با ما همراه باشید

عمرانی

وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛ در نهضت ملی مسکن دنبال شهرسازی هستیم نه فقط ساخت مسکن /

منتشر شده

در

photo 2022 03 31 17 24 01 1 - وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛ در نهضت ملی مسکن دنبال شهرسازی هستیم نه فقط ساخت مسکن /

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما به دنبال مسکن‌سازی نیستیم بلکه به دنبال شهرسازی هستیم یعنی همزمان که مسکن برای مردم می‌سازیم، شهرسازی هم انجام می‌دهیم و نیازهای مردم در یک شهر اعم از مدرسه، درمانگاه و پارک و … را هم می‌بایست برآورده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۷۱۷۹ واحد نهضت ملی مسکن در شهر جدید گلبهار در استان خراسان رضوی، گفت: یکی از ماموریت‌های جدی وزارت راه و شهرسازی، ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن است. ‌

 

قاسمی ادامه داد: بر اساس قول رئیس جمهور محترم و قانون مصوب مجلس حدود ۴ میلیون مسکن ظرف ۴ سال باید ساخته شود که الان با گذشت ۶، ۷ ماه از عمر دولت سیزدهم در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور شاهد شروع پروژه‌های بسیار بزرگی در نهضت ملی مسکن هستیم و در بسیاری از استان‌ها سهم نزدیک به دو سال آنها را شروع کرده‌ایم.

 

وی افزود: در استان خراسان رضوی حدود ۳۷۰ تا ۳۸۰ هزار نفر برای نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که مطابق داده‌های پالایش انجام گرفته، بخش عمده‌ای از آنها متقاضی خواهند ماند. باید فکری اساسی بکنیم که در شرایط فعلی و با قانون بسیار خوبی که تصویب شده است، مردم را صاحب خانه کنیم. خوشبختانه منابع بانکی و اعتباری بسیار خوبی برای طرح دیده شده است و دولت هم تصمیم جدی برای ساخت مسکن دارد و قبل از عید هم مجلس اعتبار خوبی را برای صندوق ملی مسکن تصویب کرد.

 

وزیر راه و شهرسازی از مردم خواست از فرصت باقیمانده برای ثبت نام در نهضت ملی مسکن استفاده کنند چرا که این بهترین فرصت است که اقشار مختلف جامعه بتوانند صاحب خانه شوند.

 

قاسمی که در مراسم افتتاح ۷۱۷۹ واحد نهضت ملی مسکن در شهر جدید گلبهار سخن می‌گفت، ابراز امیدواری کرد که به‌زودی این شهر جدید به یک شهر در حدی قابل قبول برای سکونت مردم تبدیل شود و در ادامه با مقایسه‌ای میان طرح‌های مسکن مهر و نهضت ملی مسکن، افزود: شرایط امروز ما از لحاظ کیفیت ساخت با شرایط دوران مسکن مهر قطعا متفاوت است. ضمن اینکه ما به دنبال مسکن‌سازی نیستیم بلکه به دنبال شهرسازی هستیم یعنی همزمان که مسکن برای مردم می‌سازیم، شهرسازی هم انجام می‌دهیم یعنی نیازهای مردم در یک شهر اعم از مدرسه، درمانگاه و پارک و … را هم می‌بایست برآورده کنیم.

 

وی گفت: ما اگر بخواهیم ظرف ۴ سال به عدد ۴ میلیون مسکن برسیم، به این معنا نیست که هر سال یک میلیون مسکن را شروع کنیم چون معمولا ساخت خانه بیش از یک سال طول می‌کشد؛ ما باید در پارت‌های زمانی مختلف کار را شروع کنیم تا بعد از ۴ سال پایان ساخت ۴ میلیون مسکن را شاهد باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات بسیار جدی در حوزه مسکن موضوع زمین است، گفت: در بودجه سال ۱۴۰۰ اعتباری معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان به عنوان تسهیلات پیش‌بینی شده است. ۴۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن به خصوص برای واحدهای فرسوده پیش‌بینی کرده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه امروز عملیات اجرایی بالغ بر ۵۰ هزار واحد مسکونی را در استان خراسان رضوی شروع خواهیم کرد، عنوان کرد: این میزان کافی نیست و ما برای دو سال اول حداقل باید برای ۱۰۰ هزار واحد کار را شروع کنیم و انشاالله کار ساخت ۵۰ هزار واحد بعدی را هم شروع کنیم.

 

وزیر راه و شهرسازی همچنین اعلام کرد: در سفر امروز رئیس جمهوری محترم غیر از بودجه سالیانه که برای راه‌های استان تعیین شده است، ۶۰۰۰ میلیارد تومان دیگر هم پیش‌بینی شده است.

 

 

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عمرانی

واگذاری پروژه پیش آگاهی کرم سیب به بخش خصوصی در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 05 06 10 57 11 - واگذاری پروژه پیش آگاهی کرم سیب به بخش خصوصی در شهرستان درگز

 

ایستگاه پیش آگاهی کرم سیب به بخش خصوصی در شهرستان درگز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، اکبریونسی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: از آنجایی که یکی از ارکان مهم واساسی در مدیریت تلفیقی عوامل خسارتزای گیاهی، عملیات پیش آگاهی می باشد لذا برای اولین سال انجام ایستگاه پیش آگاهی کرم سیب به کلینیک گیاهپزشکی میرخانی واگذار شد تا ضمن حمایت از بخش خصوصی، بتوان بصورت دقیق تری در شهرستان از آفات کلیدی اطلاعات جامعی در مراحل مختلف رشد ونمو جمع آوری شود.

ویداحیدری،کارشناس مسول حفظ نباتات جهاد کشاورزی درگز افزود : در سال جاری عملیات پیش آگاهی با نصب دیتالاگر ثابت در منطقه میانکوه روستای دربندی سفلی باغ مصطفی جلیلی در ارتفاع هزارو 431 متری از سطح دریا در بهمن ماه شروع شد و داده ها و اطلاعات دما و رطوبت به صورت مستمر توسط حفظ نباتات شهرستان و مسول فنی کلینیک رصد و پایش می شود.

وی گفت:هدف از این پروژه مشاهده تمام مراحل زندگی آفت از حشره کامل تا تخمریزی و لاروهای سنین مختلف، پیش شفیره گی و شفیره و تعیین درجه روز دما در مراحل مختلف زیستی آفت و همینطور تعیین تعداد نسل آفت در منطقه و در نهایت پیش آگاهی و تعیین زمان های مناسب مبارزه با نسل های مختلف کرم دانه خوار سیب می باشد.

حیدری ادامه داد:تله های جدید نصب و فرمون ها تعویض شد، همچنین با توجه به استقرار کندوهای زنبور عسل در منطقه میانکوه، جهت عدم سمپاشی باغات سیب و گلابی که در اوج گلدهی بودند، هشدارهای لازم داده و در این زمینه اطلاعیه های آموزشی توزیع شد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی درگز

ادامه مطلب

عمرانی

از ابتدای سالجاری تاکنون: رفع تصرف خلع ید و اخذ خسارت بیش از 25 هکتار اراضی ملی در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 05 03 19 02 22 - از ابتدای سالجاری تاکنون: رفع تصرف خلع ید و اخذ خسارت بیش از 25 هکتار اراضی ملی در شهرستان جوین

25/5 هکتار از اراضی ملی شهرستان جوین در فروردین ماه سال جاری رفع تصرف ، خلع ید و اخذ خسارت شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدرضا بهروزی فر، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جوین با بیان این خبر گفت : 25/5 هکتار از اراضی ملی طی 4 فقره پرونده در سه پلاک ارگ نوجو، منجشیرین و کمایستان در فروردین ماه سال جاری رفع تصرف ، خلع ید و اخذ خسارت شد.

 

بهروزی فر افزود: برای حفاظت بیشتر از عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی، حضور مردم در صحنه مهمترین رکن بوده و به همین علت سامانه ۱۵۰۴ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشی‌های مردمی و رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در سطح مراتع شهرستان است .

 

وی گفت: شهرستان جوین 210 هزار هکتار مساحت دارد که 105 هزار هکتار آن اراضی ملی و 90 هزار هکتار جنگل ومراتع میباشد به همین جهت وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تجاوز به حریم مراتع و عرصه‌های ملی با ماموران یگان حفاظت این اداره همکاری و اطلاع دهند تا در اولین فرصت اقدام قانونی صورت گیرد و از تخریب‌ این عرصه‌ها جلوگیری شود.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جوین عنوان کرد : در سال گذشته نیز حدود 86 هکتار از ارضی ملی این شهرستان رفع تصرف و خلع ید شد.

 

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی و آبخیزداری شهرستان جوین

ادامه مطلب

عمرانی

برقراری جریان پایدار آب در شهرها و روستاهای سیل‌زده استان خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 05 03 18 54 28 - برقراری جریان پایدار آب در شهرها و روستاهای سیل‌زده استان خراسان رضوی

 

در پی بارش باران و بروز سیلاب در خراسان رضوی تاسیسات آبرسانی و خطوط و شبکه توزیع آب در هفت شهرستان استان دچار خسارت شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید ابراهیم علوی،مدیر عامل آبفا خراسان رضوی در گفتگویی اقدامات این شرکت برای رفع خسارت و استمرار روند آبرسانی به شهرها و روستاهای استان را تشریح کرد و از برقراری جریان پایدار آب در نقاط آسیب دیده خبرداد.

علوی گفت: با توجه به اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان و امکان بارش شدید و بروز سیل در استان ، اکیپ های رفع اتفاق این شرکت به حال آماده باش در آمدند و در اولین ساعات بروز حادثه ، کار مرمت و بازسازی نقاط آسیب دیده از سیل را آغاز کردند و با تلاش فراوان موفق به رفع خسارات و برقراری آبرسانی به بیشتر نقاط شدند.

وی افزود: در جریان این سیلاب تاسیسات آبرسانی شهرستان های تربت حیدریه ، چناران ، فریمان ، گناباد ، جوین ، فیروزه و قوچان دچار آسیب و قطعی آب در تعدادی از روستاها شد.

وی اظهار داشت: در شهرستان فریمان شبکه توزیع وخط انتقال روستای “کلاته خوش” ، در شهرستان فیروزه 200 متر از خط انتقال روستا “سلیمانی” و در شهرستان قوچان 11 روستا و تصفیه خانه آب این شهر تحت تاثیر سیل قرار گرفت که با همت همکاران ، مشکلات رفع و خدمات آبرسانی برقرار شد.

به گفته وی خط انتقال آب روستای “بهمن جان” در شهرستان چناران نیز که به دلیل سیلاب از مدار خارج شده بود لوله گذاری جدید انجام و ارائه خدمات از سر گرفته شد.

وی از تربت حیدریه به عنوان شهرستانی  نام برد که در جریان سیلاب اخیر خط انتقال آب یک مجتمع هفت روستایی دچار شستگی و قطع جریان آب در محدوده روستای “حصار جلال” شد که اکیپ عملیاتی بعد از کاهش جریان سیلاب وارد عمل شد منتها با توجه به مدیریت منابع و مخازن موجود ، قطعی آب در روستاهای تحت پوشش مجتمع گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه بارش های شدید مجتمع آبرسانی روستایی “برغمد” در شهرستان جوین را هم دچار آسیب دیدگی کرد ادامه داد: اکیپ عملیات رفع اتفاق در محل حضور دارد و ساعاتی دیگر جریان آبرسانی در این مجتمع برقرار می شود.

علوی بیشترین خسارت ناشی از سیل را مربوط به شهرستان گناباد دانست که به دلیل حجم و نوع سیلاب ، خط انتقال 400 فایبرگلاس بعد از ایستگاه پمپاژ “گیسور” دچار حادثه شد که با انجام وظیفه همکاران به شکر خدا مشکل این خط بر طرف شد.

وی در همین رابطه اضافه کرد: خطوط انتقال 200 و 400 فایبرگلاس داخل شهرگناباد نیز دچار شکستگی و انفصال شده است که به سبب عدم فروکش سیلاب روند ترمیم همچنان ادامه دارد با این حال قطعی آب شهر با وارد مدار کردن چاه های در اختیار به صورت مستقیم به شبکه برطرف شد ولی 20درصد شهر با افت و کمبود فشار مواجه است که با تکمیل عملیات اصلاحی خطوط و اقدامات در دست اجرا تا پایان امروز شرایط به حال عادی برمی گردد.

وی تاکید کرد: با هدف تامین آب نقاطی که دچار قطعی شدند از همان ساعات اولیه آبرسانی با تانکر سیار در دستور کار قرار گرفت و مشکلی به لحاظ تامین آب شرب سالم و بهداشتی وجود ندارد.

وی با عذر خواهی از مشترکان به دلیل قطع آب در ساعتی که همکاران مشغول رفع اتفاق هستند خطاب به شهروندان و روستائیان تاکید کرد: با همت همکاران و کمترین تبعات ، به زودی شاهد برگشت روند آبرسانی به شرایط قبل از سیلاب خواهیم بود.

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها