با ما همراه باشید

اجتماعی

همزمان 13 جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد

منتشر شده

در

photo 2021 12 26 13 08 22 1 - همزمان 13 جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد

سومین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی خراسان رضوی همزمان با 13 انجمن در سطح استان، با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با حضور سیدهادی طباطبایی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی؛ حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ بی بی طاهره طهماسبی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی؛ شیوا خوش نسب، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی؛ مرتضی کرباسی، خزانه دار مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی خراسان رضوی؛ 5 فرماندار و رئیس انجمن های کتابخانه های عمومی شهرستانهای خراسان رضوی و اعضای حقیقی و حقوقی 13 انجمن از 5 شهرستان استان برگزار شد.

 

در ابتدا سیدهادی طباطبایی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: امیدوارم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را به عنوان یک وظیفه همگانی با توجه به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) جدی تر و قوی تر از پیش دنبال شود. اتمام پروژه های نیمه تمام کتابخانه های عمومی در سطح استان به عنوان یکی از زیرساختهای اساسی در مسیر حرکت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی علاوه بر تامین منابع مالی از سوی دولت نیازمند استفاده از ظرفیت خیرین نیز می باشد.

وی افزود: استفاده حداکثری از فضاهای کتابخانه و کتابخوانی نیز به عنوان عامل ترویجی برای پیشبرد اهداف در این مسیر باید استفاده کند.

سید هادی طباطبایی از تمامی مدیران دستگاه های اجرایی برای پیوستن به پویش «کتاب خواندنی است نه تزئینی» با محوریت اهدای کتابهای موجود در اتاق مدیران در راستای تجهیز و تقویت منابع کتابخانه ای دعوت به عمل آورد.

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تسلیت ایام دهه فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: باعث مسرت است که تا به امروز توانسته ایم گام های موثری در راستای اجرای عدالت فرهنگی و اجتماعی در جهت ارائه خدمات کتابخانه ای به همه مناطق استان به ویژه مناطق دورافتاده و کم برخوردار با اساس شعار «14هزار رویداد فرهنگی در سال 1400 » برداریم.

وی با اشاره به کسب رتبه اول کشوری استان خراسان رضوی در جشنواره کتابخوانی رضوی در سه سال اخیر، افزود: یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سال 1400 با مشارکت بیش از 78هزار نفر از مردم استان و همکاری بالغ بر 15دستگاه اجرایی فرهنگی در 30آذرماه به کار خود خاتمه داد. امیدوارم امسال نیز در پی همکاری مجدانه سایر دستگاه های اجرایی اعم از کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره اوقاف و امور خیریه، بهزیستی و به ویژه آموزش و پرورش استان همچون سالیان گذشته نام استان خراسان رضوی خوش بدرخشد و پرچمدار ترویج فرهنگ رضوی در کشور باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در خصوص افزایش فضاهای کتابخانه ای در استان، گفت: از ابتدای سال 1400 تا به امروز به لطف خداوند و یاری خیرین حوزه کتاب و کتابخوانی موفق به احداث و راه اندازی 4 کتابخانه نهادی در شهرهای «کتابخانه عمومی شادمهر شهرستان مه ولات»، «شادروان محمدشاهین فر شهرستان گلبهار»،«شهر جدید بینالود»، «شهید ناصر سنگل آبادی روستای سر بالای تربت حیدریه»؛ 2 کتابخانه مشارکتی «صلح اناوی» در شهرستان جغتای و «امام خامنه ای(مدظله العالی)» در حوزه علمیه حسنیه کاخک گناباد و همچنین افتتاح نخستین پیشخان کتابخانه ای در استان خراسان رضوی و دومین در کشور با عنوان «نور امید» در محله مجیدیه شهرستان مشهد و کتابخانه سیار چناران به نام «پیک دانایی(5)، خواجه نصیر الدین طوسی در راستای اجرای عدالت فرهنگی برای ارائه خدمات کتابخانه ای یکسان در همه مناطق شده ایم.

وی در ادامه با قدردانی از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در طول یک سال گذشته، اظهار داشت: در بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تربت جام به عنوان برگزیده کشوری و انجمن کتابخانه های عمومی شهرستانهای گناباد، فریمان، سرخس، بجستان و مشهد به همراه 46 نفر از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستانها در سطح استان به عنوان برگزیدگان این دوره معرفی شدند.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اظهار داشت: بیش از چهارهزار برنامه فرهنگی در 9 ماهه اول سال 1400 برگزار شده که می توان به صورت خلاصه وار به حسینیه کتاب، مسابقه کتابخوانی «یک خداحافظی عاشقانه» با مشارکت بیش از 3500 نفر، مسابقه ملی کتابخوانی «دغدغه های روح الله» با مشارکت بیش از 3500 نفر، مسابقه ملی کتابخوانی «ضریح آفتاب» با مشارکت بیش از 500 نفر در بازه زمانی یک هفته ای اشاره کرد.

وی تصریح کرد: آئینهای رونمایی و نقد و بررسی از کتابهای «رسانه، شمشیر دو دم»، «دانشنامه جواد الائمه»، «هم صدای باران»، «علم دینی»، «مدیریت میدان و هنر فرماندهی»، «در محضر کلنل»، سه عنوان کتاب با موضوع «تربیت توحیدی»، «دختر موشرابی»، «دور از جان» و «بانوی قرن» با حضور نویسندگان و جمعی از مسئولین و مقامات کشوری و استانی برگزار شد. همچنین برنامه های فرهنگی همچون «منبر کتاب»، «یک خاکریز احساس»، «خاکریز دوم با موضوع نقش خانواده در دفاع مقدس و مولفه های بانوی تراز انقلاب» و … نیز برگزار شده است.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان با اشاره به ایام پیش روی دهه فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزاری برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی از جمله نشستهای کتابخوانی اختصاصی، محافل ادبی، مسابقه کتابخوانی و نشستهای بصیرتی با محوریت زندگی و شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تدوین و ارائه بسته های مطالعاتی با محوریت زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) را از جمله برنامه های فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این ایام اعلام کرد و  همچنین از برگزاری 1400 برنامه فرهنگی با عنوان « از فاطمه (س) تا فاطمیون» خبر داد.

 

 

بی بی طاهره طهماسبی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی با اشاره به ابلاغ قانون حمایت از خانواده و افزایش جمعیت گفت: حدود یک سوم مفاد این قانون از 73 ماده مربوط به حوزه های فرهنگی است. در این حوزه تولید و انتشار محتوای فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و وی پیشنهاد تامین منابع کتابخانه ای را با در نظر گرفتن این موضوع و توجه ویژه به رویکرد تقویت نهاد خانواده ارائه داد.

 

حسین ملکوتی، عضو شورای عالی استانها و مسئول کتابخانه عمومی مسروری حکم آباد جوین نیز ضمن قددرانی از تلاشهای اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در توسعه فضاهای کتابخانه ای، گفت: علیرغم واگذاری زمین و پیشرفت چنددرصدی احداث کتابخانه در شهر مشکان خوشاب، نیلشهر تربت جام، روستای ارزنه باخرز، فرهادگرد فریمان و قدمگاه زبرخان پس از گذشت چند سال هنوز به بهره برداری نرسیده است.

وی با بیان اینکه روستای قلعه میدان شهرستان تازه تاسیس ششتمد نیاز مبرم به احداث کتابخانه دارد، افزود: در این شرایط کتابخانه لائین شهرستان کلات نیز علیرغم درخواست مکرر مردم همچنان تعطیل می باشد و کتابخانه های چنار کلات، روداب سبزوار و شادمهر مه ولات نیاز به پیگیری در خصوص تجهیز و دریافت مجوزهای اولیه برای احداث و شروع به کار دارند.

در ادامه مرتضی کرباسی، خزانه دار مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی خراسان رضوی نیز ضمن قدردانی از حمایتها و تلاشهای مدیرکل کتابخانه های عمومی گفت: امروز تمرکز مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی خراسان رضوی در راستای ارائه خدمات کتابخانه ای یکسان با هدف اجرای عدالت فرهنگی در همه مناطق به ویژه مناطق دورافتاده و کم برخوردار است و  از راه اندازی 6 کتابخانه سیار به همت مجمع خیرین خراسان رضوی را پس از کسب مجوزهای لازم دارد، خبر داد.

 

مرتضی محبی فر، فرماندار شهرستان جغتای ضمن تقدیر از مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در راستای حمایتهای بی شائبه ایشان، گفت: کتابخانه عمومی شهدای ابویسان شهرستان به عنوان باشگاه کتابخوان برتر کشوری نمونه بارز موفق ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی و پرکردن ایام فراغت است.

وی با اشاره به واگذاری زمین از طرف آموزش و پرورش و شهرداری شهرستان در بهترین نقطه شهر عنوان کرد: شروع مراحل احداث کتابخانه در این مکان نیازمند پیگیری مجدانه و همکاری و همیاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور است. همچنین امیدواریم دو کتابخانه عمومی دیگر در روستاهای این شهرستان با حمایت خیرین در آینده ای نزدیک راه اندازی شود.

 

در پایان سید حسین حسینی، فرماندار شهرستان بینالود گفت: خوشبختانه عملکرد انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در احصای نیم درصد درآمد شهرداریها نسبت سالیان قبل قابل ملاحظه است که این بودجه بصورت 90% در شهر طرقبه و 88% در شهر شاندیز در حوزه های زیرساخت کتابخانه ها، نوسازی تجهیزات سالنهای مطالعه، احداث بخش جدید نشریات، نوسازی قفسه های کتاب، راه اندازی استودیو کتاب، راه اندازی بخش کتابهای صوتی، احداث مرکز مبادله کتاب و 3 کتابخانه مشارکتی هزینه شده است.

وی با اشاره به موقعیت گردشگری شهرهای طرقبه و شاندیز، افزود: می توان از این موقعیت به بهترین شکل ممکن برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بصورت ایجاد کافه کتاب و ایستگاه کتاب در اماکن تفریحی و گردشگری استفاده کرد.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

اجتماعی

طرح ملی تا ثریا با سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی روی 500 تیم در مشهد برگزار می شود

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 12 01 24 - طرح ملی تا ثریا با سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی روی 500 تیم در مشهد برگزار می شود

طرح ملی تا ثریا با سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی روی 500 تیم و برگزاری 53 رویداد سرمایه گذاری مساله محور و برگزاری 10 رویداد فناوری در مشهد برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمود رضا کفاش، معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه امام‌رضا(ع) و مدیر شرکت پیشگامان توسعه فرایند دانش در استان خراسان رضوی در نشست خبری افزود: اولین رویداد ملی «تا ثریا» برای حمایت از طرح‌های فناور و نوآور به‌همت شرکت پیشگامان (حمایت از طرح‌های فناور و نوآور) سپاه امام‌رضا(ع) ۲۰مرداد در کارخانه نوآوری مشهد برگزار می‌شود.

 

وی گفت :این رویداد ملی تا پایان سال ۱۴۰۱ در ۳۱استان کشور در حمایت از طرح‌های فناور و نوآور در استان‌ها برگزار و طرح‌های نوآورانه اقتصادی صاحبان صنعت و سرمایه ارائه می‌شود.

 

کفاش خاطرنشان کرد:برای رسیدن به اقتصاد دانش‌بنیان باید چالش‌ها را شناسایی کنیم. اولین چالش، بی‌عدالتی در توزیع منابع است. متأسفانه منابع به نحوی تقسیم نشده که همه نخبگان، مجموعه‌ها و واحد‌ها که نیازمند این منابع هستند، از آن بهره ببرند.

معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه امام‌رضا(ع) تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ما در برگزاری این رویداد، توزیع عادلانه برای واحدهای فناوری است که نیازمند هستند محصول را در کشور و استان گسترش دهند و وارد چرخه بازار کنند.

وی افزود: نبود هم‌افزایی میان ذی‌نفعان حوزه اقتصاد دانش‌بنیان چالش دیگری است زیرا در خیلی از قسمت‌ها و ‌مجموعه‌ها به‌ شکل جزیره‌ای عمل می‌شود که یکی از ملزومات اصلی در این حوزه وجود هم‌افزایی و هم‌گرایی بین دست‌اندرکاران حوزه اقتصاد دانش‌بنیان است.

مدیر شرکت پیشگامان توسعه فرایند دانش در استان خراسان رضوی ، سومین چالش را عدم مسئله‌پروری در اقتصاد دانش‌بنیان مطرح کرد و گفت :متأسفانه  مسئله را به‌خوبی شناسایی نشده است.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام‌رضا(ع) افزود: نکته حائز اهمیت این است که در کشور از ۳۰درصد توان دانش‌بنیان استفاده می‌کنیم. این یعنی ۷۰درصد از این ظرفیت بی‌استفاده مانده که نیازمند توجه ویژه است.

وی گفت : باید برای حل مسائل فناورانه در کشور سه ضلع را در نظر بگیریم. اولین ضلع که می‌تواند به حل مسائل فناورانه کمک کند، مجموعه‌هایی هستند که تصمیم‌گیر هستند. کارخانه نوآوری، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور در کشور می‌توانند راه‌حل ارائه دهند.

کفاش خاطر نشان کرد :تیم‌های فناوری هستند که هنوز در کشور و استان شناسایی نشدند و ضلع دوم ضلع سرمایه‌گذاران است. در حقیقت بانک‌ها و شرکت‌هایی هستند که سرمایه‌گذار مشارکتی یا سرمایه‌گذار ریسک پذیر هستند که می‌توانند در این حوزه فعال باشند و سومین ضلع، خود مسئله است که باید شناسایی شود.

وی تأکید کرد: حل مسائل در اولویت قرار دارد و حمایت از سرمایه‌گذاری و واحدهای فناور یکی دیگر از مأموریت‌های ما در بسیج است. ارائه خدمات در حوزه فناوری و نوآوری از دیگر مأموریت‌ها است.

 

مدیر شرکت پیشگامان توسعه فرایند دانش در استان خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: پنجشنبه ۲۰مرداد رویداد ملی تا ثریا را برگزار و این رویدادی در راستای ارائه نیازهای فناورانه و ‌حل مسائل فناورانه‌ در استان است که تا پایان سال در ۳۱ استان برگزار می‌شود.

 

وی افزود : یکی از اولویت‌های اصلی بسیج در سپاه،اینست که بتوانیم از واحدهای فناوری و طرح‌های فناورانه و محصولاتی که ظرفیت ورود به چرخه تولید و بازار را دارند، حمایت کنیم. رویداد ملی تا ثریا یکی از مقدماتی است که برای انجام این مأموریت در نظر گرفته شده است.

 

کفاش گفت:طرح ملی تا ثریا شامل 13 طرح محوری با برگزاری 53 رویداد سرمایه گذاری مساله محور و  برگزاری 10 رویداد فناوری با سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی روی 500 تیم و پشتیبانی از راه اندازی 31 کارخانه نوآوری مردم پایه در استان ها برگزار می شود.

 

 

مدیر شرکت پیشگامان توسعه فرایند دانش در استان خراسان رضوی از پشتیبانی از راه اندازی 8 شتابدهنده تخصصی مردمی و برگزاری نمایشگاه تا ثریا در اسفند 1401 و پشتیبانی از ایجاد 50 کارگزار مردمی صادراتی در 10 کشور اولویت دار و اهدای جایزه ملی تا ثریا به تیم راه حل برگزیده و برگزاری نمایشگاه عرضه 50 تیم راه حل برگزیده و ارائه به رهبر معظم انقلاب خبرداد.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

زنگ پایان مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور در مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 38 20 - زنگ پایان مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور در مشهد

مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور یادواره شهید ابراهیم هادی با معرفی نفرات برتر خود در سه رشته والیبال، بدمینتون و تنیس روی میز پس از 5 روز رقابت سنگین و نفس گیر در مشهد به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید امیر شوشتری ،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مراسم اختتامیه این سری از مسابقات ضمن بیان اینکه مسابقات با حضور حدود 900نفر از بانوان فرهنگی و ورزشکار برگزار شد تصریح کرد: مشهد به دلیل وجود زیرساخت های مناسب ورزشی که دارد بانوان فرهنگی علاوه بر اینکه در عرصه رقابت های ورزشی حضور یافتند، فرصت تشریف به بارگاه منور رضوی را هم پیدا کردند.

 

 

همچنین صفدر سلطانی، قائم مقام اجرایی مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور گفت: وقتی بانوان فرهنگی به واسطه مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور، در محیطی با نشاط حضور پیدا می‌کنند، قطعا می توانند این سرزندگی و نشاط را به خانواده و محیط مدرسه هم منتقل کنند.

 

گفتنی است مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور با حضور 31استان در سه رشته والیبال، بدمینتون و تنیس روی میز ویژه بانوان از 28تیرماه آغاز و تا 2مردادماه به مدت 5روز ادامه داشت.

 

در رشته والیبال، مقام اول به تهران رسید. فارس دوم شد و خراسان جنوبی و البرز به صورت مشترک سوم شدند.

 

در مسابقات تنیس روی میز، در بخش تیمی گیلان قهرمان شد. اصفهان دوم و فارس و آذربایجان شرقی به سومی مشترک بسنده کردند.

 

در بخش انفرادی نیز صغری رزم‌گیر از استان گیلان به مدال طلا دست یافت. لیلا اسعدی از آذربایجان شرقی دوم شد و نوشین عبدالله‌زاده از گیلان و مژگان جعفرخانی از اصفهان به مدال برنز دست یافتند.

 

در رشته بدمینتون نیز در بخش انفرادی، نگین امیری‌پور از تهران قهرمان شد. مریم توللی از فارس دوم شد و شکیبا کرمی از البرز و هانیه روشن‌منش از گلستان به صورت مشترک سوم شدند. در بخشی تیمی نیز البرز قهرمان شد و تهران، گلستان و خراسان رضوی در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

 

منبع: ستاد خبری مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور

ادامه مطلب

اجتماعی

سرانه فضای ورزشی آموزش و پرورش خراسان رضوی در رتبه۱۹ کشوری قراردارد

منتشر شده

در

photo 2022 07 17 17 51 55 - سرانه فضای ورزشی آموزش و پرورش خراسان رضوی در رتبه۱۹ کشوری قراردارد

 

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: سرانه فضای ورزشی آموزش و پرورش در رتبه ۱۹ قرارداریم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، صفدر سلطانی، معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست خبری مسابقات ورزشی فرهنگیان و کشتی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور در مشهد، افزود:افزایش سرانه فضای ورزشی را داشته ایم اکنون با ۲۸۰ سالن ورزشی، ۲۰ استخر، ۵۶ کلاس آموزشی سرانه فضای سرپوشیده ۰/۱۸ متر مربع و با ۲۵ زمین چمن طبیعی و ۳۳ چمن مصنوعی سرانه فضای روباز استان ۰/۱۹ متر مربع است.

وی گفت: قبلا در رتبه ۲۳ سرانه فضای ورزشی بودیم که اکنون به رتبه ۱۹ رسیده ایم که با لحاظ افزایش طرح شهید سلیمانی احتمالا رشد دو پله دیگر داشته باشیم.

سلطانی درباره طرح شهید سلیمانی افزود: در این طرح ملی، در استان خراسان رضوی ۱۰۱ فضای ورزشی تا شهریور ماه احداث می شود، اعتبارات این طرح تخصیص و واریز شده و ۵۰ درصد پروژه ها آماده افتتاح است.

وی گفت: در این طرح ۲۵ کلاس ویژه، ۸ سالن ورزشی، ۶۵ چمن مصنوعی و ۳ زمین ساحلی احداث و ۱۱۵ مکان ورزشی موجود بهسازی و ایمن سازی می شود.

صفدری اعتبار این پروژه‌ها ۸۴ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با مساعدت وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل امسال در حال احداث مرکز آموزشی، پرورشی و استعدادیابی در فضای نزدیک حرم مطهر با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال هستیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۴۸۰ معلم متخصص ورزشی در مدارس استان خدمت می کنند که به هزار و ۵۰۰ نیروی دیگر نیاز داریم تا همه کلاس ها تکمیل شود.

وی افزود: در آزمون استخدامی جدید تعداد ۲۳۵ نفر نیروی جدید به ما اضافه می شوند و همچنین تعداد ۲۸۵ نفر نیروی مراقبین سلامت نیز از همین آزمون جذب می شوند که بالاترین مراقب سلامت را خراسان رضوی درکشور دارد.

برگزاری مسابقات ورزشی ۲۰۰۰ نفره فرهنگیان و دانش‌آموزان پسر سراسر کشور در مشهد

همچنین،سید امیر شوشتری،مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت : امسال  مسابقات ورزشی خواهران فرهنگی و کشتی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور را با حضور ۲۰۰۰شرکت کننده و با مشارکت آستان قدس رضوی برگزارمی شود.

شوشتری تصریح کرد: خراسان رضوی میزبان بیش از ۲۰۰۰نفر از دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی در مسابقات تربیت بدنی فرهنگیان و دانش‌آموزان سراسر کشوراست.

 

وی گفت: امسال پس از ۱۳سال، مسابقات همکاران فرهنگی و پس از دو سال هم مسابقات دانش‌آموزی که به دلیل بیماری کرونا تعطیل بود را میزبانی کنیم.

 

گفتنی است مسابقات بانوان فرهنگی از ۲۸تیرماه سال جاری تا ۲ مردادماه در سالن‌های شهید آقا مصطفی خمینی، مالک اشتر، شهید عرفانی، علی حمیدی(فیاض بخش) و مجموعه ورزشی سجاد در سه رشته والیبال، تنیس روی میز و بدمینتون برگزارمی شود.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها