با ما همراه باشید

عمرانی

واگذاری نخستین واگذاری زمین روستایی نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی

منتشر شده

در

IMG 20221116 095635 080 - واگذاری نخستین واگذاری زمین روستایی نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی

 

آیین واگذاری زمین طرح نهضت ملی مسکن روستایی برای اولین بار در کل کشور در استان خراسان رضوی و در محل امامزادگان تبادکان با حضور استاندار خراسان رضوی. مدیر کل راه و شهرسازی و دیگر مسئولان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی گفت: در مرحله اول، واگذاری ۱۰۴۳ قطعه زمین در ۸۳ روستا و در ۲۶ شهرستان خراسان رضوی آغاز و مقرر شده تا پایان سال ۱۴۰۲ به تمام متقاضیان در روستاهای استان که فرم «ج» آن‌ها تایید شده و سبز است، زمین واگذار شود.

استاندار خراسان رضوی درباره مرحله اول واگذاری زمین بیان کرد : هزار و ۱۱۳ روستا در طرح بازنگری هادی روستایی قرار گرفت که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مسئولیت این کار را برعهده دارد و در مرحله اجراست. اگر مشکل این طرح حل شود، مشکلات افرادی که خارج از طرح هادی خانه ساخته اند یا مشکل آب، برق و گاز نیز دارند، رفع می‌شود. کسانی هم که زمین داشتند ،اما در قالب طرح روستایی نبودند و فقط خواهان مجوز از دستگاه‌های متولی بودند، مشکلاتشان حل خواهد شد. کسانی نیز در روستاها فاقد زمین بودند و وضعیت مالی مناسبی برای خرید زمین نداشتند، که در این باره تصمیم گرفته شد زمین به‌صورت ۹۹ساله به این متقاضیان واگذار شود.

وی افزود: در مرحله اول، واگذاری ۱۰۴۳ قطعه زمین در ۸۳ روستا و در ۲۶ شهرستان خراسان رضوی در روستای تبادکان مشهد آغاز و مقرر شده تا پایان سال ۱۴۰۲ به تمام متقاضیان در روستاهای استان که فرم «ج» آن‌ها تایید شده و سبز است زمین واگذار شود تا خودشان اقدام به ساخت کنند،۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات هم با سود ۵ درصد 20 ساله پرداخت می شود.

وی گفت:در طرح نهضت ملی مسکن روستایی خراسان رضوی مکلف به ساخت ۷۰ هزار مسکن روستایی هستیم‌ که تلاش می‌شود ظرفیت ساخت افزایش ‌یابد و این تعداد به ۱۰۰ هزار مسکن نیز برسد.

همچنین،جواد خدایی، معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: طرح مسکن ملی براساس دستور رئیس‌جمهور و برنامه دولت حدود یک سال است که در حال اجراست. چیزی حدود ۴۰۰ هزار واحد از ۴ میلیون واحد سهم استان ماست. بر اساس رهنمودهای استاندار و پیگیری مدیران در شهرهای مختلف استان طی چند ماه اخیر جهش واگذاری زمین را در شهرهای مختلف داشتیم.

وی افزود: در سراسر کشور این اولین برنامه واگذاری زمین برای روستاییان است که نقطه عطفی محسوب می‌شود. در روستای تبادکان ۶۳ قطعه زمین را واگذار خواهیم کرد. خدایی خاطر نشان کرد: تا این لحظه ۵۱ هزار نفر در سامانه ویژه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

همچنین عباس یوسف زاده، مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه بخشی از سهمیه برش استانی تامین مسکن، به حوزه تامین مسکن روستایی مرتبط است، در اقدامی جهادی اراضی معیشتی (حداکثر تا مساحت ۵۰۰ متری با امکان تعریف مشاغل در محدوده زمین تحویلی) تعریف و اولین واگذاری اراضی به مردم بصورت ۹۹ ساله در محل امام زادگان تبادکان انجام شد.

 

منبع: اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

اقتصادی

همزمان با ایام دهه فجر بهره برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغازشد

منتشر شده

در

2 - همزمان با ایام دهه فجر بهره برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغازشد

 

همزمان با گرامیداشت دهه فجر و با حضور استاندار خراسان رضوی طی مراسمی ، بهره‌برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین محمودی، مديرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان ضمن تشریح جایگاه صنعت برق در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی گفت: برای بهره برداری از این پست بالغ بر سیصد و ده میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ضمن قدردانی از تلاش های شرکت برق منطقه ای که در راه اندازی این پست و خدمت به مردم منطقه کلات زحمت کشیده‌اند افزود: این پست با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر و با هدف تامین برق پایدار شهرستان زاوین و ناحیه صنعتی آن و همچنین جبران افت ولتاژ منطقه و تامین برق صنایع و کشاورزی راه اندازی شده است .

استاندار خراسان رضوی طی افتتاح پست زاوین گفت: پست زاوین با سرمایه‌گذاری انجام و در محدوده کلات بهره برداری شده و امیدواریم در تامین برق مطمئن و پایدار منطقه موثر واقع شود.

وی درباره تامین برق پایدار در استان خراسان رضوی گفت: صنعت برق و بویژه برق منطقه ای خراسان در مدیریت مصرف ، موفق عمل کرده ، مخصوصا در هفته اخیر که با توجه به برودت هوا شرکت برق منطقه‌ای خراسان خوشبختانه این موضوع را به خوبی مدیریت کرد.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

عمرانی

اخذ سند تک برگي و تثبیت مالکیت دولت بر روی 81 فقره از اراضی شهرستان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2023 01 22 17 22 48 - اخذ سند تک برگي و تثبیت مالکیت دولت بر روی 81 فقره از اراضی شهرستان خراسان رضوي

 

 

رئیس اداره املاك راه و شهرسازی خراسان رضوي از 81 فقره سند تک برگي و تثبیت مالکیت به مساحت 64/5934182 مترمربع به نام سازمان ملي زمين و مسكن از اراضی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ حسين ناطق، رئیس اداره املاك راه و شهرسازی خراسان رضوي اظهار داشت: این اداره همسو با سیاست‌گذاری‌های معاونت املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوي و با هدف پیشگیری از زمین خواری و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی، اخذ سند تک برگ اراضی دولتی و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگي را در اولویت‌های کاری قرار داده است.

 

وی افزود: در این راستا و بمنظور حراست از اراضی ملی و دولتی، 81 فقره سند تک برگ اراضی دولتی این شهرستان اخذ و تثبیت مالکیت شد.

 

ابراهیمی رئیس اداره راه و شهرسازی طرقبه، شاندیز و چناران نیز گفت: از ابتداي سال جاري 1401 اخذ اسناد تك برگي و كاداستر نمودن نقشه هاي اراضي ملي در شهرستان طرقبه شانديز به مساحت64/5934182 مترمربع و تعداد 81 سند مالكيت که سند آن به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن صادر شد.

 

وی با اشاره به اهمیت اجرای حدنگاری اراضی ملی برای مبارزه با زمین خواری، خاطرنشان کرد: با اجرای قانون کاداستر و اخذ اسناد تک برگ به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند به حداقل ممکن می‌رسد.

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه و شهرسازي خراسان رضوي

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2023 02 06 13 10 16 - بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در استان هم‌زمان با دهه فجر با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها شامل واحد‌های اقامتی مختلف، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی و تفریحی است.

موسوی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها 5 هزار میلیارد ریال است و برای 161 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: 50 درصد این پروژه‌ها در مشهد و بقیه در سایر شهرستان‌ها خراسان رضوی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر 210 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در حال ساخت، تبدیل و توسعه با حجم سرمایه گذاری 950 هزار میلیارد ریال داریم که این طرح‌ها برای حدود 9500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

هم چنین در مراسم افتتاح معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی، رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی حضور داشتند.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها