با ما همراه باشید

اقتصادی

معاون قضایی دادستان کل کشور: قوانین حمایت از تولید کنندگان تسهیل شود

منتشر شده

در

photo 2022 02 15 18 35 28 - معاون قضایی دادستان کل کشور:  قوانین حمایت از تولید کنندگان تسهیل شود

 

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: گاهی قوانین و مقررات به نحوی است که نمی دانیم آیا از تولید حمایت می کند یا حمایت نمی کند و باید مقررات حمایت از تولیدکنندگان تسهیل شود.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور  در جمع مدیران اقتصادی و برخی از تولیدکنندگان خراسان رضوی افزود: نگاه کارگران و خانوادهآنان به تولید کننده ای که به عنوان مفسد محاکمه شود به وی تغییر می کند و این شرایط به هیچ وجه خوب نیست. نخست نباید فردی را بدون آنکه مستندات لازم برای محکومیت وی جمع آوری نشده باشد بازداشت کرد و باید کار کارشناسی در خصوص اتهامات وارده به یک نفر انجام گیرد، نه اینکه وی را در مقابل کارگرانش یا خانواده اش ضایع و برای وی پرونده سازی کنیم.

معاون دادستان کل کشور با اخذ عوارض از صادرکنندگان مخالفت کرد و یادآور شد: در همه جای دنیا به صادرکننده جایزه می دهند اما در کشور ما برای وی عوارض تعیین می شود . دستگاه های حاکمیتی و حکومتی باید به فعالان بخش خصوصی بهای بیشتری دهند تا با توسعه کار، این بخش برای فرزندان ما اشتغال ایجاد و از بخش تولید حمایت کند.

عمرانی با بیان اینکه خراسان رضوی در رتبه نخست حمایت از تولید قرار دارد عنوان کرد: انتظار داریم این استان همواره در بین اولین ها باشد. وقتی می خواهیم کاری به سرانجام برسد آنرا از خراسان رضویآغاز می کنیم تا در کل کشور آن فعالیت، گسترش یابد.

به گفته وی، خبرهای استان نشان از بهبود شرایط دارد و باید کاری کنیم که امید برگردد. مردم سره از ناسره را می شناسند و اگر نمی شناختند اینقدر به تشییع سردار سلیمانی نمی آمدند.

معاون دادستان کل کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد از مشکلات کشور ناشی از تحریم ها است، گفت: توکل به حضرت رضا (ع) و باور توانمندی های داخلی مشکلات را حل خواهد کرد. اعتقادی به مداخله دولت در همه امور ندارم اما لازم است فعالان بخش خصوصی آنقدر تقویت شوند که خود کارهای کشور را به دست گیرند و قوا فقط تسهیل کننده و نظارت کننده باشند.

عمرانی اضافه کرد: گاهی قوانین و مقررات به نحوی است که نمی دانیم آیا از تولید حمایت می کند یا حمایت نمی کند، این قوانین و مقررات برخی مدیران را نیز ترسو کرده است. باید پنجره واحدی متشکل از همه مدیران تشکیل شود تا بتوان قوانین را تسهیل کرد.

سید امیر مرتضوی ، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: بیش از دو هزار واحد صنعتی در محور غرب مشهد مشکلاتی در خصوص ورود به محدوده یا خروج از محدوده داشته است اما همه مشکلات مربوط به استقرار آنها در این محدوده توسط دادگستری استان بررسی و راهکارهایی مصوب و این موارد به کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ارجاع شد.

مرتضوی افزود: امسال در سایه همدلی و همراهی مسوولان استان مشکل ۴۰۰ واحد صنعتی خراسان رضوی مرتفع شد.

فرزاد بهشتی، معاون دادستان مشهد نیز در این نشست گفت: از طریق برگزاری نشست‌های مربوط به کمیسیون حمایت قضایی استان در سال گذشته مشکل ۳۱۳ واحد تولیدی و امسال مشکل ۴۰۰ واحد تولیدی حل شده است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 53 15 - اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

 

مدیرجهادکشاورزی درگز به نقش مهم اعتبارات در برنامه های عملیاتی جهادکشاورزی تاکیدکرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، اکبر یونسی ، مدیرجهادکشاورزی شهرستان درگز گفت: نقش مهم اعتبارات در پیشبرد برنامه های عملیاتی و جذب به موقع آن، هماهنگی بیشتر بین واحدهای اجرایی و مالی ، واحدهای تخصصی با واحدهای ستادی را می طلبد.

وی به تهیه مستندات و ارائه به موقع گزارشها اشاره کرد و بر دقت در انتخاب پیمانکاران و زیر پروژه ها ، زمان مناسب اجرای پروژه ها ، مکان اجرای پروژه ها تاکیدکرد.

یونسی افزود: جلسات پیگیری اعتبارات و اجرای دقیق موافقتنامه ها به طور منظم برگزار گردد، همچنین واحدهای اجرایی نسبت به مستند سازی پروژه هاو ارائه گزارشات به موقع اهتمام ویژه ورزند و اجرای پروژه ها و هزینه کرد آن توسط واحد های اجرایی مطابق با دستورالعمل ها و عملیات مندرج در زیر پروژه ها صورت گیردو در بازدید پروژ ه ها واحد طرح و برنامه حضور داشته باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 07 31 39 - عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از برداشت گل محمدی از سطح 13هکتار گلستانهای این شهرستان خبرداد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد علی فرهمند راد،معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی نیشابور گفت: برداشت گل محمدی شهرستان در وضعیت مناسبی است و با همت کشاورزان تولید کننده برداشت این محصول آغاز شده است . اقدامات ترویجی و کلاس های آموزشی جهادکشاورزی از جمله اقدامات حمایتی در این زمینه محسوب می شود.

فرهمند راد تصریح کرد: در حال حاضر13 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گل محمدی قرار گرفته است که حدود 9 هکتار آن بارور و4هکتار آن غیر بارور می باشد. انتظار می رود از سطح باغات بارور ، معادل 20 تن محصول برداشت شود که درآمد ناخالصی معادل 10میلیارد ریال را برای کشاورزان به همراه دارد.

وی ادامه داد: از این مقدار تولید گل محمدی شهرستان حدود 12 تن به خارج شهرستان ارسال می شود و 4 تن بصورت غنچه و4 تن بصورت تازه فروشی به بازار عرضه می شود وبا وجود12واحد صنعتی وخانگی مقدار10تن آن که تولید 10هزار لیتر گلاب می کند در شهرستان گلاب گیری می شود .وجود آفت و بیماری های کمتر، قیمت مناسب، هزینه جاری پایین، مقاوم نسبت به خشکی و سرمازدگی این گیاه از جمله عوامل موثر بر رشد توسعه آن محسوب می شود.

فرهمندراد افزود: توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی از جمله تهیه اسانس، گلابگیری، مرباسازی و تهیه غنچه خشک از جمله ضروریات فعالیت های جانبی در راستای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی این محصول می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به جوان بودن گلستان های موجود میانگین برداشت در شهرستان 2200 کیلوگرم در هکتار است و این در حالی است که در سال چهارم بیشترین میزان تولید را دارد که میانگین آن3000 کیلوگرم در هکتار برآورد می شود.

وی تصریح کرد: گل محمدی به صورت قلمه و پاجوش از آذرماه تا پایان اسفندماه کشت می‌شود و از فروردین تا اردیبهشت ماه به صورت گلبرگ و غنچه برداشت می شود.

فرهمندراد بیان کرد: این گیاه ١٢ سال گل می‌دهد و صرفه اقتصادی آن از سال سوم چشمگیر است، و بعد از ١٢سال شاخه این گیاه به اندازه ٢٠ سانتی متر بریده و باغستان جدید احداث می‌شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی نیشابور

ادامه مطلب

اقتصادی

توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 15 22 - توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات و رییس اداره تولیدات گیاهی این مدیریت از مزارع چای ترش در بخش مرکزی بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران هادی ساربان ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: چای ترش گیاهی با ارزش اقتصادی بالا بوده که از دیرباز در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته و امروزه به عنوان یک محصول زراعی جدید یکساله، در مناطق گرمسيری و نيمه گرمسيری کشت می شود.

ساربان افزود: مهمترین ویژگی مثبت چای ترش نیازآبی پایین بوده و خطر سرمازدگی، مهمترین مانع توسعه کشت این محصول محسوب می شود.
وی تصریح کرد: نبود زیرساختهای لازم ازجمله بازار فروش، ماشین آلات برداشت، خدمات مشاوره ای فنی ، کمبود و گران بودن نیروی کارگری، مهمترین موانع توسعه کشت چای ترش درشهرستان مه ولات می باشد.

ساربان افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی، تغییر الگوی کشت محصولات به سمت گیاهان دارویی، ازاهمیت بالایی برخوردار بوده و لازم است تا این ظرفیت نهفته را با هدف های توسعه اقتصاد ، بستر سازی برای اشتغال، افزایش بهره وری آب و خروج از تک محصولی فعال کرد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مه ولات

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها