با ما همراه باشید

عمرانی

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی خبرداد: پیشرفت 61 درصدی قطعه چهار الف جاده مشهد – سرخس

منتشر شده

در

photo 2021 10 02 12 59 01 - نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی خبرداد: پیشرفت 61 درصدی قطعه چهار الف جاده مشهد - سرخس

 

نماینده مردم  سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی از پیشرفت 61 درصدی قطعه چهار الف جاده مشهد – سرخس خبرداد.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،  سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه چهارمین مرحله بازدید از این قطعه که به همراه فرماندار سرخس، معاون مدیرکل و مجری شرکت ساخت راه ها، مدیرعامل شرکت توس طوس عامر پیمانکار پروژه صورت گرفت از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه قطعه چهار الف و چهار ب ( از مزداوند تا پل چکودر، _ پل جکودر تا گنبدلی ) قرار گرفتند.

 

وی تصریح کرد: محور مشهد – سرخس در قالب شش قطعه به طول 172 کیلومتر می باشد که تاکنون عملیات راهسازی 125 کیلومتر آن تکمیل و به بهره برداری رسیده است و مابقی مسیر به طول حدود 44 کیلومتر هم اکنون در دست اجرا و احداث می باشد.

 

دکتر قاضی زاده در ادامه با بیان اینکه نقطه عطف این محور سه نقطه شامل دو تونل مزداوند و دوبرار و پل چکودر است افزود: نمایندگان خراسان رضوی در مجلس یازدهم در حال پیگیری برای تامین اعتبار و اجرای پروژه های مختلف در استان هستند و با توجه به اینکه محور ( چهار الف ) از مزداوند تا چکودر سنگین ترین، پرحجم ترین و فنی ترین قسمت این مسیر است بنده هم به عنوان خادم و نماینده مردم شریف سرخس در مجلس شورای اسلامی، پیگیر تامین اعتبار این پروژه مهم از دولت و سازمان برنامه و بودجه هستم.

 

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی تاکید کرد: تاکنون مبلغ دو هزار میلیارد ریال ( 200 میلیارد تومان ) برای این محور از محل مشارکت شرکت زیرساخت، بانک توسعه تعاون و حوزه مسئولیت اجتماعی وزارت نفت تامین اعتبار شده است و در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و دولت محترم، پیگیر اخذ بودجه و اعتبارات بیشتر برای تکمیل این پروژه هستم.

 

 

منبع:روابط عمومی و واحد رسانه دفتر نماینده مردم سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی

عمرانی

ثبت دو وقف جدید در کاشمر در دهه وقف

منتشر شده

در

photo 2021 10 15 13 28 20 - ثبت دو وقف جدید در کاشمر در دهه وقف

دو وقف جدید در کاشمر در دهه وقف ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، فاطمه و غلامرضا آذرم، نیکوکاران خیر اندیش 55 سهم از سهام شرکت نساجی به ارزش 250 میلیون ریال را وقف هزینه های کودکان یتیم و بی سرپرست کردند.

بنا بر این گزارش غلامرضا فیض عارفی، نیکوکار نیک اندیش 35 دقیقه آب قنات به ارزش 500 میلیون را وقف برپایی مراسم عزاداری شهادت امام موسی کاظم(ع) کرد.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

بهره برداری و کلنگ زنی 5 پروژه عمرانی موقوفات خراسان رضوی با هزینه قریب به 200 میلیارد ریال

منتشر شده

در

photo 2021 10 15 18 54 33 - بهره برداری و کلنگ زنی 5 پروژه عمرانی موقوفات خراسان رضوی با هزینه قریب به 200 میلیارد ریال

همزمان با دهه وقف با حضور مدیرکل اوقاف استان، 5 پروژه عمرانی موقوفات خراسان رضوی با هزینه قریب به 200 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، همزمان با دهه وقف، به مناسبت دهه وقف، شبستان آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام به مساحت 406 مترمربع و 3 واحد تجاری موقوفه حاج محمد جاغرقی شهرستان طرقبه شاندیز به مساحت 380 مترمربع مجموعا با هزینه ای بالغ بر 20 میلیارد و 470 میلیون ریال با حضور حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و مسئولین شهرستان طرقبه شاندیز به بهره برداری رسید.

همچنین در ادامه کلنگ احداث استخر ذخیره آب با ظرفیت 200 هزار مترمکعب، یکی از بزرگترین استخر های ذخیره آب کشور و پروژه حد واسط تخم گذاری ماهی با ظرفیت یک میلیون و 200 هزار تخم ماهی موقوفه عبدالله رضوی و پروژه تجاری مسکونی موقوفه سکینه خانم شاندیز با سرمایه گذاری موقوفه میرزا موقوفه میرزا مجتهد کلیددار با مساحت 591 مترمربع در سه طبقه به زمین زده شد.

برای ساخت این سه پروژه مبلغ 176 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

اجرای 6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2021 10 14 16 47 17 - اجرای 6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی

از ابتدای سال جاری تاکنون،6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، از ابتدای سال جاری تاکنون 6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی استان اجراشده است.

محسن زارع رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی، با اعلام این خبر گفت: اجرای پروژه کمربند حفاظتی در اراضی ملی با هدف مشخص شدن مرز اراضی ملی و مستثنیات و جلوگیری از تخریب و تصرف سودجویان انجام می گیرد.

وی افزود:
کمربند حفاظتی در واقع با ساخت و نصب بنچ مارک انجام می گیرد که مرز حائل و مانع در برابر تخریب کنندگان در راستای حفاظت از اراضی ملی ایجاد می کند.

وی خاطر نشان کرد با اجرای 6 کیلومتر کمربند حفاظتی بیش از 100 هکتار از عرصه های منابع طبیعی از دست متجاوزین خلع ید و منجر به حفاظت بیش از 500 هکتار از اراضی ملی شده است.

زارع یادآور شد در طول سه سال گذشته بیش از 180 کیلومتر کمربند حفاظتی در سطح استان اجرا گردیده است.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها