با ما همراه باشید

اقتصادی

 همایش بزرگداشت روز صنعت برق با موضوع بررسی چالش های مهندسی برق در صنعت ساختمان برگزار شد

منتشر شده

در

photo 2022 05 01 13 08 28 -  همایش بزرگداشت روز صنعت برق با موضوع بررسی چالش های مهندسی برق در صنعت ساختمان برگزار شد

 

به مناسبت بزرگداشت روز صنعت برق و در راستای بررسی مشکلات و هم افزایی و همکاری جهت پیگیری مطالبات جامعه مهندسان برق همایش یک روزه با موضوع بررسی چالش‌های مهندسی برق در صنعت ساختمان با حضور رئیس و اعضای هیأت مدیره سازمان، مدیرعامل و مسئولان شرکت توزیع نیروی برق مشهد و نمایندگان برق هیأت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی سراسر کشور در شهر مقدس مشهد برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، این مراسم با سخنرانی  بشیر رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی و  رمضانی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مشهد آغاز شد و با ارائه تخصصی هادی مدقق با موضوع بررسی بهینه‌سازی مصرف و کنترل خاموشی‌ها در صنعت برق،  ایمان سریری با موضوع مراقبت و نگهداری از ساختمان‌ها مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان ادامه یافت.

 

در قسمت انتهایی برنامه نیز پنل تخصصی بررسی چالش‌های حق الزحمه مهندسان برق با حضور مهران قاسم پور،  سینا صبری و  زهید زارعی اعضای هیأت مدیره سازمان برگزارشد.

 

حاضرین در این نشست نیز به بیان دیدگاه‌ها و ارائه راهکارهای خود در جهت رفع معضلات مهندسی برق در کشور پرداخته و به بیان تجربیات سازمان‌های نظام مهندسی هر استان پرداختند.

 

شایان ذکر است این همایش با صدور بیانیه به کار خود پایان داد. در بخشی از این بیانیه “آگاهی وزیر و مدیران محترم وزارت راه و شهرسازی و به خصوص معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه و شورای محترم مرکزی نظام مهندسی نسبت به شرایط نامناسب فعلی با عنایت به شرح خدمات مطرح شده در پیوست بیانیه و تلاش در راستای فراهم نمودن زمینه‌های لازم برای اعمال “اصلاح مبانی قیمت گذاری براساس افزایش شرح خدمات، پیچیدگی‌های محاسبات و مسئولیت‌های جدید” صاحبان حرفه‌ی مهندسی برق به فال نیک گرفته شده” و ضمن اعلام آمادگی جامعه مهندسان برق کشور جهت همکاری از مجموعه مسئولین خواسته شده تا به مطالبات مهندسان برق توجه ویژه داشته و جهت رفع آنها اقدام کنند.

 

 

منبع: روابط عمومی سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی

 

اقتصادی

اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 53 15 - اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

 

مدیرجهادکشاورزی درگز به نقش مهم اعتبارات در برنامه های عملیاتی جهادکشاورزی تاکیدکرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، اکبر یونسی ، مدیرجهادکشاورزی شهرستان درگز گفت: نقش مهم اعتبارات در پیشبرد برنامه های عملیاتی و جذب به موقع آن، هماهنگی بیشتر بین واحدهای اجرایی و مالی ، واحدهای تخصصی با واحدهای ستادی را می طلبد.

وی به تهیه مستندات و ارائه به موقع گزارشها اشاره کرد و بر دقت در انتخاب پیمانکاران و زیر پروژه ها ، زمان مناسب اجرای پروژه ها ، مکان اجرای پروژه ها تاکیدکرد.

یونسی افزود: جلسات پیگیری اعتبارات و اجرای دقیق موافقتنامه ها به طور منظم برگزار گردد، همچنین واحدهای اجرایی نسبت به مستند سازی پروژه هاو ارائه گزارشات به موقع اهتمام ویژه ورزند و اجرای پروژه ها و هزینه کرد آن توسط واحد های اجرایی مطابق با دستورالعمل ها و عملیات مندرج در زیر پروژه ها صورت گیردو در بازدید پروژ ه ها واحد طرح و برنامه حضور داشته باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 07 31 39 - عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از برداشت گل محمدی از سطح 13هکتار گلستانهای این شهرستان خبرداد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد علی فرهمند راد،معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی نیشابور گفت: برداشت گل محمدی شهرستان در وضعیت مناسبی است و با همت کشاورزان تولید کننده برداشت این محصول آغاز شده است . اقدامات ترویجی و کلاس های آموزشی جهادکشاورزی از جمله اقدامات حمایتی در این زمینه محسوب می شود.

فرهمند راد تصریح کرد: در حال حاضر13 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گل محمدی قرار گرفته است که حدود 9 هکتار آن بارور و4هکتار آن غیر بارور می باشد. انتظار می رود از سطح باغات بارور ، معادل 20 تن محصول برداشت شود که درآمد ناخالصی معادل 10میلیارد ریال را برای کشاورزان به همراه دارد.

وی ادامه داد: از این مقدار تولید گل محمدی شهرستان حدود 12 تن به خارج شهرستان ارسال می شود و 4 تن بصورت غنچه و4 تن بصورت تازه فروشی به بازار عرضه می شود وبا وجود12واحد صنعتی وخانگی مقدار10تن آن که تولید 10هزار لیتر گلاب می کند در شهرستان گلاب گیری می شود .وجود آفت و بیماری های کمتر، قیمت مناسب، هزینه جاری پایین، مقاوم نسبت به خشکی و سرمازدگی این گیاه از جمله عوامل موثر بر رشد توسعه آن محسوب می شود.

فرهمندراد افزود: توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی از جمله تهیه اسانس، گلابگیری، مرباسازی و تهیه غنچه خشک از جمله ضروریات فعالیت های جانبی در راستای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی این محصول می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به جوان بودن گلستان های موجود میانگین برداشت در شهرستان 2200 کیلوگرم در هکتار است و این در حالی است که در سال چهارم بیشترین میزان تولید را دارد که میانگین آن3000 کیلوگرم در هکتار برآورد می شود.

وی تصریح کرد: گل محمدی به صورت قلمه و پاجوش از آذرماه تا پایان اسفندماه کشت می‌شود و از فروردین تا اردیبهشت ماه به صورت گلبرگ و غنچه برداشت می شود.

فرهمندراد بیان کرد: این گیاه ١٢ سال گل می‌دهد و صرفه اقتصادی آن از سال سوم چشمگیر است، و بعد از ١٢سال شاخه این گیاه به اندازه ٢٠ سانتی متر بریده و باغستان جدید احداث می‌شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی نیشابور

ادامه مطلب

اقتصادی

توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 15 22 - توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات و رییس اداره تولیدات گیاهی این مدیریت از مزارع چای ترش در بخش مرکزی بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران هادی ساربان ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: چای ترش گیاهی با ارزش اقتصادی بالا بوده که از دیرباز در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته و امروزه به عنوان یک محصول زراعی جدید یکساله، در مناطق گرمسيری و نيمه گرمسيری کشت می شود.

ساربان افزود: مهمترین ویژگی مثبت چای ترش نیازآبی پایین بوده و خطر سرمازدگی، مهمترین مانع توسعه کشت این محصول محسوب می شود.
وی تصریح کرد: نبود زیرساختهای لازم ازجمله بازار فروش، ماشین آلات برداشت، خدمات مشاوره ای فنی ، کمبود و گران بودن نیروی کارگری، مهمترین موانع توسعه کشت چای ترش درشهرستان مه ولات می باشد.

ساربان افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی، تغییر الگوی کشت محصولات به سمت گیاهان دارویی، ازاهمیت بالایی برخوردار بوده و لازم است تا این ظرفیت نهفته را با هدف های توسعه اقتصاد ، بستر سازی برای اشتغال، افزایش بهره وری آب و خروج از تک محصولی فعال کرد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مه ولات

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها