با ما همراه باشید

عمرانی

پیشتازی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 01 31 21 21 25 - پیشتازی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

 

اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با صدور مجوز برای فعالیت 18 باب سالن مطالعه خصوصی پیشتاز این عرصه در کشور شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با صدور مجوز برای فعالیت 18 باب سالن مطالعه خصوصی پیشتاز این عرصه در کشور شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: یکی از اهداف اصلی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در راستای اجرای عدالت فرهنگی و اجتماعی ارائه خدمات کتابخانه ای و سالنهای مطالعه به اقشار مختلف جامعه و در همه مناطق استان است. با توجه به رشد جمعیت شهرها در استانها و محدودیت احداث کتابخانه های عمومی د رهمه مناطق با در نظر گرفتن محدودیتهای منابع مالی دولتی، استفاده از ظرفیت سالنهای مطالعه خصوصی یکی از اتفاقات مثبت در چند سال اخیر بوده است.

وی با اشاره به درخواست مکرر مراجعین و مردم در راستای ایجاد فضاهای مطالعاتی، افزود: با توجه به حجم زیاد درخواستهای مردم در رابطه با افزایش فضاهای مطالعاتی در شهرهای مختلف استان همراه با حفظ امنیت، آرامش و اعتماد، پس از پیگیری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال 1397 مصوب شد که سالنهای مطالعه خصوصی با کسب مجوز از نهاد کتابخانه های عمومی کشور به صورت قانونی به فعالیت خود ادامه دهند.

 

سبزیان با بیان اینکه خوشبختانه خراسان رضوی تا کنون پیشتاز فعالیت قانونی سالنهای مطالعه خصوصی در سطح کشور است، اظهار داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی خرسان رضوی سعی بر آن داشته تا علاوه بر رسالت اصلی خود ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نهادینه کردن عادت مطالعه در جامعه در راستای لبیک گویی به یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، نیازهای دیگر مراجعین به کتابخانه های عمومی را اعم از معرفی کتاب، توسعه فضاهای مطالعاتی، راه اندازی کتابخانه های سیار و … را برطرف کند.

وی در ادامه ضمن تشکر از همکاران امور کتابخانه ها و همکاریهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان، گفت: در همین راستا پس از درخواست مجوز فعالیت از سوی سالنهای مطالعه خصوصی و بازدید کارشناسان از این سالنها در راستای رعایت قوانین ساختمانی، امنیتی، استفاده از سیستم های اطفاء حریق، برخورداری از امکانات اولیه، عدم سوء پیشینه افراد متقاضی، امنیت ساختمان و … ، از ابتدای سال 1399 تا کنون بالغ بر 18 باب سالن مطالعه با دریافت مجوز از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در حال فعالیت هستند.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در خصوص تعداد درخواستهای سالنهای مطالعه برای صدور مجوز، افزود: در مجموع 57 باب سالن مطالعه از سال 1397 متقاضی دریافت مجوز فعالیت بوده اند که تعداد 18 باب پس از صدور مجوز در حال فعالیت هستند، 7 باب در مرحله صدور مجوز و 32 باب دیگر نیز در دست اقدام است.

 

گفتنی است، در مجموع 19 استان کشور دارای سالن مطالعه با صدور مجوز از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشند که 14 استان دارای 1 الی 3 سالن مطالعه، 3 استان دارای 7 سالن مطالعه و 1 استان دارای 14 سالن مطالعه هستند. در این میان اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با تعداد 18 سالن مطالعه صدرنشین این حوزه است.

شایان ذکر است، علاقمندان می توانند جهت دسترسی به آدرس کتابخانه های عمومی و سالنهای مطالعه استان خراسان رضوی به پرتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان به آدرس khrpl.ir مراجعه کنند.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

عمرانی

آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 27 46 - آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی تحت سامانه شمیم را خدمتی سازنده برای بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در جلسه حدنگاری و کاداست اراضی کشاورزی شهرستان گفت:زمین و اراضی کشاورزی یکی از ارکان مهم تأمین امنیت غذایی، توسعه پایدار و حفظ منابع پایدار منطقه و کشور است.

شجعی افزود: سند دار شدن اراضی کشاورزی علاوه بر مشخص شدن و شناسایی وضعیت آب و خاک باعث ایجاد اشتغال پایدار، مهاجرت معکوس و تثبیت جمعیت در روستاها می شود.

وی برتأمین بسترهای لازم برای توسعه همه‌جانبه طرح سند دار نمودن اراضی کشاورزی تأکید کرد و ادامه داد:لازمه این امر برنامه‌ریزی دقیق برای حفظ کاربری و یکپارچگی زمین‌های زراعی و باغی، توسعه‌ و ساماندهی اراضی کشاورزی و همکاری و هم افزایی کلیه دستگاه های متولی و مرتبط وتلاش متعهدانه و مدبرانه در اجرای قوانین و مقررات حوزه زمین و حفظ و مراقبت از حقوق متقابل مردم و دولت است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمراجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی را اولویت جهاد کشاورزی کاشمر درسال جاری عنوان و اظهار کرد: اجرای این طرح موجب‌ توسعه بخش کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و نیز افزایش ارزش افزوده املاک زارعی و همچنین موجب پیشگیری از تداخل اراضی ملی و دولتی با اراضی و املاک اشخاص می شود.

او تصریح کرد:با این کار ضمن حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و دولتی، باعث می شود کشاورزان و بهره برداران اراضی کشاورزی با اخذ سند مالکیت حدنگاری بتوانند از مزایای سند مالکیت ۶ دانگ در اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی رفع اختلافات استفاده کنند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 44 40 - بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

طرح‌ انتقال آب به روستاهاي شهرستان مرزي خواف با حضور فرمانده قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان به بهره برداري رسيد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، “حسن رجب‌زاده” فرمانده قرارگاه شهيد قاجاريان اظهار داشت: در اين مرحله و با حمايت و پشتيباني دولت دو روستا در شهرستان خواف با 320 ميليارد ريال اعتبار تامين آب شدند.

وي افزود: آبرساني به شهرستان خواف از جمله مأموريت هاي قرارگاه شهيد قاجاريان در خراسان رضوي است که در دستور کار قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه حفر چاه براي تأمين آب شرب شهر نشتيفان نيز آغاز شده است ، خاطرنشان کرد: با احتساب بهره‌برداري از طرح آبرساني به روستاهاي سيجاوند و برآباد در اين مرحله و همچنين آبرساني به شهر نشتيفان در مرحله بعد ، هفت هزار مشترک از آب سالم آشاميدني بهره‌مند مي‌شوند.

به گفته وي براساس تأکيد رهبر معظم انقلاب اسلامي و تلاش دولت و مسئولان، قرارگاه امام حسن مجتبي (ع) با عضويت ستاد کل نيروهاي مسلح ، سپاه پاسداران، دولت و به ويژه وزارت نيرو تشکيل شده است.
وي تأکيد کرد: مهم‌تر از تأمين آب، ترويج فرهنگ بهره‌برداري صحيح و صرفه‌جويي در مصرف آب است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان، نيروي زميني سپاه پاسداران در خراسان رضوي علاوه بر تلاش در رفع محروميت‌زدايي ، مأموريت حفظ امنيت پايدار در استان را نيز بر عهده دارد.

 

 

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 49 55 - آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

 

 

عملیات محوطه سازی 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار آغاز شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد  عمران،در ادامه پروژه های عمرانی شرکت عمران گلبهار محوطه سازی پروژه شرکت تعاونی مسکن مهر شهرداری منطقه چهار مشهد به مساحت 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار به صورت اجرای فضای سبز و پیاده روسازی داخل محوطه آغاز شد.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها