با ما همراه باشید

عمرانی

معاون دادستان مشهدخواستار شد : تسریع در روند اجرای پروژه مرمت سرای عزیزالله اف

منتشر شده

در

photo 2021 10 09 11 00 44 - معاون دادستان مشهدخواستار  شد : تسریع در روند اجرای پروژه مرمت سرای عزیزالله اف

معاون دادستان مشهد به عنوان مدعی العموم خواستار تسریع در روند اجرای پروژه مرمت سرای عزیزالله اف شد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، حجت الاسلام صالح معاون دادستان مشهد و رئیس مجتمع قضایی ثامن به همراه جمعی از مسئولین اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی و کارشناسان شهرداری منطقه ثامن از روند پروژه احیا و مرمت سرای عزیزالله اف بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه انتظارات ما در باره اجرای این پروژه برآورده نشده و بنا بر اذعان مسئولین میراث فرهنگی پس از گذشت بیش از یک سال و نیم از تصمیم به اجرای این پروژه تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

در حال حاضر پیش بینی شده که با توجه به اینکه در مرحله اخذ پیمانکار جدید برای مرمت بنای قسمت کوچک سرای عزیزالله اف هستند تا پایان سال مرمت این قسمت از بنا به پایان برسد، امیدواریم با هم افزایی بیشتر شهرداری و میراث و همچنین مشارکت مالکان و کسبه فعال در بازار، این امر به زودی محقق شده و اجرای موفق این پروژه الگویی برای سایر پروژه های مرمت آثار تاریخی در مشهد و در کشور باشد.

وفا ثابتی، مسئول پایگاه میراث فرهنگی منطقه ثامن نیز پس از ارائه گزارشی از عملکرد اقدامات اجرایی طرح مرمت سرای عزیزالله اف با اشاره به اینکه پس از همکاری مجدانه شهرداری مبنی بر تامین اعتبار ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی از محل اعتبارات سال ۱۴۰۰ فرصت خوبی فراهم شد که بتوانیم بابت اجرای مقدمات ضروری و دارای اولویت در بحث مرمت بنای حیاط کوچک سرای عزیزالله اف به صورت جدی ورود کنیم ،در حال حاضر بر اساس مطالعات و متن تفاهم نامه، قرارداد یکصد صفحه ای تدوین شده که تمامی ضوابط فنی و ایمنی در آن لحاظ شده است، پیش بینی شده تا اواخر ماه جاری و پس از اخذ پیمانکار واجد شرایط کار اجرایی به صورت جدی آغاز شود.

 

وی با بیان اینکه تا کنون نیز سبک سازی و مرمت سقف این قسمت از بازار انجام شده و در برخی نقاط که از رطوبت آسیب جدی دیده بود اقدامات پیشگیرانه و رفع نم صورت گرفته است گفت: به محض استقرار پیمانکار جدید مرمت بنا، دفتر نمایندگی میراث در داخل خود مجموعه مستقر خواهد شد که علاوه بر کاهش بروکراسی معمول و کاهش مراجعه مالکان،کسبه و پیمانکاران مجموعه به میراث،پاسخگویی سریع در همین مکان انجام و همینطور نظارت مستمر کارشناسان و ناظران در امر مرمت و احیای بنا به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد، و کار مرمت نیز در کوتاهترین زمان به نتیجه مطلوب برسد.

وی با اشاره به اینکه سن بالای بنا و استفاده از مصالح ساختمانی بسیار قدیمی، و نشست هایی که در برخی قسمتهای سازهای بنا وجود دارد نیاز به پایش لحظه‌ای و مستمر دارد و نمیتوان برای کل پروژهتصمیم واحدی اتخاذ کرد و مستلزم دقت بسیار بالا در اجرای مرمت بناست، و کمی از تاخیر به وجود آمده نیز در همین جهت ایجاد شده است.

امیدواریم با توجه به استقرار و رویکرد جهادی دولت جدید و عزم جدی که در مباحث مربوط به پروژه‌های ملی و مباحث رونق صنعت گردشگری پس از انتصاب آقای ضرغامی به عنوان وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور مشهود شده است، به زودی شاهد گشایش بیشتر در امورات مربوط به مرمت آثار ملی و تاریخی باشیم.

 

وی خاطر نشان کرد:با توجه به سفر قریب الوقوع وزیر گردشگری به مشهد مقدس پیگیر تخصیص اعتبارات لازم برای مرمت آثار ملی به ویژه در شهر مشهد و به طور خاص پروژه های بافت پیرامونی اطراف حرم مطهررضوی خواهیم بود تا شاهد سرعت گرفتن اجرای طرح های مرمت و احیاء آثار تاریخی باشیم.

حمید سرابی مقدم کارشناسHSE و ایمنی شهرداری منطقه ثامن نیز در حاشیه این بازدید با بیان اینکه از نظر شهرداری اولویت مرمت بنای سرای عزیزالله اف در مقوله استحکام بخشی بنا و تامین ایمنی شهروندان است،پیشنهاد شد که حتماً زمان‌بندی مشخص و فوری در اجرای استحکام بخشی بنا لحاظ شود.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات جدی که در حال حاضر در ارتباط باسازه فعلی وجود دارد، آسیب دیدن جداره‌های بنا بانفوذ فاضلاب به داخل ساختمان می باشد،گفت:برای این منظور به زودی با استقرار سرویس بهداشتی موقت در قسمت بیرونی و مسدودکردن سرویس های بهداشتی موجود در محوطه مجتمع تا پایان مرمت و رفع مشکل آن اقدام می شود .

سرابی مقدم گفت:باتوجه به اینکه در حال حاضر طبق بررسی کارشناسان فنی شهرداری منطقه ثامن جداره بیرونی ساختمان وضعیت مناسبی به لحاظ سازه ای ندارد و از طرفی عملیات اجرایی نیز با شدت بیشتری آغاز خواهد شد،به منظور تامین ایمنی شهروندان پیشنهادشد که قسمت انتهایی محور کوچه عسکریه که تردد خودرو در آن ممکن است است سبب وارد آمدن لرزش ها و فشار مضاعف به سازه ناپایدار فعلی شود،به طور موقت محدود و از تردد و پارک خودرو در این قسمت جلوگیری شود که مراتب جهت طرح در شورای حمل و نقل و ترافیک اعلام و در صورت موافقت راهور اجرا می شود.

 

سلامت

آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی در مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 10 18 16 28 53 - آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی در مشهد

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: ازجمله پروژه های عمرانی امسال عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، محسن محور، رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد درنشست خبری رونمایی از دستاوردهای علمی جدید بیمارستان رضوی افزود:طی ۲ سال اخیر گفت: راه‌اندازی ۱۱ اتاق عمل مجهز ، راه اندازی هشت واحد دندانپزشکی، هفت تخت دیالیز، توسعه بخش های دارویی، تولید هفت رادیو دارو، اجرایی شده است.

 

وی افزود: راه‌اندازی مرکز مهارتی و آموزش حرفه‌ای برای تربیت نیرو در رشته فلوشیپ معادل فوق تخصصی، آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی از جمله این اقدامات است.

 

محور گفت : با هدف تسهیل شرایط حضور مراجعه کنندگان در این مجموعه درمانی، ساخت پارکینگ سه طبقه در فضایی به وسعت ۳۵ هزار مترمربع در این بیمارستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود:در برنامه‌های عملیاتی سه ساله بیمارستان با هدف ایجاد منابع مالی پایدار، ارتقاء بهره‌وری و چابک سازی باید مطرح کنم که هوشمندسازی بیمارستان، جذب نیروی انسانی متخصص، جذب زائر سلامت، ارتقاء دانش نیروی انسانی، توسعه بخش اورژانس، راه‌اندازی بخش امحاء زباله‌های شیمیایی، راه‌اندازی آشپزخانه صنعتی، توسعه مرکز ناباروری، از برنامه های در دستور کار بیمارستان رضوی است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد از معرفی داوطلبانه بیمارستان رضوی از سوی وزارت بهداشت به سازمان بهداشت جهانی جهت کسب نشان دوستدار ایمنی، خبرداد و گفت: خرید دستگاه‌های پیشرفته ویژه بخش پزشکی هسته‌ای و… از جمله برنامه‌های میان مدت بیمارستان رضوی برای ارتقاء کیفیت خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حضرت امام رضا(ع) است.
محور خاطر نشان کرد: ارزیابی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب طرح اعتبار بخشی بیمارستانهای کشور در ۲ مرحله طی ۲ سال گذشته انجام شده و بیمارستان رضوی وابسته به آستان قدس رضوی با امتیاز ۹۴.۸۴ درصد رتبه عالی را کسب کرده است.

وی افزود: ارزیابی انجام شده در ۱۹ محور نظیر مدیریت کیفیت، خدمات پرستاری، بهداشت محیط، تجهیزات پزشکی، مدیریت پیشگیری از عفونت، مراقبت مادر و نوزاد، مدیریت دارو، تصویر برداری، طب انتقال خون، خدمات آزمایشگاهی، مدیریت خدمات سرپایی و احترام به حقوق دیگران انجام شده است‌.

محور گفت: دریافت لوح بیمارستان عاری از دخانیات و لوح سبز محیط زیست ویژه کنترل عفونت و بهداشت از دستاوردهای منحصر به فرد بیمارستان رضوی در سطح کشور به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد:بیمارستان فوق تخصصی رضوی در بین هزار و ۶۰ بیمارستان کشور به لحاظ کسب بالاترین رتبه سنجش ارزشیابی (اعتباربخشی) دومین بیمارستان کشور شد.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: در دوران کرونا این بیمارستان با دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نظر درمان بیماران غیر کرونایی و کمک به درمان بیماران کرونایی همکاری داشته است.

وی با اشاره به کمک هزینه درمانی بیماران افزود: سالانه مبلغ حدود ۷۰ میلیارد ریال بابت هزینه درمان بیمارانی که مشکل پرداخت هزینه دارند از سوی مددکاری بیمارستان تخفیف و به بیماران کمک می‌شود.

 

همچنین، کامبیز توتونچی،معاون درمان بیمارستان رضوی مشهد هم با اشاره به اقدامات این بیمارستان در دوران کرونا گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از هفت هزار و ۳۰۰ بیمار سرپایی و ۲ هزار بیمار بستری کرونایی در بیمارستان رضوی تحت معالجه و درمان قرار گرفتند.

وی گفت: در موج پنجم کرونا ۱۰۰ تخت توسط بیمارستان رضوی برای بیماران کرونایی اختصاصی یافت و همچنین روزانه ۳۰۰ بیمار سرپایی برای دریافت رمدسیویر به این بیمارستان مراجعه کرده و ۳۲۰ سی.تی.اسکن ریه در شبانه روز در این بیمارستان انجام می‌شد.

 

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب

عمرانی

بهره برداري از فاز نخست هوشمندسازي در فرودگاه هاي مشهد و رشت

منتشر شده

در

photo 2021 09 20 18 59 40 - بهره برداري از فاز نخست هوشمندسازي در فرودگاه هاي مشهد و رشت

 

فاز نخست پروژه هاي هوشمندسازي و توسعه دولت الکترونيک در فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد و فرودگاه سردار جنگل رشت 27 مهر افتتاح مي شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ مراسم بهره برداری از فاز نخست پروژه های هوشمندسازی و توسعه دولت الکترونیک با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و اعضای کارگروه هوشمندسازی و توسعه دولت الکترونیک فردا سه شنبه 27 مهر ماه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود.

 

در گام نخست هوشمندسازی در فرودگاه های کشور، پروژه های فرودگاه های بین المللی مشهد و رشت افتتاح خواهند شد.

 

بر اساس اعلام کارگروه مربوطه، در فرودگاه بین المللی مشهد این پروژه‌ها شامل سیستم هوشمند نمایش اطلاعات پرواز (FIDS) در سه ترمینال، سیستم هوشمند اعلان پرواز اتوماتیک (PA) در ترمینال یک، ارائه اینترنت به مسافران در هر سه ترمینال، سامانه هوشمند مدیریت یکپارچه فروش کالا و خدمات، دوربین‌های پلاک خوان در مبادی ورودی و خروجی پارکینگ ها، سامانه هوشمند رزرو تاکسی درون شهری در ترمینال یک، سامانه هوشمند دریافت کارت اطلاعات پرواز برای استفاده مسافران پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرتور و شرکت هواپیمایی آتا در ترمینال شماره یک، رونمایی از پورتال جدید فرودگاه مشهد مبتنی بر خدمات فرودگاهی و نصب و راه اندازی هشت عدد کیوسک هوشمند عامل در ترمینال یک است.

 

 

در فرودگاه رشت نیز این پروژه‌ها شامل راه‌اندازي سـرویس کیوسک تعاملی براي ارائه خدمات الکترونیکی به مسافران، راه‌اندازي سیسـتم رزرو تاکسی، راه‌اندازي سیستم پارکینگ هوشمند، راه‌اندازي سرویس نظرسنجی و راه اندازي سرویس فرودگاه مجازي با قابلیت ارائه خدمات و راهنمایی مسافرین بر اساس موقعیت مکانی می شود.

گفتنی است؛ فراهم کردن ابزار‌ها و زیرساخت‌ها برای تحقق حمل‌ونقل هوشمند یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که همه کشور‌ها به آن توجه ویژه دارند. در ایران نیز از سال گذشته برنامه ریزی برای اجرای این مقوله با تشکیل کارگروهی تحت این عنوان در فرودگاه ها آغاز به کار کرده است.

 

فرودگاه‌ هوشمند در واقع قلب تپنده حمل‌ونقل و بخشی از یک شهر هوشمند و پیشرفته محسوب می‌شود که می تواند علاوه بر ارتقای سطح خدمات، کاهش هزینه و افزایش بهره‌وری را در پی داشته باشد. به طور کلی زیربنای هوشمندسازی در فرودگاه ها داشتن زیرساخت های IT، پایگاه داده مناسب در بستر اینترنت اشیا و کنترل بیشتر دستگاه‌ها از راه دور مانند سیستم‌های تهویه، گیت‌ها، مدیریت منابع انرژی … است.

گفتنی است؛ هوشمندسازی فرودگاه ها، ابتدا در فرودگاه های بین المللی و مرکز استان ها و سپس در فرودگاه های اقماری اجرا خواهد شد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران

ادامه مطلب

عمرانی

دو تصفیه خانه در روستاهای حاشیه کشف رود به زودی احداث خواهد شد

منتشر شده

در

photo 2021 10 18 16 25 16 - دو تصفیه خانه در روستاهای حاشیه کشف رود به زودی احداث خواهد شد

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: دو تصفیه خانه در منطقه ی اولنگ و سنگبر در روستاهای حاشیه کشف رود احداث و به زودی راه اندازی می شود بنابراین از اهالی روستا درخواست داریم تا با معرفی نمایندگان خود این پروسه تسریع شود.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ حسین علیمیرزایی در جلسه گفتگو و هم اندیشی که با کشاورزان روستاهای حاشیه کشف رود (روستاهای قازقان، احمدآباد، چلقی، کنه بیست، میرمنگش و سنگبر) که در روستای قازقان برگزار شد، اظهارکرد: نمایندگان روستاهای حاضر در جلسه توسط نامه مکتوب شورا به این شرکت معرفی شوند.

وی با اشاره به اینکه موتورتلمبه هایی که روبروی ایستگاه پمپاژ به برداشت فاضلاب مشغول اند باید جمع آوری شوند، افزود: نمایندگان وکشاورزان، از آلودگی منطقه توسط فاضلاب‌های جاری و لزوم ارتزاق خود با کشاورزی خواستار تصفیه فاضلاب جاری در کشف رود و تقسیم عاد لانه آن گلایه دارند که این مشکلات باید به زودی رفع شود.

علیمیرزایی با اشاره به مصوبات جلسه، ادامه داد: اراضی حریم و بستر کشف رود توسط مهندسی رودخانه ها و براساس سیلاب 25ساله تعیین شده و اگر کسی نسبت به این نقشه ها اعتراض دارد می تواند نامه نوشته تا بررسی مجدد شود.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با بیان اینکه موتورتلمبه های منطقه اولنگ باید جمع آوری شود، اظهار کرد: تمامی کسانی که در پساب سهمیه دارند و موتور تلمبه نصب کردند، قطع خواهد شد.

وی اذعان کرد: برداشت شن و مصالح از بستر کشف رود غیرقانونی است و اگر این برداشت انجام می شود بررسی و پیگیری خواهد شد.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها