با ما همراه باشید

اقتصادی

کارگروه ویژه برای رصد مشکلات و اولویت‌های پیشرفت پدیده تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

photo 2021 10 26 16 28 43 - کارگروه ویژه برای رصد مشکلات و اولویت‌های پیشرفت پدیده تشکیل می‌شود

نماینده مردم، حوزه انتخابیه چناران و بینالود، در مجلس شورای اسلامی گفت: پدیده یک برند کشوری است. جزو پروژه های شاخص خراسان رضوی است و باید به تناسب نگاه ویژه ای به آن داشته باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین امامی راد طی بازدید از مرکز بزرگ گردشگری و خرید پدیده گفت: پدیده یک مجموعه منحصر به فرد کشوری است. در جلسه ای که با سردار نظری داشتیم نیز این نکته را گفتم در عین حال که باید نگاه عادلانه به تمام پروژه ها داشته باشیم، پروژه های شاخص نگاه ویژه تری می طلبد.

 

وی در جلسه‌ای که با حضور مدیران گروه شرکت‌های پدیده شاندیز و مسئولان شهرستان بینالود برگزار شده بود گفت: در کل مجموعه حوزه های انتخابی بنده که شامل ۲شهرستان و ۳شهر است اگر بخواهیم ۲ پروژه شاخص را نام ببریم یکی قطار برقی مشهد-گلبهار و دیگری پدیده شاندیز است که نگاه ویژه لازم دارد.

نماینده مردم چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پدیده محدود به شاندیز نیست، چون یک برند کشوری و منطقه ای است. این مجموعه ۱۸۰ هزار سهامدار دارد و در شهر گردشگر پذیر شاندیز واقع شده که سالانه پذیرای ۲۰ میلیون گردشگر است.

امامی راد با اشاره به ماحصل بازدید میدانی از پروژه های شهر رویایی پدیده شاندیز گفت: واقعا تلفیقی از هنرِ معماری سنتی و مدرن را دیدیم. باید همه ظرفیت ها را پای کار بیاوریم تا مشکلات پدیده به حداقل برسد. در همین راستا خواهشم از فرماندار شهرستان این است که کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات پدیده تشکیل دهند تا به صورت ماهانه جلسه داشته باشیم و مسئولان استانی و مدیران پدیده در آن حضور داشته باشند. این کارگروه به تسریع روند پیگیری مشکلات پدیده کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: مشکلات پدیده کیش طی مکاتبه ای به بنده منتقل شود تا بتوانم از طریق سردار سعید محمد و مجموعه تحت امر ایشان (شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی) مسئله را به موازات اقداماتی که از سوی جناب کریمی قدوسی در حال انجام است، پیگیری کنیم.

 

عضو کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی افزود: در مجموعه پدیده شاندیز طی سال های گذشته قریب به ۱۳ هزار نفر نیرو مشغول به کار بودند. این در حالی است که در کل مجموعه معدن سنگان خواف که واقعا شهر بزرگی است تنها ۱۴هزار نفر مشغول به کارند، این در حالی است که پدیده تنها گوشه ای از ان مجموعه بزرگ سنگان خواف محسوب می شود،. پدیده واقعا یک فرصت ویژه و منحصر به فرد اشتغال دارد که در صورت تکمیل پروژه های آن ۱۰ هزار نفر نیرو به صورت مستقیم و ثابت در مجموعه پدیده مشغول به کار خواهند شد.

 

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها