با ما همراه باشید

اقتصادی

همایش آشنایی با فضای کسب و کار پاکستان در مشهد برگزار شد

منتشر شده

در

photo 2021 10 10 12 10 38 - همایش آشنایی با فضای کسب و کار پاکستان در مشهد برگزار شد

 

همایش آشنایی با فضای کسب و کار و تجارت با کشور پاکستان با حضور معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی و جمعی از صاحبان واحدهای صنعتی استان در محل شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شمال شرق کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان در حاشیه این همایش گفت: همایش آشنایی با فضای کسب و کار و تجارت با کشور پاکستان در راستای فراهم کردن زمینه حضور حداکثری صاحبان صنایع استان در محل پاویون ایران در نمایشگاه بین المللی صنعت، ابزار و ماشین آلات کراچی پاکستان برگزار شده است.

احسانی افزود: در این همایش “امیرجعفری”، کارشناس اقتصادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی و “آقازاده” رییس کمیسیون اقتصادی و تسهیل تجارت اتاق مشترک ایران و پاکستان حضور داشتند و به سوالات تجار و صاحبان صنایع متقاضی شرکت در این نمایشگاه پاسخ دادند.

وی بیان کرد: یکی از اهداف شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در سال جاری تمرکز بر توسعه صادرات در کشورهای مرزی بوده که این موضوع تحت شرایط سیاسی که در کشور افغانستان بوجود آمد، رسیدن به این هدف را قدری دشوار کرد لذا رویکردمان به سمت توسعه صادرات کالا به کشور پاکستان تغییر کرد.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: در همایش امروز ظرفیتهای بالقوه و بالفعل صادراتی و مبادلاتی پاکستان، نحوه ارسال کالا و تشریفات گمرکی و تعاملات بانکی بین دو کشور، استانداردها، مجوزها و قوانین و مقررات تجاری بین دو کشور، تسهیلات مشارکت در نمایشگاه های بین المللی کراچی و نشستهایی که براساس ظرفیتهای واحدهای صنعتی در حاشیه نمایشگاه کراچی برگزار می شود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

احسانی اضافه کرد: پیگیر اخذ یارانه برای حضور تجار و صاحبان صنایع ایرانی در نمایشگاه کراچی بودیم که در این راستا مقرر شد شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی 80 درصد از هزینه های حضور صاحبان واحدهای صنعتی در نمایشگاه مزبور را متقبل شود.

وی با اشاره به قابلیتهای کشور پاکستان گفت: این کشور 220 میلیون نفر جمعیت دارد و بعد از عراق از طولانی ترین خط مرزی به طول حدود 950 کیلومتر برخوردار است و می تواند فضای خوبی را برای بحث توسعه صادرات بین صاحبان واحدهای صنعتی این استان با کشور پاکستان ایجاد کند.

وی بیان کرد: با توجه به فعالیتهایی که از طریق شرکتهای مدیریت صادرات طی چند سال اخیر توسط شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی انجام گرفته است، صادرات کالا به کشور پاکستان از طریق این استان 40 درصد افزایش داشته است.

معاون شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در پی استفاده حداکثری از ظرفیت شرکتهای مدیریت صادرات استان هستیم، افزود: از 30 شرکت مدیریت صادرات کشور، بیشترین شرکت مدیریت صادرات متعلق به خراسان رضوی با برخورداری از پنج مورد است.

احسانی افزود: شرکتهای مدیریت صادرات می توانند در زمینه گرفتن استاندادرهای خارجی برای کالاهای تولید داخل، مطالعات و بازاریابی برای کالاها، انتقال هیاتهای تجاری و بازرگانی داخلی و خارجی به کشورهای مختلف، برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای تجاری فعال باشند که ظرفیت خراسان رضوی در این موضوع بسیار عالی است.

وی اظهار داشت: کشور پاکستان با کشورهای اروپایی و آفریقایی تبادل کالایی زیادی دارد و ایران می تواند از طریق ارتباط تجاری با آن کشور کالاهای خود را به اروپا صادر کند.

وی اضافه کرد: ارتباط تجاری با پاکستان از طریق عمان نیز برای خراسان رضوی مطلوب است زیرا هزینه های بازرگانی کشور عمان با پاکستان صفر است و این موضوع می تواند هزینه تمام شده صادرات کالا از ایران به پاکستان و سپس به کشورهایی اروپایی را کاهش دهد.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی ظرفیتهای صادراتی استان به کشور پاکستان را شامل محصولات غذایی، خدمات فنی و مهندسی، تجهیزات مربوط به ساخت و ساز، تجهیزات پزشکی و چرم و محصولات چرمین عنوان کرد.

گفتنی است، نمایشگاه بین المللی صنعت، ابزار و ماشین آلات کراچی پاکستان 25 تا 27 آبانماه 1400 برگزار می شود.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها