با ما همراه باشید

عمرانی

معاون مسكن و ساختمان راه و شهرسازي خراسان رضوي خبر داد؛ ارائه تسهيلات ويژه به افراد داراي زمين (خود مالك) در طرح جهش توليد مسكن

منتشر شده

در

منصوري معاون مسكن خراسان رضوي - معاون مسكن و ساختمان راه و شهرسازي خراسان رضوي خبر داد؛  ارائه تسهيلات ويژه به افراد داراي زمين (خود مالك) در طرح جهش توليد مسكن

 

 

معاون مسكن و ساختمان راه و شهرسازي خراسان رضوي از ارائه تسهيلات ويژه به افراد داراي زمين (خود مالك) در طرح جهش توليد مسكن خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدعلي منصوري با اعلام اين خبر گفت: در اجراي قانون جهش توليد مسكن مصوب 17/05/1400 مجلس محترم شوراي اسلامي؛ اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوی برنامه توليد حداقل 93 هزار واحد مسكوني شهري و روستايي را در استان در دست تهيه و اجرا دارد.

 

معاون مسكن و ساختمان راه و شهرسازي خراسان رضوي اظهار كرد: بدين منظور كليه افراد داراي زمين (خود مالك) شامل كليه شهروندان، انبوه سازان و سرمايه گذاران محترم خراسان رضوي جهت بهره مندی از مشوق ها و تسهیلات طرح هاي توليد مسكن مي توانند بشرح ذیل از مزاياي طرح مذکور بهره مند شوند:

تسهيلات 4 ميليارد ريال به ازاي هر واحددر کلان شهر
تسهیلات 3 ميليارد ریال در سایر شهرهای استان
دوره تنفس دو ساله براي باز پرداخت تسهيلات
دوران بازپرداخت 20 ساله
پيش بيني سود 18 درصد (با امكان برگشت 6 درصد سود تسهيلات به مالكين از محل منابع صندوق حمايت از توليد مسكن)
50 درصد تخفيف عوارض صدور پروانه شهرداري و تقسيط دو ساله
50 درصد تخفيف خدمات نظام مهندسي
وي در خصوص مدارک مورد نیاز جهت بهره مندي از اين طرح گفت: ارائه درخواست کتبی مالک، سند مالکیت شش دانگ، مختصات UTM ملک مورد نظر و طرح معماری یا پروانه ساخت در صورت وقوع ملک داخل محدوده شهری، مدارک مورد نیاز جهت بهره مندي از اين طرح است.

 

منصوري افزود: متقاضيان مي توانند براي ارائه درخواست به سامانه اینترنتی TSM.MRUD.IR مراجعه نمایند و جهت اخذ اطلاعات بيشتر به معاونت مسكن، ساختمان و بازآفريني شهري اداره كل راه و شهرسازي به آدرس «بلوار فردوسي، تقاطع بلوار خيام» و در شهرستان ها به ادارات راه و شهرسازي همان شهرستان مراجعه کنند.

 

 

 

منبع: اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

اجتماعی

در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 08 16 - در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

بدنبال بارندگیهای اخیر در شهرستان گناباد بخش مهمی از روانابهای سطحی بوسیله سازه های آبخیزداری کنترل شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد رضا نخعی ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد با بیان این خبر گفت : در پی بارندگی های اخیر سد سنگ و ملاتی گوهردشت با حجم بیش از 6000 مترمکعب و بندهای خاکی در کاخک ، زیبد، کلات ، رضویه ، روجی و اروک کنترل شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد پروژه های آبخیزداری افزود: مهمترین اثر بخشی پروژه های آبخیزداری علاوه بر حفظ آب و خاک و ممانعت از حمل رسوبات و کاهش سیلابها مخرب، موجب نفوذ تدریجی آب به سفره های آب زیر زمینی و افزایش دبی آب چشمه ها ، قنوات و چاههای پایین دست شده که این امر رونق کشاورزی و دامداری و ارتقاء سطح معیشت خانوار های روستایی را به همراه دارد.

 

شایان ذکر است بارندگی های چند روز گذشته در شهرستان گناباد کمترین میزان خسارات را بدنبال داشت و موجب شادی مردم شد.

 

ادامه مطلب

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 15 42 03 - پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت: این اداره‌ کل آمادگی همکاری در دومین نمایشگاه مجازی کتاب را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید احمد موسوی از همکاری پست خراسان رضوی در دومین نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد و اظهار کرد: پست سال گذشته در رویداد فرهنگی نمایشگاه مجازی کتاب نقش مهمی بر عهده داشت و امسال نیز با جدیت تمام در طول این رویداد حضور کامل دارد.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز اداره‌ کل پست استان در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب حدود ۵۲ هزار ۴۴۶ مرسوله که محتوای آن کتاب بود را در سراسر استان توزیع کرد.

مدیر کل پست خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اولین نمایشگاه مجازی کتاب ۱۸ هزار و ۴۸۴ مرسوله حاوی کتاب از سوی ناشران توسط پست استان دریافت و به مقاصد مختلف در سطح کشور ارسال شد.

موسوی تصریح کرد: دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سراسر کشور از سه لغایت ۱۰ بهمن ماه امسال برگزار می شود.

 

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از مزایای این رویداد دانست و گفت: کارکنان پست بدون وقفه در سراسر استان آمادگی لازم جهت توزیع کتب و ارسال سفارشات را انجام می دهند.

 

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها