با ما همراه باشید

اجتماعی

پروژه‌های مرکز تحقیقاتی را در راستای حل مشکلات کشور

منتشر شده

در

245393 - پروژه‌های مرکز تحقیقاتی را در راستای حل مشکلات کشور

آغاز بودجه ریزی پژوهشی از استان خراسان رضوی مرهون خدمات و زحمات پارک علم و فناوری این استان است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، انوشیروان فرشیدیان‌فر، به عنوان فناور برگزیده کشوری در بیست و دومین جشنواره تجلیل از فناوران و پژوهشگران برگزیده کشوری، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت‌های شرکت طاها قالب توس در زمینه محصولات مرتبط با حوزه آب و انرژی و تعمیر تجهیزات پیچیده است و حدود هشتاد درصد از نیاز کشور به مبدل‌های انرژی را تامین می‌کنیم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه ما در پارکی مستقر هستیم که در سال جاری توانسته از بین 49 پارک کشور، به عنوان به عنوان پارک شایسته کشوری انتخاب شود. وی افزود: انجام دادن کار اجرایی خصوصا در بخش دولتی بسیار دشوار است. معرفی توانمندی‌های پارک خراسان و شناساندن آن برای گروه‌های مختلف صنعت از جمله برنامه‌های خوب پارک علم و فناوری خراسان است. پارک علم و فناوری خراسان از فعالیت‌های درجه یکی برخوردار است که منجر به کسب رتبه برتر در کشور شده است. سال گذشته بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی لیزر در کشور را در پارک علم و فناوری خراسان سال گذشته با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح کردیم.

 

پروژه‌های مرکز تحقیقاتی را در راستای حل مشکلات کشور تعریف کرده‌ایم

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان طاها قالب توس تشریح کرد: مجموعه طاها قالب توس نزدیک به 21 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است. در ابتدا خارج از پارک علم و فناوری قرار داشتیم و نزدیک به 5 سال است که در پارک مستقر شده و تجهیزات لیزر و ماشین کاری‌های پیشرفته را داخل پارک انجام می‌دهیم. همچنین در زمینه مباحث مرتبط با صرفه‌جویی انرژی و آب را در مرکز تحقیقاتی خود هدف قرار دادیم تا پروژه‌هایمان در راستای رفع چالش‌های کشور باشد. پروژه‌های مرتبط با تصفیه آب و دستگاه‌های آب شیرین کن صنعتی بود. این پروژه از سال گذشته عملیاتی شده و در برخی از استان‌ها نصب شد.

 

فرشیدیان‌فر ادامه داد: پروژه‌های خوبی در کشور در زمینه‌های مختلف مانند مبدل‌های صفحه‌ای و حرارتی، تامین تجهیزات نیروگاه‌های حرارتی، تعمیر و تامین پره‌های هواپیما و… را انجام دادیم. تعمیر پره‌ها و توربین‌های هواپیما و کار کردن با صنعت هوایی بحث بسیار پیچیده‌ای است. تا به امروز در داخل کشور شرکتی توانایی تعمیر پره‌های توربین‌های هواپیماها را نداشته است. این پروژه نیز از سال گذشته عملیاتی شد. در زمینه تامین تجهیزات نیروگاه‌های غیرفسیلی و هسته‌ای نیز همکاری‌هایی داشتیم. برای نیروگاه‌های کشور روسیه، سوریه و عراق نیز تجهیزات نیروگاهی را تامین کردیم. تلاش کردیم تا تعاملاتی با خارج از کشور نیز داشته باشیم تا ایران در این زمینه‌ها حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

اگر بخواهیم می‌توانیم خودمان مشکلات کشور را رفع کنیم

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی گفت: رسالت دانشگاه‌های کشور بر این اساس است که علم را به ثروت تبدیل کرده و براساس نیازهای کشور قدم بردارند. بنابراین ما تلاش کردیم تا این مسئولیت را به دانشجویان به عینه بیاموزیم. من هرسال به دانشجویان خود کمک می‌کنم تا با عشق و علاقه به درس و کارشان توجه کنند تا برای کشور خود مفید واقع شوند. همواره سعی کردیم حل کننده مسائل صنعتی باشیم و این طرز تفکر را حداقل در دانشگاهی که خود مشغول کار در آن هستم را گسترش داده و حس خودباوری را به دانشجویان بدهم تا بدانند اگر بخواهیم می‌توانیم خودمان مشکلات کشور را رفع کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: درست است که حل کردن برخی مشکلات نیازمند تکنولوژی بالا هستند اما این تکنولوژی دست یافتنی است.  اکثر افرادی که در شرکت طاها قالب مشغول به کار هستند دانشجویان ما هستند. از این شرکت حدود 12 کتاب برخواسته است که نشان از مسیر علمی طی شده برای فعالیت‌های شرکت است. صنعت و دانشگاه خیلی به یکدیگر نیازدارند. فعالیت‌های دارای تکنولوژی بالا بسیار مهم بوده، ارزش افزوده بالایی دارد و دیگران به راحتی اجازه ورود آن به ایران را نخواهند داد. اگر بتوانیم به جوانان انگیزه دهیم ایران پیشرفت خواهد کرد. متاسفانه نتوانستیم تا به امروز این رسالت را به درستی انجام دهیم.

 

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان طاها قالب توس اظهار کرد: در عسلویه 24 فاز گازی داریم. از فاز 10 تا فاز 24 مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای را برای کشور تشامین کردیم. از آن زمان خوشبختانه در کشور گاز قطع نشد. طیف وسیع محصولات ما شامل انواع مبدل‌ها و صفحات تبدیل انرژی است. تجهیزات دیگری که درحال تهیه آن هستیم مرتبط با تصفیه آب هست.

 

فرشیدیان‌فر گفت: یکی از پروژه‌های بزرگ ایران انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس به داخل کشور است. دستگاهی برای این پروژه ساختیم که می‌تواند با دریافت صد واحد آب، 90 درصد آن را شیرین کرده و تحویل دهد. ویژگی دیگر این دستگاه از بین بردن میکروب‌های موجود در آب است که برای استفاده شرکت‌های داروسازی دارای اهمیت بسیار بالاست. اکثر دستگاه‌هایی که می‌سازیم در زمینه صرفه‌جویی انرژی عمل می‌کنند. به وسیله تجهیزات لیزر موجود در شرکت می‌توانیم تجهیزات پیچیده را تعمیر کنیم.

 

وارد کردن ظرفیت‌های ایجاد شده داخلی به کشور معنایی ندارد

وی افزود: فعالیت‌های شرکت در زمینه محصولات مرتبط با حوزه آب و انرژی و تعمیر تجهیزات پیچیده انجام می‌شود. نزدیک هشتاد درصد از نیاز کشور به مبدل‌های انرژی را تامین می‌کنیم. زمانی که این ظرفیت‌ها در داخل کشور وجود دارد دیگر وارد کردن این تجهیزات از خارج کشور معنایی ندارد. هزینه تولید محصولات ما عموما 30 تا 50 درصد با شرکت‌های اروپایی اختلاف دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی پارک عم و فناوری خراسان

 

 

 

اجتماعی

 در اولین اجلاس و مجمع عمومی گروه شهریاران مشهد رسماً آغاز به کار کرد

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 17 48 -  در اولین اجلاس و مجمع عمومی گروه شهریاران مشهد رسماً آغاز به کار کرد

فعالیت شهریاران مشهد، مرکز رشد تخصصی نخبگان جوان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در مراسم اجلاسیه و مجمع عمومی گروه شهریاران  با حضور مسئولین کشوری و شهری برگزار شد،  سعید قاسمی با تبیین رسالت و ماهیت مجموعه و بر شمردن پیشینه و خواستگاه آن گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد گفت: گروه شهریاران مشهد، به عنوان مجموعه‌ای مردم نهاد، مستقل، تخصصی، کنشگر، مطالبه‌گر، غیرسیاسی و غیرانتفاعی فعالیت می‌کند.

 

وی در تبیین دو بعد مأموریتی اساسی گروه با بیان اینکه رسالت اجتماعی گروه نسبت به جامعه و حاکمیت، اندیشه‌ورزی و مشارکت در حل مسائل اجتماعی و نظام حکمرانی است و از سوی دیگر نسبت به اعضاء و جوانان به دنبال رشد و توانمندسازی و ایجاد مرکز رشد تخصصی نخبگان می‌باشد.

همچنین بنی‌هاشمی شهردار اسبق مشهد با بیان اینکه اندیشه نوآورانه مبنای تحول است؛ لازمه آن را تضارب آرا و توجه به تنوع نظرات دانست.

سید محمد پژمان شهردار اسبق مشهد و بنیانگذار گروه مشاوران جوان شهرداری نیز در این جلسه با اشاره بر اینکه شهریاران نقطه آشتی دو نسل با یکدیگر است، افزود: ارتقای احساس اعتماد و تعلق مردم با حضور جوانان قابل انتظار است.

روح‌الله رحمانی مدیر سابق برنامه‌ریزی مایکروسافت نیز در این جلسه، ضمن تبریک توجه به موضوع نوآوری و تشکیل اندیشکده شهریاران، مدل نوآوری برای تشکیل تمدن اسلامی را چرخه خدمت و کرامت دانست.

بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس پیگیری ایجاد مرکزی با عنوان کارآفرینان سیاستی را در دستور دارد تا افراد و مراکز دغدغه‌مند اجتماعی را که برای مسائل عمومی و حکمرانی اجتماعی راهکار دارند را گرد هم آورد.

برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه شهر هوشمند می‌بایست شهر ایده‌پردازی باشد، گفت: حضور اندیشکده‌ها و تشکل‌های نخبگانی جوان همانند شهریاران در کلانشهر مذهبی مشهد ضرورت است.

✔️ گزارش نتایج مجمع عمومی

در پایان این جلسه  سعید اکبریان، عضو هیأت امناء گروه شهریاران مشهد با قرائت گزارش و بیانیه، نتایج انتخابات مجمع عمومی و اسامی منتخبین هیأت امناء، شورای مرکزی و بازرس را به شرح ذیل قرائت کرد. ️
منتخبین هیأت امناء به ترتیب آراء؛ احمد هاشمی – خانم سوفیا بیغم – سید جلال‌الدین حسینی واعظ – علی اصغری – هادی حسن زاده به عنوان افراد منتخب و علی جمشیدنژاد و خانم سارا یارمند به عنوان عضو علی‌البدل هیأت امناء معرفی شدند.

همچنین دکتر سعید قاسمی- مهندس سعید اکبریان- دکتر سید هادی طالبیان و سید میثم موسوی از میان اعضای افتخاری توسط هیأت موسس به عنوان عضو هیأت امناء دعوت و منصوب شده بودند.
منتخبین شورای مرکزی به ترتیب آرا؛ سید جلیل بامشکی – محسن کیخای فرزانه – سلمان آل حسن – عبدالله لوشابی – خانم سیده نجمه امینی – خانم حکیمه کشمیری -محمد حسین خوشنویس – علی رضا حاتمی – عماد ابراهیمی ثانی شدند و جواد کلیدری – میلاد اسحاقی – حسین قمی – علی گلستانی‌نژاد به عنوان عضو علی‌البدل قرار گرفتند.

در بخش بازرس؛ مرتضی عطائی نژاد منتخب گردد و رسول جعفری‌راد در جایگاه بازرس علی‌البدل قرار گرفت.

همچنین با رای قاطع اکثریت شرکت کننده در مجمع عمومی اساسنامه گروه شهریاران مشهد به تصویب و تأیید مجمع رسید.

 

 

منبع:کارگروه رسانه گروه شهریاران مشهد

ادامه مطلب

اجتماعی

اطلاع رسانی مراحل مختلف پذیرش پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 04 02 - اطلاع رسانی مراحل مختلف پذیرش پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مراحل مختلف پذیرش پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401 را طی جند اطلاعیه اطلاع رسانی کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین محمدزاده ،مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گفت: مراحل انجام در سایت اعلام شده و برنامه مراجعه افراد هم تا امروز اطلاع رسانی شده است.

 

وی با بیان اینکه قطعی سایت مربوط به وزارتخانه است، خاطر نشان کرد: پذیرفته شدگان بر اساس رشته شغلی افراد روز مشخص می شوند و  افراد همان روز مشخص شده  باید برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه  و طی مراحل گزینش اعلام شده، حضور پیدا کنند.

 

وی افزود:فردا روز اول هست که اطلاع رسانی شده و اطلاع رسانی های بعدی در سایت زیر هر روز بروز رسانی می شود و گروه روز بعد اعلام می شود.

https://yun.ir/idngl8

محمد زاده  گفت : سهمیه های اعلام شده با هم جایگزین نمی شوند.

 

اطلاعیه شماره دو 1401/04/04

به اطلاع پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 می رساند، جهت آمادگی سریعا نسبت به تهیه مدارک و دریافت فرم های ذیل اقدام ، تا در موعد مقرر که بزودی از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد اقدام نمایید.⬇️⬇️

مدارک مورد نیاز
1- پرینت کارنامه قبولی در آزمون 2 نسخه
2- نمون برگ شماره 2 (بصورت پشت و رو چاپ نمایید)
3- نمون برگ شماره 5 (معرفی نامه جهت حضور در مصاحبه علمی)
4- نمون برگ شماره 6 (ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی)
5- نمون برگ شماره 7 (معاینات پزشکی)
6- فرم پذیرش

توجه: کلیه فرمهای بالا توسط داوطلبان دریافت و فقط اطلاعات شناسنامه ای در آنها درج گردد، همه فرم هابه غیر از فرم شماره 2 بصورت یک رو و خوانا در روز بررسی مدارک تحویل گردد.
7- مدارک بومی شهرستان: الف-در صورتی که در شناسنامه داوطلب، شهرستان محل تولد با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد نیاز به فرم استشهاد و گواهی تحصیل نمی باشد. ب- داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه می تواند بعنوان تمام یا قسمتی…

تذکرات مهم:

1- ارائه کلیه مدارک فوق الذکر در روز بررسی مدارک الزامی است و در صورت نقص مدارک اعلام شده داوطلب پذیرش نخواهد شد.

2- معرفی شدگان مبتلا به کرونا که در حالت قرنطینه و یا در بیمارستان بستری می باشند، می بایست مدارک لازم را توسط ولی یا نماینده قانونی جهت بررسی مدارک در موعد مقرر ارائه نمایند.(مراحل معاینات پزشکی و مصاحبه علمی این افراد متعاقبا اعلام خواهد گردید)

3-کلیه افراد معرفی شده نیاز به تکمیل و ارائه فرم اطلاعات فردی گزینش ندارند و مراحل آن در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

4- داوطلبان موظف به رعایت کلیه شیوه‌نامه های بهداشتی (داشتن ماسک) می باشند.

5- عدم مراجعه در موعد مقرر به منزله انصراف از استخدام بوده و هیچ گونه حقی برای داوطلبان ایجاد نخواهد کرد.

6- برای انجام معاینات پزشکی نیاز به ناشتا بودن داوطلبان نمی باشد.

اطلاعیه شماره سه 1401/04/04

قابل توجه پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی سال 1400

روز اول: رشته شغلی آموزگار ابتدایی، (آقایان حرف الف تا ذ) و (خانم ها فقط حرف الف)جهت بررسی مدارک و مستندات، معاینات پزشکی و مصاحبه علمی با در دست داشتن مدارک و مستندات مندرج در اطلاعیه شماره دو براساس جدول زمان بندی ذیل به آدرس اعلام شده مراجعه نمایید.

ضمنا زمان مراجعه سایر پذیرفته شدگان بزودی از طریق همین سامانه اطلاع رسانی خواهد شد.

آدرس محل بررسی مدارک و مصاحبه علمی:آقایان: مشهد-حدفاصل میدان آزادی(پارک) و جمهوری اسلامی(تلویزیون)-نرسیده به هتل پردیسان-دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی.

 

خانم ها: مشهد-میدان جمهوری اسلامی(تلویزیون) -به طرف رضا شهر-شهید کاوه 1 – درب غربی(پشتی) دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید هاشمی نژاد.

 

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

شرکت ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 14 00 - شرکت ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در خراسان رضوی

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور شرکت کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،میکاییل باقری،مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری هفتمین دوره این مسابقات امسال نیز از امروز به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد افزود: مهمترین هدف برگزاری مسابقات در بخش فرهنگیان را شناسایی معلمان علاقمند، متخصص و ارتقای دانش و نگرش آنان در جریان مسابقات و انتقال آن به دانش‌آموزان است.

 

 

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این مسابقات ۱۷ سال قبل نخستین‌بار در خراسان رضوی  آغاز شده، افزود: هفتمین دوره مسابقات سراسری فرهنگیان کشور در رشته‌های حفظ کل قرآن، حفظ ۱۰ جزء، قرائت، نهج‌البلاغه و احکام در دو بخش خواهران و برادران فرهنگی به میزبانی مشهدالرضا برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ۳۵۰ هزار فرهنگی در مرحله مناطق در ۳۰ منطقه آموزش و پرورش کشور با یکدیگر رقابت کردند، ادامه داد: مسابقات در دو بخش خواهران و برادران در مرحله نهایی با حضور ۳۲۰ فرهنگی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

 

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: این مسابقات امسال به دلیل احتمال شیوع دوباره کرونا در دو بخش مقدماتی و نهایی برنامه‌ریزی شد،

 

وی اظهار کرد: مرحله مقدماتی این مسابقات در خردادماه و از امروز چهارم تیرماه در مشهد مرحله نهایی آن آغاز و ۲۴ داور ملی و بین‌المللی این دوره از مسابقات را داوری می‌کنند.

 

 

سید امیرشوشتری،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود:فعالیت فرهنگی در تراز فرهنگی مضجع شریف امام رضا ع از اهداف برگزاری این جشنواره است و مشهد از دیرباز مهد فعالیتهای قرآنی بوده است.

 

 

شبنم مقدم

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها