با ما همراه باشید

اقتصادی

پنج خوشه صنعتی کفش در کشور تکمیل شد

منتشر شده

در

photo 2021 12 15 23 05 48 - پنج خوشه صنعتی کفش در کشور تکمیل شد

 

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با حمایت‌های این سازمان در قالب خوشه های صنعتی، ارایه آموزشهای مختلف در جهت تخصصی کردن تولید کفش، پنج خوشه صنعتی کفش در کشور تکمیل و جانی دوباره به این صنعت داده شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی رسولیان، چهارشنبه‌ شب در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی چرم و کفش در جمع خبرنگاران افزود: صنعت کفش بین ۷۱ رسته شغلی، سهم بالایی از اشتغال کشور را در اختیار دارد و از این لحاظ از رتبه چهارم کشور در میان سایر مشاغل و صنایع کشور برخوردار است.

 

وی بیان کرد: خوشبختانه میزان واردات کفش به کشور کاملاً کاهش‌ یافته و تقریباً به صفر رسیده‌ است.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: برگزاری نمایشگاه کفش فرصتی است تا نیازهای داخلی کشور در این صنعت شناسایی شود و از این فرصت برای توسعه صادرات تولیدات داخلی بهره گرفته اشت.

 

رسولیان افزود: در هفت‌ ماهه ابتدای امسال فعالان صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی موفق شدند ۵۱ میلیون دلار صادرات کفش به خارج از ایران داشته باشند.

 

وی بیان کرد: زنجیره تولید کفش شامل هشت مرحله ازجمله طراحی، تولید، برندینگ و بازار است که برای توسعه صادرات آن باید مشخصات نیازمندی‌های خارج از کشور در این زمینه شناسایی و براساس آن تولید انجام شود.

 

وی اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در قالب توسعه خوشه‌های صنعتی، اختصاص مشوق‌های لازم برای استقرار در شهرکهای صنعتی، واگذاری کارگاه تولیدی در شهرک‌های صنعتی یا ایجاد شهرک‌های صنفی تخصصی می‌تواند حمایت‌های لازم را از این صنعت انجام دهد.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هفته آینده نشستی با رؤسای اتحادیه‌های مختلف در حوزه کفش در محل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در تهران برگزار می شود  و نیازمندی‌ها و خواسته‌های آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وی اظهار داشت: صنعت کفش دارای توانمندی های فنی بسیار بالا و همچنین منابع کافی است که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می تواند متناسب با این نیازمندی‌ها از فعالان صنعت کفش حمایت‌های لازم را برای توسعه صادرات محصولات آنان داشته باشد.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین به برنامه این نهاد برای احیای واحدهای تولیدی راکد در کشور اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تا الان یکهزار و ۳۰۰ واحد تولیدی راکد در داخل شهرکهای و نواحی صنعتی و خارج از آن به چرخه تولید بازگشتند.

 

دوازدهمین نمایشگاه صنعت کیف، کفش ماشین آلات، مواد اولیه و محصولات پوست و چرم در مشهد از امشب در محل نمایشگاه بین المللی مشهد آغاز به کار کرد و تا ۲۷ آذرماه به کار خود ادامه می دهد.

این نمایشگاه به مساحت ۶ هزار متر مربع و با ۹۷ غرفه در نمایشگاه بین المللی مشهد گشایش یافته و از ساعت ۱۵ تا ۲۰ برای بازدیدکنندگان باز است.

در این نمایشگاه ۹۷ شرکت از استانهای تهران، زنجان، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، همدان و قم نیز حضور دارند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

ضرورت پایش شته مومی ڪلزا در شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 18 18 18 - ضرورت پایش شته مومی ڪلزا در شهرستان مشهد

رئیس تولیدات گیاهی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از رصد و پایش ڪارشناسان از مزارع ڪلزا و ارائه توصیه های لازم جهت مبازره شیمیایی و ڪنترل آفت شته مومی به ڪشاورزان ڪلزا ڪار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی ممیزی، رئیس تولیدات گیاهی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد با بیان اینڪه شته مومی ڪلم گونه غالب و مهمترین آفت ڪلزاست، بر لزوم پیشگیری و مدیریت به موقع آفت شته مومی تاڪید کرد.

ممیزی گفت: پایش مستمر مزارع ڪلزا و مبارزه آفت در ڪانون های شناخته شده، ضروری است و ازآنجائیڪه آلودگی ازحاشیه مزارع شروع میشود باید قبل از ایجاد ڪلنی شته ها مبارزه انجام گیرد تا از گسترش آفت به داخل مزرعه جلوگیری شود.

وی افزود : شته مومی ڪلزا در بازه دمایی 14- تا 35 درجه سانتیگراد فعالیت می ڪند، در فصل زمستان شرایط دمایی به منظور فعالیت این آفت مهیا است.

 

ممیزی با تاڪید بر اینڪه اگر مزرعه مورد بازدید قرار نگیرد چندی بعد با پیشرفت مراحل رشد ڪلزا و گرمی هوا خسارت شدیدتر از انتظار ظاهر می شود و ڪلنی های بزرگ در مزرعه ایجاد می شوندڪه شرایط مبارزه را سخت می کند.

وی  گفت : دوره تڪاملی شته مومی در زمستان 15 تا 20 روز است و می تواند در مزرعه ڪلزا به طرز زیادی افزایش یابد، لذا در سرمای زمستان و در مرحله خواب فیزیولوزیڪ ڪلزا نیز مبارزه با شته ضرورت دارد و حمله آفت از ابتدای فصل ڪه بوته‌های ڪلزا مرحله روزت (3 تا 6 برگی) را می‌گذرانند شروع و فعالیت تغذیه ای آن نیز در مرحله ساقه دهی، تشڪیل غنچه‌های گل و گلدهی تا رسیدن غلاف‌ها ادامه می‌یابد.

ممیزی بیان ڪرد : از آنجا ڪه شته مومی مهمترین آفت مزارع ڪلزاست و ممڪن است از همان ابتدای استقرار ڪلزا روی خاڪ و نزدیڪ طوقه ڪلزا ،در لابه لای برگ های ڪلزا و علف های هرز وجود داشته باشد، مبارزه با این آفت بسیار مهم ودر ابتدای پیدایش ڪانون ڪوبی آفت درنقاط آلوده ضروری است.

 

وی گفت: ازجمله اقدامات در خصوص ڪنترل شته مومی بازدید و سرڪشی مستمر از مزارع به خصوص توجه به حاشیه مزرعه و سم پاشی به صورت ڪانون ڪوبی و لڪه ای باسوم مناسب میباشد
در مبارزه شیمیایی با شته مومی رعایت اصول سم پاشی شامل زمان مبارزه و انتخاب نوع سم و سم پاش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

اقتصادی

تصمیم ها و طرح های دولت به نفع دامداران و زنجیره تولید باشد

منتشر شده

در

photo 2021 12 02 17 13 37 - تصمیم ها و طرح های دولت به نفع دامداران و زنجیره تولید باشد

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر اظهار امیدواری کرد :تصمیم ها و طرح های دولت به نفع دامداران و زنجیره تولید باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی، در جلسه کنترل کمی و کیفی خوراک دام مربوط به آبان و آذر ماه 1400 گفت:امیدواریم هر تصمیمی در کشور برای دامداران گرفته می شود و یا هر طرح اجرایی در نهایت به نفع دامداران و زنجیره های تولید باشد.

شجعی یکی از مشکلات حوزه نهاده ها را افزایش پی در پی هزینه حمل دانست و افزود: می بایست با مدیریت و برنامه ریزی و با استفاده از تمام ظرفیت افراد و نهاد های دخیل به دامداران کمک کنیم تا از وضعیت موجود خارج شوند.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت فعلی باید تمام تلاشمان را برای حفظ دامدار انجام دهیم  تا حقیقت زنجیره  و چرخه تولید حفظ شود.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از شرکت های دخیل در امر توزیع نهاده ها خواست لیست های ارسالی به جهاد کشاورزی برای نظارت و راستی آزمایی بدون خط خوردگی باشد.

او تصریح کرد:همگی باید کمک کنند تا چرخه تولید و صادرات کشور با شرایط جدید شکل گرفته و بازار و رقابتی در کشور ایجاد شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

برترین ها