با ما همراه باشید

عمرانی

نماينده شهرساز هيات مديره سازمان استان خراسان رضوی:بررسی و اصلاح پيش نويس قانون نظام مهندسی مهم‌ترین مطالبه جامعه مهندسی کشور است

منتشر شده

در

photo 2022 03 05 18 43 23 - نماينده شهرساز هيات مديره سازمان استان خراسان رضوی:بررسی و اصلاح پيش نويس قانون نظام مهندسی مهم‌ترین مطالبه جامعه مهندسی کشور است

نماينده شهرساز هيات مديره سازمان استان در جلسه گروه تخصصی شهرسازی شوراي مركزي با کمیسیون هاي عمران و اموزش مجلس شوراي اسلامي مطرح کرد:بررسی و اصلاح پيش نويس قانون نظام مهندسی مهم‌ترین مطالبه جامعه مهندسی کشور است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،دیدار جمعی از اعضای گروه تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسي ساختمان (شورای مرکزی) با روسای کمیسیون های آموزش و عمران مجلس شورای اسلامی در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 

رسول وظیفه شناس، سينا صبري،عباس صنیع زاده ، فتح الله فواد مرعشی، مجيد فارغیان قمي ، محسن غیاثی نیا و احمد زارعی به همراه بهزاد فر از اساتيد بنام شهرسازي كشور با منادی رئیس کمیسیون آموزش مجلس ملاقات و خواسته های جامعه مهندسی کشور در رابطه با اصلاح پيش نويس قانون نظام مهندسي با تاکید بر حفظ حقوق مكتسبه و اعمال اصلاحات در خصوص پيشنهادات مطرح شده دارندگان مدارک تحصیلی ناپیوسته در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد و همچنين لزوم ابقاي مهندسین ترافیک در قانون اصلاحي و…. را به اطلاع ایشان رساندند و در همین رابطه نامه مربوط به پیشنهادات گروه تخصصی شهرسازی نیز به ایشان تحویل شد.

منادی نیز در این دیدار ضمن تائید درخواست های مطرح شده و اشكالات موجود در پيش نويس تصريح کرد: در صورت عدم امكان اصلاحات در کمیسیون عمران، موضوع قطعا در صحن علنی پیگیری می شود.

 

با پيشنهاد و هماهنگي  منادی، اعضای گروه تخصصي شهرسازي جلسه اي با رییس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي رضائی كوچي برگزار و پيشنهادات اصلاحي خود را به اطلاع وی و ساير حاضرين در جلسه شامل معاون پارلماني و حقوقي وزير راه و شهرسازي ( نجات نيا) و معاون عمراني وزير كشور (جمالي نژاد)رساندند.

رضائي كوچي پس از استماع دغدغه ها و نگراني هاي جامعه مهندسين اظهار داشت: پيش نويس اصلاحي قانون در کمیسیون عمران قطعي نگرديده و اصلاحات مورد نظر در آن اعمال و پس از اخذ تاييديه از كارشناسان خبره نظام مهندسي به صحن علني مجلس فرستاده  می شود.

در همین جلسه جمالی نژاد نيز ضمن تاييد موارد مورد درخواست و مطرح شده به اهميت و نقش و جايگاه مهندسين شهرساز در نظام ساخت و ساز شهري اشاره داشت و بر لزوم برگزاري جلسه مشترك در وزارت كشور به منظور احصا خدمات قانوني مهندسان شهرساز تاكيد کرد.

در حاشيه جلسه مذكوردیداری با  صدیف بدری نایب رئیس کمیسیون عمران انجام و وی ضمن اعلام اصلاح اشكالات مطرح شده در اخرين پيش نويس قانون ،راه را براي بررسي هاي بيشتر و اصلاح موارد مورد نظر باز دانسته و در همين راستا درخواست ارائه نقطه نظرات كارشناسي را مطرح کرد.

 

در خاتمه با توجه به حضور  نماينده حقوقي و پارلماني وزير راه و شهرسازي در جلسه، درخواست  شد نقطه نظرات اصلاحي و كارشناسي اعضا از جانب وزارت راه نيز پيگيري شود.

 

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عمرانی

آبگیری بند خاکی بید شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 19 34 - آبگیری بند خاکی بید شهرستان جوین

بند های خاکی یکی از مهمترین منابع ذخیره آب بشمار می‌روند که آبگیری شدن آنها در زمستان بسیار با اهمیت می باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از آبگیری بند خاکی بید در این شهرستان طی بارندگی های روزهای اخیر خبر داد .

وی با اشاره به بارندگی های خوب در روزهای اخیر از آبگیری بند خاکی بید در این شهرستان خبر داد و افزود :به لطف خدا این بندخاکی، در جریان بارش های بهاری سال جاری، بخصوص بارش رگباری روزهای اخیر، آبگیری شد.

 

قارزی طی بازدید از این بند با اشاره به اینکه این بند خاکی با اعتباری معادل ۱/۲ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و با حجم مخزن آبگیری ۱۴۰ هزار متر مکعب، در سال گذشته با تلاش همکاران منابع طبیعی این شهرستان به بهره برداری رسید افزود: هدف از ساخت این بند، مهار سیلاب، پیشگیری از تخریب تاسیسات زیربنایی روستاهای پایین دست و جاده مواصلاتی سبزوار – جوین، تغذیه سفره های زیرزمینی و احیای قنوات و چاه های کشاورزی منطقه، بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با آبگیری بند خاکی بید، ۵ رشته قنات و ۶ حلقه چاه کشاورزی در ۴ روستای پایین دست بهره مند گردیده و موجبات رونق کشاورزی و دامداری و افزایش درآمد خانواده های روستایی را، به ارمغان آمد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی جوین

ادامه مطلب

عمرانی

تعيين مهلت يك ماهه، مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 18 17 - تعيين مهلت يك ماهه، مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي:با تعيين مهلت يك ماهه، از اول تیر مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي حداكثر يك ماه است

 

بازديد سرزده معاون عمراني استانداري خراسان رضوي،  يوسف زاده مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي و معاونان و مديران استاني از سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي انجام شد.

به گزارش، در اين جلسه كه با حضور بشير رييس، برخي از اعضاي هيات مديره و بازرسان سازمان در محل سالن جلسات تشكيل شد،  خدايي معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي ضمن قدرداني از زحمات هيات مديره در طول تصدي چند ماهه مسئوليت در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ، با تاكيد بر نياز به اصلاح ، چابك سازي و پاسخگويي مطالبات و روابط داخلي در مجموعه سازمان، خواستار تسهيل فرآيندهاي مربوط به مالكان و متقاضياني شد كه با سازمان در ارتباط هستند.

 

وي با تاكيد بر نشان دادن حسن نيت نهادهاي حاكميتي و دولتي نظير استانداري در كوتاه كردن بسياري از فرآيندها و ايجاد ارتباط موثر بين سازمان ها و نهادها و وزارتخانه هاي مرتبط، خواهان برداشتن باري از دوش مردم در زمينه خدمت رساني حوزه صنعت ساختمان در شرايط حساس كنوني شد.

 

دكتر خدايي مطالبه گري جامعه مهندسي را در بطن مهندسان ضروري ارزيابي و خواهان آن شد كه هر مهندس بعنوان بدنه اي از سازمان نقش كليدي در اين بستر ايفا نمايد.

 

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان رضوي تسريع در اصلاح فرآيندهايي كه آسيب شناسي و در حال اقدام هست را خواستار و با تعيين مدت زمان يك ماهه از اول تیرماه 1401 ، اعلام داشت : مدت زمان ورود و خروج پرونده در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي در تمامي گروه ها به حداكثر يك ماه كاهش پيدا كند.

 

دكتر خدايي كوتاه نمودن مدت زمان اين فرآيند را بسيار مهم ارزيابي و مهمترين دليل حضور خود را در اين جلسه عزم استاني جهت خدمت رساني در اين حوزه و كم كردن بار اقتصادي ناشي از طولاني شدن مراحل ساخت و تكميل پروژه ها به شهروندان و مجاوران حضرت رضا (ع) دانست.

 

يوسف زاده مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي يك نقشه اي شدن پروژه هاي ساخت در استان را يكي از اهداف در حال پيگيري جهت كوتاه شدن فرآيند ساخت و ساز و رفت و برگشت هاي پرونده ها عنوان و با تاكيد بر تسريع فرآيندها در اداره كل راه و شهرسازي بويژه حوزه نظام مهندسي ، بروز رساني و اصلاح سامانه هاي بين سازماني را جهت بهبود و تسريع فرآيندهاي في مابين در برنامه هاي جاري را مطرح كرد.

 

بشير ، رييس سازمان نيز ضمن قدرداني از حضور مقامات استاني گزارش اجمالي از اقدامات بيان و همدلي و تلاش مضاعف تمامي اركان سازمان را با همسويي اعضا جهت احقاق اهداف مطرح شده در قانون در اين مدت موثر دانست.

 

در ادامه جلسه  افخمي گلي نايب رييس و مهاجر دبير سازمان گزارشاتي در خصوص اقدامات حوزه نهضت ملي مسكن و نحوه و مدت زمان بررسي پرونده ها در سازمان ارايه دادند.

 

 

منبع: روابط عمومي سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب در سازه های آبخیزداری روستای سر نیش شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 16 37 09 - کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب در سازه های آبخیزداری روستای سر نیش شهرستان مشهد

بیش از 75 هزار مترمکعب رسوب ناشی از روانابها و سیلابهای بارندگیهای اخیر در سازه های آبخیزداری روستای سرنیش شهرستان مهارشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حسن محمدزاده، رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان با بیان این خبر گفت: ضمن تاکید بر نقش سازنده و با اهمیت سازه های آبخیزداری و عملکرد مثبت آنها گفت: سازه های آبخیزداری احداث شده در حوزه آبخیز روستای سرنیش علاوه بر کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب نیز 18 هزار متر مکعب رواناب و سیلاب نیز مهار شد که بانفوذ تدریجی به سفره های آب زیر زمینی موجب پایداری دبی آب رودخانه دائمی روستا و یک رشته قنات در پایین دست را فراهم آورد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشهد ادامه داد روستای سرنیش 400 نفر جمعیت و 4500 راس دام سبک دارد که غالب مردم از راه دامپروری و کشاورزی امرار ومعاش می نمایند.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها