با ما همراه باشید

سلامت

واکسیناسیون ۳۵ هزار کارگر بخش تولید در شهرکها و نواحی صنعتي خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2021 10 03 17 44 56 - واکسیناسیون ۳۵ هزار کارگر بخش تولید در شهرکها و نواحی صنعتي خراسان رضوی

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی همزمان با هفته ایمنی و آتش نشانی خبر داد :

۳۵ هزار کارگر بخش تولید در شهرکها و نواحی صنعتي خراسان رضوی واکسینه شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ؛ “علی بهرامی زاده” گفت : در حال حاضر ۳۵ هزار نفر از جامعه کارگری بخش صنعت در شهرک‌های صنعتی و نواحی آن‌ در خراسان رضوی دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در رابطه با واکسیناسیون کارگران شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی اظهار کرد : از روز ۲۱ مرداد ماه که مصادف با روز ملی صنایع کوچک بود، واکسیناسیون جامعه کارگری بخش صنعت در مراکز تجمیعی تخصصی شهرک‌های صنعتی استان آغاز شد. از روز ۱۸ شهریور نیز دوز دوم واکسیناسیون آغاز شده است.

وی افزود : شهرک صنعتی توس اولین شهرکی بود که واکسیناسیون کارگران در آن آغاز شد. در حال حاضر نیز واکسیناسیون کارگران هم برای دوز اول و هم دوز دوم ادامه دارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در خصوص مراکز واکسیناسیون کارگران عنوان کرد : در حال حاضر ۱۲ مرکز تخصصی تجمیعی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی برای واکسیناسیون جامعه کارگری داخل و خارج از شهرک‌ها با همکاری شرکت‌های خدماتی همان شهرک‌ها دایر شده است. در ۶ شهرک صنعتی و نواحی آن‌ نیز با همکاری نزدیکترین مرکز واکسیناسیون که توسط مرکز بهداشت مدیریت می‌شود، واکسیناسیون کارکنان انجام شد که هنوز نیز این روند ادامه دارد.

بهرامی زاده با بیان اینکه تاکنون 35 هزار کارگر از ۷۷ هزار کارگر شهرک‌های صنعتی و نواحی آن‌ در خراسان رضوی دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند، عنوان کرد : دریافت دوز دوم واکسن نیز از ۱۸ شهریور ماه آغاز شده و تعدادی از کارگران در حال دریافت دوز دوم واکسن هستند.

وی خاطرنشان کرد: این آمار مربوط به کارگرانی است که به مراکز ذکر شده مراجعه کرده‌اند. قبل از ۲۱ مرداد ماه برخی از کارگران به دلیل اینکه به لحاظ سنی واجد دریافت واکسن و یا مشمول گروه‌های جامعی که توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا بودند، واکسن خود را در مراکز شهری و عادی دریافت کرده بودند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در خصوص چگونگی روند واکسیناسیون در انتها اعلام نمود : از زمان آغاز واکسیناسیون برای کارگران در ابتدا متولدین سال ۶۰ را واکسینه کردیم ولی در حال حاضر در اکثر شهرک‌های صنعتی بدون محدودیت سنی واکسیناسیون را انجام می‌دهیم.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

واکسیناسیون کارگران 17 شهرک صنعتی خراسان رضوی انجام شد

منتشر شده

در

photo 2021 10 12 13 01 55 - واکسیناسیون کارگران 17 شهرک صنعتی خراسان رضوی انجام شد

 

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: از مرداد ماه تاکنون واکسیناسیون کارگران 17 شهرک و ناحیه صنعتی استان انجام گرفته و آنان را در برابر بیماری کووید 19 واکسینه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی بهرامی زاده افزود: این شهرکها و نواحی شامل توس، مشهد، چناران، ماشین سازی و فناوریهای برتر، چرمشهر، کاویان، خیام، قوچان، سبزوار، بینالود، فریمان، گناباد، رشتخوار، تربت جام، میان جلگه، عطار و کمال الملک می شوند.

وی بیان کرد: از روز ۲۱ مرداد ماه امسال که مصادف با روز ملی صنایع کوچک بود، واکسیناسیون جامعه کارگری بخش صنعت در مراکز تجمیعی تخصصی شهرک‌های صنعتی استان آغاز شده است که شهرک صنعتی توس نخستین محلی بود که واکسیناسیون کارگران در آن انجام گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: از تاریخ مزبور تاکنون در مجموع 65 هزار و 213 نفر از کارگران در مراکز واکسیناسیون داخل و خارج از 17 شهرک و ناحیه صنعتی در استان دوز اول و دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

بهرامی زاده اظهار داشت: تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای کارگران شهرکها و نواحی صنعتی مزبور از 18 شهریور ماه آغاز شده است و تزریق واکسن دوزهای اول و دوم تا پوشش کامل شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی ادامه دارد.

گفتنی است: زمین های در اختیار شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی هشت هزار و ۶۰۰ هکتار است که عملیات اجرایی در پنج هزار و ۴۰۰ هکتار آن انجام گرفته و از این میزان ۶۰۰ هکتار به واحدهای صنعتی تعلق دارد.

2 هزار و ۵۶۹ واحد صنعتی با 77 هزار کارگر در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی مستقر هستند که در مجموع ۴۳ درصد از واحدهای صنعتی، ۲۳ درصد از سرمایه گذاری صنعتی و ۳۹ درصد از اشتغال صنعتی استان را در اختیار دارند.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

سلامت

رشد 17 درصدی مراجعات به پایگاه های انتقال خون استان در شش ماهه اول سال جاری

منتشر شده

در

photo 2021 10 13 10 50 51 - رشد 17 درصدی مراجعات به پایگاه های انتقال خون استان در شش ماهه اول سال جاری

مراجعه  به پایگاه های انتقال خون استان در شش ماهه اول سال جاری رشد 17 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سرپرست انتقال خون استان با اشاره به افزایش میزان اهدای خون در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال گذشته در استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای فروردین تا شهریور، در این استان ۹۳ هزار و 390 نفر به پایگاه های ما در سراسر استان مراجعه کرده اند که 71 هزار و 121 نفر موفق به اهدای خون شده  وو در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش 17 درصدی در مراجعات هستیم.

اسلامی با بیان اینکه ۹۵ درصد اهداکنندگان خون مرد و 5 درصد دیگر از بانوان هستند، تصریح کرد: در شش ماهه اول سال، 67294 هزار مرد و 3827 زن خون اهدا کردند و ضمن اینکه مراجعه آقایان برای اهدای خون نیز در استان نیز 17 درصد رشد داشته است. وی ادامه داد: به میزان اهداکننده های مستمر و باسابقه هم به ترتیب در استان 16 و 24 درصد اضافه شده است. امسال بیش از 20 هزار نفر از باسابقه ها در استان به پایگاه ها مراجعه نموده اند و برای اهدای خون اقدام کرده اند.

وی ادامه داد: در خراسان رضوی ۴۰ هزار و ۴۳۳ اهدا کننده مستمر و ۲۰ هزار و ۴۷۸ اهدا کننده با سابقه به پایگاه های مشهد و سایر شهرها مراجعه کرده اند و بازهم در این بخش به ترتیب شاهد رشد۱6 و ۲۴درصدی در اهدای خون در این گروه بوده ایم. ضمن اینکه ۱۰ هزار و ۲۰۸ نفر هم در این شش ماه برای اولین بار خون اهدا کرده اند.

سرپرست انتقال خون استان ضمن تشکر از حضور مردم مومن و انسان دوست در پایگاه های اهدای خون و قدردانی از این نوع همدلی افزود: در ماه های سرد سال مردم بیماران را فراموش نکنند و این سازمان عام المنفعه همچون گذشته یاری کنند.

شایان ذکر است ساعت کاری پایگاه های فعال انتقال خون در شش ماهه دوم سال از ساعت 7:45 الی 13 و پایگاه امام رضا علیه السلام علاوه بر شیفت صبح در عصر از ساعت 13:30 الی 18:45 در خدمت همشهریان گرامی می باشد.پنج شنبه ها نیم ساعت کمتر پایگاه ها در دو شیفت صبح و عصر فعال هستند.

 

 

منبع:روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی

ادامه مطلب

اقتصادی

برداشت گیاهان دارویی درمزرعه پدیده

منتشر شده

در

MG 4827 scaled - برداشت گیاهان دارویی درمزرعه پدیده

 

مدیرعامل مجتمع کشاورزی پدیده از برداشت گیاهان دارویی در مزرعه ی کشاورزی پدیده خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حسین مویدی گفت:تولید گیاهان دارویی جز برنامه های شرکت کشاورزی بوده است که شروع تولید نشاء در گلخانه های شاندیز از بهمن ماه 1399 آغاز و در اوایل خرداد ماه جاری به زمین اصلی منتقل شد.

 

وی افزود: در حال حاضر برداشت گیاهان دارویی در مزرعه پدیده آغاز و در فصل برداشت هستیم.

 

مویدی ابراز امیدواری کرد: با توجه به شرایط مزرعه نمونه، سطح کشت را امسال افزایش خواهیم داد و در قبال آن ایجاد درآمدزایی خواهیم داشت .

 

همچنین غلامی، کارشناس گیاهان دارویی مزرعه پدیده گفت:دو گیاه مهم آویشن و سرخال گل برای کشت مقدماتی گیاهان دارویی پدیده در نظر گرفته شده است که جز مهم ترین گیاهان اقتصادی است و هم اکنون در سطح وسیعی در کشور کشت می شوند.

 

وی در خصوص این دو گیاه دارویی افزود: گیاهان آویشن و سرخال با شرایط خشک و نیمه خشک استان سازگار و از نظر دارویی و تجاری ارزش دارای فوق العاده ای هستند و در صنعت دارو سازی نیز به عنوان دم نوش و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها