با ما همراه باشید

عمرانی

وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛ در نهضت ملی مسکن دنبال شهرسازی هستیم نه فقط ساخت مسکن /

منتشر شده

در

photo 2022 03 31 17 24 01 1 - وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛ در نهضت ملی مسکن دنبال شهرسازی هستیم نه فقط ساخت مسکن /

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما به دنبال مسکن‌سازی نیستیم بلکه به دنبال شهرسازی هستیم یعنی همزمان که مسکن برای مردم می‌سازیم، شهرسازی هم انجام می‌دهیم و نیازهای مردم در یک شهر اعم از مدرسه، درمانگاه و پارک و … را هم می‌بایست برآورده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۷۱۷۹ واحد نهضت ملی مسکن در شهر جدید گلبهار در استان خراسان رضوی، گفت: یکی از ماموریت‌های جدی وزارت راه و شهرسازی، ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن است. ‌

 

قاسمی ادامه داد: بر اساس قول رئیس جمهور محترم و قانون مصوب مجلس حدود ۴ میلیون مسکن ظرف ۴ سال باید ساخته شود که الان با گذشت ۶، ۷ ماه از عمر دولت سیزدهم در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور شاهد شروع پروژه‌های بسیار بزرگی در نهضت ملی مسکن هستیم و در بسیاری از استان‌ها سهم نزدیک به دو سال آنها را شروع کرده‌ایم.

 

وی افزود: در استان خراسان رضوی حدود ۳۷۰ تا ۳۸۰ هزار نفر برای نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که مطابق داده‌های پالایش انجام گرفته، بخش عمده‌ای از آنها متقاضی خواهند ماند. باید فکری اساسی بکنیم که در شرایط فعلی و با قانون بسیار خوبی که تصویب شده است، مردم را صاحب خانه کنیم. خوشبختانه منابع بانکی و اعتباری بسیار خوبی برای طرح دیده شده است و دولت هم تصمیم جدی برای ساخت مسکن دارد و قبل از عید هم مجلس اعتبار خوبی را برای صندوق ملی مسکن تصویب کرد.

 

وزیر راه و شهرسازی از مردم خواست از فرصت باقیمانده برای ثبت نام در نهضت ملی مسکن استفاده کنند چرا که این بهترین فرصت است که اقشار مختلف جامعه بتوانند صاحب خانه شوند.

 

قاسمی که در مراسم افتتاح ۷۱۷۹ واحد نهضت ملی مسکن در شهر جدید گلبهار سخن می‌گفت، ابراز امیدواری کرد که به‌زودی این شهر جدید به یک شهر در حدی قابل قبول برای سکونت مردم تبدیل شود و در ادامه با مقایسه‌ای میان طرح‌های مسکن مهر و نهضت ملی مسکن، افزود: شرایط امروز ما از لحاظ کیفیت ساخت با شرایط دوران مسکن مهر قطعا متفاوت است. ضمن اینکه ما به دنبال مسکن‌سازی نیستیم بلکه به دنبال شهرسازی هستیم یعنی همزمان که مسکن برای مردم می‌سازیم، شهرسازی هم انجام می‌دهیم یعنی نیازهای مردم در یک شهر اعم از مدرسه، درمانگاه و پارک و … را هم می‌بایست برآورده کنیم.

 

وی گفت: ما اگر بخواهیم ظرف ۴ سال به عدد ۴ میلیون مسکن برسیم، به این معنا نیست که هر سال یک میلیون مسکن را شروع کنیم چون معمولا ساخت خانه بیش از یک سال طول می‌کشد؛ ما باید در پارت‌های زمانی مختلف کار را شروع کنیم تا بعد از ۴ سال پایان ساخت ۴ میلیون مسکن را شاهد باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات بسیار جدی در حوزه مسکن موضوع زمین است، گفت: در بودجه سال ۱۴۰۰ اعتباری معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان به عنوان تسهیلات پیش‌بینی شده است. ۴۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن به خصوص برای واحدهای فرسوده پیش‌بینی کرده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه امروز عملیات اجرایی بالغ بر ۵۰ هزار واحد مسکونی را در استان خراسان رضوی شروع خواهیم کرد، عنوان کرد: این میزان کافی نیست و ما برای دو سال اول حداقل باید برای ۱۰۰ هزار واحد کار را شروع کنیم و انشاالله کار ساخت ۵۰ هزار واحد بعدی را هم شروع کنیم.

 

وزیر راه و شهرسازی همچنین اعلام کرد: در سفر امروز رئیس جمهوری محترم غیر از بودجه سالیانه که برای راه‌های استان تعیین شده است، ۶۰۰۰ میلیارد تومان دیگر هم پیش‌بینی شده است.

 

 

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اقتصادی

همزمان با ایام دهه فجر بهره برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغازشد

منتشر شده

در

2 - همزمان با ایام دهه فجر بهره برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغازشد

 

همزمان با گرامیداشت دهه فجر و با حضور استاندار خراسان رضوی طی مراسمی ، بهره‌برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین محمودی، مديرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان ضمن تشریح جایگاه صنعت برق در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی گفت: برای بهره برداری از این پست بالغ بر سیصد و ده میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ضمن قدردانی از تلاش های شرکت برق منطقه ای که در راه اندازی این پست و خدمت به مردم منطقه کلات زحمت کشیده‌اند افزود: این پست با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر و با هدف تامین برق پایدار شهرستان زاوین و ناحیه صنعتی آن و همچنین جبران افت ولتاژ منطقه و تامین برق صنایع و کشاورزی راه اندازی شده است .

استاندار خراسان رضوی طی افتتاح پست زاوین گفت: پست زاوین با سرمایه‌گذاری انجام و در محدوده کلات بهره برداری شده و امیدواریم در تامین برق مطمئن و پایدار منطقه موثر واقع شود.

وی درباره تامین برق پایدار در استان خراسان رضوی گفت: صنعت برق و بویژه برق منطقه ای خراسان در مدیریت مصرف ، موفق عمل کرده ، مخصوصا در هفته اخیر که با توجه به برودت هوا شرکت برق منطقه‌ای خراسان خوشبختانه این موضوع را به خوبی مدیریت کرد.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

عمرانی

اخذ سند تک برگي و تثبیت مالکیت دولت بر روی 81 فقره از اراضی شهرستان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2023 01 22 17 22 48 - اخذ سند تک برگي و تثبیت مالکیت دولت بر روی 81 فقره از اراضی شهرستان خراسان رضوي

 

 

رئیس اداره املاك راه و شهرسازی خراسان رضوي از 81 فقره سند تک برگي و تثبیت مالکیت به مساحت 64/5934182 مترمربع به نام سازمان ملي زمين و مسكن از اراضی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ حسين ناطق، رئیس اداره املاك راه و شهرسازی خراسان رضوي اظهار داشت: این اداره همسو با سیاست‌گذاری‌های معاونت املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوي و با هدف پیشگیری از زمین خواری و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی، اخذ سند تک برگ اراضی دولتی و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگي را در اولویت‌های کاری قرار داده است.

 

وی افزود: در این راستا و بمنظور حراست از اراضی ملی و دولتی، 81 فقره سند تک برگ اراضی دولتی این شهرستان اخذ و تثبیت مالکیت شد.

 

ابراهیمی رئیس اداره راه و شهرسازی طرقبه، شاندیز و چناران نیز گفت: از ابتداي سال جاري 1401 اخذ اسناد تك برگي و كاداستر نمودن نقشه هاي اراضي ملي در شهرستان طرقبه شانديز به مساحت64/5934182 مترمربع و تعداد 81 سند مالكيت که سند آن به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن صادر شد.

 

وی با اشاره به اهمیت اجرای حدنگاری اراضی ملی برای مبارزه با زمین خواری، خاطرنشان کرد: با اجرای قانون کاداستر و اخذ اسناد تک برگ به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند به حداقل ممکن می‌رسد.

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه و شهرسازي خراسان رضوي

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2023 02 06 13 10 16 - بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در استان هم‌زمان با دهه فجر با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها شامل واحد‌های اقامتی مختلف، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی و تفریحی است.

موسوی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها 5 هزار میلیارد ریال است و برای 161 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: 50 درصد این پروژه‌ها در مشهد و بقیه در سایر شهرستان‌ها خراسان رضوی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر 210 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در حال ساخت، تبدیل و توسعه با حجم سرمایه گذاری 950 هزار میلیارد ریال داریم که این طرح‌ها برای حدود 9500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

هم چنین در مراسم افتتاح معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی، رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی حضور داشتند.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها