با ما همراه باشید

اقتصادی

نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان در مشهد گشایش یافت

منتشر شده

در

photo 2021 12 08 10 22 45 - نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان در مشهد گشایش یافت

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان مشهد عصر سه شنبه طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی و تعدادی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی این کلانشهر گشایش یافت.

استاندار خراسان رضوی در حاشیه گشایش این نمایشگاه درجمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان محل ارایه اقدامات و توفیقات صنعتی، علمی و مرتبط با بخش کشاورزی و دامداری است که امیدواریم تلاقی این توفیقها با تولیدها در پیشرفت بخشهای کشاورزی، دامداری و طیور استان موثر واقع شود.

یعقوبعلی نظری تامین امنیت غذایی را امری حیاتی برای جامعه دانست و افزود: آن طور که امام راحل فرمودند کشاورزی همواره محور اصلی در امور بوده است و باید تامین نیازهای غذایی مردم در اولویت قرار گیرد تا این بخش دچار اختلال نشود.

وی ادامه داد: خراسان رضوی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه تولیدات دامی، کشاورزی و صنایع تبدیلی دارد که امید است با برگزاری چنین نمایشگاه هایی و برقراری ارتباط بین صاحبان فکر و فناوری با کشاورزان، دامداران و پرورش دهندگان طیور شاهد پیشرفت و ارتقای سطح کشاورزی استان منطبق بر سیاستها و اهداف کشور باشیم.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه گشایش این نمایشگاه گفت: امروزه بخش کشاورزی بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت و توجه است و سیاست کلی کشور نیز منطبق بر رونق و تحول اساسی در بخش کشاورزی است.

پرویز اوسطی افزود: توسعه بخش کشاورزی مقدور نخواهد بود جز آن که ضریب نفوذ دانش و فناوری و ماشین آلات صنعتی در مزارع و بخشهای مختلف کشاورزی افزایش یابد.

وی اضافه کرد: ایران تاکنون در حوزه مکانیزاسیون و صنعتی شدن بخش کشاورزی به خوبی عمل کرده است و پیشرفت این بخش و توانمندیهای تولیدکنندگان آن، کاملا در ماشین آلات ارایه شده در این نمایشگاه مشهود است.

این نماینده مجلس برپایی نمایشگاه دام، طیور و آبزیان مشهد را فرصتی برای نمایش توانمندیهای تولیدکنندگان داخلی و آشنایی کشاورزان و بهره برداران با این بخش دانست و گفت: این نمایشگاه هم فرصت تامین نیازهای فناورانه کشاورزان و بهره برداران را از طریق تولیدکنندگان داخلی ایجاد می کند و هم ویترینی برای کشورهای همسایه و فعالان اقتصادی به منظور آشنایی با توانمندیهای ایران در بخش کشاورزی است تا بتوان از این محل صادرات ماشین آلات بخش کشاورزی و فناوریهای مرتبط با آن را توسعه داد.

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان با هدف معرفی تولیدات جدید، ایجاد فرصت برای برقراری ارتباط و شناسایی شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی، آشنایی با آخرین دستاوردها و فناوری‌های تخصصی ارائه شده از سوی شرکت‌کنندگان، در اختیار گذاردن فرصت انعقاد قراردادهای کاری، پیشرفت و توسعه فعالیت‌های اقتصادی شرکت کنندگان، شناخت نیازهای مشتری، ارزیابی نحوه افزایش توان صنعت دام و طیور و بهره‌ گیری گسترده از تبلیغات برای افزایش اعتبار و معرفی بهتر شرکت‌کنندگان از ۱۶ تا ۱۹ آذرماه دایر شده است.

این نمایشگاه در گستره ۱۵ هزارمترمربع با حضور ۱۴۰ شرکت داخلی و خارجی در سالنهای فردوسی، مفاخر و فضای باز محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد دایر شده است و ۵۳ شرکت از خراسان رضوی و ۷۷ شرکت از استانهای خراسان جنوبی، تهران، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، یزد، خوزستان، قزوین، گلستان و مازندران در این نمایشگاه حضور یافته اند.

۱۰ شرکت مشارکت کننده در نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان با برخورداری از محصولات دارویی دام و طیور از کشورهای ترکیه، ایتالیا، آلمان و چین هستند همچنین ۲ هیات اقتصادی از کشورهای عراق و افغانستان نیز از این نمایشگاه دیدن می کنند.

برگزاری میز صادرات تخم مرغ ایران، روز مزرعه، کارگاه ها و سمینار های آموزشی با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی و سازمان شیلات و آبزیان ایران، اولین سالن تخصصی شیلات استان و حضور دام زنده در نژادهای مختلف از برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۱ تا ۱۸ بعد از ظهر از شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان دیدن کنند.

اقتصادی

اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 18 45 37 - اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با امام جمعه و مسئولین ستاد نماز جمعه شهرستان درمحل مدیریت جهاد کشاورزی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، امام جمعه شهرستان کاشمر در دیدار با مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گفت:مجموعه جهاد کشاورزی برای ما و شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است و ما نیز در جهت هماهنگی سایر ادارات با جهاد کشاورزی تمام تلاشمان را می کنیم.

 

طاهری افزود:تمامی شهرستان ها می بایست از ظرفیت موجود درون همان شهرستان استفاده و اشتغال و درآمد پایدار ایجاد کنند.

محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد و چشم انداز جهاد کشاورزی کاشمر اولویت جهاد کشاورزی راآموزش ،تغییر الگوی کشت کشاورزی مبتنی بر علم و استفاده از سیستم های نوین آبیاری عنوان کرد.

شجعی تقویت و رفع موانع زنجیره های تولید را نیزازاولویت های جهاد کشاورزی کاشمر عنوان کرد و افزود:همگی می بایست تلاش خود را در جهت جذب سرمایه گذاران داخل و خارج شهرستان و هدایت به سمت بخش کشاورزی بکار گیریم.

وی پیگیری طرح کشاورزی قراردادی و مرکز اصلاح نژاد دام را با هدف افزایش ضریب تبدیل و زادو ولد و توسعه صنعت دامپروری کاشمر را از اهداف جهاد کشاورزی شهرستان دانست و اظهار کرد:خوشبختانه با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی اجرای طرح سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان درحال اجرا می باشد تا بتوانیم این طرح را بطور علمی انجام دهیم.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد:همانند هشت سال دفاع مقدس که همکاران ما در پیشانی جنگ انجام وظیفه می کردند ، اکنون نیز در پیشانی جنگ اقتصادی درحال انجام وظیفه هستیم و خدمت به مردم کشور عزیزمان را افتخار می دانیم.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 11 58 - 120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد: 120 هکتار از باغات پسته شهرستان در حال گذراندن مراحل دریافت پروانه استاندارد محصول سالم هستند .

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : محصول سالم محصولی است که دارای حد استاندارد مواد شیمیایی شامل سموم و کودها بوده و عاری از عناصر و ترکیبات سمی و آلاینده بیش از حد مجاز باشد و مصرف محصول ناسالم باعث به خطر افتادن سلامت انسان و دام شده و مشکلات عدیده ای را به همراه دارد.

وی ادامه داد : برای اخذ مجوز محصول سالم ابتدا باید در سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی (سماک) ثبت نام انجام شود و پس از طی مراحل سامانه ای از جمله بارگذاری پروانه بهره برداری ، مدارک شناسنامه ای و مدارک مالکیت آب و زمین جهت بررسی و تأیید صحت و سقم مدارک، به کارشناس مدیریت کنترل کیفیت ارجاع داده شده و پس از تأیید کارشناس، نمونه برداری از محصول و آزمایش جهت بررسی عاری بودن محصول از مواد شیمیایی بیش از حد مجاز انجام می شود. در صورت سالم بودن محصول توسط اداره استاندارد با همکاری اداره جهاد کشاورزی مجوز لازمه صادر می شود.

 

رودسرابی گفت: در حال حاضر در شهرستان خوشاب50 هکتار پسته دارای پروانه استاندارد محصول سالم هستند که این مقدار امسال به 120 هکتار ارتقاء می یابد .

مدیر جهاد شهرستان افزود: پس از دریافت مجوز محصول سالم ، محصول مورد نظر با قیمت بالاتری نسبت به محصولات معمولی در بازار به فروش می رسد.

گفتنی است این پروانه هر ساله باید تمدید شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها