با ما همراه باشید

اقتصادی

پرداخت 3 هزارو 900 میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 01 12 20 07 52 - پرداخت 3 هزارو 900 میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در شهرستان درگز

 

3هزارو 900 میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی این شهرستان از ابتدای سال زراعی جدید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،اکبریونسی،مدیرجهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 4 طرح مشاغل خانگی شهرستان در قالب طرح پشتیبان در مجموع به مبلغ 390 میلیون تومان تسهیلات کم بهره و بازپرداخت طولانی مدت دریافت کردند.

وی با بیان اینکه این طرح ها در زمینه دامداری وکشت زعفران و در قالب طرح پشتیبان بوده است، افزود: با پرداخت تسهیلات به این طرح ها برای ۱۲ نفر ، شغل ایجاد شد.

یونسی به ضرورت ایجاد مشاغل خانگی و فواید اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: مشاغل خانگی راهکار مناسب برای افراد بیکار دارای مهارت است که می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال و رفع مشکلات معیشتی برای بسیاری از خانواده ها شود.

وی اظهار کرد: در سال تولید، پشتیبانی ها و رفع موانع تولید، اشتغال زایی در بخش کشاورزی با جدیت پیگیری می شود. از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون 6طرح مستقل و 5 طرح پشتیبان جهت دریافت تسهیلات به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان معرفی و با توجه به اولویت طرح ها ی پشتیبان نسبت به مستقل متقاضیان جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

یونسی ادامه داد: مشاغل معرفی شده جهت صدور مجوز شامل بسته بندی سبزیجات و میوه جات خشک، بسته بندی نان و شیرنی خشک، پرورش دام پرواری و داشتی، پرورش دهنده گاو شیری، پرورش بوقلمون بومی و تولید کننده زعفران می باشد.

یونسی تخصیص اعتبارات کم بهره را گامی موثر در تحقق شعار سال و اشتغال زایی پایدار در شهرستان دانست و افزود: امید است این پشتیبانی ها از بخش کشاورزی ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه تسهیلات مشاغل خانگی به افرادی که دارای شرایطی از جمله بیکاری، نداشتن بیمه و سرپرست خانوار باشند تعلق میگیرد و متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی،ابتدا برای دریافت مجوز این مشاغل ابتدا در سایت ثبت نام کرده و با دریافت کد رهگیری متناسب با نوع فعالیت مورد نظر خود ثبت نام را تکمیل و این فرم توسط دستگاه اجرایی ذی‌ربط بررسی شده و در صورت تایید طرح مجوز مربوطه صادر شده و جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می شوند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان درگز

 

اقتصادی

اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 18 45 37 - اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با امام جمعه و مسئولین ستاد نماز جمعه شهرستان درمحل مدیریت جهاد کشاورزی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، امام جمعه شهرستان کاشمر در دیدار با مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گفت:مجموعه جهاد کشاورزی برای ما و شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است و ما نیز در جهت هماهنگی سایر ادارات با جهاد کشاورزی تمام تلاشمان را می کنیم.

 

طاهری افزود:تمامی شهرستان ها می بایست از ظرفیت موجود درون همان شهرستان استفاده و اشتغال و درآمد پایدار ایجاد کنند.

محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد و چشم انداز جهاد کشاورزی کاشمر اولویت جهاد کشاورزی راآموزش ،تغییر الگوی کشت کشاورزی مبتنی بر علم و استفاده از سیستم های نوین آبیاری عنوان کرد.

شجعی تقویت و رفع موانع زنجیره های تولید را نیزازاولویت های جهاد کشاورزی کاشمر عنوان کرد و افزود:همگی می بایست تلاش خود را در جهت جذب سرمایه گذاران داخل و خارج شهرستان و هدایت به سمت بخش کشاورزی بکار گیریم.

وی پیگیری طرح کشاورزی قراردادی و مرکز اصلاح نژاد دام را با هدف افزایش ضریب تبدیل و زادو ولد و توسعه صنعت دامپروری کاشمر را از اهداف جهاد کشاورزی شهرستان دانست و اظهار کرد:خوشبختانه با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی اجرای طرح سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان درحال اجرا می باشد تا بتوانیم این طرح را بطور علمی انجام دهیم.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد:همانند هشت سال دفاع مقدس که همکاران ما در پیشانی جنگ انجام وظیفه می کردند ، اکنون نیز در پیشانی جنگ اقتصادی درحال انجام وظیفه هستیم و خدمت به مردم کشور عزیزمان را افتخار می دانیم.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 11 58 - 120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد: 120 هکتار از باغات پسته شهرستان در حال گذراندن مراحل دریافت پروانه استاندارد محصول سالم هستند .

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : محصول سالم محصولی است که دارای حد استاندارد مواد شیمیایی شامل سموم و کودها بوده و عاری از عناصر و ترکیبات سمی و آلاینده بیش از حد مجاز باشد و مصرف محصول ناسالم باعث به خطر افتادن سلامت انسان و دام شده و مشکلات عدیده ای را به همراه دارد.

وی ادامه داد : برای اخذ مجوز محصول سالم ابتدا باید در سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی (سماک) ثبت نام انجام شود و پس از طی مراحل سامانه ای از جمله بارگذاری پروانه بهره برداری ، مدارک شناسنامه ای و مدارک مالکیت آب و زمین جهت بررسی و تأیید صحت و سقم مدارک، به کارشناس مدیریت کنترل کیفیت ارجاع داده شده و پس از تأیید کارشناس، نمونه برداری از محصول و آزمایش جهت بررسی عاری بودن محصول از مواد شیمیایی بیش از حد مجاز انجام می شود. در صورت سالم بودن محصول توسط اداره استاندارد با همکاری اداره جهاد کشاورزی مجوز لازمه صادر می شود.

 

رودسرابی گفت: در حال حاضر در شهرستان خوشاب50 هکتار پسته دارای پروانه استاندارد محصول سالم هستند که این مقدار امسال به 120 هکتار ارتقاء می یابد .

مدیر جهاد شهرستان افزود: پس از دریافت مجوز محصول سالم ، محصول مورد نظر با قیمت بالاتری نسبت به محصولات معمولی در بازار به فروش می رسد.

گفتنی است این پروانه هر ساله باید تمدید شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها