با ما همراه باشید

اقتصادی

پنج خوشه صنعتی کفش در کشور تکمیل شد

منتشر شده

در

photo 2021 12 15 23 05 48 - پنج خوشه صنعتی کفش در کشور تکمیل شد

 

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با حمایت‌های این سازمان در قالب خوشه های صنعتی، ارایه آموزشهای مختلف در جهت تخصصی کردن تولید کفش، پنج خوشه صنعتی کفش در کشور تکمیل و جانی دوباره به این صنعت داده شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی رسولیان، چهارشنبه‌ شب در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی چرم و کفش در جمع خبرنگاران افزود: صنعت کفش بین ۷۱ رسته شغلی، سهم بالایی از اشتغال کشور را در اختیار دارد و از این لحاظ از رتبه چهارم کشور در میان سایر مشاغل و صنایع کشور برخوردار است.

 

وی بیان کرد: خوشبختانه میزان واردات کفش به کشور کاملاً کاهش‌ یافته و تقریباً به صفر رسیده‌ است.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: برگزاری نمایشگاه کفش فرصتی است تا نیازهای داخلی کشور در این صنعت شناسایی شود و از این فرصت برای توسعه صادرات تولیدات داخلی بهره گرفته اشت.

 

رسولیان افزود: در هفت‌ ماهه ابتدای امسال فعالان صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی موفق شدند ۵۱ میلیون دلار صادرات کفش به خارج از ایران داشته باشند.

 

وی بیان کرد: زنجیره تولید کفش شامل هشت مرحله ازجمله طراحی، تولید، برندینگ و بازار است که برای توسعه صادرات آن باید مشخصات نیازمندی‌های خارج از کشور در این زمینه شناسایی و براساس آن تولید انجام شود.

 

وی اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در قالب توسعه خوشه‌های صنعتی، اختصاص مشوق‌های لازم برای استقرار در شهرکهای صنعتی، واگذاری کارگاه تولیدی در شهرک‌های صنعتی یا ایجاد شهرک‌های صنفی تخصصی می‌تواند حمایت‌های لازم را از این صنعت انجام دهد.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هفته آینده نشستی با رؤسای اتحادیه‌های مختلف در حوزه کفش در محل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در تهران برگزار می شود  و نیازمندی‌ها و خواسته‌های آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وی اظهار داشت: صنعت کفش دارای توانمندی های فنی بسیار بالا و همچنین منابع کافی است که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می تواند متناسب با این نیازمندی‌ها از فعالان صنعت کفش حمایت‌های لازم را برای توسعه صادرات محصولات آنان داشته باشد.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین به برنامه این نهاد برای احیای واحدهای تولیدی راکد در کشور اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تا الان یکهزار و ۳۰۰ واحد تولیدی راکد در داخل شهرکهای و نواحی صنعتی و خارج از آن به چرخه تولید بازگشتند.

 

دوازدهمین نمایشگاه صنعت کیف، کفش ماشین آلات، مواد اولیه و محصولات پوست و چرم در مشهد از امشب در محل نمایشگاه بین المللی مشهد آغاز به کار کرد و تا ۲۷ آذرماه به کار خود ادامه می دهد.

این نمایشگاه به مساحت ۶ هزار متر مربع و با ۹۷ غرفه در نمایشگاه بین المللی مشهد گشایش یافته و از ساعت ۱۵ تا ۲۰ برای بازدیدکنندگان باز است.

در این نمایشگاه ۹۷ شرکت از استانهای تهران، زنجان، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، همدان و قم نیز حضور دارند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2022 08 05 12 45 56 - عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

 

با توجه به معرفی بهره برداران کشاورزی به بانک کشاورزی شهرستان جهت دریافت تسهیلات مکانیزاسیون، پرداخت تسهیلات با مشکل رو به رو شده است.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران، هادی ساربان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: بدون شک بهره برداران کشاورزی برای افزایش ضریب مکانیزاسیون و خرید ادوات کشاورزی مورد نیاز خود، نگاه ویژه‌ای به تسهیلات و وام دارند و در حال حاضر مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی بانک‌ کشاورزی شهرستان و سختگیری بیش از حد، دسترسی این قشر زحمتکش به وام را کاهش داده است.

ساربان افزود: براساس پیگیری های انجام شده از طرف کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات، افت منابع مالی بانک کشاورزی شهرستان، پرداخت تسهیلات خط اعتباری شماره 10 مکانیزاسیون شهرستان مه ولات را با مشکل جدی رو به رو کرده است.

وی اعتقاد دارد که تسهیلات باید هر چه روان تر، راحت‌تر و ارزان‌تر به بهره برداران بخش کشاورزی ارائه شود، اما اینکه تا این مطلوب چقدر فاصله داریم و آیا وضع ما مطلوب است یا نه، باید گفت که مطلوب نیست.

او گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون، در راستای توسعه فناوری‌های نوین در بخش مکانیزاسیون، تا کنون نزدیک به 80 هزار میلیون ریال از اعتبارات تخصیصی به شهرستان جهت دریافت تسهیلات برای خرید 50 دستگاه انواع ادوات کشاورزی به بانک معرفی شده اند و روند معرفی اعتبارات مذکور ادامه دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 17 39 28 - هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان کاشمر با حضور مدیرکل عشایر استان خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در جلسه تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان گفت:خوشبختانه اداره امور عشایر با مدیریت قابل قبولی که توسط مسئولین خود داشته کم حاشیه ترین دوران خود از ابتدای تاسیس را سپری کرده است.

شجعی افزود: اکنون که بخش اقتصادی مورد توجه و عنایت دولت است، به سازمان امور عشایر و مدیران و کارکنان این سازمان توجه و عنایت بیشتری شده تا مجموعه سازمان بتواند تلاشهای موثرتری را در خدمات رسانی به جامعه عشایری کشور که از تولید کنندگان کم توقع هستند، داشته باشد.

 

مدیرکل امور عشایر استان خراسان رضوی  گفت: جامعه عشایری کشور از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی بالایی برخوردار است و هر چادر عشایری به عنوان یک کارگاه تولیدی است.

محمد رضا نبوی اداره عشایر شهرستان را يكی از اداره های فعال در ارائه خدمات مطلوب به عشاير شهرستان عنوان کرد و افزود:عشایر بدون هیچ چشم‌ داشتی و با کمترین امکانات اما با تلاش خستگی‌ ناپذیر بسیاری از نیازهای جامعه را مرتفع می‌کنند و لازم است توجه و حمایت‌های بیشتری از این قشر انجام شود.

ادامه مطلب

اقتصادی

تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 57 - تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

واحدهای نیمه فعال و راکد درشهرستان درگز با شدت بیشتری پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدفرهنگی،سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت : با عنایت به نامگذاری سال جدید به سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین توسط مقام معظم رهبری و تاکید ریاست سازمان برای احصاء مشکلات و تلاش حداکثری در رفع موانع پیش رو و راه اندازی واحد های راکد و نیمه فعال جهاد کشاورزی شهرستان درگز تلاش می کند با برگزاری جلسات و پیگیری مستمر در حد توان تلاش خود را جهت رفع موانع واحد های تولیدی بکار گیرد.

وی افزود : ادارات با در نظر گرفتن اولویت ضمن رصد و شناسایی کارشناسی ودقیق مشکلات و موانع ، طرح های نیمه فعال و راکد را در اسرع وقت به واحد طرح و برنامه اعلام نمایند تا نسبت به برگزاری جلسه و طرح موضوع اقدام  کند.

فرهنگی بیان کرد: درهمین راستاهمکاران تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری طرح وبرنامه و با هدف  برطرف کردن مشکلات حوزه تولید و پشتیبانی همه جانبه از تولیدکننده برآن شدند واحدهای دامی که قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند شناسایی کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها