با ما همراه باشید

اقتصادی

میز خدمت جهادی در سالگرد شهید سلیمانی در شهرک های صنعتی بینالود و کمال الملک برپا شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 04 17 57 53 - میز خدمت جهادی در سالگرد شهید سلیمانی در شهرک های صنعتی بینالود و کمال الملک برپا شد

 

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: میز خدمت جهادی در سالگرد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در راستای خدمت رسانی به کارآفرینان و رفع مشکلات تولید در شهرکهای صنعتی بینالود و کمال الملک ایجاد شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ؛ علی بهرامی زاده افزود : این میز خدمت به مدت یک هفته در دو شهرک صنعتی مزبور فعال است و با حضور نمایندگان بخشهای مختلف شرکت شهرکهای صنعتی انواع خدمات مشاوره ای، عارضه یابی، مشکلات زیربنایی اعم از زمین، آب و برق و گاز؛ صدور پروانه بهره برداری را به صاحبان صنایع ارایه می دهد.

وی بیان کرد: افزون بر این شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی از ابتدای سال جاری روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته را به برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرکهای صنعتی در محل یکی از شهرکها و نواحی صنعتی استان اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: در این کارگروه معاونین و نمایندگان معاونت های مختلف شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی حضور یافته و به بررسی و عارضه یابی مشکلات واحدهای تولیدی می پردازند که در این راستا چهارشنبه هر هفته به بررسی مشکلات واحدهای صنعتی تعطیل و پنجشنبه هر هفته به عارضه یابی این واحدها اختصاص دارد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 40 نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این شرکت در شهرکها و نواحی مختلف استان برگزار شده که منجر به بررسی مشکلات 300 واحد صنعتی شده است.

بهرامی زاده افزود: در راستای برگزاری نشستهای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی مشکلات 97 واحد صنعتی برطرف شده و 53 واحد تعطیل به چرخه تولید بازگشته اند.

وی اظهار داشت: ممکن است برخی از مشکلات واحدهای صنعتی مربوط به شرکت شهرکهای صنعتی بوده و به مشکلات آن شهرستان بازگردد، به همین منظور از نمایندگان همه ادارات دستاندرکار در حوزه خدمات روبنایی و زیربنایی تولید نیز درخواست می شود که در نشستهای مذکور شرکت کنند.

وی اضافه کرد: مشکلات مطرح شده در نشستهای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شرکت شهرکهای صنعتی استان در صورتی که مربوط به این شرکت یا شهرستان باشد، راهکارها برای حل مشکل اتخاذ می گردد اما اگر این مشکلات مربوط به سازمانهای دیگر باشد، صورت جلسه شده و به سازمان مربوطه ارجاع می شودو یا به ستادها و کارگروههای قانونی استانی نیز ارسال می شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

 

اقتصادی

اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 18 45 37 - اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با امام جمعه و مسئولین ستاد نماز جمعه شهرستان درمحل مدیریت جهاد کشاورزی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، امام جمعه شهرستان کاشمر در دیدار با مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گفت:مجموعه جهاد کشاورزی برای ما و شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است و ما نیز در جهت هماهنگی سایر ادارات با جهاد کشاورزی تمام تلاشمان را می کنیم.

 

طاهری افزود:تمامی شهرستان ها می بایست از ظرفیت موجود درون همان شهرستان استفاده و اشتغال و درآمد پایدار ایجاد کنند.

محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد و چشم انداز جهاد کشاورزی کاشمر اولویت جهاد کشاورزی راآموزش ،تغییر الگوی کشت کشاورزی مبتنی بر علم و استفاده از سیستم های نوین آبیاری عنوان کرد.

شجعی تقویت و رفع موانع زنجیره های تولید را نیزازاولویت های جهاد کشاورزی کاشمر عنوان کرد و افزود:همگی می بایست تلاش خود را در جهت جذب سرمایه گذاران داخل و خارج شهرستان و هدایت به سمت بخش کشاورزی بکار گیریم.

وی پیگیری طرح کشاورزی قراردادی و مرکز اصلاح نژاد دام را با هدف افزایش ضریب تبدیل و زادو ولد و توسعه صنعت دامپروری کاشمر را از اهداف جهاد کشاورزی شهرستان دانست و اظهار کرد:خوشبختانه با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی اجرای طرح سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان درحال اجرا می باشد تا بتوانیم این طرح را بطور علمی انجام دهیم.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد:همانند هشت سال دفاع مقدس که همکاران ما در پیشانی جنگ انجام وظیفه می کردند ، اکنون نیز در پیشانی جنگ اقتصادی درحال انجام وظیفه هستیم و خدمت به مردم کشور عزیزمان را افتخار می دانیم.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 11 58 - 120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد: 120 هکتار از باغات پسته شهرستان در حال گذراندن مراحل دریافت پروانه استاندارد محصول سالم هستند .

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : محصول سالم محصولی است که دارای حد استاندارد مواد شیمیایی شامل سموم و کودها بوده و عاری از عناصر و ترکیبات سمی و آلاینده بیش از حد مجاز باشد و مصرف محصول ناسالم باعث به خطر افتادن سلامت انسان و دام شده و مشکلات عدیده ای را به همراه دارد.

وی ادامه داد : برای اخذ مجوز محصول سالم ابتدا باید در سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی (سماک) ثبت نام انجام شود و پس از طی مراحل سامانه ای از جمله بارگذاری پروانه بهره برداری ، مدارک شناسنامه ای و مدارک مالکیت آب و زمین جهت بررسی و تأیید صحت و سقم مدارک، به کارشناس مدیریت کنترل کیفیت ارجاع داده شده و پس از تأیید کارشناس، نمونه برداری از محصول و آزمایش جهت بررسی عاری بودن محصول از مواد شیمیایی بیش از حد مجاز انجام می شود. در صورت سالم بودن محصول توسط اداره استاندارد با همکاری اداره جهاد کشاورزی مجوز لازمه صادر می شود.

 

رودسرابی گفت: در حال حاضر در شهرستان خوشاب50 هکتار پسته دارای پروانه استاندارد محصول سالم هستند که این مقدار امسال به 120 هکتار ارتقاء می یابد .

مدیر جهاد شهرستان افزود: پس از دریافت مجوز محصول سالم ، محصول مورد نظر با قیمت بالاتری نسبت به محصولات معمولی در بازار به فروش می رسد.

گفتنی است این پروانه هر ساله باید تمدید شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها