با ما همراه باشید

عمرانی

مشکلات اقتصادی نباید مانع پیشرفت پروژه های عمرانی و خدمت رسانی به مردم  شود

منتشر شده

در

photo 2021 12 05 11 28 26 - مشکلات اقتصادی نباید مانع پیشرفت پروژه های عمرانی و خدمت رسانی به مردم  شود

 

مدیرکل حمل و نقل و ترافیک شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت:مشکلات اقتصادی نباید مانع پیشرفت پروژه ها و خدمت رسانی به مردم  شود.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ علی وکیلی، مدیرکل حمل و نقل و ترافیک شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدیدکشور در سفر یک روزه خود به گلبهار، از پروژه های عمرانی و مسیر مترو مشهد – گلبهار بازدید کرد.

 

در این بازدیدهای میدانی علی وکیلی با همراهی مسعود حاجی بگلو سرپرست شرکت عمران گلبهار، محمد زرافشانی عضو هیات مدیره، سیدمحمد حسینی طباطبائی سرپرست معاونت فنی و اجرایی این شرکت و همچنین جمعی از پیمانکاران و کارشناسان، با حضور در محل تونل اصلی مترو، رمپ های دسترسی تونل، پل های تقاطع مترو و آزادراه، پل ورودی امام رضا (ع) و ایستگاه مترو گلبهار در جریان روند پیشرفت پروژه های فوق قرار گرفت.

 

در ابتدای این بازدید، محمد زرافشانی عضو هیات مدیره شرکت عمران گلبهار ضمن ارائه گزارش از میزان پیشرفت و دغدغه های پیش روی این پروژه ها، به پتانسیل های موجود در این شهر جدید پرداخت و گفت: در حالی که کارگاه ها با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستند اما چراغ کارگاه ها همچنان روشن بوده و تعطیل نخواهند شد .وی افزود: بدیهی است در صورت تزریق اعتبار می توان بصورت سه شیفت پروژه ها را اجرا  کرد.

 

مسعود حاجی بگلو سرپرست شرکت عمران گلبهار نیز اظهار داشت: بدون شک اقدامات انجام شده ادامه خواهد داشت و اختصاص اعتبارات موجب تسریع در تکمیل پروژه ها بویژه مترو خواهد شد.

 

سرپرست شرکت عمران در ادامه بیان کرد: امیدواریم با مساعدت های طاهرخانی معاون محترم وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و مجموعه محترم مجمع، روند اجرای این پروژه های ملی با شتاب بیش تری صورت پذیرد.

 

مدیرکل حمل و نقل و ترافیک شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، نیز با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده و تقدیر از پیمانکاران و مجموعه شرکت عمران گلبهار، اظهار داشت: مشکلات اقتصادی نباید مانع پیشرفت پروژه ها و خدمت رسانی به مردم شود و با راهکارهای مختلف از جمله تهاتر یا اوراق مشارکت می توان این دغدغه را برطرف کرد.

 

وی در پایان با اعلام اینکه شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید همراه با تزریق اعتبار، بدنبال پیشرفت مطلوب و اتمام پروژه های عمرانی بویژه مترو می باشد، عنوان نمود: با بازدیدهای میدانی و بررسی های انجام شده در این سفر، در جهت تزریق اعتبار و رفع موانع پیش روی پروژه مترو تمام تلاشمان را خواهیم نمود تا بزودی شاهد افزایش سرعت پیشرفت و اتمام پروژه های عمرانی نیز باشیم.

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 15 42 03 - پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت: این اداره‌ کل آمادگی همکاری در دومین نمایشگاه مجازی کتاب را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید احمد موسوی از همکاری پست خراسان رضوی در دومین نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد و اظهار کرد: پست سال گذشته در رویداد فرهنگی نمایشگاه مجازی کتاب نقش مهمی بر عهده داشت و امسال نیز با جدیت تمام در طول این رویداد حضور کامل دارد.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز اداره‌ کل پست استان در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب حدود ۵۲ هزار ۴۴۶ مرسوله که محتوای آن کتاب بود را در سراسر استان توزیع کرد.

مدیر کل پست خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اولین نمایشگاه مجازی کتاب ۱۸ هزار و ۴۸۴ مرسوله حاوی کتاب از سوی ناشران توسط پست استان دریافت و به مقاصد مختلف در سطح کشور ارسال شد.

موسوی تصریح کرد: دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سراسر کشور از سه لغایت ۱۰ بهمن ماه امسال برگزار می شود.

 

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از مزایای این رویداد دانست و گفت: کارکنان پست بدون وقفه در سراسر استان آمادگی لازم جهت توزیع کتب و ارسال سفارشات را انجام می دهند.

 

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

عمرانی

طوفان و سیل 74 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آب سه شهرستان خراسان رضوی وارد کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 14 30 04 - طوفان و سیل 74 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آب سه شهرستان خراسان رضوی وارد کرد

بارش شدید باران و وقوع طوفان 74 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آبرسانی شهرستان های صالح آباد ، تایباد و باخرز در خراسان رضوی وارد کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رضا یاقوتی نیا،مدیر دفترمدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفا استان خراسان رضوی بیشترین خسارت با 68میلیارد ریال را مربوط به شهرستان مرزی صالح آباد اعلام کرد و گفت: وقوع طوفان ابندا موجب قطع جریان برق و خروج چاه شماره دو در شهرمرزی صالح آباد از مدار تولید به دلیل سوحتن پمپ به مدت 5 ساعت شد که با تلاش همکاران ، این منبع به شبکه تامین برگشت منتها با شروع بارش و وقوع سیل ، آب شرب شهر جنت آباد و 27 روستا با دو هزار و 743خانوار قطع شد.

یاقوتی نیا افزود: مدیر عامل و مدیر دفتر حراست آبفا خراسان رضوی در پی اطلاع حادثه در منطقه حضور یافتند و ضمن شرکت در جلسه ستاد بحران شهرستان به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استانداری ، از نزدیک رفع مشکل تامین آب شهروندان و روستائیان را مدیریت کردند.

به گفته وی در جریان حوادث شهرستان صالح آباد دو رشته قنات ، یک دهنه چشمه ، 10 هزار متر خط انتقال ، 150متر دیوار ساحلی و یک حلقه چاه دستی تخریب و یک دستگاه پمپ سوخت که برای رفع مشکل کم آبی مناطق آسیب دیده ، علاوه برارسال الکتروپمپ و تجهیزات ، نسبت به اعزام تیم های واکنش سریع به منطقه و گروه های تخصصی از تربت جام ، نیشابور و خواف و توزیع آب با یک دستگاه تانکر اقدام شد.

یاقوتی نیا خاطر نشان کرد: سیل به بخشی از تاسیسات شهرستان های باخرز و تایباد هم شش میلیارد ریال خسارت زد.

 

ادامه مطلب

برترین ها