با ما همراه باشید

فرهنگی

همزمان با هفته عفاف و حجاب برگزار می شود؛ 110 ویژه برنامه کتاب محور ویژه خانواده ها در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 11 18 14 29 - همزمان با هفته عفاف و حجاب برگزار می شود؛ 110 ویژه برنامه کتاب محور ویژه خانواده ها در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

110 ویژه برنامه کتاب محور ویژه خانواده ها همزمان با هفته عفاف و حجاب به همت کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، 110 ویژه برنامه کتاب محور ویژه خانواده ها همزمان با هفته عفاف و حجاب به همت کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به فرا رسیدن هفته عفاف و حجاب گفت: در جامعه امروز فرهنگ سازی مسئله عفاف و حجاب به عنوان یکی از مولفه های اصلی جامعه اسلامی ایران یکی از ضروریات جامعه محسوب می شود.

وی اجرا و برگزاری برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی کتاب محور ویژه عفاف و حجاب را یکی از راه های موثر و مفید در راستای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب با بهره گیری از جهاد تبیین عنوان کرد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری طرح «مثل صدف» اظهار داشت: از همین رو با توجه به در پیش رو بودن هفته عفاف و حجاب طرح «مثل صدف» با محوریت برگزاری 110 ویژه برنامه کتاب محور ویژه خانواده ها درکتابخانه های عمومی استان برگزار می شود.

سبزیان تصریح کرد: حضور در نمایشگاه ملی مهرانه، مسابقه کتابخوانی خانوادگی، رونمایی، خوانش و نقد و بررسی کتاب، ارائه بسته مطالعاتی در حوزه خانواده و سبک زندگی، ارائه مشاوره کتاب، کارگاه مطالعه مفید ویژه خانواده ها، خدمات دهی به مخاطبین خاص (نابینایان و ناشنوایان) و ثبت نام از خانواده ها در باشگاه «خانواده کتابخوان» از جمله برنامه های این طرح است.

وی از عضویت رایگان خانوادگی کلیه کتابخانه های عمومی استان در غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در نمایشگاه ملی مهرانه خبر داد. در طرح عضویت رایگان سراسری، اعضا می توانند از خدمات کتابخانه ای شامل امانت کتاب در کلیه کتابخانه های عمومی استان بدون محدودیت جغرافیایی بهره مند شوند.

همچین طی آئینی از 50 نفر بانوی شاغل و 280 نفر عضو کتابخانه با حجاب برتر در کلیه کتابخانه های عمومی استان تقدیر خواهد شد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

زیارت

 مسئول کمیته اسکان ستاد خدمات خدمات سفر استان از اماکن اقامت اضطراری شهرداری: مشهد هنوز ظرفیت پذیرش مسافر دارد

منتشر شده

در

photo 2022 09 26 08 13 32 -  مسئول کمیته اسکان ستاد خدمات خدمات سفر استان از اماکن اقامت اضطراری شهرداری: مشهد هنوز ظرفیت پذیرش مسافر دارد

مسئول کمیته اسکان ستاد خدمات خدمات سفر استان خراسان رضوی گفت: مدارس و آموزشگاه ها، بوستان های زائر پذیر، سالن‌های ورزشی و دیگر اماکن اقامتی ظرفیت خالی برای پذیرش مسافر دارد، زائران با شماره تلفن ۳۷۰۴۵-۰۵۱ تماس بگیرند.

به‌گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، یوسف بیدخوری ،در بازدید از اماکن اقامت اضطراری شهرداری مشهد با اعلام این خبر افزود: با توجه به این که ظرفیت واحدهای رسمی در حال تکمیل شدن است از ظرفیت مراکز اسکان اضطراری شامل مدارس، بوستان‌های زائرپذیر و سالن‌ها، موکب‌ها و فضاهای تجهیز شده استفاده می‌شود.

معاون گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: اماکن اقامتی موقت و اضطراری در نقاط مختلف شهر و در مسیرهای ورودی زائران به شهر پیش‌بینی شده است، زائران در صورت نیاز به اسکان، با شماره تلفن ۳۷۰۴۵ – ۰۵۱ قرارگاه خدمات‌رسانی به زائران در دهه آخر صفر تماس بگیرند.

او تصریح کرد: این شماره تلفن به  شکل شبانه‌روزی پاسخ‌گوی زائران است و علاوه بر راهنمایی برای اسکان به شکایت‌های زائران نیز رسیدگی می‌شود.

 

 

منبع:روابط‌ عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

رضایت در اولویت خدمت‌رسانی به زائران مشهدالرضا (ع) در دهه آخر صفر است

منتشر شده

در

photo 2022 09 23 10 57 17 - رضایت در اولویت خدمت‌رسانی به زائران مشهدالرضا (ع) در دهه آخر صفر است

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: «رضایت زائران دهه آخر صفر مشهدالرضا (ع) در اولویت خدمت‌رسانی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدجواد موسوی،مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در بازدید از مرکز ملی پاسخگویی تلفنی به زائران ۱۳۸ با بیان این مطلب افزود: «شماره تلفن ۳۷۰۴۵_۰۵۱ برای پاسخگویی به زائران در دهه آخر صفر در نظر گرفته شده و زائران برای مشکلات اسکان، بهداشت، خدمات شهری، حمل و نقل و ‌… می‌توانند با این شماره تلفن تماس بگیرند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: کارشناسان حوزه‌های مختلف به‌صورت شبانه‌روزی برای خدمت‌رسانی به زائران مشهدالرضا(ع) در دهه آخر صفر در قرارگاه خدمات‌رسانی مستقر شده‌اند.

او با اشاره به ارتباط مردم با سامانه تلفنی ۱۳۸ اظهار کرد: برای استفاده از ظرفیت حوزه ارتباط مردمی آستان‌ قدس رضوی در راستای تسهیل سفر زائران و خدمات رسانی بهتر به آن‌ها اعلام آمادگی می کنیم.

در این جلسه مقرر شد درگاه‌های ارتباطی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی و جامعه حرفه‌ای هتلداران استان به زائران تماس گیرنده با سامانه تلفنی 138 معرفی شود.

در این بازدید محمود مادرشاهیان رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی و سعید ولی‌زاده رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی و حمیدرضا باقرنژاد دبیر کانون تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

 

 

 

منبع:روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

 

ادامه مطلب

زیارت

انجام 22 بازدید نظارتی از واحدهای خدماتی بین‌راهی در محورهای مه‌ولات، تربت حیدریه و نیشابور به مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 09 23 10 42 51 - انجام 22 بازدید نظارتی از واحدهای خدماتی بین‌راهی در محورهای مه‌ولات، تربت حیدریه و نیشابور به مشهد

معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌منابع‌ اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از انجام 22 بازدید نظارتی از واحدهای خدماتی بین‌راهی در محورهای مه‌ولات، تربت حیدریه و نیشابور به مشهد ویژه دهه آخر صفر خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، احمد دیناری ،معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌منابع‌ اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: در راستای نظارت بر خدمات‌رسانی به زائران در مسیر‌های منتهی به مشهدمقدس، بازدید از واحدهای خدماتی بین‌راهی شامل مجتمع‌های بین‌راهی، رستوران‌های بین‌راهی، موکب‌ها ومساجد بین‌راهی انجام می‌شود.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌منابع‌ اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: در محور مشهد نیشابور4 موکب، 5 مجتمع بین‌راهی و 3 رستوران بین‌راهی و در محور مشهد – تربت حیدریه- مه‌ولات 3 مجتمع خدمات بهداشتی میان‌راهی و یک مسجد بین‌راهی بازدید شد.

دیناری اظهار کرد:در این بازدیدها وضعیت فضاهای عمومی مورد استفاده زائران پیاده از جمله نمازخانه، وضوخانه و سرویس‌های بهداشتی بررسی می‌شود.

او تصریح کرد: بازدید نظارتی از دیگر محورهای منتهی به مشهد از جمله چناران، قوچان، سبزوار، داورزن در دستور کار قرار دارد و طی روزهای آینده بازدید می شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها