با ما همراه باشید

اقتصادی

پنج خوشه صنعتی کفش در کشور تکمیل شد

منتشر شده

در

photo 2021 12 15 23 05 48 - پنج خوشه صنعتی کفش در کشور تکمیل شد

 

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با حمایت‌های این سازمان در قالب خوشه های صنعتی، ارایه آموزشهای مختلف در جهت تخصصی کردن تولید کفش، پنج خوشه صنعتی کفش در کشور تکمیل و جانی دوباره به این صنعت داده شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی رسولیان، چهارشنبه‌ شب در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی چرم و کفش در جمع خبرنگاران افزود: صنعت کفش بین ۷۱ رسته شغلی، سهم بالایی از اشتغال کشور را در اختیار دارد و از این لحاظ از رتبه چهارم کشور در میان سایر مشاغل و صنایع کشور برخوردار است.

 

وی بیان کرد: خوشبختانه میزان واردات کفش به کشور کاملاً کاهش‌ یافته و تقریباً به صفر رسیده‌ است.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: برگزاری نمایشگاه کفش فرصتی است تا نیازهای داخلی کشور در این صنعت شناسایی شود و از این فرصت برای توسعه صادرات تولیدات داخلی بهره گرفته اشت.

 

رسولیان افزود: در هفت‌ ماهه ابتدای امسال فعالان صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی موفق شدند ۵۱ میلیون دلار صادرات کفش به خارج از ایران داشته باشند.

 

وی بیان کرد: زنجیره تولید کفش شامل هشت مرحله ازجمله طراحی، تولید، برندینگ و بازار است که برای توسعه صادرات آن باید مشخصات نیازمندی‌های خارج از کشور در این زمینه شناسایی و براساس آن تولید انجام شود.

 

وی اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در قالب توسعه خوشه‌های صنعتی، اختصاص مشوق‌های لازم برای استقرار در شهرکهای صنعتی، واگذاری کارگاه تولیدی در شهرک‌های صنعتی یا ایجاد شهرک‌های صنفی تخصصی می‌تواند حمایت‌های لازم را از این صنعت انجام دهد.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هفته آینده نشستی با رؤسای اتحادیه‌های مختلف در حوزه کفش در محل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در تهران برگزار می شود  و نیازمندی‌ها و خواسته‌های آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وی اظهار داشت: صنعت کفش دارای توانمندی های فنی بسیار بالا و همچنین منابع کافی است که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می تواند متناسب با این نیازمندی‌ها از فعالان صنعت کفش حمایت‌های لازم را برای توسعه صادرات محصولات آنان داشته باشد.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین به برنامه این نهاد برای احیای واحدهای تولیدی راکد در کشور اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تا الان یکهزار و ۳۰۰ واحد تولیدی راکد در داخل شهرکهای و نواحی صنعتی و خارج از آن به چرخه تولید بازگشتند.

 

دوازدهمین نمایشگاه صنعت کیف، کفش ماشین آلات، مواد اولیه و محصولات پوست و چرم در مشهد از امشب در محل نمایشگاه بین المللی مشهد آغاز به کار کرد و تا ۲۷ آذرماه به کار خود ادامه می دهد.

این نمایشگاه به مساحت ۶ هزار متر مربع و با ۹۷ غرفه در نمایشگاه بین المللی مشهد گشایش یافته و از ساعت ۱۵ تا ۲۰ برای بازدیدکنندگان باز است.

در این نمایشگاه ۹۷ شرکت از استانهای تهران، زنجان، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، همدان و قم نیز حضور دارند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها