکه ارزهای دیجیتال همه چیز را تغییر داده و می دهند، شرکت تجارت الکترونیک پدیده نیز این مهم را پیگیری کرده است.

 

در این راستا برخی از ویژگی و امتیازات ذیل را در بازار نو ظهور و پر طرفدار رمز ارزها می توان برشمرد؛

 

رمزارزهای دیجیتالی بر بستر فناوری بلاکچین و علم رمزنگاری طراحی شده‌اند، این رمزارزها در اختیار هیچ کس نیستند و کسی نمی‌تواند در آن تقلبی کند. در حقیقت بلاکچین این رمزارزها را شفاف، غیرمتمرکز و نفوذناپذیر کرده است.

همچنین افراد با استفاده از کیف پول‌های دیجیتالی به راحتی می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای از رمزارزهای خود نگهداری کنند.

رمزارزها در حال حاضر یک صنعت بزرگ مالی را به خود اختصاص داده‌اند. این صنعت توسط موسساتی که بر همه مبادلات مربوط به ارزهای دیجیتال در سراسر جهان نظارت می‌کنند، شکل گرفته است. سرعت رشد صنعت ارزهای دیجیتال خیره کننده است. بسیاری از معامله‌کنندگان اولیه این رمزارزها که یک شبه ثروتمند شدند خود گواهی بر صدق این ادعاست.

در این راستا، بیت‌کوین معروفترین رمزارزها است که در حال حاضر سبب ایجاد توسعه و شکوفایی مالی برای بسیاری از افراد و شرکت‌ها شده است. امروزه بسیاری از افراد از مبادله این رمز ارز به عنوان منبع درآمدی استفاده می‌کنند. رمزارزها به طور کل تأمین کننده نیازهای لازم برای دستیابی به سود بالا در فعالیت‌های اقتصادی هستند.

 

برخی از این ارزها از طریق ساز و کار استخراج یا ماینینگ به وجود می‌آیند.

ارزهای دیجیتال به دلیل بازار پرنوسان‌شان، فناوری که در آن‌ها به کار رفته و همچنین ایده‌های آزادی‌خواهانه‌ای که دارند، به سرعت بین مردم به محبوبیت بالایی دست یافتند.

اما نباید این مهم را نیز نادیده گرفت، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل نوپایی آن‌ها، نوسانات زیادی دارد و ممکن است در یک روز قیمت یکی از آن‌ها تا چندصد درصد رشد کرده و یا چند ده درصد ریزش کند.

 

فناوری به کار رفته در ارزهای دیجیتال با به کارگیری علم رمزنگاری که پایه آن ریاضیات است، امکان تقلب را از افراد می‌گیرد و سیستم‌های پرداختی را در جهت راستگویی تشویق می‌کند.

 

منبع: روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

اقتصادی

برپایی 5 کارگاه آموزشی ترویجی در منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جغتای

منتشر شده

در

photo 2021 10 23 10 23 33 - برپایی 5 کارگاه آموزشی ترویجی در منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جغتای

از ابتدای سال جاری تاکنون، 5 کارگاه آموزشی ترویجی در منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جغتای برگزارشده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی دستورانی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جغتای با اعلام این خبر گفت: هدف از برپایی کارگاه های آموزشی ترویجی ویژه ساکنین در حوزه ها و جوامع محلی آشنایی بیشتر آنان با اهمیت حفظ و حراست از اراضی ملی و نحوه بهره برداری اصولی از جنگل ، مرتع و بیابان با شیوه های نوین می باشد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 5 کارگاه آموزشی ترویجی با حضور بیش از 155 نفر فراگیر برگزار شده که فراگیران در این کارگاه ها با نحوه تهیه اجرای طرح های مرتعداری ، استفاده چندمنظوره از مراتع ، اطفاء حریق و شیوه های پیشگیری از آتش سوزی در مراتع و جنگلها، تعادل دام و مرتع و جلب مشارکت مردم در اجرا و نگهداری از پروژه های اجرا شده آشنا شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جغتای اضافه کرد: یکی از اهداف مهم برپایی کارگاه های اموزشی ترویجی جهت بهره برداران ، دامداران و جوامع محلی آگاهی بخشی و ارتقاء سطح توانمندی آنان برای حفظ و مراقبت از عرصه های منابع طبییعی و بهره برداری اصولی از عرصه هاست.

وی یادآور شد این آموزش ها در واقع نوعی سرمایه گذاری برای ساکنین محلی محسوب می شود که بتوانند در فرایند حفظ و توسعه و بهره برداری بهینه از منابع طبیعی سطح درآمدهای اقتصادی خود را ارتقاء بخشند.

دستورانی اضافه کرد از 175 هزار هکتار مساحت شهرستان جغتای بیش از 133 هزار هکتار آن اراضی ملی و موات بوده که از این میزان نیز 110 هزار هکتار را مرتع تشکیل می دهد.

لذا برپایی کارگاه های آموزشی ترویجی برای استفاده مطلوب و مؤثر از مراتع شهرستان یک نیاز عمومی تلقی می شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

برگزاری دوره ی مهارتی کاشت گیاهان دارویی در شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2021 10 21 18 02 52 - برگزاری دوره ی مهارتی کاشت گیاهان دارویی در شهرستان مه ولات

دوره ی مهارتی کاشت گیاهان دارویی در شهرستان مه ولات برگزارشد.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، دوره ی مهارتی کاشت گیاهان دارویی با هماهنگی اداره ی ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و با حضور علاقه مندان و بهره برداران در شهر فیض آباد برگزار شد.

در این دوره ی آموزشی در خصوص اهمیت کاشت و پرورش هدفمند گیاهان دارویی و شناساندن نقش حیاتی ان ها در تحقق سلامت، خودکفایی دارویی ایجاد اشتغال و توسعه ی اقتصادی توضیح داده شد.

در این جلسه عمده ی گیاهان دارویی شهرستان از قبیل زعفران، آلوئه ورا، گل محمدی، خارشتر، آویشن، زیه ی سبز، زرشک ، عناب و … معرفی و در ارتباط با شرایط کاشت لازم برای کاشت این محصولات توضیحات کاملی ارائه شد.

در ادامه به ذکر مزایای کاشت گیاهان دارویی اشاره و نیاز آبی پایین و افزایش بهره وری آب، تطابق با شرایط اقلیمی منطقه، قابلیت تولید در زمین های کم بازده، بازار فروش مطلوب و درآمدزایی بالا از مزایای کاشت گیاهان دارویی برشمرده شد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

توزیع بالغ بر 95 درصد سهمیه ابلاغی بذر گندم و جو شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2021 10 20 19 12 17 - توزیع بالغ بر 95 درصد سهمیه ابلاغی بذر گندم و جو شهرستان جوین

 

مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان از توزیع 95 درصد سهمیه ابلاغی بذر گندم و جو شهرستان بین کشاورزان خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی اکبر قارزی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به آغاز کشت غلات در شهرستان افزود: تا امروز بالغ بر 95 درصد سهمیه ابلاغی بذر گندم و جو شهرستان جوین بین متقاضیان این شهرستان توزیع شده است.

قارزی با تاکید بر اهمیت کشت غلات و الزام ترویج این نوع کشت افزود: :شهرستان جوین به عنوان نگین سبز خراسان رضوی بدون شک نقش بسزایی در تامین نیاز غذایی داشته بطوری که در سال گذشته نیز از هر هکتار سطح زیر کشت غلات به طور میانگین سه هزار و 500 کیلو گرم و در مجموع 30 هزار تن محصول گندم در این شهرستان تولید شد.

قارزی با اشاره به اینکه سهمیه ابلاغی گندم شهرستان 670 تن میباشد و 629 تن آن توزی شده است افزود: خوشبختانه با تلاش همکاران نیز 130 تن سهمیه توزیع بذر جو شهرستان بوده که بالغ بر 170 تن بذر جو در شهرستان توزیع شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به ااینکه جهاد کشاورزی متولی اصلی تامین کننده امنیت غذایی بشمار میرود افزود: باید تمامی شرایط برای کشت هرچه بیشتر گندم و جو و تدارکات برداشت آن از قبل برنامه ریزی و فراهم شود.

وی از کشاورزان خواست در صورت استفاده از بذر های خودمصرفی سال گذشته نیز حتما قبل از انجام کشت نیز بذور را با استفاده از قارچ کش های مورد توصیه کارشناسان ضدعفونی کنند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها