با ما همراه باشید

فرهنگی

موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 44 14 - موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور در 3 بخش، ضمن کسب رتبه و موفقیت، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی، دکتر عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حالی به پایان رسید که از دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سه بخش تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره، 410 اثر از 16 کشور از جمله ایتالیا، پاکستان، ترکیه وغیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بر اساس داوری صورت گرفته، 39 اثر از سوی هیئت علمی داوری امتیازلازم برای قرار گرفتن در رتبه بندی برتر را کسب کردند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش کتاب های چاپی با محوریت حرم و اماکن متبرکه با کتاب «مهندسی قرارداد اجاره موقوفات در سنجه اصل رعایت غبطه وقف» اثر محمدجواد فخر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سيدحسن وحدتي شبيري و عبدالرضا اصغري به رتبه دوم دست یافت.

این نهاد علمی فرهنگی که در زمینه نشر هم فعالیت دارد در بخش ناشران فعّال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بین‌الملل آثار نگارش یافته به زبان های زنده و پر مخاطب جهان (غیرفارسی) نیز از دانشگاه علوم اسلامی رضوی به خاطر چاپ کتاب «اعتقاد ما» به زبان فرانسوی تقدیر شد.
بر این اساس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیش از دیگر موسسات و نهاد های علمی در کسب رتبه و تقدیر به لحاظ شایستگی و فعالیت در زمینه نشرو کتاب موفقیت به دست آورده است.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

فرهنگی

زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 18 03 46 - زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

دردیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی، زمینه های همکاری بررسی و بر تهیه تفاهم نامه ای در این باب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط، رییس دانشگاه رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این دیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به معرفی دانشگاه، رشته های موجود، توانمندی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پرداخت.

وی در ادامه به دیدار تولیت محترم آستان قدس رضوی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و از ابراز تمایل وزیر در استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه سخن گفت.

حجت السلام والمسلمین خیاط با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان انقلابی و معتقد، نسبت به زمینه های مختلف همکاری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوشامدگویی به همکاری با حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و زمینه های همکاری را متعدد دانست.

وی در این دیدار به راه های جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در آموزش و پرورش اشاره کرد و نیزاز معرفی دانشگاه به دانش آموزان نخبه و حضور دانش آموزان در دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای هیأت علمی در تدوین کتب درسی و تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و معلمان و مدیران سخن گفت.

در پایان تصمیم بر آن شد که پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از سوی اداره کل تهیه و با اعمال نظرات دانشگاه نهایی شده و ضمن امضای طرفین اجرا و مبنای گسترش و ادامه همکاری ها قرار گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

زیارت

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 41 52 - پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد شاد ، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی اعلام داشت :پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر در سامانه سماح آغاز شده است و تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین در استان خراسان رضوی پیش ثبت نام کرده اند. .

 

وی افزود:قرار بود پیش ثبت نام تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که بعلت درخواست های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای اربعین، این مهلت تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید  شده است .

 

ادامه مطلب

فرهنگی

چهارمین جشنواره ملی کتاب سال سبک زندگی در مشهد برگزار می شود

منتشر شده

در

14010429000317 Test PhotoN 1 - چهارمین جشنواره ملی کتاب سال سبک زندگی در مشهد برگزار می شود

 

 

چهارمین جشنواره ملی کتاب سال سبک زندگی با محور آیین ها و مناسک در مشهد برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، محمد شیخ الاسلامی، معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در نشست خبری چهارمین جشنواره ملی کتاب سال سبک زندگی در ارتباطی مجازی با دفتر مشهد گفت: ادبیات سبک زندگی در کشور ما مغفول مانده و به خوبی روی آن کار نشده است.

 

معاون فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به دوره ی قبل از برگزاری جشنواره کتاب سال سبک زندگی، ادامه داد: اولین دوره این جشنواره در سال ۹۶ با رویکرد عمومی و دومین دوره در سال ۹۷ با موضوع کتابهای کودک و نوجوان در رشته های مختلف در تهران برگزار شد.

 

وی افزود: چهارمین دوره این جشنواره امسال در مشهد با محور ویژه سبک زندگی، آیین ها و مناسک در مشهد برگزار می شود که معطوف به انتشار کتاب با محوریت سبک زندگی است.

 

معاون فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهداف این جشنواره گفت: تقدیر از حرکت علمی در این عرصه، کشف استعدادها، ارزیابی و جریان پژوهی عرصه سبک زندگی، جریان سازی عرصه فرهنگی و مستندسازی فعالیت های علمی اهداف مورد توجه ماست و امیدواریم بتوانیم در توجه به مسئله سبک زندگی استمرار داشته باشیم.

 

همچنین،علی رحمانی، دبیر جشنواره کتاب سال سبک زندگی گفت: واژه سبک زندگی یکی از پرکاربردترین واژه هایی است که در سالهای اخیر در محاوره های علمی و سیاسی کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

 

رحمانی با بیان اینکه جشنواره ۱۰ محور دارد گفت: محور ویژه این جشنواره، سبک زندگی، آیین ها و مناسک است. مبانی و مفاهیم، هویت ایرانی و اسلامی، خانواده، جنسیت، زندگی شهری، رسانه و فضای مجازی، تولید و مصرف فرهنگی، آموزش و سلامت، الگوها و اسوه ها با موضوعیت سبک زندگی، دیگر محورهای این جشنواره است.

 

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۱ است، افزود: شرایط شرکت در این جشنواره انتشار کتاب بین سالهای ۹۷ تا ۱۴۰۱ و عدم ارسال کتاب در دوره های گذشته جشنواره است.

رحمانی گفت: همچنین امکان ارسال رساله های سطح چهار حوزوی و دکتری دانشگاه در محور ویژه جشنواره وجود دارد.

 

دبیر جشنواره کتاب سال سبک زندگی در این مراسم ضمن رونمایی از سایت، پوستر جشنواره افزود: اختتامیه این جشنواره در بهمن ماه ۱۴۰۱ در مشهد برگزار می شود .

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها