با ما همراه باشید

اجتماعی

نسلهای دوم و سوم تولید در خراسان رضوی تجلیل شدند

منتشر شده

در

photo 2021 12 09 20 01 59 - نسلهای دوم و سوم تولید در خراسان رضوی تجلیل شدند

 

تعدادی از فرزندان کارآفرینان برتر به عنوان نسل‌های دوم و سوم بخش تولید خراسان رضوی طی مراسمی با حضور معاون قضایی رییس کل دادگستری و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان تجلیل شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی بهرامی زاده ،مدیرعامل این شرکت در مراسم تجلیل از فرزندان کارآفرینان استان در مشهد گفت: هم اینک نسلهای دوم و سوم از کارآفرینان وارد عرصه مدیریتی حوزه صنعت استان شده و عملا مدیریت واحدهای تولیدی را برعهده گرفته اند و حین کسب تجربه در کنار والدین خود چرخ تولید را می چرخانند، این در حالی است که هنوز چنین اتفاقی در بخشهای دیگر مانند حوزه ارتباطات و مخابرات رخ نداده است.

 

بهرامی زاده بیان کرد: بنا به پیشنهاد معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی مقرر شد طی برگزاری مراسم مختلف در شهرستانهای استان از کارآفرینان و فرزندان آنان که در شرایط سخت تحریم های ظالمانه و تنگناهای اقتصادی، مدیریت کسب و کارها را برعهده گرفته اند، قدردانی شود که نشست امروز نخستین اقدام در این حوزه است.

 

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی با استمداد طلبیدن از کارآفرینان برای ارتقای سطح تولید استان گفت: حضور واحدهای دانش بنیان در شهرکهای صنعتی به دانش افزایی در سطح واحدهای صنعتی کمک می کند اما در راستای دانش بنیان شدن واحدهای موجود نیازمند همیاری کارآفرینان هستیم.

 

بهرامی زاده افزود: یکی از راهبردهای سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران طی ۶ ماه گذشته استقرار واحدهای دانش بنیان در سطح شهرکهای صنعتی بوده که در این راستا تاکنون ۵.۵ هکتار از اراضی شهرکهای استان به واحدهای دانش بنیان واگذار شده است.

 

وی بیان کرد: شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی تفاهم نامه های را با پارک علم و فناوری و دانشگاه های مطرح استان امضا کرده تا از توان علمی آنها در جهت سوق دادن واحدهای صنعتی موجود در شهرکها و نواحی صنعتی به سمت دانش بنیان شدن بهره گرفته شود.

 

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی عدم استقرار کامل دولت الکترونیک در فرآیندهای اجرایی شهرکهای صنعتی را یکی از مشکلات این بخش دانست و گفت: هم اینک اغلب فرآیندهای اجرایی در بخش صنعت سنتی است و مدیریت دانش در فرآیندهای اجرایی حاکم نمی باشد، در این راستا قرار است با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پنجره واحدی برای مستندسازی فرآیندها و روشهای اجرایی طراحی و اجرا شود.

 

بهرامی زاده از کارآفرینان خراسان رضوی خواست در راستای عارضه یابی و احیای واحدهای راکد و افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی موجود در استان همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند.

 

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: خوشبختانه در اغلب واحدهای صنعتی استان فرزندان کارآفرینان در کنار آنان حضور پررنگ و موثری دارند و با تمام قدرت نظام را در حوزه اقتصادی یاری می دهند.

 

سید امیر مرتضوی افزود: در راستای بیانیه گام دوم انقلاب، توجه به نسل نوجوان و جوان فعال مورد تاکید قرار گرفته و اینکه فرزندان کارآفرینان در دوران جوانی که بهترین دوران زندگی است، وقت و شور جوانی خود را به اقتصاد کشور اختصاص می دهند، بسیار ارزشمند است.

 

وی بیان کرد: به طور قطع اگر کارآفرینان و فرزندانشان یک نفر را به مجموعه کاری خود اضافه کرده و برای وی شغل ایجاد کنند، از وقوع یک جرم یا آسیب اجتماعی در جامعه جلوگیری نموده اند که بسیار ارزشمند است.

 

معاون قضایی رییس کل دادگستری خراسان رضوی با تاکید بر گره گشایی از کار کارآفرینان توسط دستگاه های اجرایی گفت: اگر فقط هر سازمان یک گره از کار آنان باز کند به اشتغال و توسعه تولید کمک شایانی کرده است و باید قدردان کارآفرینانی باشیم که به دور از مسائل سیاسی سرمایه خود را به توسعه اشتغال و تولید اختصاص داده اند.

 

مرتضوی اظهار امیدواری کرد، قدردانی از کارآفرینان در حوزه های مختلف تداوم داشته باشد تا بتوان دانش بنیان شدن واحدهای صنعتی و تقویت بخش تولید را محقق کرد.

 

در پایان این مراسم از جمعی از فرزندان کارآفرینان مستقر در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اجتماعی

تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 15 18 48 16 - تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

 

مدیر امور منابع آب مشهد با اشاره به آمار 9 ماهه نخست سال جاری، گفت: در این مدت تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد (شهرستان های مشهد، چناران، گلبهار، طرقبه، شاندیز و فریمان) پر شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد برزویی با اشاره به اینکه این اقدامات توسط همكاران پرتلاش امور، گروه هاي گشت و بازرسي، اجرائيات و با همكاري نيروي انتظامي و اخذ دستور قضايي انجام گرفت، اظهار کرد: از تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز مذكور، تعداد 157 حلقه چاه غيرمجاز عميق (تا عمق های 150 متر و دبي هايي تا 10 ليتر بر ثانيه) و تعداد 332 حلقه چاه غيرمجاز نيز نيمه عميق با (دبي هايي تا 15 ليتر بر ثانيه) بوده اند.

وی افزود: اين اقدامات در مدت مزبور موجب جلوگيري از برداشت غيرمجاز آب سالانه بیش از 17 میلیون مترمكعب شده است.

مدیر امور منابع آب مشهد اظهار کرد: همچنين در 9 ماهه اول سال 1400 اين امور با همكاري نيروي انتظامي تعداد 14 دستگاه و ادوات حفاري غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد شناسايي و توقيف کرده است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

منتشر شده

در

photo 2022 01 12 21 47 09 - رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: شهرداری مشهد موظف شده است که تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نکند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،هاشم دائمی  با اعلام اینکه طی ماه‌های اخیر تجمع‌هایی از جانب پیمانکاران شهرداری مشهد صورت پذیرفته است، اظهار کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت‌های خود را در حالی آغاز کرد که با حجم بسیاری از بدهی‌ها و مطالبات پیمانکاران که از دوره گذشته برای ما به ارث رسیده بود، مواجه شد.

وی افزود: نبود نگاه کارشناسی در آغاز پروژه‌ها و عملیات‌ها و در نظر نگرفتن میزان بودجه و پرداخت بدهی به پیمانکاران، ما را با شرایط ویژه‌ای مواجه کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خبرداد: با هدف خدمت به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) پا در میدان نهاده و نسبت به احقاق حقوق پیمانکاران و فعالان حوزه شهری پایبند هستیم.

دائمی با بیان اینکه خود را متعهد به پرداخت مطالبه پیمانکاران می‌دانیم، گفت: پیشنهاد می‌شود تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نشود.

وی پرداخت مطالبه را حق قانونی پیمانکاران دانست و تاکید کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد در حالی کار خود را بدون پشتوانه و بدهی بسیار آغاز کرد، که هیچ‌گاه نسبت به شرایط فراهم آمده، کار تبلیغاتی نکرده و افراد و گروه‌ها را به خاطر بدهی‌ها، مورد نکوهش قرار نداده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های نیمه تمام شهر در دستور کار شورای ششم بوده و باید آن‌ها را به سرانجام برسانیم، گفت: پیمانکاران بازوی اجرایی مدیریت شهری هستند و با همت آن‌ها می‌توانیم شهر را آماده استقبال از بهار کرده و پروژه‌های آتی را طرح ریزی کرده و پیش ببریم.

دائمی در پایان بیان کرد: عملیات پرداخت مطالبات پیمانکاران در حال انجام بوده و نسبت به تسریع در انجام آن حساس هستیم؛ معتقدیم آغاز پروژه‌های جدید در شهر بایستی با پیش‌بینی منابع مالی توسط شورای شهر و شهرداری انجام گیرد.

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

منتشر شده

در

photo 2022 01 11 22 25 21 1 - مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال اجرایی کردن توسعه کاربردهای 80 المان هوشمند موجود شهری هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی بدیع درباره المان های هوشمند شهری اظهار کرد: هدف از نصب المان های هوشمند شهری، فراهم آوردن زمینه آشنایی و تعامل بیشتر شهروندان با فناوری‌های شهر هوشمند است.

وی افزود: المان های هوشمند شهر مشهد در سه دسته وب کیوسک ها، المان های تعاملی هوشمند شهری و شبکه هوشمند اطلاع رسانی تقسیم می شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: کیوسک های هوشمند فعلی شامل کیوسک های صدور مجوز حمل و نقل بار در توقفگاههای ناوگان باری و کیوسک های درخواست تاکسی در مبادی ورودی شهر است.

بدیع درخصوص المان های تعاملی هوشمند شهری بیان کرد: المان دریچه دانش با امکان پرسش و پاسخ تعاملی، المان لبخند ماندگار با امکان پخش تصاویر واقعیت افزوده در هنگام لبخند زدن شهروندان و المان پایگاه تندرستی با هدف تشویق شهروندان به ورزش و دریافت بلیت رایگان قطار شهری از جمله این المان ها می باشند.

وی اضافه کرد: نوع سوم المان های شهری شامل شبکه هوشمند اطلاع رسانی است. از جمله ویژگی های سامانه جامع مدیریت نمایشگر های شهری می توان به امکان مدیریت آنلاین محتوا، امکان زمانبندی پخش محتوا و امکان مانیتورینگ لحظه ای اشاره کرد که در حال اجرایی کردن بهره برداری بهینه از ظرفیت موجود، گسترش اطلاع رسانی ها و ارائه دیتای لحظه ای فعالیت های شهرداری به شهروندان می باشیم.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر 80 المان هوشمند در سطح شهر وجود دارد.

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ادامه مطلب

برترین ها