با ما همراه باشید

عمرانی

منطقه سه شهرداری مشهد برای سند دار کردن زمینهای حاشیه شهر نیازمند همراهی سایرنهادهاست

منتشر شده

در

02 3 - منطقه سه شهرداری مشهد برای سند دار کردن زمینهای حاشیه شهر نیازمند همراهی سایرنهادهاست

 

منطقه سه شهرداری مشهد برای سند دار کردن زمینهای حاشیه شهر نیازمند همراهی آستانقدس رضوی و اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران مهدی خداشناس، شهردار منطقه سه در نشست خبری درباره وضعیت سنددارکردن زمینهای محدوده مهرگان از آستانقدس رضوی و اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خواست، نسبت به برطرف شدن مشکل این زمینها با همراهی سازمان ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی و شهرداری منطقه 3 مساعدت کنند.

 

شهردار منطقه سه مشهد بدون دادن آمار مشخص از پدیده بام فروشی گفت: این پدیده به دلایل مختلف که همراه با آسیب‌های اجتماعی است در حاشیه شهر درحال گسترش است.

 

شهردار منطقه سه مشهد گفت: ٢٩درصد مساحت منطقه سه را سکونتگاه‌های غیر رسمی تشکیل می‌دهد و ۵۶ درصد جمعیت منطقه در این بافت‌ها زندگی می‌کنند.

 

خداشناس افزود: ۸۵۰ هکتار اراضی بزرگ مقیاس در منطقه سه وجود دارد که در یک‌سال گذشته ۲۵۰ هکتار از این زمینها تعیین تکلیف شده است.

 

وی گفت: امسال ۵۳۶ پروانه ساخت و ۴۰۰ پروانه پایانکار در منطقه صادر و ۲ هزار و ۶۰۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز نیز مهر و موم شده است.

 

شهردار منطقه سه مشهد خاطر نشان کرد : در محدوده مهرگان منطقه سه شهرداری مشهد، کاربری اراضی، دولتی است و مشکل سند وجود ندارد اما در منطقه “قُرُقی” مشکل ارائه خدمات وجود دارد و زمین‌ها به صورت قولنامه‌ای درحال خرید و فروش است.

 

وی گفت: سه پروژه کرانه شمالی، بوستان بهار و محور رسالت سه کلان پروژه این منطقه هستند.

 

خداشناس افزود: با همکاری سازمان زمین و مسکن، طرح ساخت مسکن ملی در منطقه سه انجام و در آینده هزار و ۲۰۰ پروانه برای زمین‌های منطقه مهرگان صادر می شود.

وی درباره وضعیت سنددارکردن زمینهای محدوده مهرگان از آستانقدس رضوی و اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خواست، نسبت به برطرف شدن مشکل این زمینها با همراهی سازمان ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی و شهرداری منطقه 3 مساعدت کنند.

 

خداشناس درباره اعتبار پروژه های عمرانی این منطقه خاطرنشان کرد:اعتبارات عمرانی در حال حاضر به هفت هزار میلیارد ریال رسیده که در یکسال رشد 10 برابری داشته ، در حال حاضر کل اعتبار منطقه 9 هزار میلیارد ریال، اعتبار عمرانی هفت هزار میلیارد ریال و اعتبار جاری دو هزار میلیارد ریال است.

وی با اشاره به مهمترین پروژه های عمرانی منطقه سه افزود: مهمترین پروژه‌های منطقه شامل پل رسالت- طبرسی با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال، سالن چندمنظوره مهرگان با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال,، تکمیل و بهره برداری سوله حوادث غیر مترقبه شهید ناصری با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال، پیاده‌رو سازی خیابان مسلم با اعتبار ۴۰ میلبارد ریال، پیاده‌روسازی خیابان گاز با اعتبار 80 میلیارد ریال، بازگشایی راستگرد پل رسالت در ۱۸ روز و گره گشایی ۴۸ ساعته از ابتدای خیابان شهید هاشمی نژاد است.

 

شهردار منطقه سه گفت : کلان پروژه‌های منطقه نیز شامل توسعه بوستان بهار با اعتبار هزار و 650 میلیارد ریال، نهضت تحول آفرینی محور رسالت با اعتبار دو هزار و 500 میلیارد ریال، دوربرگردان غیر همسطح شهید میرزایی با اعتبار هزار میلیارد ریال، تعریض پل کشف رود با اعتبار 800 میلیارد ریال، میان گذر رسالت- طبرسی با اعتبار 350 میلیارد ریال، سه گانه‌های تعریض، پیاده روسازی و احداث کانال جمع آوری آب‌های سطحی انتهای رسالت با اعتبار 280 میلیارد ریال، تعریض، پیاده روسازی و آسفالت ابتدای رسالت شمالی با اعتبار 80 میلیارد ریال و دوربرگردان همت آباد با اعتبار 20 میلیارد ریال می‌شود.

 

خداشناس درباره پروژه‌های زودبازده گفت: 43 پروژه زودبازده با اعتبار 130 میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی 80 درصد شامل پیاده‌رو سازی، مجموعه ورزشی، کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی، فرهنگسراها  در منطقه در حال اجرا است.

 

وی گفت: متراژ معابر خاکی منطقه سه در ابتدای سال 150 هزار متر مربع که امسال آسفالت شده 25 هزار متر مربع انجام شده و متراژ روکش آسفالت انجام شده در هشت ماهه نخست 49 هزار متر مربع بوده است.

 

شهردار منطقه سه درباره اقدامات حوزه شهرسازی و معماری خاطرنشان کرد: در هشت ماهه نخست سال 536 پروانه ساختمانی و 400 مورد پایانکار ساختمانی صادر شده و 80 مورد رای قلع برای ساخت سازهای غیرمجاز در این مدت  بوده و  250 هکتار از اراضی بزرگ مقیاس ساماندهی شده و ساماندهی اراضی 200 هکتاری چاهش بعد از 20 سال انجام شده است.

 

شهردار منطقه سه ضمن اشاره به اینکه مساحت فضای سبز منطقه 220 هکتار است،افزود: سرانه فضای سبز منطقه 4.8 مترمربع، میزان افزایش مساحت فضای سبز در سال جاری 17 هکتار، اعتبار فضای سبز در بخش نگهداری در سال جاری440 میلیارد ریال، اعتبار فضای سبز در بخش عمرانی در سال جاری دو هزار و 585 میلیارد ریال و هزینه کرد منطقه برای توسعه و نگهداری فضای سبز در سال جاری سه هزار و 26 میلیارد ریال است.

 

وی از افزوده شدن 4 زمین ورزشی به منطقه 3 شهرداری مشهد خبرداد و گفت:کرانه شمالی، بوستان بهار و محور رسالت سه کلان پروژه این منطقه است.

 

شبنم مقدم

 

اقتصادی

همزمان با ایام دهه فجر بهره برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغازشد

منتشر شده

در

2 - همزمان با ایام دهه فجر بهره برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغازشد

 

همزمان با گرامیداشت دهه فجر و با حضور استاندار خراسان رضوی طی مراسمی ، بهره‌برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین محمودی، مديرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان ضمن تشریح جایگاه صنعت برق در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی گفت: برای بهره برداری از این پست بالغ بر سیصد و ده میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ضمن قدردانی از تلاش های شرکت برق منطقه ای که در راه اندازی این پست و خدمت به مردم منطقه کلات زحمت کشیده‌اند افزود: این پست با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر و با هدف تامین برق پایدار شهرستان زاوین و ناحیه صنعتی آن و همچنین جبران افت ولتاژ منطقه و تامین برق صنایع و کشاورزی راه اندازی شده است .

استاندار خراسان رضوی طی افتتاح پست زاوین گفت: پست زاوین با سرمایه‌گذاری انجام و در محدوده کلات بهره برداری شده و امیدواریم در تامین برق مطمئن و پایدار منطقه موثر واقع شود.

وی درباره تامین برق پایدار در استان خراسان رضوی گفت: صنعت برق و بویژه برق منطقه ای خراسان در مدیریت مصرف ، موفق عمل کرده ، مخصوصا در هفته اخیر که با توجه به برودت هوا شرکت برق منطقه‌ای خراسان خوشبختانه این موضوع را به خوبی مدیریت کرد.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

عمرانی

اخذ سند تک برگي و تثبیت مالکیت دولت بر روی 81 فقره از اراضی شهرستان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2023 01 22 17 22 48 - اخذ سند تک برگي و تثبیت مالکیت دولت بر روی 81 فقره از اراضی شهرستان خراسان رضوي

 

 

رئیس اداره املاك راه و شهرسازی خراسان رضوي از 81 فقره سند تک برگي و تثبیت مالکیت به مساحت 64/5934182 مترمربع به نام سازمان ملي زمين و مسكن از اراضی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ حسين ناطق، رئیس اداره املاك راه و شهرسازی خراسان رضوي اظهار داشت: این اداره همسو با سیاست‌گذاری‌های معاونت املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوي و با هدف پیشگیری از زمین خواری و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی، اخذ سند تک برگ اراضی دولتی و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگي را در اولویت‌های کاری قرار داده است.

 

وی افزود: در این راستا و بمنظور حراست از اراضی ملی و دولتی، 81 فقره سند تک برگ اراضی دولتی این شهرستان اخذ و تثبیت مالکیت شد.

 

ابراهیمی رئیس اداره راه و شهرسازی طرقبه، شاندیز و چناران نیز گفت: از ابتداي سال جاري 1401 اخذ اسناد تك برگي و كاداستر نمودن نقشه هاي اراضي ملي در شهرستان طرقبه شانديز به مساحت64/5934182 مترمربع و تعداد 81 سند مالكيت که سند آن به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن صادر شد.

 

وی با اشاره به اهمیت اجرای حدنگاری اراضی ملی برای مبارزه با زمین خواری، خاطرنشان کرد: با اجرای قانون کاداستر و اخذ اسناد تک برگ به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند به حداقل ممکن می‌رسد.

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه و شهرسازي خراسان رضوي

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2023 02 06 13 10 16 - بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در استان هم‌زمان با دهه فجر با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها شامل واحد‌های اقامتی مختلف، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی و تفریحی است.

موسوی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها 5 هزار میلیارد ریال است و برای 161 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: 50 درصد این پروژه‌ها در مشهد و بقیه در سایر شهرستان‌ها خراسان رضوی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر 210 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در حال ساخت، تبدیل و توسعه با حجم سرمایه گذاری 950 هزار میلیارد ریال داریم که این طرح‌ها برای حدود 9500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

هم چنین در مراسم افتتاح معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی، رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی حضور داشتند.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها