با ما همراه باشید

اجتماعی

نابسامانی اقتصادی کشور درآمد شهرداری‌ها را افزایش داد

منتشر شده

در

rahnama - نابسامانی اقتصادی کشور درآمد شهرداری‌ها را افزایش داد

پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از ایسنا:  استاد برنامه‌ریزی شهری دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه عملکرد مدیریت شهری مشهد در دوره پنجم عمدتا محدود به اقدامات فیزیکی بزرگ‌مقیاس و تبلیغاتی بوده عنوان کرد: آثار چنین اقداماتی بر بدنه اجتماعی و جامعه خیلی قابل مشاهده نیست. این اقدامات و نابسامانی‌های اقتصادی سبب افزایش درآمد شهرداری‌ شد. به همین جهت خاطر عکس‌العمل مردم در انتخابات شورا قابل پیش‌بینی بود.

محمدرحیم رهنما در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اولین وظیفه شورای شهر انتخاب شهردار است. شهردار به عنوان مدیر اجرایی نقش مهمی در کسب توفیق شهر و شهرداری دارد. ما به عنوان مجموعه دانشگاهی که از یک مرکز تحقیقات شهری نیز برخوردار هستیم، تصمیم گرفتیم نقطه نظرات نخبگان در خصوص معیارهای انتخاب شهردار را جمع‌آوری و دسته‌بندی کرده و در اختیار مسئولان مدیریت شهری کنونی قرار دهیم.

وی افزود: در قرن ۲۱ شهرها نیرو و محور توسعه به مشار می‌آید. در واقع توسعه ملی به توسعه شهرها بستگی دارد؛ بر همین اساس نقش مدیریت شهری مهم است؛ در واقع مدیریت خوب منجر به توسعه شهر خواهد شد.

استاد برنامه‌ریزی شهری دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: در نظرسنجی‌های صورت گرفته توسط مرکز تحقیقات شهری حدود ۱۴۰ شهروند شرکت داشتند که از لحاظ تحصیلات دارای مدارک دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی بودند. این افراد در حوزه مسائل شهری تخصص داشته و با افق‌ها و چالش‌هایی که شهر مشهد با آن روبه‌رو است، آشنایی کامل داشتند.

وی در خصوص نتایج این نظرسنجی در مورد ویژگی‌های شهردار گفت: براساس نتایج نظرسنجی مزبور، ویژگی‌های مدنظر پرسش‌شوندگان در خصوص شهردار مسائلی نظیر دانایی و تخصص حرفه‌ای در امور مدیریت شهری، برخورداری از بینش راهبردی و استراتژیک، بهره‌مندی از روحیه مشارکت‌پذیری، مسئولیت‌پذیری، توانایی و قدرت برقراری ارتباط با مراکز اداری و تصمیم‌گیری، داشتن طرح و برنامه منظم، برخورداری از سابقه و تجربه حرفه‌ای در امور مدیریت شهری، داشتن روحیه پاسخگویی، متعهد و متخصص بودن و توجه ویژه‌ به مناطق حاشیه‌نشینی بود. همچنین فراجناحی بودن شهردار نیز موضوع دیگری بود که شهروندان شرکت کننده در این نظرسنجی به آن اشاره داشتند.

عضو اسبق شورای شهر مشهد گفت: مدیریت شهری برای اینکه در انتخاب شهردار موفق باشد، باید به نقطه نظرات نخبگان و پیشنهاداتی که به آن‌ها داده می‌شود، توجه کند. انتخاب شهردار نباید از روی احساس یا سیاست اقدام کند بلکه باید شخصیتی معقول داشته باشد. زمانی گفته می‌شد شهردار باید جوان باشد. باید توجه داشت شهردار جوان موضوع خوبی است اما مهم است که یک شهردار از دانش تخصصی و صلاحیت لازم برای حکمرانی شهر برخوردار باشد.

نابسامانی‌های اقتصادی سبب افزایش درآمد شهرداری‌ها شد

وی با بیان اینکه در این چند سال اخیر کشور دچار بحران‌هایی همچون تورم و افزایش قیمت‌ها شده که به نوعی موجب ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در سرمایه‌گذاری شده، گفت: این بحران‌ها به دلیل تحریم، قطعنامه‌های یک‌جانبه ایالات‌متحده، ناتوانی در فروش نفت و… بروز کرده است. مردم در شرایط بحرانی کنونی قصد دارند سرمایه‌های خود را حفظ کنند؛ بنابراین به دنبال راه‌هایی همچون سرمایه‌گذاری در مسکن، طلا، ارز و بورس می‌روند. در این میان عمده سرمایه‌گذاری‌ها در بخش مسکن رخ داد. در این زمان بود که سرمایه‌گذاری و ساخت‌و ساز به شدت رونق یافت و برعکس، فعالیت صنایع و کارخانجات متوقف شد. با این توصیف این سوال مطرح می‌شود که آیا رونق ساخت و ساز مزبور ناشی از برنامه‌ریزی‌های مدیریت شهری بود یا بحران‌های اقتصادی؛ آیا افزایش درآمد شهرداری در این شرایط جزو توانمندی‌های مدیریت شهری بوده است؛ بعید می‌دانم اینگونه باشد زیرا هیچ قانون و ضابطه‌ای در شهرداری تغییر نکرد؛ تنها نابسامانی‌های اقتصادی بود که سبب افزایش درآمد شهرداری‌ها شد.

رهنما با اشاره به اینکه اعلام می‌شود شهرداری ۳۰ درصد افزایش درآمد داشته، گفت: من این افزایش درآمد را به کارایی سیستم مربوط نمی‌دانم بلکه آن را ناشی از شرایط تحمیل شده بر کشور می‌دانم. این وضعیت تاثیر عجیبی که بر شهرها گذاشت و سبب رونق ساخت‌وساز شد.

افزایش درآمد شهرداری ناشی از ساخت‌وساز بوده است

این استاد برنامه‌ریزی مدیریت شهری دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: مساله اصلی این است که در این دوره‌ آنچه سبب افزایش درآمد شهرداری شد، ناشی از درآمد ناپایدار و وابسته به ساخت‌و ساز بود که ما از آن به عنوان اعتیاد ساخت‌وساز یاد می‌کنیم؛ به محض اینکه با دوره‌ رکود مواجه شویم، شهرداری به شدت متضرر خواهد شد. در حال‌ حاضر هزینه‌های شهرداری زیاد شده و کم هم نخواهد شد. این عدم تعادل درآمد باعث بدهکار شدن شهرداری در بلندمدت می‌شود.

وی بیان کرد: حدود ۲۵ هزار نفر از افراد در شرکت‌های وابسته و غیروابسته با شهرداری مشهد کار می‌کنند. مدیریت شهری در سبک کردن ساختار شهرداری، کاهش هزینه‌ها، برون‌سپاری، مشارکت بخش عمومی، هوشمندسازی شهر که سبب کاهش هزینه‌ها شود، مقررات‌زدایی و آسان کردن سیستم شهرداری نتوانسته موفق عمل کند.موضوع دیگر وابسته کردن حقوق کارمندان به وام و اعتبار است چنین موضوعی بسیار خطرناک بوده و مشکلات شهری را دوچندان می‌کند.

رهنما ادامه داد: مدیریت شهری پنجم در این دوران در حوزه پژوهش چندان درخششی نداشت و عملکرد خوبی از خود نشان نداد. انتظار این بود که در این دوره تعدادی کتاب، نشریات و طرح‌های تحقیقاتی قابل توجهی به چاپ برسانند و ارتباط خود را با مراکز علمی پژوهشی بیشتر کنند.

این عضو اسبق شورای شهر مشهد گفت: آیا فعالیت‌های مدیریت شهری پنجم با اصول توسعه پایدار و چشم‌انداز توسعه آینده شهری همراه بوده است؟ آیا این اقدامات باید در شورای بعدی ادامه داشته باشد یا خیر؟ آیا نیاز است در این فعالیت‌ها تغییراتی ایجاد شود؟ آیا ماشینی کردن شهر، گسترش بزرگراه‌ها در دامنه جنوبی شهر و تخریب محیط زیست به صلاح شهر بود؟ آیا این فعالیت پرهزینه با انرژی ناپایداربرای آینده شهر مناسب است؟ به نظر من در خصوص اقدامات شورای پنجم نیاز به تجدیدنظر و تفکر بیشتری است.

انتقاد از پروژه کوهشار مشهد

رهنما در خصوص پروژه کوهشار مشهد بیان کرد: نیاز بود در این پروژه آب توسط موتورهای برق از پایین به سمت بالا کشیده شود و سپس از دامنه کوه سرازیر گردد. چنین موضوعی نیازمند مصرف برق زیادی است. حال این سوال به وجود می‌آید که با وجود شرایط اقلیمی کنونی و هوای گرم در مشهد، راه‌اندازی آبشار چه تاثیری در شهر دارد؟ اگر یک روز برق نباشد، سیستم این پروژه دچار مشکل خواهد شد. اینکه ما فقط هزینه کنیم و مجموعه‌ای را بسازیم، کافی است؟ نباید از یاد برد که این سرمایه‌گذاری‌ها با پول شهروندان انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر با وجود قطعی برق، شاهد بروز بی‌نظمی زیادی در شهر، ایجاد ترافیک و برخی نابسامانی در تردد خودروها هستیم. این در صورتی است که شاهد نصب LDEها برای نمایش زمان‌ در سطح شهر هستیم؛ تابلوهایی که کارایی چندانی ندارد. همچنین رنگ کردن طول مسیر دوچرخه‌ها را موضوعی است که به مرور زمان رنگ آن‌ از بین خواهد رفت. رنگ‌آمیزی جداول حاشیه خیابان‌ها موضوع دیگری است که هر سال ده‌ها تن رنگ صرف آن می‌شود. این رنگ‌های مصنوعی جز آسیب‌ زدن به محیط زیست کارایی چندانی ندارد. اگر در مدیریت شهری راهبردی خوبی به کار گرفته می‌شد، ابتدا پنل خورشیدی روی چراغ راهنمایی رانندگی در سطح شهر نصب می‌شد که هنگام بروز قطعی برق، خیابان‌ها دچار بی‌نظمی نشود.

توسعه پایدار در دنیای امروز حداقل هزینه و حداقل مداخله در طبیعت است

استاد برنامه‌ریزی شهری دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: مدیریت شهری هزینه مسکن را کاهش داد یا سیستم صدور پروانه را تسهیل کرد؟ مدیریت شهری کدام مشکل مردم را حل کرد؟ این‌ها مساله مردم است. اینکه با پول شهروندان آب با هزار مشکل به سمت بالا کشیده شود و بعد رها گردد و آن را بزرگترین آبشار مصنوعی ایران بنامیم، شهرت نیست. امروز شرایط گفتن این صحبت‌ها و دوره‌ انجام این‌ اقدامات نیست؛ در حال حاضر و دنیای امروز توسعه پایدار یعنی حداقل هزینه و حداقل مداخله در طبیعت اما متاسفانه هیچکدام از این‌ موارد اولویت فعالیت مدیریت شهری مشهد نیست.

وی اضافه کرد: مدیریت شهری ادعا می‌کند بزرگترین مرکز دفن زباله را ایجاد کرده، در حالی‌ که طبق تحقیقات انجام شده تا سال ۲۰۳۰ نباید زباله‌ای را دفن کرد. در همه دنیا به دنبال حذف دفن زباله هستند. ما نیز باید سیاستی را اعمال کنیم که تولید زباله حذف شود نه اینکه تولید آن ۱۰ برابر گردد. مدیریت شهری باید به اصول توسعه پایدار شهری و برنامه توسعه ۲۰۳۰ سازمان بین‌المللی پایبند باشد و طبق آن پیش رود.

مرکز مشهد ۴۰سال است که در آتش اختلافات می‌سوزد

رهنما یادآور شد: مسائل و مشکلات مرکز شهر مشهد حل نشده و حدود ۴۰ سال است که مرکز این شهر در آتش اختلافات بین دولت‌ها، نگاه‌های مختلف و مدیران می‌سوزد. تلاش و زحمت خوب است اما این تلاش و زحمات در گرو یک تغییر خوب مناسب خواهد بود. برخی از مشکلات شهر مشهد خشکسالی، تغییر اقلیم و کاربری اراضی، افزایش درجه حرارت و آلودگی هوا و همچنین مصرف بیش از حد انرژی است. جلوگیری از ماشینی کردن شهر، کاهش زباله، تغییر کاربری اراضی، تفکیک زباله، تشویق مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی و مشارکت مردم در توسعه شهر از مواردی است که مدیریت شهری باید به آن اهمیت بدهد.

وی گفت: مدیریت شهری جدید باید ساختار مدیریت شهری را سبک و مجددا حجم عظیمی از نیروها را جابه‌جا نکند و اجازه ندهد که بدنه شهرداری بزرگ‌تر شود. مدیریت شهری باید هزینه‌ها را کاهش دهد؛ فرآیندها را ساده و اعتماد مردم را جلب کند. مدیران نباید نسبت به دغدغه‌های شهری بی‌تفاوت باشند بلکه لازم است نظارت بر امور شهر را افزایش داده و از شهر حمایت بیشتری داشته باشد.

این کارشناس مدیریت شهری ادامه داد: اختلافات بین مدیران شهری و شورای شهر سبب شد که برخی از مدیران در طول چهار سال خدمت خود دو مرتبه تغییر کنند. نمونه آن را در شهرستان‌های قائن، سرخس، تربت‌حیدریه و چناران شاهد بودیم. این مسائل برای کشور و سپس برای مدیریت شهری مشکل ایجاد می‌کند. بروز این‌ مسائل و مشکلات به مدیریت شهری آسیب می‌زند و شهر عقب می‌ماند. یکی از مسائلی که با عقب‌افتادگی شهر ایجاد می‌شود، حاشیه‌نشینی است.

مسائل مشهد را با خود این شهر نمی‌توان حل کرد

رهنما تاکید کرد: یکی از مسائل مهم و عمده‌ای که در مشهد باید نگاه ویژه‌ای به آن شود، توجه به برنامه‌های آمایشی استان، تمرکز زدایی صنایع اطراف مشهد و حذف معافیت‌های مالیاتی برای شهرک‌های کاوه و چناران است. اطراف شهر مشهد باید سبک شود تا زمینه جذب مهاجر کاهش یابد. مسائل شهر مشهد را با خود این شهر نمی‌توان حل کرد. مدیریت راهبردی باید به مسائل شهری و فراشهری توجه بیشتری داشته باشد چراکه رسیدگی به این امور بر ساماندهی حاشیه‌نشینی تاثیر خواهد داشت.

وی اضافه کرد: صنعت گردشگری استان در مدت شیوع کرونا به شدت آسیب دیده که رسیدگی به امور این صنعت باید در اولویت کار مدیریت شهری جدید قرار بگیرد زیرا اقتصاد مشهد به گردشکری وابسته است. امید است مدیریت شهری جدید بتواند به تدریج با بهره‌گیری از افراد متخصص، صاحب نظر و دلسوز بدون نگاه فراجناحی و حزبی، مسائل شهر را ببیند و آسایش و آرامش را در شهر ایجاد کند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

 در اولین اجلاس و مجمع عمومی گروه شهریاران مشهد رسماً آغاز به کار کرد

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 17 48 -  در اولین اجلاس و مجمع عمومی گروه شهریاران مشهد رسماً آغاز به کار کرد

فعالیت شهریاران مشهد، مرکز رشد تخصصی نخبگان جوان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در مراسم اجلاسیه و مجمع عمومی گروه شهریاران  با حضور مسئولین کشوری و شهری برگزار شد،  سعید قاسمی با تبیین رسالت و ماهیت مجموعه و بر شمردن پیشینه و خواستگاه آن گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد گفت: گروه شهریاران مشهد، به عنوان مجموعه‌ای مردم نهاد، مستقل، تخصصی، کنشگر، مطالبه‌گر، غیرسیاسی و غیرانتفاعی فعالیت می‌کند.

 

وی در تبیین دو بعد مأموریتی اساسی گروه با بیان اینکه رسالت اجتماعی گروه نسبت به جامعه و حاکمیت، اندیشه‌ورزی و مشارکت در حل مسائل اجتماعی و نظام حکمرانی است و از سوی دیگر نسبت به اعضاء و جوانان به دنبال رشد و توانمندسازی و ایجاد مرکز رشد تخصصی نخبگان می‌باشد.

همچنین بنی‌هاشمی شهردار اسبق مشهد با بیان اینکه اندیشه نوآورانه مبنای تحول است؛ لازمه آن را تضارب آرا و توجه به تنوع نظرات دانست.

سید محمد پژمان شهردار اسبق مشهد و بنیانگذار گروه مشاوران جوان شهرداری نیز در این جلسه با اشاره بر اینکه شهریاران نقطه آشتی دو نسل با یکدیگر است، افزود: ارتقای احساس اعتماد و تعلق مردم با حضور جوانان قابل انتظار است.

روح‌الله رحمانی مدیر سابق برنامه‌ریزی مایکروسافت نیز در این جلسه، ضمن تبریک توجه به موضوع نوآوری و تشکیل اندیشکده شهریاران، مدل نوآوری برای تشکیل تمدن اسلامی را چرخه خدمت و کرامت دانست.

بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس پیگیری ایجاد مرکزی با عنوان کارآفرینان سیاستی را در دستور دارد تا افراد و مراکز دغدغه‌مند اجتماعی را که برای مسائل عمومی و حکمرانی اجتماعی راهکار دارند را گرد هم آورد.

برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه شهر هوشمند می‌بایست شهر ایده‌پردازی باشد، گفت: حضور اندیشکده‌ها و تشکل‌های نخبگانی جوان همانند شهریاران در کلانشهر مذهبی مشهد ضرورت است.

✔️ گزارش نتایج مجمع عمومی

در پایان این جلسه  سعید اکبریان، عضو هیأت امناء گروه شهریاران مشهد با قرائت گزارش و بیانیه، نتایج انتخابات مجمع عمومی و اسامی منتخبین هیأت امناء، شورای مرکزی و بازرس را به شرح ذیل قرائت کرد. ️
منتخبین هیأت امناء به ترتیب آراء؛ احمد هاشمی – خانم سوفیا بیغم – سید جلال‌الدین حسینی واعظ – علی اصغری – هادی حسن زاده به عنوان افراد منتخب و علی جمشیدنژاد و خانم سارا یارمند به عنوان عضو علی‌البدل هیأت امناء معرفی شدند.

همچنین دکتر سعید قاسمی- مهندس سعید اکبریان- دکتر سید هادی طالبیان و سید میثم موسوی از میان اعضای افتخاری توسط هیأت موسس به عنوان عضو هیأت امناء دعوت و منصوب شده بودند.
منتخبین شورای مرکزی به ترتیب آرا؛ سید جلیل بامشکی – محسن کیخای فرزانه – سلمان آل حسن – عبدالله لوشابی – خانم سیده نجمه امینی – خانم حکیمه کشمیری -محمد حسین خوشنویس – علی رضا حاتمی – عماد ابراهیمی ثانی شدند و جواد کلیدری – میلاد اسحاقی – حسین قمی – علی گلستانی‌نژاد به عنوان عضو علی‌البدل قرار گرفتند.

در بخش بازرس؛ مرتضی عطائی نژاد منتخب گردد و رسول جعفری‌راد در جایگاه بازرس علی‌البدل قرار گرفت.

همچنین با رای قاطع اکثریت شرکت کننده در مجمع عمومی اساسنامه گروه شهریاران مشهد به تصویب و تأیید مجمع رسید.

 

 

منبع:کارگروه رسانه گروه شهریاران مشهد

ادامه مطلب

اجتماعی

اطلاع رسانی مراحل مختلف پذیرش پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 04 02 - اطلاع رسانی مراحل مختلف پذیرش پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مراحل مختلف پذیرش پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401 را طی جند اطلاعیه اطلاع رسانی کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین محمدزاده ،مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گفت: مراحل انجام در سایت اعلام شده و برنامه مراجعه افراد هم تا امروز اطلاع رسانی شده است.

 

وی با بیان اینکه قطعی سایت مربوط به وزارتخانه است، خاطر نشان کرد: پذیرفته شدگان بر اساس رشته شغلی افراد روز مشخص می شوند و  افراد همان روز مشخص شده  باید برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه  و طی مراحل گزینش اعلام شده، حضور پیدا کنند.

 

وی افزود:فردا روز اول هست که اطلاع رسانی شده و اطلاع رسانی های بعدی در سایت زیر هر روز بروز رسانی می شود و گروه روز بعد اعلام می شود.

https://yun.ir/idngl8

محمد زاده  گفت : سهمیه های اعلام شده با هم جایگزین نمی شوند.

 

اطلاعیه شماره دو 1401/04/04

به اطلاع پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 می رساند، جهت آمادگی سریعا نسبت به تهیه مدارک و دریافت فرم های ذیل اقدام ، تا در موعد مقرر که بزودی از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد اقدام نمایید.⬇️⬇️

مدارک مورد نیاز
1- پرینت کارنامه قبولی در آزمون 2 نسخه
2- نمون برگ شماره 2 (بصورت پشت و رو چاپ نمایید)
3- نمون برگ شماره 5 (معرفی نامه جهت حضور در مصاحبه علمی)
4- نمون برگ شماره 6 (ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی)
5- نمون برگ شماره 7 (معاینات پزشکی)
6- فرم پذیرش

توجه: کلیه فرمهای بالا توسط داوطلبان دریافت و فقط اطلاعات شناسنامه ای در آنها درج گردد، همه فرم هابه غیر از فرم شماره 2 بصورت یک رو و خوانا در روز بررسی مدارک تحویل گردد.
7- مدارک بومی شهرستان: الف-در صورتی که در شناسنامه داوطلب، شهرستان محل تولد با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد نیاز به فرم استشهاد و گواهی تحصیل نمی باشد. ب- داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه می تواند بعنوان تمام یا قسمتی…

تذکرات مهم:

1- ارائه کلیه مدارک فوق الذکر در روز بررسی مدارک الزامی است و در صورت نقص مدارک اعلام شده داوطلب پذیرش نخواهد شد.

2- معرفی شدگان مبتلا به کرونا که در حالت قرنطینه و یا در بیمارستان بستری می باشند، می بایست مدارک لازم را توسط ولی یا نماینده قانونی جهت بررسی مدارک در موعد مقرر ارائه نمایند.(مراحل معاینات پزشکی و مصاحبه علمی این افراد متعاقبا اعلام خواهد گردید)

3-کلیه افراد معرفی شده نیاز به تکمیل و ارائه فرم اطلاعات فردی گزینش ندارند و مراحل آن در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

4- داوطلبان موظف به رعایت کلیه شیوه‌نامه های بهداشتی (داشتن ماسک) می باشند.

5- عدم مراجعه در موعد مقرر به منزله انصراف از استخدام بوده و هیچ گونه حقی برای داوطلبان ایجاد نخواهد کرد.

6- برای انجام معاینات پزشکی نیاز به ناشتا بودن داوطلبان نمی باشد.

اطلاعیه شماره سه 1401/04/04

قابل توجه پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی سال 1400

روز اول: رشته شغلی آموزگار ابتدایی، (آقایان حرف الف تا ذ) و (خانم ها فقط حرف الف)جهت بررسی مدارک و مستندات، معاینات پزشکی و مصاحبه علمی با در دست داشتن مدارک و مستندات مندرج در اطلاعیه شماره دو براساس جدول زمان بندی ذیل به آدرس اعلام شده مراجعه نمایید.

ضمنا زمان مراجعه سایر پذیرفته شدگان بزودی از طریق همین سامانه اطلاع رسانی خواهد شد.

آدرس محل بررسی مدارک و مصاحبه علمی:آقایان: مشهد-حدفاصل میدان آزادی(پارک) و جمهوری اسلامی(تلویزیون)-نرسیده به هتل پردیسان-دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی.

 

خانم ها: مشهد-میدان جمهوری اسلامی(تلویزیون) -به طرف رضا شهر-شهید کاوه 1 – درب غربی(پشتی) دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید هاشمی نژاد.

 

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

شرکت ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 14 00 - شرکت ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در خراسان رضوی

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور شرکت کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،میکاییل باقری،مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری هفتمین دوره این مسابقات امسال نیز از امروز به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد افزود: مهمترین هدف برگزاری مسابقات در بخش فرهنگیان را شناسایی معلمان علاقمند، متخصص و ارتقای دانش و نگرش آنان در جریان مسابقات و انتقال آن به دانش‌آموزان است.

 

 

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این مسابقات ۱۷ سال قبل نخستین‌بار در خراسان رضوی  آغاز شده، افزود: هفتمین دوره مسابقات سراسری فرهنگیان کشور در رشته‌های حفظ کل قرآن، حفظ ۱۰ جزء، قرائت، نهج‌البلاغه و احکام در دو بخش خواهران و برادران فرهنگی به میزبانی مشهدالرضا برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ۳۵۰ هزار فرهنگی در مرحله مناطق در ۳۰ منطقه آموزش و پرورش کشور با یکدیگر رقابت کردند، ادامه داد: مسابقات در دو بخش خواهران و برادران در مرحله نهایی با حضور ۳۲۰ فرهنگی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

 

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: این مسابقات امسال به دلیل احتمال شیوع دوباره کرونا در دو بخش مقدماتی و نهایی برنامه‌ریزی شد،

 

وی اظهار کرد: مرحله مقدماتی این مسابقات در خردادماه و از امروز چهارم تیرماه در مشهد مرحله نهایی آن آغاز و ۲۴ داور ملی و بین‌المللی این دوره از مسابقات را داوری می‌کنند.

 

 

سید امیرشوشتری،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود:فعالیت فرهنگی در تراز فرهنگی مضجع شریف امام رضا ع از اهداف برگزاری این جشنواره است و مشهد از دیرباز مهد فعالیتهای قرآنی بوده است.

 

 

شبنم مقدم

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها