با ما همراه باشید

عمرانی

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد عنوان کرد؛تاخیر در آسفالت پروژه خلیج فارس به دلیل بارش باران و برودت هوا

منتشر شده

در

1641119358673ncb12fen3mk65j4du59l5736m5 - معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد عنوان کرد؛تاخیر در آسفالت پروژه خلیج فارس به دلیل بارش باران و برودت هوا

 

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه روند عملیات اجرایی پروژه خلیج فارس مراحل پایانی خود را می گذارند و به مرحله آسفالت رسیده است، گفت: بارش باران و برودت هوا آسفالت دوربرگردانها و بازگشایی مسیر را به تاخیر انداخت.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید خلیل منبتی در حاشیه بازدید از پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس، افزود: قرار بود که دور برگردانهای پروژه خلیج فارس ظرف ۶ هفته آماده بهره برداری شود که همه اقدامات برای این اتفاق محیا شده بود و کار به مرحله آسفالت رسیده است.

 

وی اضافه کرد: از ابتدای هفته گذشته کار زیرسازی دوربرگردانها جهت انجام آسفالت و بازگشایی مسیر آغاز شده بود.

 

معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه عملیات راه سازی در زمستان مشکلات خاص خود را دارد، اظهارکرد: در پروژه های ساختمانی و عمرانی در صورت بارندگی و برودت هوا نیز امکان انجام برخی اقدامات و فعالیت ها وجود دارد، اما در راه و معبر سازی بارش باران و برودت هوا روند کار را دچار مشکل می کند.

 

منبتی تصریح کرد: انجام آسفالت نیازمند جو و دمایی مناسب است و در دمای پایین و بارندگی نمی توان آسفالت ریزی مناسب و با کیفیتی اجرا کرد.

 

وی با اشاره به اینکه عملیات زیرسازی دوربرگردانهای پروژه خلیج فارس پیش از بارندگی و سردشدن هوا اجرا شده بود، خاطرنشان کرد: با توجه به بارش باران و سرد شدن هوا مجبور شدیم عملیات آسفالت را متوقف کنیم اما کارهای جانبی مانند نصب گارد ریل ها و نور پردازی پروژه در حال انجام است.

 

معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: اکنون باید منتظر بمانیم تا زیرسازی انجام شده که با بارش باران خیس شده است، کاملا خشک شود و دمای هوا نیز برای آسفالت ریزی مناسب شود تا آسفالت معبر با کیفیت انجام و دچار مشکل نشود.

 

منبتی افزود: تمام هدف ما این بود که ظرف ۶ هفته که پیش از این برای بازگشایی دوربرگردانها اعلام شده بود اینکارانجام شود، که امیدواریم ظرف چند روز آینده وضعیت جوی مناسب شده و بتوانیم آسفالت ریزی را انجام و دوربرگردانها را برای استفاده مردم بازگشایی کنیم.

 

وی در خصوص برخی شایعات که بدهی به پیمانکاران پروژه را متوقف کرده است، گفت: روال این است که پیمانکار برای دریافت پول باید صورت وضعیت ارائه داده و پس از بررسی و کنترل صورت وضعیت ها هزینه ها به پیمانکار پرداخت شود، اما به دلیل زمان بر بودن بررسی صورت وضعیت ها، مبالغی را پرداخت کردیم و حتی از سازمان عمران خواستیم تا ماشین آلات شهرداری را برای تسریع در اجرای پروژه دراختیار پیمانکار پروژه خلیج فارس قراردهد و هم اکنون سازمان عمران نیز در این پروژه در حال فعالیت است.

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اقتصادی

افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعتی و تولیدی در هفته دولت

منتشر شده

در

photo 2022 08 17 21 36 14 - افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعتی و تولیدی در هفته دولت

 

استاندار خراسان رضوی گفت: درهفته دولت بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌های مربوط به تولید، صنعت و ساختمان کلنگ زنی و افتتاح می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در دهمین همایش برندینگ خراسان رضوی گفت: اجرای همه طرحهای نیمه تمام بویژه در حوزه زیرساختها از جمله آب و برق در استان از اولویت هاست تا آنها را به اتمام برسانیم و از این محل نیازمندیهای حوزه صنعت را برطرف کنیم.

 

استاندارخراسان رضوی افزود:روند سرمایه گذاری در خراسان رضوی به روند سرمایه پذیری درحال تبدیل است.

 

وی اظهار داشت: تولیدات موثر در این بخش، استقرار صنایع پیشران در استان رو به افزایش است که نشان از تکمیل جریان اقتصادی در خراسان رضوی دارد .

نظری خاطرنشان کرد: پایان سال به وضعیت مناسبی در تامین برق بویژه برای صنایع در خراسان رضوی می رسیم و از ۲ مزیت فوق العاده خورشیدی و بادی استان برای تولید برق بهره مند شویم.

 

استاندار خراسان رضوی گفت: معتقد هستم که واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی خود می توانند نسبت به سرمایه گذاری در تولید برق اقدام کنند و نیاز به دولت نداشته باشند، به طور قطع ضعف زیرساختها از طریق جذب سرمایه های مردمی قابل حل است. تولید بدون کارخانه

وی افزود: بخش مهمی از اقتصاد خراسان رضوی مبتنی بر زیارت بوده و جریان اقتصادی این بخش نیاز به طراحی و مدیریت مطلوب دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: با تلاشهای انجام شده به نظر می رسد که فضای کسب و کار در استان در سه ماهه نخست امسال مثبت بوده که امیدواریم این شرایط ماندگاری خود را در همه زمینه ها حفظ کند.

رییس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی نیز در این نشست به تولیدکنندگان تاکید کرد: باید به عنوان تولیدکننده یا متولی تولید بدون کارخانه به جاذبه برند و برندینگ و نقش آن در گسترش فروش و تداوم و ماندگاری اعتماد داشته باشیم.

 

همچنین، رئیس سازمان صمت استان خراسان رضوی گفت: برنامه کلان حوزه برندینگ در سازمان با کمک تشکل‌های خصوصی در حال تدوین است که تا سه ماه آینده رونمایی می شود.

رجبی با اشاره به ایجاد تسهیلات برای تولید بدون کارخانه توسط برندها که خواسته بسیاری از تولیدکنندگان است افزود: سازمان صمت آمادگی ارائه مجوز تولید بدون کارخانه را دارد اما گواهی پیشرفت فیزیکی نیاز به تایید یکی از دستگاه‌های دولتی دارد که در حال مکاتبه و رفع این مسئله هستیم تا از ظرفیت‌های موجود هم استفاده کنیم.

 

همچنین،محمودبنانژاد،رئیس اتاق اصناف استان خراسان رضوی گفت: امروز دغدغه بخش عمده‌ای از تولیدکنندگان ماندگاری در بازار کسب وکار است و عوامل خارجی مانند تغییر سیاست‌های جامعه، تغییرات حقوقی و اقتصادی یک کشور وعوامل داخلی مانند تغییر کیفیت محصولات، تغییر مشتری و سیاست‌های کارفرما باعث می‌شود یک برند از گردونه کسب و کار خارج شود.

 

وی افزود: اگر برندی به ایجاد عنصر خلاقیت توجه کند باعث رشد و شکوفایی می شود.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 08 16 18 32 57 - آغاز عملیات خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در گلبهار

 

عملیات اجرایی خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در شهر گلبهار آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، در ادامه پروژه های نهضت ملی مسکن در این شهرستان، عملیات اجرایی خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن توسط شرکت بتن ساز تربت آغاز شد.

 

این پروژه هم اکنون در مرحله تجهیز کارگاه، گودبرداری و عملیات خاکبرداری جهت اجرای فونداسیون های بلوک ها قرار دارد.

 

گفتنی است این پروژه به روش فناوری ساخت «قالب تونلی» روند اجرایی خود را دنبال می کند.

 

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب

عمرانی

رفع تصرف از اراضی نیستان فتح آباد سلوگرد و دستگرد شهرستان گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 08 15 18 19 24 - رفع تصرف از اراضی نیستان فتح آباد سلوگرد و دستگرد شهرستان گلبهار

 

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار از رفع تصرف از اراضی نیستان,فتح آباد,سلوگرد و دستگرد این شهرستان خبر داد.

 

به کزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستا نژاد، سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار گفت: حدود 30 هکتار از اراضی نیستان,فتح آباد,سلوگرد و دستگرد شهرستان رفع تصرف شد.

روستا نژاد بیان داشت: با عنایت به مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال و با تمسک به تبصره 2 ماده 10 قانون اصلاح حفظ کاربری اراضی زراعی، باغی در راستای تکلیف قانونی و پیشگیری ازوقوع جرم، با توجه به صدور اخطارات قانونی به مرتکبین فعل غیر مجاز در اراضی روستاهای سلوگرد، حکیم آباد نیستان، سنقاسی ودستگرد، اعمال قانون و قلع و قمع انجام گردید و 32 قطعه از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب و 30 هکتار از اراضی ازاد سازی شد.

وی افزود:  با هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز به طور جدی برخورد  و عواقب به عهده شخص خاطی است.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها