با ما همراه باشید

عمرانی

پروژه پخش سیلاب آبخیزداری حوزه آبخیز کسرینه کاشمر در آستانه بهره برداری

منتشر شده

در

photo 2022 09 21 18 18 55 - پروژه پخش سیلاب آبخیزداری حوزه آبخیز کسرینه کاشمر در آستانه بهره برداری

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشمر گفت:پروژه پخش سیلاب آبخیزداری حوزه آبخیز کسرینه کاشمر در آستانه بهره برداری است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران,میثم روشنی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشمر افزود:آخرین مراحل اجرای عملیات خاکی پروژه پخش سیلاب حوزه آبخیز کسرینه شهرستان کاشمر در آستانه بهره برداری قرار گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشمر گفت: این پروژه در حوزه آبخیز کسرینه واقع در شمال غرب شهر کاشمر ( شمال روستاهای کسرینه، حاجی آباد، زنده جان، سرحوضک و محمدیه )که تامین کننده بخش مهمی از آبهای تحت الارض شرب و کشاورزی شهرستان میباشد را تامین میکند.

 

روشنی افزود : حجم عملیات خاکی پروژه حدود 34000 مترمکعب و حجم سنگ ملات سرریز آن بالغ بر 400 مترمکعب بوده که سیلاب دو رودخانه را کنترل و به سفره های آب زیز مینی هدایت می کند.

 

وی ادامه داد : برای اجرای این پروژه بالغ بر 33/5 میلیارد ریال تخصیص یافته که از محل تعادل بخشی تامین و پرداخت شده است.

 

در پایین دست این حوزه آبخیز 5 روستا با جمعیتی بالغ بر هفت هزار نفر جمعیت واقع شده که مجموع باغات و زراعت این روستاها بیش از 3600 هکتار می باشد علاوه بر این چاههای آب شرب و کشاورزی بیشتر روستاهای پایین تر مانند مغان، کلاته شادی، ممرآباد، هند آباد و ساربان، عشرت آباد، نقاب و میرآباد و نیز تعدادی از چاه های آب شرب شهر کاشمر و خلیل آباد نیز در آبخوان رودخانه های این حوزه قرار دارند و به عبارتی بخش بزرگی از تولید محصولات کشاورزی دشت کاشمر به طور مستقیم از بارشهای جوی و رواناب این حوزه آبیاری می گردد.

پروژه مذکور در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آغاز شده و در شهریور ماه سالجاری به پایان می رسد.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشمر

عمرانی

بوستان خطی 6هکتاری اسماعیل‌آباد کمتر از 18ماه احداث می شود

منتشر شده

در

1674733130488fai4cgqv8iqqs9ibbkfefo96b7 - بوستان خطی 6هکتاری اسماعیل‌آباد کمتر از 18ماه احداث می شود

 

سرپرست شهرداری مشهد با اشاره به آغاز عملیات اجرایی بوستان خطی اسماعیل‌آباد گفت: طبق برنامه‌ریزی های انجام شده برای احداث این بوستان 6 هکتاری 18ماه زمان درنظرگرفته شده که تلاش می‌کنیم زودتر از 18ماه این بوستان را آماده بهره‌برداری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،”جواد اصغری” در مراسم بهره‌برداری رسمی از پل شهید اشکذری و آغاز عملیات اجرایی احداث بوستان خطی اسماعیل آباد که با حضور استاندار خرسان رضوی، فرماندار، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد افزود: با توجه به تأکیدات در خصوص ساماندهی محدوده کال اسماعیل‌آباد، پل شهید اشکذری و مسیرهای دسترسی اجرا شده و اکنون به‌طور رسمی بهره‌برداری می‌ رسد.

 

وی اضافه کرد: همزمان با آن نیز اکنون شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث بوستان خطی حاشیه کال اسماعیل‌آباد هستیم که برای این پروژه حدود 62میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده است.

 

سرپرست شهرداری مشهد با بیان اینکه برای اجرای بوستان خطی 6هکتاری اسماعیل آباد 18ماه زمان درنظر گرفته شده  اظهار کرد: اما به دنبال این هستیم تا با تلاش همکارانم در مدیریت شهری این زمان را کوتاه‌تر کرده و بوستان را برای استفاده در اختیار مردم منطقه قرار دهیم.

 

اصغری ادامه داد: امیدواریم مشکلاتی که در این منطقه وجود دارد با اجرای پروژه‌های زیرساختی کاهش پیدا کرده و مرتفع شود.

 

همچنین”یعقوب‌علی نظری” ،استاندار خراسان رضوی بابیان اینکه در چند سال گذشته همه برای ساماندهی اسماعیل‌آباد ازجمله کال موجود در آن تلاش کردند اظهار کرد: لذا جا دارد ‌‌از شورای شهر قبلی، شهردار اسبق آقای کلائی، آقای ارجائی و شورای شهر فعلی شهر که همه زحمت‌کشیده‌اند؛ تشکر کنیم.

 

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: تعدادی سکونتگاه در مسیر کال قرار داشت که برای ساماندهی کال نیاز بود تا تملک شود و سپس وارد کار بازسازی شویم که این کار سختی بود که انجام شد.

 

نظری گفت : در کنار اجرا و ساماندهی کال اسماعیل‌آباد، بخش‌های مختلف نیز مشغول کار هستند و ما آن‌ها را رصد می‌کنیم. مسئولیت اجرایی این طرح با فرماندار است و‌ به‌زودی شاهد اتفاقات بهتری خواهیم‌ بود.

 

استاندار خراسان رضوی استاندار با اشاره به اینکه اسماعیل‌آباد همیشه دغدغه مسئولان بوده و اکنون با اقدامات انجام‌شده ظاهر آن با گذشته فرق کرده است افزود: اما با این‌وجود نیاز است تا برای بهبود بیشتر وضعیت برش‌های موضوعی مانند بهداشت و درمان و فضای آموزشی در حاشیه شهر نیز مورد توجه قرار بگیرد و از ظرفیت مردمی نیز در این زمینه استفاده شود.

 

منبع: پایگاه اینترنتی جهانشهر

 

 

 

ادامه مطلب

عمرانی

کلان‌پروژه‌‌های عمرانی؛ از اولویت‌های سال آینده معاونت خدمات شهری

منتشر شده

در

photo 2023 01 26 18 18 04 - کلان‌پروژه‌‌های عمرانی؛ از اولویت‌های سال آینده معاونت خدمات شهری

 

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: حوزه عمرانی خدمات شهری موضوع بسیار مهم و مورد تاکید ماست که در سال آینده باید به آن توجه شود؛ سال 1402 عملیات اجرایی احداث چند پروژه شاخص از جمله پارک 73 هکتاری باید آغاز شود چراکه مطالبه مردمی است.

 

به گزارش، پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسن کریمدادی در جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه آنچه در بودجه سال 1401 معاونت خدمات شهری شاهد بودیم، مطلوب کمیسیون نبود، اظهارکرد: در عین حال سعی کردیم در اصلاح بودجه، افزایش اعتبارات، به ویژه در حوزه جاری و عمرانی را به سطح مطلوبی داشته باشیم.

 

وی گفت: لایحه بودجه سال 1402 شهرداری با توجه به اینکه به شورای اسلامی شهر ارائه نشده، هنوز در معاونت‌های تخصصی قابل بررسی است و از تجارب بودجه سال 1401 باید بهره‌های لازم را ببریم.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: حوزه عمرانی خدمات شهری موضوع بسیار مهم و مورد تاکید ماست که در سال آینده باید به آن توجه شود؛ سال 1402 عملیات اجرایی احداث چند پروژه شاخص از جمله پارک 73 هکتاری باید آغاز شود زیرا که مطالبه مردمی است.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

ادامه مطلب

اجتماعی

انعقاد تفاهمنامه پنجاه میلیارد ریالی با خیر مدرسه ساز مشهدی

منتشر شده

در

photo 2023 01 25 23 00 28 - انعقاد تفاهمنامه پنجاه میلیارد ریالی با خیر مدرسه ساز مشهدی

برای تکمیل پروژه های نیمه تمام ،خیرمدرسه ساز مشهدی پنجاه میلیارد ریال برای تکمیل یک مدرسه نیمه تمام در حاشیه شهر مشهد اختصاص داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، با حضور مدیرکل نوسازی مدارس ،رییس مجمع خیرین مدرسه ساز واعضاء هیئت مدیره و رییس آموزش وپرورش تبادکان مراسم انعقاد تفاهمنامه تکمیل دبستان دوازده کلاسه محله سیاسک در منطقه تبادکان مشهد در مجمع خیرین مدرسه ساز استان برگزار شد.

 

علی پیوندی زاده خیرمدرسه ساز که پیش از این نیز در امر مدرسه سازی مشارکت داشته است، این پروژه که ۱۶۰۰ مترمربع زیربنا دارد را باهدف کمک به تامین فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان حاشیه شهر مشهد متقبل شده است.

 

منبع:روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها