با ما همراه باشید

سلامت

ویلچر در ایران استاندارد جهانی ندارد!

منتشر شده

در

photo 2021 12 07 13 29 54 - ویلچر در ایران استاندارد جهانی ندارد!

 

مدیر کل توانبخشی هلال احمر کشور در مشهد گفت: تولیدات ویلچر در ایران با استانداردهای جهانی فاصله دارد و در واقع متاسفانه تولید ویلچر استاندارد عالی در کشور برای معلولان مختلف نداریم.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،  پیمان پیشگاهی ، مدیر کل توانبخشی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در آیین اختتامیه دوره بین المللی تجویز، کار و طراحی، تعمیر و نگهداری ویلچر در مشهد اظهار کرد: در حال حاضر در پروژه ای ویژه با معاونت علمی ریاست جمهوری و با حضور تعدادی شرکت دانش بنیان درحال تولید ویلچر متناسب با معلولان مختلف و نیز برخی محصولات مانند دست الکترونیک هستیم.

 

وی افزود: در سال 2014 سازمان بهداشت جهانی برنامه برای گسترش خدمات توانبخشی تدوین کرد و نظام سلامت کشور ما که در راس آن وزارت بهداشت، درمان و توانبخشی است، درصدد برنامه کشوری توانبخشی برای بهینه سازی و ارتقای خدمات توانبخشی برآمده است.

 

مدیر کل توانبخشی هلال احمر کشور با بیان اینکه بخش مهم و عنصر موثر در توانبخشی کشور هلال احمر است، خاطرنشان کرد: بنیانگذار توانبخشی در کشور ایران هلال احمر بوده که از سال 1340 تاکنون همچنان درخدمت مردم است.

 

وی افزود: درحال حدود 200 واحد توانبخشی در کشور داریم که در رشته های مختلف خدمت میکنند و در این میان، مراکز توانبخشی هلال احمر، گسترده ترین، جامعترین و پیشرفته ترین مراکز توانبخشی در کشور است.

 

دکتر پیشگاهی اعلام کرد: پایه خدمات توانبخشی تخصصی جمهوری اسلامی هلال احمر است که در حال گسترش است.

 

وی اظهار تاسف کرد: مبحث وسایل کمک حرکتی در دنیا مقولی حائز اهمیت و جدی است که در کشور ما مغفول واقع شده و الان همت جدی در وزارت بهداشت برای پوشش و پرکردن این خلا وجود دارد.

 

به گفته مدیر توانبخشی هلال احمر کشور، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی به عنوان مشاور وزارت بهداشت، درمان و توانبخشی در این زمینه نقش خودش را تدوین برنامه و توسعه و استانداردسازی و به روز رسانی محصولات کمک حرکتی و توسعه علمی، تجویز و آموزش نحوه استفاده درست و ارائه برنامه برای تجهیزات توانبخشی می داند.

 

وی با اشاره به لزوم دغدغه و تلاش در استانداردسازی وسایل حرکتی گفت: دوره حاضر به میزبانی خراسان رضوی با حضور سالامون از هلال احمر سوریه بعنوان مدرس و نیکولاس دنیل کارشناس توانبخشی صلیب سرخ در ایران و مرعشیان کارشناسی صلیب سرخ در امور توانبخشی و خانم سعیدی کارشناس توانبخشی دایر شد که نحوه صحیح ساخت و تجویز ویلچر و آموزش استفاده در زندگی معلولان را در سطح حرفه ای ویژه مربیان آموزش داد.

 

پیشگاهی افزود: در این دوره تربیت مربی، همکارانی که در آزمونهای کمیته بین المللی صبیب سرخ شدند برای تکمیل دوره انتخاب و در دوره شرکت کردند و قرار است به عنوان مربی، شاخص های این علم و فن را همراه با پایه های علمی در کشور توسعه دهند.

 

 نوآوری در توانبخشی

همچنین سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در این آیین تاکید کرد: مرکز توانبخشی هلال احمر با مدیریت دکتر پیشگاهی هر دوره با نوآوری، توانمندی جدیدی را مطرح کرده و پیشگام و خط شکن در خدمت به مخاطبان بوده است.

 

سیدآرش سیدصالحی افزود: تیم توانمندی در واحد تحقیق و توسعه یا Research and Development که گاهی به صورت مخفف R&D هم مورد استفاده قرار می گیرد در توانبخشی هلال احمر مانند خانم دکتر رشیدزاده به نوعی عهده دار طرحهای تحقیق و توسعه ملی در این زمینه شدند که ثمرات ارزشمندی داشته و برکات بسیاری خواهد داشت.

 

وی طرح جامع توانبخشی را حاصل سالها کار و تجربه توانبخشی هلال احمر دانست که در دوره های آموزشی نیز ارائه و زمینه به کار گیری آنها فراهم می شود.

 

وی همچنین از حضور و همراهی اساتید بین المللی و 11 نفر کاردرمانگرهای مجرب هلال احمر استانهای مازندران ، اصفهان ، تهران ، سمنان و خراسان رضوی در مشهد قدردانی کرد.

 

گفتنی است، دوره اول آموزش ویلچر در سال 98 در تهران برگزار شد که بخشی از کارکنان توانبخشی جمعیت هلال احمر در آن دوره شرکت کردند.

 

منبع:روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی

اجتماعی

اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 30 12 04 07 2 - اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد

اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد درحال برگزاریست.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علیرضا شریعتی، مدیر روابط عمومی و ارتباطات مردمی مرکز گفت:نخستین المپیاد ورزشی مرکز وکلا همزمان با دهه مبارک فجر و ایام ماه مبارک رجب به میزبانی خراسان رضوی و مشهد درحال برگزاریست.

وی افزود:فراگیر بودن این المپیاد از سراسرکشور در رشته های مختلف ورزشی برای بانوان و آقایان برگزار می شود.

شریعتی خاطرنشان کرد:پس از سالها اولین المپیاد ورزشی مرکز به همت  حسن عبدلیان ،رییس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده برگزار شده که حرکت نو و بدیعی است.

وی بیان داشت : نگاه مدیریتی به حفظ و یکپارچگی با محوریت تندرستی جامعه وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده است.

وی اظهارداشت :ازاهداف برگزاری این المپیاد ورزشی مرکز اعتلای فرهنگی و ورزشی وکلا،کارشناسان و مشاوران خانواده است.

شریعتی افزود :تقارن برگزاری المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده با ایام الله دهه مبارک فجر و ایام مبارک ماه رجب است.

وی گفت: یکی از ویژگیهای این المپیاد حضور پرشور بانوان ورزشکار در رشته های مختلف ورزشی با حجاب اسلامی از نقاط مورد توجه المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان رسمی است.

همچنین،عباس هادی زاده، رییس کمیسیون ورزشی مرکز گفت: نخستین المپیاد ورزشی این مرکز به صورت رسمی از 6 بهمن ماه با میزبانی مشهد آغاز به کار کرده است.

رییس کمیسیون ورزشی مرکز وکلا خاطرنشان کرد:المپیاد ورزشی در رشته های دارت،فوتسال،والیبال،شطرنج و پینگ پنگ برگزارمی شود.

وی افزود: این المپیاد ازششم تا دوازدهم بهمن ماه طی 6 روز با حضور600 ورزشکار از سراسر کشور به میزبانی خراسان رضوی در شهر مشهد برگزارمی شود.

وی گفت:افتتاحیه این المپیاد با حضورورزشکاران شرکت کننده، ریاست مرکز ، مدیران مرکز و مدیران ورزش و جوانان خراسان رضوی درسالن شهید بهشتی مشهد با حضور آقایان و بانوان ورزشکار برگزارشد.

هادی زاده افزود: از نکات حایز اهمیت نخستین المپیاد ورزشی با حضور 180 ورزشکار زن است که جوان ترین ورزشکار 25 سال و مسن ترین ورزشکار 70 سال دارد.

وی خاطر نشان کرد:تاکنون نتایج مسابقه شطرنج بانوان استانهای اصفهان،تهران و مازندران و نتایج مسابقه شطرنج آقایان استانهای گیلان،هرمزگان و فارس منتخب شده اند.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

سلامت

‍ ورود مسافر از پایانه مرزی لطف آباد به کشور ۲۳ برابر افزایش یافت

منتشر شده

در

photo 2023 01 20 10 01 05 - ‍ ورود مسافر از پایانه مرزی لطف آباد به کشور ۲۳ برابر افزایش یافت

 

مدیر پایانه مرزی لطف آباد خراسان رضوی از افزایش ۲۳ برابری مسافر از کشور ترکمنستان نسبت به سال قبل خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محسن رکنی، مدیر پایانه مرزی لطف آباد خراسان رضوی افزود:هزار و ۵۱۷ مسافر از کشور ترکمنستان از طریق پایانه مرزی لطف آباد شهرستان درگز طی ۹ ماهه سال جاری به عنوان دوره پساکرونا و بدون محدودیتهای کرونایی وارد جمهوری اسلامی ایران شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۳ برابر افزایش داشته است.

 

وی گفت: با توجه به بازگشایی مرز پس از بهبود وضعیت شیوع بیماری کرونا توسط کشور ترکمنستان در تیر ماه امسال و تداوم محدودیت تردد از پایانه مرزی باجگیران، تردد مسافران ورودی از این معبر مجاز زمینی رشد چشمگیری داشته است.

 

مدیرپایانه مرزی لطف آباد با اشاره به این که خلق فرصت های جدید برای جذب گردشگر می تواند در توسعه اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد ادامه داد:شبکه بهداشت و درمان شهرستان و فرماندار درگز تمهیدات خوبی در زمینه بهره برداری از بخش ویژه (VIP) بیمارستان امام خمینی(ره) شهر درگز صورت داده که رغبت اتباع ملیت ترکمنستان برای استفاده از این فرصت درمانی را در پی داشته است.

 

رکنی افزود: ظرفیت درمانی یاد شده در قالب احیای گردشگری سلامت در افزایش تردد مسافران ورودی تاثیر گذار بوده است.

 

وی به کاهش ۶۸ درصدی خروج مسافران در بازه زمانی یاد شده از این پایانه مرزی اشاره و اضافه کرد: تاکید طرف ترکمنستانی بر انجام آزمایشهای کرونا برای ورود به کشور یکی از عوامل کاهش این آمار است.

 

مدیر پایانه مرزی لطف آباد گفت با توجه به نبود امکانات قرنطینه انسانی و آزمونهای کرونا در مرز آرتیق ترکمنستان (در مقابل لطف آباد) خروج بیشتر مسافران ورودی از لطف آباد از طریق پایانه مرزی سرخس صورت می‌گیرد لذا پیگیر بازگشایی تردد مسافران برای خروج از این مرز زمینی نیز هستیم.

 

 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

آشتی ورزش با صنعت در ایران خودرو خراسان

منتشر شده

در

photo 2023 01 04 17 34 12 - آشتی ورزش با صنعت در ایران خودرو خراسان

 

آیین افتتاح شرکت ورزش ایرانیان خودرو خراسان و مسابقات فوتسال جام فجر یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدحسین پروانه‌حسینی، مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران‌خودرو خراسان در نشست خبری آیین افتتاح شرکت ورزش ایرانیان خودرو خراسان و مسابقات فوتسال جام فجر یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو، به عنوان یک سازمان مردم نهاد زیر مجموعه شرکت ایران خودرو خراسان با 5 هزارسهامدار طی دو سال کار خود را آغاز کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: استعداد یابی از بین کارکنان ایران خودرو و خانواده های آنها در سطح نونهالان، بزرگسالان و بانوان و تشکیل تیم ورزشی در جهت ایجاد نشاط فضای کارگری و رونق تولید و اشتغالزایی در دستورکار قرار گرفته است.

پروانه حسینی با بیان اینکه یک انجمن کارگری و در قالب شرکت تعاونی تیم‌داری می کنیم، افزود: : ظرفیت‌های ورزشی کارکنان و کارگران شرکت ایران خودرو رو به خوبی شناسایی کرده‌ایم.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران‌خودرو خراسان از تقویت تیم با استفاده از ظرفیت‌های خود شرکت و تیم داری در سطح حرفه‌ای پس ازاین مراحل خبرداد.

 

پروانه حسینی گفت: احداث یک سالن تخصصی ورزشی برای کشف و پرورش استعدادهای ورزشی در دستور کار است و امیدواریم بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم تا در مدت زمان طولانی بتوانیم از آن بهره‌برداری کنیم.

 

وی افزود: برای شروع کار،سالن ورزشی جهاددانشگاهی خراسان رضوی برای برگزاری مسابقات و آموزش و استعدادیابی دراختیار شرکت تعاونی قرار گرفته است.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران‌خودرو خراسان افزود: توجه به استعدادهای ورزشی بانوان در کنار استعدادیابی ورزش روستایی حاشیه شهر و نونهالان هم مورد توجه است.

حسینی پروانه از استقبال هیات ورزشهای همگانی استان نسبت به برنامه های این شرکت خبرداد و خاطرنشان کرد: ایران خودرو خراسان، دغدغه مند کارکنان و خانواده های آنهاست و ایجاد ورزش پس از دوسال کرونا، زمینه شور و نشاط کارکنان و جامعه کارگری را فراهم می کند.

 

وی گفت: همگامی شرکت شهرکهای صنعتی در خراسان رضوی با ایجاد و حمایت زمینه های ورزشی به رونق تولید و کاهش نابهنجاری های اجتماعی و ایجاد اشتغال کمک می کند.

 

حسینی پروانه افزود:رقابت‌های فوتسال جام فجر یادواره سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی به‌میزبانی شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران‌خودرو خراسان و شرکت ورزشی ایرانیان خودرو خراسان با حضور شانزده تیم کارگری از مجموعه ایران‌خودرو خراسان و شرکت‌های تابعه برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: قرعه‌کشی این رقابت‌ها درحالی برگزار شد که تیم‌ها پس از رقابت در چهار گروه و برگزاری مرحله حذفی به‌صورت رفت و برگشت در روز ۲۲بهمن هم‌زمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، قهرمان این دوره از رقابت‌ها را خواهند شناخت.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

برترین ها