با ما همراه باشید

اقتصادی

معاون وزیرصمت : سیاست دولت سیزدهم، پاسخگویی مستقیم به مطالبات مردم است

منتشر شده

در

photo 2022 03 30 20 43 43 - معاون وزیرصمت : سیاست دولت سیزدهم، پاسخگویی مستقیم به مطالبات مردم است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: سیاست دولت سیزدهم، پاسخگویی مستقیم به مطالبات مردم است و با همین رویکرد در سفرهای استانی، نمایندگان وزارتخانه های مختلف در میان مردم حضور یافته و به طور مستقیم به مشکلات آنان رسیدگی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی رسولیان ، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در حاشیه راه اندازی میز خدمت به صاحبان صنایع که در جریان هجدهمین سفر رییس جمهور و اعضای هیات دولت به خراسان رضوی صورت گرفت، اظهار داشت: موضوعات مطرح شده از سوی مردم در قالب میز خدمت به صورت مستقیم توسط نماینده وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفته و پاسخ مستقیم به آنها داده می شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت هم با همین هدف میز خدمت را در تمام سفرهای استانی رییس جمهور در محل سازمان تابعه خود تشکیل می دهد.

وی افزود: من به نمایندگی از وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه همکارانم در حوزه بازرسی در میز خدمت در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت حضور می یابیم و با همه کسانی که متقاضی ملاقات هستند و مشکلاتی را در حوزه های مختلف صنعت، معدن و تجارت دارند، به صورت مستقیم می نشینیم و موضوعاتشان را بررسی می کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: در خصوص بخشی از مشکلات متقاضیان که قابلیت حل دارد، در همان محل تصمیم گیری می شود و مشکلاتی هم که نیاز به طرح در سطح ملی داشته باشد، به صورت تلفنی با همکاران در تهران منتقل و یا ثبت شده و برای ارایه آنها به سازمانهای مربوطه در مرکز مورد پیگیری قرار می گیرد.

رسولیان اظهار داشت: هدف از راه اندازی میزهای خدمت این است که تولیدکنندگان مشکلات خود را به صورت مستقیم به مسوولان منتقل کنند تا بتوان مشکلات و موانع در مسیر فعالیت آنان را برداشت.

وی عمده مشکلات موجود در حوزه های صنعت، معدن و تجارت را تامین مالی برای فعالیت بنگاه های اقتصادی دانست و گفت: خوشبختانه وزارت صمت در حال پیمودن مسیر تامین مالی زنجیره ای است که شیوه خوبی برای تامین مالی باشد، همچنین مسائلی در حوزه معادن و موانع در این مسیر وجود دارد که از طریق شورای معادن استانها یا شورای عالی معادن در حال پیگیری است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تامین زمین برای شهرکهای صنعتی و موضوعات مربوط به تامین مواد اولیه برای واحدهای صنعتی را از دیگر مسائل و دغدغه های مهم این وزارتخانه برشمرد.

رییس جمهور و هیات دولت در هجدهمین سفر استانی و نخستین سفر خود در سال ۱۴۰۱، امروز و فردا – چهارشنبه و پنجشنبه – مهمان استان خراسان رضوی خواهند بود.

آیت الله سیدابراهیم رییسی پیش از این به ۱۷ استان شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان و مازندران سفر کرده است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 53 15 - اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

 

مدیرجهادکشاورزی درگز به نقش مهم اعتبارات در برنامه های عملیاتی جهادکشاورزی تاکیدکرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، اکبر یونسی ، مدیرجهادکشاورزی شهرستان درگز گفت: نقش مهم اعتبارات در پیشبرد برنامه های عملیاتی و جذب به موقع آن، هماهنگی بیشتر بین واحدهای اجرایی و مالی ، واحدهای تخصصی با واحدهای ستادی را می طلبد.

وی به تهیه مستندات و ارائه به موقع گزارشها اشاره کرد و بر دقت در انتخاب پیمانکاران و زیر پروژه ها ، زمان مناسب اجرای پروژه ها ، مکان اجرای پروژه ها تاکیدکرد.

یونسی افزود: جلسات پیگیری اعتبارات و اجرای دقیق موافقتنامه ها به طور منظم برگزار گردد، همچنین واحدهای اجرایی نسبت به مستند سازی پروژه هاو ارائه گزارشات به موقع اهتمام ویژه ورزند و اجرای پروژه ها و هزینه کرد آن توسط واحد های اجرایی مطابق با دستورالعمل ها و عملیات مندرج در زیر پروژه ها صورت گیردو در بازدید پروژ ه ها واحد طرح و برنامه حضور داشته باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 07 31 39 - عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از برداشت گل محمدی از سطح 13هکتار گلستانهای این شهرستان خبرداد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد علی فرهمند راد،معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی نیشابور گفت: برداشت گل محمدی شهرستان در وضعیت مناسبی است و با همت کشاورزان تولید کننده برداشت این محصول آغاز شده است . اقدامات ترویجی و کلاس های آموزشی جهادکشاورزی از جمله اقدامات حمایتی در این زمینه محسوب می شود.

فرهمند راد تصریح کرد: در حال حاضر13 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گل محمدی قرار گرفته است که حدود 9 هکتار آن بارور و4هکتار آن غیر بارور می باشد. انتظار می رود از سطح باغات بارور ، معادل 20 تن محصول برداشت شود که درآمد ناخالصی معادل 10میلیارد ریال را برای کشاورزان به همراه دارد.

وی ادامه داد: از این مقدار تولید گل محمدی شهرستان حدود 12 تن به خارج شهرستان ارسال می شود و 4 تن بصورت غنچه و4 تن بصورت تازه فروشی به بازار عرضه می شود وبا وجود12واحد صنعتی وخانگی مقدار10تن آن که تولید 10هزار لیتر گلاب می کند در شهرستان گلاب گیری می شود .وجود آفت و بیماری های کمتر، قیمت مناسب، هزینه جاری پایین، مقاوم نسبت به خشکی و سرمازدگی این گیاه از جمله عوامل موثر بر رشد توسعه آن محسوب می شود.

فرهمندراد افزود: توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی از جمله تهیه اسانس، گلابگیری، مرباسازی و تهیه غنچه خشک از جمله ضروریات فعالیت های جانبی در راستای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی این محصول می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به جوان بودن گلستان های موجود میانگین برداشت در شهرستان 2200 کیلوگرم در هکتار است و این در حالی است که در سال چهارم بیشترین میزان تولید را دارد که میانگین آن3000 کیلوگرم در هکتار برآورد می شود.

وی تصریح کرد: گل محمدی به صورت قلمه و پاجوش از آذرماه تا پایان اسفندماه کشت می‌شود و از فروردین تا اردیبهشت ماه به صورت گلبرگ و غنچه برداشت می شود.

فرهمندراد بیان کرد: این گیاه ١٢ سال گل می‌دهد و صرفه اقتصادی آن از سال سوم چشمگیر است، و بعد از ١٢سال شاخه این گیاه به اندازه ٢٠ سانتی متر بریده و باغستان جدید احداث می‌شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی نیشابور

ادامه مطلب

اقتصادی

توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 15 22 - توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات و رییس اداره تولیدات گیاهی این مدیریت از مزارع چای ترش در بخش مرکزی بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران هادی ساربان ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: چای ترش گیاهی با ارزش اقتصادی بالا بوده که از دیرباز در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته و امروزه به عنوان یک محصول زراعی جدید یکساله، در مناطق گرمسيری و نيمه گرمسيری کشت می شود.

ساربان افزود: مهمترین ویژگی مثبت چای ترش نیازآبی پایین بوده و خطر سرمازدگی، مهمترین مانع توسعه کشت این محصول محسوب می شود.
وی تصریح کرد: نبود زیرساختهای لازم ازجمله بازار فروش، ماشین آلات برداشت، خدمات مشاوره ای فنی ، کمبود و گران بودن نیروی کارگری، مهمترین موانع توسعه کشت چای ترش درشهرستان مه ولات می باشد.

ساربان افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی، تغییر الگوی کشت محصولات به سمت گیاهان دارویی، ازاهمیت بالایی برخوردار بوده و لازم است تا این ظرفیت نهفته را با هدف های توسعه اقتصاد ، بستر سازی برای اشتغال، افزایش بهره وری آب و خروج از تک محصولی فعال کرد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مه ولات

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها