با ما همراه باشید

عمرانی

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد عنوان کرد؛تاخیر در آسفالت پروژه خلیج فارس به دلیل بارش باران و برودت هوا

منتشر شده

در

1641119358673ncb12fen3mk65j4du59l5736m5 - معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد عنوان کرد؛تاخیر در آسفالت پروژه خلیج فارس به دلیل بارش باران و برودت هوا

 

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه روند عملیات اجرایی پروژه خلیج فارس مراحل پایانی خود را می گذارند و به مرحله آسفالت رسیده است، گفت: بارش باران و برودت هوا آسفالت دوربرگردانها و بازگشایی مسیر را به تاخیر انداخت.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید خلیل منبتی در حاشیه بازدید از پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس، افزود: قرار بود که دور برگردانهای پروژه خلیج فارس ظرف ۶ هفته آماده بهره برداری شود که همه اقدامات برای این اتفاق محیا شده بود و کار به مرحله آسفالت رسیده است.

 

وی اضافه کرد: از ابتدای هفته گذشته کار زیرسازی دوربرگردانها جهت انجام آسفالت و بازگشایی مسیر آغاز شده بود.

 

معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه عملیات راه سازی در زمستان مشکلات خاص خود را دارد، اظهارکرد: در پروژه های ساختمانی و عمرانی در صورت بارندگی و برودت هوا نیز امکان انجام برخی اقدامات و فعالیت ها وجود دارد، اما در راه و معبر سازی بارش باران و برودت هوا روند کار را دچار مشکل می کند.

 

منبتی تصریح کرد: انجام آسفالت نیازمند جو و دمایی مناسب است و در دمای پایین و بارندگی نمی توان آسفالت ریزی مناسب و با کیفیتی اجرا کرد.

 

وی با اشاره به اینکه عملیات زیرسازی دوربرگردانهای پروژه خلیج فارس پیش از بارندگی و سردشدن هوا اجرا شده بود، خاطرنشان کرد: با توجه به بارش باران و سرد شدن هوا مجبور شدیم عملیات آسفالت را متوقف کنیم اما کارهای جانبی مانند نصب گارد ریل ها و نور پردازی پروژه در حال انجام است.

 

معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: اکنون باید منتظر بمانیم تا زیرسازی انجام شده که با بارش باران خیس شده است، کاملا خشک شود و دمای هوا نیز برای آسفالت ریزی مناسب شود تا آسفالت معبر با کیفیت انجام و دچار مشکل نشود.

 

منبتی افزود: تمام هدف ما این بود که ظرف ۶ هفته که پیش از این برای بازگشایی دوربرگردانها اعلام شده بود اینکارانجام شود، که امیدواریم ظرف چند روز آینده وضعیت جوی مناسب شده و بتوانیم آسفالت ریزی را انجام و دوربرگردانها را برای استفاده مردم بازگشایی کنیم.

 

وی در خصوص برخی شایعات که بدهی به پیمانکاران پروژه را متوقف کرده است، گفت: روال این است که پیمانکار برای دریافت پول باید صورت وضعیت ارائه داده و پس از بررسی و کنترل صورت وضعیت ها هزینه ها به پیمانکار پرداخت شود، اما به دلیل زمان بر بودن بررسی صورت وضعیت ها، مبالغی را پرداخت کردیم و حتی از سازمان عمران خواستیم تا ماشین آلات شهرداری را برای تسریع در اجرای پروژه دراختیار پیمانکار پروژه خلیج فارس قراردهد و هم اکنون سازمان عمران نیز در این پروژه در حال فعالیت است.

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اجتماعی

در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 08 16 - در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

بدنبال بارندگیهای اخیر در شهرستان گناباد بخش مهمی از روانابهای سطحی بوسیله سازه های آبخیزداری کنترل شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد رضا نخعی ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد با بیان این خبر گفت : در پی بارندگی های اخیر سد سنگ و ملاتی گوهردشت با حجم بیش از 6000 مترمکعب و بندهای خاکی در کاخک ، زیبد، کلات ، رضویه ، روجی و اروک کنترل شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد پروژه های آبخیزداری افزود: مهمترین اثر بخشی پروژه های آبخیزداری علاوه بر حفظ آب و خاک و ممانعت از حمل رسوبات و کاهش سیلابها مخرب، موجب نفوذ تدریجی آب به سفره های آب زیر زمینی و افزایش دبی آب چشمه ها ، قنوات و چاههای پایین دست شده که این امر رونق کشاورزی و دامداری و ارتقاء سطح معیشت خانوار های روستایی را به همراه دارد.

 

شایان ذکر است بارندگی های چند روز گذشته در شهرستان گناباد کمترین میزان خسارات را بدنبال داشت و موجب شادی مردم شد.

 

ادامه مطلب

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 15 42 03 - پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت: این اداره‌ کل آمادگی همکاری در دومین نمایشگاه مجازی کتاب را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید احمد موسوی از همکاری پست خراسان رضوی در دومین نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد و اظهار کرد: پست سال گذشته در رویداد فرهنگی نمایشگاه مجازی کتاب نقش مهمی بر عهده داشت و امسال نیز با جدیت تمام در طول این رویداد حضور کامل دارد.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز اداره‌ کل پست استان در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب حدود ۵۲ هزار ۴۴۶ مرسوله که محتوای آن کتاب بود را در سراسر استان توزیع کرد.

مدیر کل پست خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اولین نمایشگاه مجازی کتاب ۱۸ هزار و ۴۸۴ مرسوله حاوی کتاب از سوی ناشران توسط پست استان دریافت و به مقاصد مختلف در سطح کشور ارسال شد.

موسوی تصریح کرد: دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سراسر کشور از سه لغایت ۱۰ بهمن ماه امسال برگزار می شود.

 

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از مزایای این رویداد دانست و گفت: کارکنان پست بدون وقفه در سراسر استان آمادگی لازم جهت توزیع کتب و ارسال سفارشات را انجام می دهند.

 

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها