با ما همراه باشید

ورزشی

پایان رقابت زندانیان کشور در گود زورخانه / کسب مقام اول زندانیان خراسان رضوی دررتبه بندی مجموع مسابقات

منتشر شده

در

photo 2021 10 15 16 48 12 - پایان رقابت زندانیان کشور در گود زورخانه / کسب مقام اول زندانیان خراسان رضوی دررتبه بندی مجموع مسابقات

رقابت زندانیان کشور در گود زورخانه با کسب مقام اول زندانیان خراسان رضوی پایان یافت.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه چهارمین دوره مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی زندانیان سراسر کشور با حضورمسئولین کشوری و استانی و جمعی از ورزشکاران ، پیشکسوتان، مرشدان و… برگزار شد.

 

این دوره از مسابقات ورزش های زورخانه ای با حضور 28 تیم استانی و رقابت 210 زندانی ورزشکار به مدت ۲ روز در مشهد مقدس برگزارشد.

در پایان این دوره از مسابقات در رتبه بندی مجموع کلی ، تیم استان خراسان رضوی با 121 امتیازمقام اول ، تیم استان زنجان با 110 امتیاز مقام دوم و تیم استان کرمانشاه با 109 امتیاز مقام سوم را کسب کردند.

نتایج در رقابت های مهارت های فردی و تیمی زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیز به این شکل رقم خورد :

در رشته سنگ ورزشکاران استان های زنجان،تهران و خراسان رضوی در رشته چرخ چمنی استان کرمانشاه در رشته میل بازی استان چهارمحال بختیاری و خراسان جنوبی در رشته میل گیری سنگین استان های زنجان،کرمانشاه،اصفهان و قزوین در رشته کباده استان های یزد،خوزستان،بوشهر و چهارمحال بختیاری و در رشته چرخ تیز استان های لرستان،کرمانشاه،سمنان و خراسان رضوی مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

در رشته تیمی زورخانه ای تیم های استان های یزد،کرمانشاه ،کرمان وخراسان رضوی مقام های اول تا سوم مشترک این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند.همچنین تیم استان خوزستان به عنوان تیم اخلاق انتخاب شد.

در مسابقات کشتی پهلوانی در وزن 70 کیلوگرم ورزشکار استان مازندران مقام اول ، استان همدان مقام دوم و استان خراسان رضوی وایلام مقام سوم مشترک را کسب کردند.

در وزن80کیلوگرم ورزشکار استان لرستان مقام اول ، استان کردستان مقام دوم و استان مازندران و تهران مقام سوم مشترک را کسب کردند.
در وزن90 کیلوگرم ورزشکار استان زنجان مقام اول ، استان خوزستان مقام دوم و استان مازندران و لرستان مقام سوم مشترک را کسب کردند.
در وزن90+ کیلوگرم نیز ورزشکار استان البرز مقام اول ، استان خوزستان مقام دوم و استان همدان و زنجان مقام سوم مشترک را کسب کردند.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندانها

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلامت

عارضه ناهنجاری زانوی ضربدری یا زانوی ایکس

منتشر شده

در

photo 2022 08 21 19 52 36 - عارضه ناهنجاری زانوی ضربدری یا زانوی ایکس

یادداشت حرکات اصلاحی

 

دکتر محسن محمدی مومن، دکترای حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی

 

 

عارضه ناهنجاری زانوی ضربدری یا زانوی ایکس

زمانیکه ما روی هردوپا می ایستیم، باید زانوها و مچ پاها بدون اینکه فشار وارد کنیم و در حالت عادی به همدیگر چسبیده باشد، یعنی هیچگونه فشاری در نزدیک کردن پاها به همدیگر وارد نکنیم، دراین حالت پاها سالم است.

ولی اگر زانوها به هم چسبیده باشد، ولی مچ پاها از یکدیگر فاصله بگیرد، فرد مبتلا به عارضه زانوی ضربدری و یا ایکس است.

از عوامل ایجاد زانوی ضربدری می توانیم به چاقی یا وزن زیاد کودک، زود راه افتادن کودک، نرمی استخوان، زمینه ارثی، پوکی استخوان اشاره کرد، که علایمی مثل ساییدگی بیش از حد کناره داخلی کفش، خستگی زودرس، کاهش ارتفاع پایین تنه، راه رفتن قورباغه ای، درد پشت ساق و جلوی ران پا، ساییده شدن زانوها به یکدیگر به هنگام راه رفتن، دورشدن قوزک داخلی پا از یکدیگر را به همراه دارد.

برای درمان این عارضه، تمرینات اصلاحی بسیار زیادی وجوددارد که چند مورد از کاربردی ترین تمرینها را در اینجا بیان می کنم.

تمرین اول اینست که بایستیم و یک مچ بندکشی را به مچ پای راست ببندیم، سپس وزن خود را روی شانه چپ بیندازیم و پای راست رااز بغل تا جاییکه می توانیم بالا بیاوریم و سپس به آرامی به پایین برگردانیم، این حرکت را ۱٠ تا ۱۲ مرتبه تکرار می کنیم و بعد با پای دیگر انجام می دهیم.

دومین تمرین اینست که روی پهلوی چپ بخوابیم و پاهای خود را روی هم به حالت کشیده بگذاریم، پای راست خود را تا حدی که با پای چپ زاویه ۴۵ درجه بسازد، بالا بیاوریم، یک ثانیه نگهداریم و بعد پایین بیاوریم. این حرکت را ۱٠ تا ۱۲ مرتبه تکرارکنیم و بعد پای خود را عوض کنیم. برای افزایش مقاومت می توانیم یک دمبل رو روی کشاله ران پا نگهداریم.

سومین تمرین اینست که روی زمین یا نیمکت بخوابیم پاها را دراز کنیم و روی زمین یا نیمکت بزاریم یک پا را از روی زمین بلند کرده و عضلات پا را منقبض کنیم، درهمین حالت ۱٠ ثانیه مکث کنیم، پا را روی زمین بزاریم و مجددا حرکت را تکرار کنیم، سپس برای پای دیگر همین مراحل را اجرا می کنیم.

چهارمین تمرین اینست که یک دست خود را به دیوار یا صندلی بگیریم، وزن خود را روی پنجه یک پا بیندازیم و پای دیگررا به سمت پشت خم کنیم، عضلات پشت ران را منقبض کنیم و تا می توانیم پاشنه پایی که از پشت خم شده است را به طرف باسن بکشیم، دراین حالت ۵ ثانیه مکث کنیم و سپس پا رو پایین بیاریم و ۸ تا ۹ مرتبه تکرار کنیم.

 

https://instagram.com/dr.mohammadi.momen?igshid=YmMyMTA2M2Y=

ادامه مطلب

سلامت

همزمان با روز جهانی معلولان انجام شد؛بهره برداری از فضاهای تفریحی، ورزشی، کتب و ناوگان اتوبوسرانی ویژه افراد دارای معلولیت

منتشر شده

در

photo 2021 12 03 10 55 41 - همزمان با روز جهانی معلولان انجام شد؛بهره برداری از فضاهای تفریحی، ورزشی، کتب و ناوگان اتوبوسرانی ویژه افراد دارای معلولیت

 

صبح امروز و با حضور استاندار خراسان رضوی، شهردار و معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، برخی از اعضای شورا و مدیران شهری و استانی، آیین بهره برداری از فضاهای تفریحی، ورزشی، کتب و ناوگان اتوبوسرانی ویژه افراد دارای معلولیت برگزار شد.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در این مراسم از ۸ بوستانی که همزمان با روز جهانی معلولین، برای استفاده افراد توان‌یاب مناسب سازی شده اند؛ رونمایی می شود، مناسب سازی این بوستان ها شامل زمین های ورزشی، وسایل بدنسازی،آبخوری ها، وسایل بازی کودکان و مناسب سازی ورودی و احداث رمپ با اعتباری ۷۰ میلیارد ریالی اجرا شده است.

 

این بوستان ها شامل، بوستان پردیس در منطقه ۲، بوستان بهار در منطقه۳، بوستان های بسیج، لاله و بهشت در منطقه ۴، بوستان کوهسنگی منطقه ۸، بوستان آبشار منطقه ۹ و بوستان ملت در منطقه ۱۱ می باشد.

 

با توجه به اینکه طبق بررسی ها بیشترین جمعیت شهروندان توان‌یاب در منطقه ۴ سکونت دارند، ۳بوستان در این منطقه‌ مناسب سازی شده است.

 

همچنین همزمان با این روز ۲۵ اتوبوس مناسب سازی شده توسط شهرداری مشهد خریداری شده است که تاکنون ۴ دستگاه تحویل شده و ۲۱ دستگاه دیگر تا پایان دی ماه به ناوگان اضافه می شود. در حال حاضر ۱۸۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس در مشهد فعال هستند که تعداد ۱۹۰ عدد دارای رمپ ورود ویلچر و ۴۱۰ عدد مناسب حمل ویلچر(کف کوتاه) هستند.

 

با توجه به درخواست افراد دارای معلولیت کتاب های بریل شامل کتب ادعیه همچون زیارت امین الله و قرآن مجید چاپ می‌شود که اولین سری چاپ این کتاب ها از روز گذشته شروع شده است؛ برای اولین بار در کشور دیوان حافظ و گلستان و بوستان سعدی به صورت بریل با حمایت شهرداری مشهد چاپ خواهد شد.

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ادامه مطلب

فرهنگی

در راستای ترویج سفرهای خانوادگی: رالی خانوادگی و تورشهری مشهد به مقصد موزه بزرگ خراسان و آرامگاه فردوسی برگزار شد

منتشر شده

در

photo 2021 10 16 10 48 04 - در راستای ترویج سفرهای خانوادگی: رالی خانوادگی و تورشهری مشهد به مقصد موزه بزرگ خراسان و آرامگاه فردوسی برگزار شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎دستی خراسان رضوی از برگزاری رالی خانوادگی و تور شهری مشهد به مقصد موزه بزرگ خراسان و آرامگاه فردوسی خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، سیدجواد موسوی با اعلام این خبر افزود: «این رالی خانوادگی و تورشهری با هدف ترویج سفر خانوادگی و معرفی جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی شهر مشهد به مناسبت بزرگداشت هفته نیروی انتظامی برگزار شد.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎دستی خراسان رضوی با بیان این‌که در این رالی خانواده کارکنان راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی استان شرکت کرده بودند، ادامه داد: «سفر رکن اصلی گردشگری است و بدون سفر گردشگری معنا پیدا نمی کند، برای نهادینه کردن فرهنگ سفر و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی رالی خانوادگی برگزار شد که جنبه تفریحی و هم جنبه آموزشی دارد.»

موسوی تصریح کرد: «این رالی خانوادگی و تورشهری به همت حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی استان خراسان رضوی، اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی استان برگزار شد.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎دستی خراسان رضوی با اشاره رویکرد ترویجی سفرهای خانوادگی اظهار کرد:«حدود 80 درصد از سفرها به استان خراسان رضوی با وسایل نقلیه شخصی انجام می‌شود که عمده این وسایل نقلیه مربوط به سفر خانوادگی به مشهد است.»

او با یادآور این‌که بیشترین واحدهای اقامتی کشور در مشهد مقدس قرار دارد، گفت: «بیشترین زائران به صورت خانوادگی به مشهد سفر می‌کنند و اقامتی چند روزه در مشهد دارند.»
موسوی با اشاره به مزیت‌های سفر خانوادگی افزود: « در سفرهای خانوادگی، فرصت مناسبی به‌دست می‌آید تا همسر و دیگر اعضای خانواده ساعت‌های بیشتری در کنار یکدیگر باشند و از نیازها و برنامه‌های همدیگر که تاکنون از آن غافل بودند، آگاهی یابند و همراه با آنان، از زیارت و بازدید از زیبایی‌های طبیعت لذت ببرند. این اقدام، یکی از بهترین راه‌های تقویت و استحکام پیوندها و پایه‌های روابط خانوادگی است که در پی سفرهای خانوادگی به دست می اید.»

محمدرضا روبند فروش مسئول حوزه اتومبيلرانی كانون جهانگردی و اتومبيلرانی استان خراسان رضوی نیر درباره این رالی خانوادگی و تورشهری اظهار کرد: «این رالی همزمان با۱۲استان دیگردرسراسرکشوربه پاس خدمات شایسته پرسنل زحمتکش پلیس راهنمایی ورانندگی درهفته نیروی انتظامی بامحوریت خانواده وبازدید از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری ازمرکز پلیس راهنمایی ورانندگی آغاز شد.»

او ادامه داد: «خودروهای شرکت کننده طبق نقشه طراحی شده درمسیرازموزه بزرگ خراسان واقع دربوستان کوهسنگی بازدید کرده ودرانتهای مسیردرمجموعه آرامگاه فردوسی مراسم اختتامیه با اهدای جوایزنفیس وجام قهرمانی انجام شد.»

قابل ذکر است خراسان رضوی بیش از 2300 تاسیس گردشگری شامل هتل ، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی، مجتمع های گردشگری ،واحدهای پذیرایی بین راهی ، اقامتگاههای بومگردی و سنتی ، خانه مسافر ، شرکتها و موسسات آموزشی و گردشگری و… دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها